Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2006 o 13:47, Xantus napisał:

Tylko ze najtanszy laser monochromatyczny i tak jest drozszy od kolorowej atramentowki ;)


Ale ile droższy?
Proszę:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28292
tutaj masz hp LaserJet 1018 za 389 zł. Pewnie kupisz taniej atramentówkę może nawet o 200 zł taniej ale biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, te 200 zł szybko się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Epson Photo r200. Swietny sprzęt, polecam. Bardzo wysoka jakość wydruków, ceny oryginalnych tuszy strasza, ale... coś za coś. Z tego co pamiętam kosztuje ok 400-500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 13:58, GeoT napisał:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28292
tutaj masz hp LaserJet 1018 za 389 zł. Pewnie kupisz taniej atramentówkę może nawet o 200 zł
taniej ale biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, te 200 zł szybko się zwróci.


Jakby nie bylo to nawet ponad 100% wiecej za drukarke o mniejszej rozdzielczosci (tylko 600x600 przy 1200x1200 atramentowych), czarno-bialej i w dodatku wolniejszej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 15:45, Xantus napisał:

Jakby nie bylo to nawet ponad 100% wiecej za drukarke o mniejszej rozdzielczosci (tylko 600x600
przy 1200x1200 atramentowych), czarno-bialej i w dodatku wolniejszej ;)


Hmm ...
1) pokaż atramentówkę 100% tańszą od lasera posiadającą rodzielczość 1200x1200
2) tak szybkiego wyduku jaki mam teraz z lasera nie ma żadna plujka w takiej cenie. Oczywiście możesz obniżyć jakość wydruku atramentówki ale nie można wtedy go porównywać z laserówką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował świetnej drukarki atramentowej w bardzo rozsądnej cenie, to przy okazji „Wietrzenia magazynów” w Media Markt można nabyć Canon PIXMA iP5200 za 290 zł. A właściwie dzisiaj jeszcze były, bo szybko się rozchodzą. Za takie pieniądze dla mnie rewelacja. 9600x2400 dpi, pięć oddzielnych pojemników z tuszem (trzy kolory+ czarny + czarny pigmentowy do fotografii), podwójny podajnik papieru („od góry” i „od dołu”), możliwość drukowania zdjęć wprost z aparatu, drukowanie etykiet na CD/DVD, druk obustronny... Do tego praktyczność (można złożyć i robi się kostka ew. chlebak) i cicha praca. Jeśli kogoś interesują jakieś bajerki w rodzaju podświetlanych pojemniczków z tuszem to takie rzeczy też można tu znaleźć. W zestawie komplet oprogramowania Canona, plus oczywiście tusze (by spróbowali nie dać...), próbka papieru fotograficznego i instrukcje. O jakości wydruku można poczytać w Internecie – cała seria Pixma jest pod tym względem chwalona. Wygląd to rzecz względna, ale mi akurat bardzo dobrze komponuje mi się z resztą sprzętu.

http://www.canon.com.pl/produkt/kategoria,Drukarki_Atramentowe,pro,iP_5200,p,556.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam sobie kupic pierwszą wżyciu drukarke.. (od razu laserową)

mam dwa modele:

SAMSUNG ML-2010P
oraz Lexmarka e120
obie są w podobnej cenie około 300 zł...

wiec... aby było jasne mam MAX 300 zł ...a najlepiej 290.. i chce drukarke laserową
dobrą aby drkować na niej .. jakieś rysunki na papierze A4 (chcialbym tak aby całą mi kardke zamalował)
prosze powiedzcie mi którą z tych mam kupic albo dajcie mi namiary na jakąś inną ale za max 300 zł wiem ze mało ale wiecej nie dostane i nie bede miał... to moja pierwsza drukarka w życiu tak po za tym i chce aby była dobra..

mam pytanie ::
Maks. rozmiar nośnika A4
Rozdzielczość w pionie (mono) 600 dpi
Rozdzielczość w poziomie (mono) 600 dpi
o co chodzi z tymi dpi ? wiem ze chodzi o rozdzielczość ale.. jak ? nie zarysume mi całej kardki czy jak ??

Zainstalowana pamięć 8 MB
Maksymalna wielkość pamięci 8 MB
hmm ta pamiec aby zapisała sobie w pamieci to co zapisuje tak ?

Prędkość procesora 183 MHz
Złącza zewnętrzne USB 2.0

hmm to ja kupuje komputer ?!


ps mozecie mi powiedziec jak właście działa drukarka laserowa ?!
bo kolega coś mi mówił o jakimś proszku ze sie rozsypuje i ze laser wypala i ze bede musiał go kupic potem ??!!
wogóle.. prosze mi powiedziec co faktycznie na początek bede musiał kupic ...
ps.. bede musiał dokupic jakiś kabel do kompa ?!
ps czy bede musiał jeszcze dokupywac coś opócz papieru ?

troche lakonicznie napisałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 15:29, Chester001 napisał:

ps mozecie mi powiedziec jak właście działa drukarka laserowa ?!


Tak na chłopski rozum:
Drukarka elektryzuje papier w miejscach gdzie są literki, takie malutkie naładowanie, proszek się tego czepia bo jest przeciwnie naładowany, drukarka podgrzewa papier, żeby proszek mógł się wtopić w kartkę, jest bardzo trwały, z tego o wiem to tyle.

Proszę mi doradzić, potrzebuję "kombajn" znaczy dobrego drukarko-skanera, niekoniecznie laserowa, tani atrament powinna mieć ponieważ nie chce co 4 miesiące kupować atrament. Proszę mi doradzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam drukarki do 300 zł. - możliwie najleprzej. Chodzi mi o atramentówke. Lubie HP ale inne też moga być.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Epson Stylus Photo R220.
I chyba odradzam jednak mimo wszystko.
Z jakości wydruku jestem bardzo zadowolony, ale problem jest z tuszami. Oryginalne są drogie a choć zamienniki nie są już tak straszne (używam Ink-Tech - nie mam żadnych problemów z głowicą), to kłopot polega na tym że ta drukarka zużywa drobną ilość każdego tuszu po każdym włączeniu drukarki do przedmuchania głowic.
Niby nic, ale nawet jak się zupełnie nic nie drukuje w kolorze to po parunastu tygodniach widać zauważalny ubytek wsztstkich tuszów. No i jeżeli system wykryje że któregokolwiek tuszu brakuje to druk jest niemożliwy. Nawet jeśli brak np. żółtego a chcemy drukować w czerni. Cóż, ponieważ wynika to - o ile wiem - z konstrukcji głowic, to Canon powinien zachowywać się podobnie. (Canon i Epson mają głowice zamontowane na stałe o podobnej zasadzie działania.)
Tym niemniej jeżeli ktoś chce więcej drukować w kolorze w tym zdjęcia - to jest to drukarka warta kupna. Jakość druku - rewelacyjna, nawet zdjęciem wydrukowanym na zwykłej kartce papieru do dokumentów można się pochwalić kolegom.
Ale - jak pisałem - tylko jeśli kogoś interesuje bardziej druk w kolorze.
W czerni i bieli - albo tańsza "plujka", albo (przy dużym obciążeniu) - laserowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałeś słowa "najlepszej", bo bywają różne oczekiwania co do sprzętu. Niektórzy bardziej stawiają na jakość, inni przede wszystkim cenę.
Jeśli chodzi o wypośrodkowanie, czyli dobrą cenę i nienaganną jakość, bez obaw polecam Ci drukarkę, którą sama kupiłam: Canon Pixma (ja mam model iP 1000). Sama zdziwiłam się jak bardzo jest tania - sama drukarka około 100-150 zł (ten model; inne bywają nieco droższe), a tusze oryginalne nieco ponad 10 zł, a zamienniki po 5-6 zł. Zależy do czego będziesz używał swej drukarki, ale dla zwykłego użytkowania i drukowania jest idealna. Jakość wydruku jest bardzo dobra, drukuje szybko, wymiana tuszu i sama obsługa drukarki jest dziecinnie prosta. Do atutów można dodać niewielkie rozmiary drukarki, dlatego wszędzie ją można wcisnąć, tak niewiele miejsca potrzebuje. Minusem może być to, że drukarka podczas pracy jest nieco głośna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 22:04, marcin1930 napisał:

Witam, szukam drukarki do 300 zł. - możliwie najleprzej. Chodzi mi o atramentówke. Lubie HP
ale inne też moga być.


Widzę, że już otrzymałeś cenne wskazówki, ale pomyślałem, że mimo to odpiszę, bo w końcu do mnie napisałeś (choć nie wiem czemu bo ze mnie żaden fachowiec w tej dziedzinie ;)
To co napisała Acayra jest bardzo ciekawe i warto się tym zainteresować. Szczególnie chodzi mi o cenę urządzenia no i (co ważniejsze) koszt eksploatacji. Choć ja jakoś zawsze trzymałem się HP, to zalety omawianego Canona są niezaprzeczalne (chyba, że koleżanka pracuje dla Canona, to wtedy trzeba by to obiektywnie sprawdzić ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 22:55, Acayra napisał:

/../


Aha, w takim razie nad nią pomyśle. A co do tego "najlepiej" to chodziło mi o to, żeby do ceny 300 zł. uzyskać jak najlepsze wyniki pod względem jakości. Z tego co napisałeś wynika że Canon zrobił rzeczywiście dobrą drukarkę ;) Co do odgłosów to jestę przyzwyczajony, bo moja HP 845c (stara..) robi bardzo dużo hałasu.

Dzięki za pomoc Acayra i GeoT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 07:46, GeoT napisał:

się HP, to zalety omawianego Canona są niezaprzeczalne (chyba, że koleżanka pracuje dla Canona,
to wtedy trzeba by to obiektywnie sprawdzić ;)


Oficjalnie dementuję i zaprzeczam ;) Jestem jedynie skromną studentką o aktualnym statusie: bezrobotny :D, więc bez obaw hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 21:35, Acayra napisał:

Oficjalnie dementuję i zaprzeczam ;) Jestem jedynie skromną studentką o aktualnym statusie:
bezrobotny :D, więc bez obaw hehe.


Rozumiem, że to są oficjalne dane ... ja "napomykałem" o tych mniej oficjalnych ;)

marcin 1930 ->

Dnia 06.03.2007 o 21:35, Acayra napisał:

/.../ Co do odgłosów to jestę przyzwyczajony, bo moja HP 845c (stara..) robi bardzo dużo hałasu.


O proszę ja właśnie 845c w pracy mam i chwalę ją sobie. Owszem jest głośna ... ale tylko jak drukuje ;)
I wogóle to trzeba się cieszyć, że jeszcze jej się chce po tylu latach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 07:41, GeoT napisał:

> /.../> I wogóle to trzeba się cieszyć, że jeszcze jej się chce po tylu latach ...

W sumie w domu mamy trzy drukarki, wszystkie HP, laserowe. I nie mogę narzekać, tyle dziesiątków tysięcy stron i wszystkie jeszcze działaja - najstarsza, LaserJet 5L ma chyba 10 lat i jeszcze drukuje. Jeśli do domu, do normalnego tekstu, to polecam tylko drukarkę laserową. Tanie są, toner z reguły starcza na 2500 lunb 5000 stron i może spokojnie pół roku leżeć bez drukowania (ale zawsze coś się do drukowania znajdzie).
Zaczęło się od drukarki dla żony (jest tłumaczem), potem trzeba było kupić szybszą, a w końcu i ja mam dla siebie (HP LaserJet 1010) i wszyscy są zadowoleni. Używamu zresztą tonerów zastępczych, prawie o połowę tańszych.
Teraz myślę o kupnie drukarki kolorowej do fotografii. Jak dotąd, chyba wybiorę termosublimacyjną Samsunga.
Mak ktoś doświadczenia z taką drukarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 10:03, KrzysztofMarek napisał:

Teraz myślę o kupnie drukarki kolorowej do fotografii. Jak dotąd, chyba wybiorę termosublimacyjną
Samsunga.
Mak ktoś doświadczenia z taką drukarką?


Z sublimacyjną nie miałem do czynienia jeszcze, ale mam w domu lasera kolorowego (kilka postów wyżej o tym pisałem) HP Color LaserJet 1600. Zdjęcie raz tylko próbowałem drukować i wyszło ... tak sobie, ale nie mam czasu pobawić się ustawieniami, a mam wrażenie, że można by z niej coś jeszcze wycisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 10:43, GeoT napisał:

> /.../> Z sublimacyjną nie miałem do czynienia jeszcze, /.../

Zamówiłem termosublimacyjną Samsunga, jak będę miał, to podzielę się wrażeniami. W końcu 159 zł za drukarkę i 0,90 zł za fotografię 10x15 cm jakoś przeżyję, nawet, jak byłaby to totalna porażka ;)
Do kolorowej laserówki, zniechęciły mnie ceny tonerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować