• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek12233

Dziwny problem z wydajnoscią komputera

Pytanie

Mam dobry komputer 8 gb ramu, AMD quad core procesor3,60 GHz. Lecz ostatnio, od jakiegos tygodnia- 2 max. Zacina mi wszedzie, gry, filmy, kiedy oglądam film na yt wygląda on jak pokaz slajdów. Wszystkie procesory pracują nagle na 60-70 % jak zwykle przy graniu pracowały na 20. a teraz przy patrzeniu na pulpit 70. Na 300 gb pamieci zapełnione mam 30. Mniej wiecej tyle, nie mam duzo programów. naprawde czysty komputer. nie ma wirusów, sprawdzałem. Oczyszczałem go wewnątrz. Nie wiem co da sie jeszcze zrobic. Gry co śmigały na 150 fps , mają teraz po 7. Prosze o jakąkolwiek pomoc :D. Dzieki za przeczytanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Sprawdź, które konkretnie procesy zabierają tyle mocy procesora, oraz z jaką prędkością wtedy pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2014 o 18:58, Narmo napisał:

Sprawdź, które konkretnie procesy zabierają tyle mocy procesora, oraz z jaką prędkością
wtedy pracuje.

Nie wiem czy o to ci chodziło ( nie znam sie na komputerach ) ale 1,2 na 50% , 3 na 15 % , 5 na 90 %
http://www.komputerswiat.pl/aplikacje/test-procesora-online/wynik-testu.aspx#test_result - tutaj jest wynik predkosci mojego procesora, niezbyt imponujący bo 54 s. Jakbyś czegos potrzebował pisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2014 o 19:08, Krzysiek12233 napisał:

> Sprawdź, które konkretnie procesy zabierają tyle mocy procesora, oraz z jaką prędkością

> wtedy pracuje.
Nie wiem czy o to ci chodziło ( nie znam sie na komputerach ) ale 1,2 na 50% , 3 na 15
% , 5 na 90 %

Ech. JAKI konkretnie proces konkretnie wykorzystuje tak mocno procesor.

Dnia 09.02.2014 o 19:08, Krzysiek12233 napisał:

http://www.komputerswiat.pl/aplikacje/test-procesora-online/wynik-testu.aspx#test_result
- tutaj jest wynik predkosci mojego procesora, niezbyt imponujący bo 54 s. Jakbyś czegos
potrzebował pisz!

Nic nie widzę tam, bo program nie wyświetla twojego wyniku. Prędkość sprawdza się przy pomocy CPUz albo HWiNFO

20140209191859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wygląda na to, żeby procesor zwolnił znacznie, więc raczej nie włączyły się żadne ograniczenia (związane na przykład z oszczędzaniem energii). Pozostaje więc jeszcze sprawdzić procesy, które tak zajmują procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2014 o 20:53, Krzysiek12233 napisał:

Aaa jak moge to zrobic ? Wybacz. nie znam sie na takich rzeczach :P

"Wszystkie procesory pracują nagle na 60-70 % jak zwykle przy graniu pracowały na 20."
Głupio się zapytam. Gdzie sprawdzasz, że te "procesory" pracują na tyle procent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Speedfan. Program pokazuje kazdy procesor i na ile pracują, kiedy gram włączam go, minimalizuje gre i patrze :D.
Uzycie CPU. :P program był wielokrotnie polecany wiec go wypróbowałem

20140209211603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2014 o 21:16, Krzysiek12233 napisał:

Speedfan. Program pokazuje kazdy procesor i na ile pracują, kiedy gram włączam go, minimalizuje
gre i patrze :D.
Uzycie CPU. :P program był wielokrotnie polecany wiec go wypróbowałem

Menedżer zadań, zakładka procesy. Ustaw sortowanie po użyciu CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2014 o 21:33, Narmo napisał:

> Speedfan. Program pokazuje kazdy procesor i na ile pracują, kiedy gram włączam go,
minimalizuje
> gre i patrze :D.
> Uzycie CPU. :P program był wielokrotnie polecany wiec go wypróbowałem
Menedżer zadań, zakładka procesy. Ustaw sortowanie po użyciu CPU.

Wybrałem to tylko nie ma kolumny użycie cpu. jest kolumna procesor cpu w niej góruje ,, proces bezczynnosci systemu 65-71 i nvxsync.exe 25 wszystkie inne procesy mają 00. Jakby cos sie nie zgadzało pisz! :D

20140209215630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2014 o 21:56, Krzysiek12233 napisał:

> > Speedfan. Program pokazuje kazdy procesor i na ile pracują, kiedy gram włączam
go,
> minimalizuje
> > gre i patrze :D.
> > Uzycie CPU. :P program był wielokrotnie polecany wiec go wypróbowałem
> Menedżer zadań, zakładka procesy. Ustaw sortowanie po użyciu CPU.
Wybrałem to tylko nie ma kolumny użycie cpu. jest kolumna procesor cpu w niej góruje
,, proces bezczynnosci systemu 65-71 i nvxsync.exe 25 wszystkie inne procesy mają 00.
Jakby cos sie nie zgadzało pisz! :D )


Pomijając już fakt, że masz mega syf (u mnie tych procesów po uruchomieniu się komputera jest 5), to zapewne masa usług startuje ci wraz z systemem. I pozamykaj procesy rundll32.exe, potem sprawdź czy wydajność się poprawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ilość procesów nie jakaś okropnie zawrotna, ale prawidłowa liczba na przeciętnym sprzęcie gdzie w tle chodzi antywirus [załóżmy pakietowy tj sparowany z firewallem, ochroną w czasie rzeczywistym online, systemem anty spyware/malware itp itd], jakiś monitor podzespołów [np karty graficznej] i panel konfiguracji dźwiękowej to między 35-45 procesów.
Reasumując jakieś dobre ~25 usług to zbędne zapychacze systemu które jak kolega wyżej zauważył prawdopodobnie startują razem z systemem [co dodatkowo odbija się jeszcze na czasie startu]

Aczkolwiek - zrobiłeś ten zrzut z otwartym chromem i to z otwartym prawdopodobnie kilkoma kartami, co za tym idzie liczba tych procesów może być nieco sztucznie zawyżona w zależności od tego ile i jakie wtyczki ma przeglądarka [niektóre wtyczki, bardziej zaawansowane potrafią się uruchamiać jako oddzielny proces].
W pasku też widzę uruchomiony skype [który pewnie jak masa komunikatorów instalowanych przez użytkowników startuje zupełnie niepotrzebnie razem z systemem, a takich programów startujących z winda masz kilka, większość tego co się kończy w procesach zwrotem tray to różnorakie agenty programowe ładowane z windowsem]

CCleaner - wywalić sobie z autostartu zbędne programy, przeczyścić rejestr, przeczyścić pliki tymczasowe. Względnie defragmentacja dysków [jeśli posiadasz jakieś dyski HDD bo dysków SSD się nie defragmentuje].
Skan antywirem pod kątem syfów [wirusy, malware, spyware].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2014 o 10:27, SplitGrave napisał:

> > > Speedfan. Program pokazuje kazdy procesor i na ile pracują, kiedy gram
włączam
> go,
> > minimalizuje
> > > gre i patrze :D.
> > > Uzycie CPU. :P program był wielokrotnie polecany wiec go wypróbowałem

> > Menedżer zadań, zakładka procesy. Ustaw sortowanie po użyciu CPU.
> Wybrałem to tylko nie ma kolumny użycie cpu. jest kolumna procesor cpu w niej góruje

> ,, proces bezczynnosci systemu 65-71 i nvxsync.exe 25 wszystkie inne procesy mają
00.
> Jakby cos sie nie zgadzało pisz! :D )

Pomijając już fakt, że masz mega syf (u mnie tych procesów po uruchomieniu się komputera
jest 5), to zapewne masa usług startuje ci wraz z systemem. I pozamykaj procesy rundll32.exe,
potem sprawdź czy wydajność się poprawiła.

wtedy było duzo bo speedfuna miałem uruchomionego (zwykle go nie mam) i HWiNFO miałem, CCleaner pobrałem tylko na chwilke.wiec az tak duzo tych procesów nie bedzie. usunołem rundll32.exe i wydajnosc taka sama ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować