Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Zakładam ten temat bo takiego chyba nie ma jeźli jets prosze Moderatora o zamknięcie go.
Jeśli chodzi odrukarke to mam lexmark i jestem niezadowolony ponieważ słabo drukuje i ma drogi tusz. Polecie forumowicze jaka wedlug was jest najlepsza drukarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 11:45, Filip92 napisał:

Zakładam ten temat bo takiego chyba nie ma jeźli jets prosze Moderatora o zamknięcie go.
Jeśli chodzi odrukarke to mam lexmark i jestem niezadowolony ponieważ słabo drukuje i ma drogi
tusz. Polecie forumowicze jaka wedlug was jest najlepsza drukarka


lexmark to jest chyba najwieksze dzaidostwo jakie powstało. kuzyn chciał taka sprzedac w sklepie z używanymi częściami(nową) to facet za 10 zł nie chciał jej wziąść.
ja w robocie mam drukarke hp 5652(sprzed 1,5 roku) i bardzo jestem z niej zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drukarkę HP Deskjet 3745. Zapłaciłem za nią 2 lata temu 270zł, i dopiero teraz po dwóch latach wymienię w niej czarny tusz! Fakt, że nie dukowałem codziennie kilku kartek itp. ale trochę prac (i ściąg :D) się drukowało. Z jakości wydruku jestem zadowolony.
Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to niestety teraz chyba nie ma taniego tuszu do drukarki - w starszych modelach drukarek (np. w mojej poprzedniej Canon BJC-2000 tusz kosztował ok. 17zł ale był to bardzo mały pojemnik) teraz pojemniki na tusz są większe i zazwyczaj posiadają własną głowicę, której nie trzeba kupować za ok. 150zł a dostajesz ją zawsze nową z tuszem. Teraz (gwarancja mi się niestety skończyła) będę mógł korzystać z tańszych zamienników tuszu - zawsze to parę złotych mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic drukarke. Jakies sugestie?

Ma to byc raczej tania drukarka do sporadycznego drukowania. Najabrdziej martwia mnie drogie tusze i ich wysychanie. Czy cos w tej sprawie zmienilo sie ostatnio (bo przyznam ze moja wiedza na temat drukarek zatrzymala sie jakies 4-5 lat temu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szarpnąłem sobie HP Color Laser Jeta 1600. 4 tonery (a w zasadzie próbniki) mają wystarczyć na 1000 stron każdy, co dla moich domowych zastosowań powinno wystarczyć na 2-3 lata. No właśnie: powinno.
Jak Wy oceniacie okres eksploatacji tych tonerów?
Nie ukrywam, że trochę boję się zakupu kolejnych, gdy jeden z nich ma kosztować 350 zł brutto (oryginalny) a jest ich 4. Mam nadzieję, że te co dostałem z drukarką wystarczą na długo (drukuję bardzo rzadko może 2 razy na miesiąc). Czy dobrze to oceniłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 13:35, Xantus napisał:

Chcialbym kupic drukarke. Jakies sugestie?

Ma to byc raczej tania drukarka do sporadycznego drukowania. Najabrdziej martwia mnie drogie
tusze i ich wysychanie. Czy cos w tej sprawie zmienilo sie ostatnio (bo przyznam ze moja wiedza
na temat drukarek zatrzymala sie jakies 4-5 lat temu :))

Do czego ci ta drukarka ? Potrzebujesz koniecznie kolor ? Bo jeśli nie to...
kłania się allegro. Ja sobie polizingowego Brothera kupiłem z pełnym tonerem (reanimowanym oczywiście) za 80 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 09:06, GeoT napisał:

Wczoraj szarpnąłem sobie HP Color Laser Jeta 1600. 4 tonery (a w zasadzie próbniki) mają wystarczyć
na 1000 stron każdy, co dla moich domowych zastosowań powinno wystarczyć na 2-3 lata. No właśnie:
powinno.
Jak Wy oceniacie okres eksploatacji tych tonerów?
Nie ukrywam, że trochę boję się zakupu kolejnych, gdy jeden z nich ma kosztować 350 zł brutto
(oryginalny) a jest ich 4. Mam nadzieję, że te co dostałem z drukarką wystarczą na długo (drukuję
bardzo rzadko może 2 razy na miesiąc). Czy dobrze to oceniłem?

Wszystko zależy od tego co drukujesz i w jakiej jakości. Te obliczenia są robione na wypełnieniu 5% kartki. Czyli krótko mówiąc dla tekstu. Jak zaczniesz drukować grafikę to ci te tonery pójdą w dwa miesiące albo miesiąc. Te, które są dodane do drukarki są 1/5 wielkości normalnych (przeważnie). Używam w pracy OKI C9300 i wiem jak szybko schodzą te tonery. Do tego kolorowe niestety są bardziej skomplikowane a przez to i awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia że lepiej raz wydać kasę na laserową (mam HP LaserJet 1220) i mieć ją na długi okres czasu. Wiem wiem laser się nie opłaca jeśli nie pracuje się w biurze ale i tak pod koniec się zwraca bo nie muszę się martwić o to że mi tusz wyschnie, toner przy moim użytkowaniu mam ten sam już 2 rok (sic!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 12:53, L33T napisał:

Wiem wiem laser się nie opłaca jeśli nie pracuje się w biurze

A niby skąd takie stwierdzenie ? Zdecydowanie drukarki atramentowe są droższe w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 12:57, SwenG napisał:

> Wiem wiem laser się nie opłaca jeśli nie pracuje się w biurze
A niby skąd takie stwierdzenie ? Zdecydowanie drukarki atramentowe są droższe w eksploatacji.


Pomijają c już fakt, że jak ktoś mało drukuje na atramencie to najpewniej po 2 miechach nada się on jedynie do śmietnika bo zaschnie a toner do lasera może stać i stać i stać ... (no tak mi się wydaje przynajmniej). Więc do domu laser IMO lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 13:18, GeoT napisał:

Pomijają c już fakt, że jak ktoś mało drukuje na atramencie to najpewniej po 2 miechach nada
się on jedynie do śmietnika bo zaschnie a toner do lasera może stać i stać i stać ... (no tak
mi się wydaje przynajmniej). Więc do domu laser IMO lepszy.

Dobrze ci się wydaje :D A jak ktoś chce sobie drukować w jakości zdjęć na papierze foto to równie dobrze można iść z cd-kiem do agfy czy innego fotografa i wyjdzie nawet taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Canon iP Pixma 1000, 1500 lub 2000. Oryginalne tusze po 35 złotych, zamienniki (dobre!) już od 5 złotych za sztukę na allegro. Wcześniej miałem Lexmarka, od półtora roku używam Pixma 1500 i powiem, że tańszej w eksploatacji atramentówki nie znajdziecie.
Niestety nowe drukarki z linii Pixma (1200, 1600 itd) korzystają już z innych tuszy, sporo droższych. Więc jeśli znajdziecie starszą serię gdzieś na wyprzedaży, bierzcie bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 13:32, Krejt napisał:

Canon iP Pixma 1000, 1500 lub 2000. Oryginalne tusze po 35 złotych, zamienniki (dobre!) już
od 5 złotych za sztukę na allegro. Wcześniej miałem Lexmarka, od półtora roku używam Pixma
1500 i powiem, że tańszej w eksploatacji atramentówki nie znajdziecie.
Niestety nowe drukarki z linii Pixma (1200, 1600 itd) korzystają już z innych tuszy, sporo
droższych. Więc jeśli znajdziecie starszą serię gdzieś na wyprzedaży, bierzcie bez zastanowienia.

A czy przypadkiem ten canon nie ma w sobie głowic ? Atramentówki z wbudowanymi głowicami niestety przy używaniu zwykłego papieru lubią się brudzić i zatykać. Więc albo używamy dobrego papieru, który się nie pyli oczywiście płacąc za to więcej albo narażamy się na małą żywotność drukarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 12:57, SwenG napisał:

> Wiem wiem laser się nie opłaca jeśli nie pracuje się w biurze
A niby skąd takie stwierdzenie ? Zdecydowanie drukarki atramentowe są droższe w eksploatacji.

wiesz często spotykam się z taki stwierdzeniem np ostatnio znajoma kupiła sprzęt i chciała drukarkę to się nogami i rękami broniła przed laserem ale i tak koniec końców go kupiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 13:41, SwenG napisał:

A czy przypadkiem ten canon nie ma w sobie głowic ? Atramentówki z wbudowanymi głowicami niestety
przy używaniu zwykłego papieru lubią się brudzić i zatykać. Więc albo używamy dobrego papieru,
który się nie pyli oczywiście płacąc za to więcej albo narażamy się na małą żywotność drukarki.


Osobiście mam od ponad roku Canon Pixma 3000i; stosuję zamienniki tuszy (różne, jakie się akurat w sklepie trafią) i papier polskiej produkcji (polspeed, gramatura 80, ok 11 złotych za 500 ark.) i żadnych problemów z głowicami ani jakością wydruku nie miałam...

A jeśli ktoś chce drukować na papierze z bloku rysunkowego to już jego sprawa, raz z ciekawości spróbowałam i efekt był tak koszmarny (wsiąkanie tuszu które wręcz zamazywało kształt liter) że więcej nie będę tegoż eksperymentu powtarzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 13:18, GeoT napisał:

Więc do domu laser IMO lepszy.


Tylko ze najtanszy laser monochromatyczny i tak jest drozszy od kolorowej atramentowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w domu mam drukarke igłową(dostałem ja za darmo).wprawdzie można na niej drukować tylko tekst(i to jeszcze nieźle jej wychodzi) to tasma z tuszem kosztuje tylko 6 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HP LaserJet 1018 od niedawna i jestem bardzo zadowolony. Orginalne tusze? są cholernie drogie, ale zawsze można kupić sam proszek bez wymiany bębna za 20 zł na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować