Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2007 o 22:23, Homo sum napisał:

Polećcie jakąś z tańszych drukarek, tzn tak do 250zł, najlepiej na bazie sklepów:
www.gral.pl
www.esc.pl

>
"Najtańsza" a lbo "tania" drukarka wcale nie będzie taka tania. Najpierw napisz, do czego Ci drukarka potrzebna. Zwykle najlepiej wychodzi się na kupnie prostej czarno białej drukarki laserowej. Kosztuje około 400 zł, ale jak naprawdę potrzebujesz drukować, to sie błyskawicznie zwraca. Atramentówka jest tańsza, ale druk kosztuje ładnych parę razy drożej. Laserową możesz zostawić na rok i nic jej nie będzie a po miesiącu atramentowa może okazać sie nie do uzytku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 14:51, KrzysztofMarek napisał:

> Polećcie jakąś z tańszych drukarek, tzn tak do 250zł, najlepiej na bazie sklepów:
> www.gral.pl
> www.esc.pl
>
"Najtańsza" a lbo "tania" drukarka wcale nie będzie taka tania. Najpierw napisz, do czego Ci
drukarka potrzebna. Zwykle najlepiej wychodzi się na kupnie prostej czarno białej drukarki
laserowej. Kosztuje około 400 zł, ale jak naprawdę potrzebujesz drukować, to sie błyskawicznie
zwraca. Atramentówka jest tańsza, ale druk kosztuje ładnych parę razy drożej. Laserową możesz
zostawić na rok i nic jej nie będzie a po miesiącu atramentowa może okazać sie nie do uzytku...


No raczej aby od czasu do czasu wydrukować jakiś dokument, dokumenty, no więc wystarczy czarno biała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP F380(drukarka,skaner,xsero)za 330zł.Tusz czarny lub kolorowy kosztuje 55zł,a taki 1 wystarcza mi na miesiąc-choć ma tylko 5 ml.Ogólnie jestem zadowolony z tej drukarki,ale trochę głośno pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 15:15, Homo sum napisał:

>/.../ > No raczej aby od czasu do czasu wydrukować jakiś dokument, dokumenty, no więc wystarczy czarno
biała

Jak od czasu do czasu to najlepsza będzie laserowa. Pozornie droższa, ale moze spokojnie stać nawet rok, jak nic nie drukujesz (ale spokojna głowa, jak juz będziesz miał drukarke, to i coś do drukowania się znajdzie).
Wejdź na Skąpiec, Nokaut albo Ceneo i tam rozejrzyj sie po drukarkach laserowych. Ja mam w domu Hewlett Pacarda LaserJet 5L, LaserJet 1010, LaserJet 1150 i wszystkie działają. Razem z drukarką dostaniesz toner startowy, starczy tak na 500-1000 strom drukowania. Potem będziesz musiał kupic następny, ale nie musisz kupować oryginalnego za np. 270 zł, wystarczy "zastępczy" za połowę tej ceny. Starcza z reguły na 2000-2500 stron. Naprawdę trzeba sie starać, żeby tyle wydrukować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy:
W biurze mama miała drukarkę igłową OKI, która niestety się zepsuła (naprawa będzie kosztować ok 700 zł) i teraz pytanie - ponieważ jest potrzebna drukarka do drukowania bardzo dużej ilości stron (taśm na półtora miesiąca schodziło ok 10) to czy opłaca się kupić nową drukarkę atramentową czy lepiej wydać więcej i np zainwestować drukarkę igłową? Dodam, że mama ma drukarkę laserową, ale przy takiej ilości druku nie opłaca się jej użytkowanie na co dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
Otóż, mam zapytanie: czy ściąganie sterowników do drukarek jest piractwem, czy może jest legalne...? Jeżeli jest legalne, to potrzebuję sterowników do HP Deskjet 5740.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mianowicie moja drukarka nie chce drukować czerwonego koloru, drukowałem wszystkie możliwe kolory, nie drukuje czerwonego i jego odcieni. Zamiast czerwonego drukuje żółty (O.O) Wydrukowałem teraz 5 kolorów czarny (działa) niebieski (działa) zielony (działa) żółty (działa) i czerwony ( nie działa zamiast niego jest żółty) i nie wiem w czym jest problem, próbowałem czyszczenia chyba z 10 razy tusz wiem, że jest pełniutki, wyrównywanie głowic, czyszczenie dysz... nic nie pomogło czy to może być wina sterowników drukarki ? Ale wcześniej na tych samych działała dobrze. Mam drukarkę Canon IP1600 Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 20:53, rogoz94 napisał:

Witam:)
Otóż, mam zapytanie: czy ściąganie sterowników do drukarek jest piractwem, czy może jest legalne...?
Jeżeli jest legalne, to potrzebuję sterowników do HP Deskjet 5740.
Z góry dzięki.

ściąganie sterowników jest legalne. tu masz link do sterowników do twojej drukarki: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=pl&cc=pl&dlc=pl&product=357202&lang=pl&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ktos się zorientuje, że w tym temacie jest coś nowego napisane :) Ja się na drukarkach kompletnie nie znam, i toteż mam problem. Czekam na porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małą sprawę, otóż poszukuje drukarki. Chodzi mi o model jak najmniejszy gabarytowo, jak najtańszy ale dobrej firmy takiej jak np. Canon, HP czy Lexmark. Cena aby była jak najniższa, ale też by jakość wydruku była w porządku. Na szybkości drukowania mi w ogóle nie zależy, a i chciałbym poznać jakieś opinie o takiej drukarce. Może ktoś mógłby mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować