Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Szukam jakiejś w miarę dobrej i w miarę taniej drukareczki do zdjęć formatu A3. Póki co natknąłem się na Epson`a R3000 - miał ktoś styczność, lub słyszał jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 16:43, ArkStorm napisał:

Szukam jakiejś w miarę dobrej i w miarę taniej drukareczki do zdjęć formatu A3. Póki
co natknąłem się na Epson`a R3000 - miał ktoś styczność, lub słyszał jakieś opinie?

Mówisz o tej drukarce za 3000 zł? Nie wiem jak sprawuje się taki epson za 3000 zł, ale ja i tak poszukałbym raczej Brothera, bo zwyczajnie nie ma lepszych drukarek od Brothera, a zazwyczaj są nieporównywalnie tańsze od odpowiedników konkurencji. Np: MFC J6910DW, MFC-J6510DW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2011 o 17:02, hans_olo napisał:

Mówisz o tej drukarce za 3000 zł? Nie wiem jak sprawuje się taki epson za 3000 zł, ale
ja i tak poszukałbym raczej Brothera, bo zwyczajnie nie ma lepszych drukarek od Brothera,
a zazwyczaj są nieporównywalnie tańsze od odpowiedników konkurencji. Np: MFC J6910DW,
MFC-J6510DW


Z tym że to nie do użytkowania domowego, a do studio. Zależy mi więc na jakości i długim czasie eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:14, ArkStorm napisał:

Z tym że to nie do użytkowania domowego, a do studio. Zależy mi więc na jakości i długim
czasie eksploatacji.

No rzeczywiście, być może ten R3000 jest lepiej do tej misji przystosowany (9 tuszy - OMG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy przy kupnie urządzenia wielofunkcyjnego do 350zł. Mam w tej chwili HP Photosmart C3180, ale co kupiłem tusz to po jakimś czasie drukarka je po prostu psuła. I zresztą tusze do HP do najtańszych nie należą.

Jakiej firmy polecacie drukarki tak, żeby tusze nie pustoszały portfela. Co myślicie o Brother DCP-J125?
I jak wygląda to w przypadku tuszu bo ponoć znajduje się tam kilka kasetek z tuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Chcę kupić jak najprędzej drukarkę, której tusz czarno-biały (z kolorowego nie będę korzystał) jest bardzo tani. Może nie najtańszy, ale żebym nie płacił majątku za tusz. Drukarka żeby była w cenie ~150zł. Czy znajdzie się jakaś dla mnie? Najlepiej od razu poproszę o linki do sklepu/aukcji z tą drukarką, bo chcę zamówić w tym tygodniu - najlepiej dzisiaj już bym zamówił. Drukarka jest mi potrzebna do drukowania dziennie ok. 5 kartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam drukarkę HP F2180 i chciałbym kupić tusze oryginalne tylko rozglądałem się po allegro i które to na prawdę oryginały bo ze strony hp wychodzi bardzo drogo za tusz 21 XL wychodzi prawie 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 13:07, karolekx23x napisał:

Posiadam drukarkę HP F2180 i chciałbym kupić tusze oryginalne tylko rozglądałem się
po allegro i które to na prawdę oryginały bo ze strony hp wychodzi bardzo drogo za tusz
21 XL wychodzi prawie 100 zł.


Przed wszystkim sprawdź czy twoja drukarka obsługuje tusze XL ja posiadam HP F2280 i mogę zapomnieć o tuszach XL.
Po drugie tania drukarka = drogi tusz choć też nie zawsze.


O proszę dwa tusze za 100zł.
Ja wymieniam tusze co trzy miesiące ale sporo kseruję (szkice polowe , wykazy współrzędnych , protokoły graniczne)

Jeśli już sprawdziłeś i twoja drukarka obsługuje tusze XL.

tylko przed kupnem zapytaj się o datę ważności , 6374 pozytywów solidny allegrowicz.
Jest to najniższa cena i najsensowniejszy allegrowicz jakie znalazłem przed chwilą na allegro.

Ewentualnie są zamienniki ale ja ich nigdy nie stosowałem nie wiem czy są jakieś efekty uboczne ich stosowania.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 19:04, Nieznajomosc napisał:

Hej.

Chcę kupić jak najprędzej drukarkę, której tusz czarno-biały (z kolorowego nie będę korzystał)
jest bardzo tani. Może nie najtańszy, ale żebym nie płacił majątku za tusz. Drukarka
żeby była w cenie ~150zł. Czy znajdzie się jakaś dla mnie? Najlepiej od razu poproszę
o linki do sklepu/aukcji z tą drukarką, bo chcę zamówić w tym tygodniu - najlepiej dzisiaj
już bym zamówił. Drukarka jest mi potrzebna do drukowania dziennie ok. 5 kartek.


Może Samsung ML-1670? Tylko nie wiem jak potem z tonerem, może być absurdalnie drogi, nawet zastępczy i cena trochę wyższa.

http://allegro.pl/samsung-ml-1675-kabel-usb-24gw-em-i2095363509.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 19:04, Nieznajomosc napisał:

Hej.

Chcę kupić jak najprędzej drukarkę, której tusz czarno-biały (z kolorowego nie będę korzystał)
jest bardzo tani. Może nie najtańszy, ale żebym nie płacił majątku za tusz. Drukarka
żeby była w cenie ~150zł. Czy znajdzie się jakaś dla mnie? Najlepiej od razu poproszę
o linki do sklepu/aukcji z tą drukarką, bo chcę zamówić w tym tygodniu - najlepiej dzisiaj
już bym zamówił. Drukarka jest mi potrzebna do drukowania dziennie ok. 5 kartek.


Uściślij
Po pierwsze co będziesz drukował ?
- tekst
- rysunki

Po drugie skoro koloru nie będziesz używał to czy nie opłacał by się zakup drukarki laserowej czarno białej ? owszem drukarka kosztuje powyżej 150zł (za 200 - 300zł kupisz laserową hp) ale z kolei toner który kosztuje 70zł starcza na 1500 stron czyli w Twoim wypadku 300 dni.

Po trzecie przykładowa drukarka laserowa hp


lub drukarka + toner



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:15, maniekk napisał:

Może Samsung ML-1670? Tylko nie wiem jak potem z tonerem, może być absurdalnie drogi,
nawet zastępczy i cena trochę wyższa.

http://allegro.pl/samsung-ml-1675-kabel-usb-24gw-em-i2095363509.html


toner oryginalny ponad 200zł zamiennik ponad 100zł wydajność 1500 stron.
Ekhm w tym temacie nie wpuszczamy gramowiczów w maliny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 20:16, Howling_Mad napisał:

Szukam jakiejś drukarki, która będzie tania w użytkowaniu chce drukować w czarnobiałym


Czy rozwiązanie jakie podałem @Nieznajomosc jest dobre i dla Ciebie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 17:22, Gordon92 napisał:

Potrzebuje pomocy przy kupnie urządzenia wielofunkcyjnego do 350zł. Mam w tej chwili
HP Photosmart C3180, ale co kupiłem tusz to po jakimś czasie drukarka je po prostu psuła.


A używałeś oryginałów czy zamienników ?.

Dnia 05.12.2011 o 17:22, Gordon92 napisał:

I zresztą tusze do HP do najtańszych nie należą.


Czyli cena około 120zł za obydwa tusze to dla Ciebie za drogo ?


Dnia 05.12.2011 o 17:22, Gordon92 napisał:

Jakiej firmy polecacie drukarki tak, żeby tusze nie pustoszały portfela. Co myślicie
o Brother DCP-J125?
I jak wygląda to w przypadku tuszu bo ponoć znajduje się tam kilka kasetek z tuszem.


Uściślij do czego potrzebujesz tego urządzenia wielofunkcyjnego ? ile drukujesz dziennie ? co drukujesz ? tekst , rysunki , zdjęcia itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:47, kerkas napisał:

toner oryginalny ponad 200zł zamiennik ponad 100zł wydajność 1500 stron.
Ekhm w tym temacie nie wpuszczamy gramowiczów w maliny.


A czym się różni moja drukarka plus ewentualny toner do kupienia kiedyś, od Twojej drukarki z tonerem od razu? Być może padło mi na wzrok, ale proponujemy praktycznie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:58, maniekk napisał:

> toner oryginalny ponad 200zł zamiennik ponad 100zł wydajność 1500 stron.
> Ekhm w tym temacie nie wpuszczamy gramowiczów w maliny.

A czym się różni moja drukarka plus ewentualny toner do kupienia kiedyś, od Twojej drukarki
z tonerem od razu? Być może padło mi na głowę, ale proponujemy praktycznie to samo.


Oryginalny toner do HP 70zł
Oryginalny toner do Samsunga 250zł (najtańsza cena znaleziona na allegro)
różnica wynosi 180zł.

Policzymy samsung drukarka (200zł) + toner (250zł) = 450zł

Drukarka HP wraz z tonerem 370zł

różnica
120zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2012 o 23:05, kerkas napisał:

Oryginalny toner do HP 70zł


70? Chyba nawet koło oryginału nie leżał ;) Ewentualnie nabijany ponownie. No chyba, że jesteś w stanie po zdjęciu ocenić czy to nie podróbka, wtedy zwracam honor.

Dnia 13.02.2012 o 23:05, kerkas napisał:

Oryginalny toner do Samsunga 250zł (najtańsza cena znaleziona na allegro)
różnica wynosi 180zł.

Policzymy samsung drukarka (200zł) + toner (250zł) = 450zł

Drukarka HP wraz z tonerem 370zł

różnica
120zł


Zakładając, że kupi kiedyś nie zamienniki. A jak wiadomo każdy użytkownik drukarki kupuje tylko oryginalne tusze i tonery XD. Ludzie kupują zamienniki nawet jak są 2-3 złote tańsze od oryginalnych.
Poza tym nasz szanowny kolega zapewne już ma drukarkę, bo post z połowy grudnia 2011 roku XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że te tonery po 70pln to są zastępcze, tylko sprzedawcy w tytułowe zdjęcie wstawiają prawdziwy toner 85A od HP.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować