Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: Obie nowe konsole przełamią barierę 100 milionów egzemplarzy

15 postów w tym temacie

Ciekawe gdzie są fakty i na czym oni się opierają... Sorry ale teraz to na pewno jest wróżenie z fusów... Skoro swoją analizę udostępniają niech podadzą źródła na których się opierali i dane :), "Analitycy stwierdzają ponadto, że możne ona stać się główną platformą dla wielu twórców gier." Zobaczymy ;>. I prosze mnie nie pouczać o tym czym jest analiza... Bo jeśli jest ona upubliczniana to powinna być z danymi na których się opierano. Tyle w temacie, a tak to jest takie pitu pitu co się MOŻE zdarzyć ;>, czyli coś ala wróżki w TVN'u :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się do tego przyczynię, ale zrobię to nie wcześniej niż w grudniu tego roku. Chyba, że będzie zestaw z PS Vitą, kamerką i dodatkowym padem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho to są analizy z tych oczywistych. Sprzedać się pewnie sprzedadzą, bo co innego mogłoby w takiej liczbie zejść. Wii U nie jest żadną alternatywą, więc będzie schodzić PS4 i XONE. Co do spadków cen - też było wiadomo, zresztą Sony jakiś czas temu mówiło, że nie ma na to szans. A co do tych głównych platform - przecież już za czasów PS3 i X360 tak było więc kolejna oczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta i to ma być ostatnia generacja... :P
PS Co to za internetowe upośledzenie, gdzie ludzie nie potrafią napisać "uważam, że", "w moim mniemaniu", "jak dla mnie" tylko jakimś imho rzucają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za internetowe upośledzenie z wrzuceniem emotikonek, gdzie ludzie nie potrafią napisać o co im chodzi za pomocą słów...

Tłumaczę jako ekspert - imho tak jak emotikonki są szybsze do napisania. Mam nadzieję, że pojmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wszystkie tego typu dane mogą lub muszą być upubliczniane;

A to ciekawe - dlaczego nie mogą, skoro to zwykła firma analityczna, której głównym zadaniem jest przewidywanie, a sami nie posiadają dostępu do informacji niejawnych. Skoro tworzy się analizę to potrzebne są dane statystyczne, info o próbie i takie tam. Tutaj to jest wróżenie z fusów, bo niby skąd to mają wziąć. Do takiego czegoś nawet żaden model ekonometryczny nie pasuje, więc to jest ot tak powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe gdzie są fakty i na czym oni się opierają... Sorry ale teraz to na pewno jest
> wróżenie z fusów... Skoro swoją analizę udostępniają niech podadzą źródła na których
> się opierali i dane :), "Analitycy stwierdzają ponadto, że możne ona stać się główną
> platformą dla wielu twórców gier." Zobaczymy ;>. I prosze mnie nie pouczać o tym czym
> jest analiza... Bo jeśli jest ona upubliczniana to powinna być z danymi na których się
> opierano. Tyle w temacie, a tak to jest takie pitu pitu co się MOŻE zdarzyć ;>, czyli
> coś ala wróżki w TVN''u :D.

Żadna firma zajmująca się analizami rynku nie zdradzi swojej metodologii badań. Wszyscy opracowują własny system przeprowadzania takich analiz i potem według niego postępują - jest to ich sposób działania oraz tajemnica firmowa, której nie mogą zdradzić. O skuteczności nie ma co dyskutować. A jeżeli chcesz dokładniejsze informacje, owszem uzyskasz je za bardzo konkretną opłatą. Przecież z czegoś muszą żyć ci cali analitycy, a zarabiają głównie na sprzedawaniu szczegółowych wyników swoich analiz dużym przedsiębiorstwom. Za darmo masz minimum, czyli ogólnikowy wynik. Lepsze to, niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 15:22, kodi24 napisał:

Nie wszystkie tego typu dane mogą lub muszą być upubliczniane;

Może i nie wszystkie, ale jakakolwiek część bo póki co jak dla mnie to wyssane z palca proroctwa. Bo ja sobie tez mogę napisać w necie że za xx lat ludzie zostaną zastąpieni robotami (uwierzysz w to? Raczej wątpię).

Henrar Czy te dane dotyczą akurat tego artykułu? Bo jeśli nie to póki nie dasz mi takich które potwierdzą wiarygodność tego artykułu to dla mnie są i pozostaną proroctwami niczym od wróżek z TVN''u :).

Edit, poczytałem i może jestem ślepy ale tam nie ma danych by sprzedaż PS 4 przekroczyła 100mln albo o tym by PS 4 stało się główną platformą dla twórców gier :). Są dane dotyczące sprzedaży gier, hardware'u konsol itd. Jeśli mógłbyś wklej mi cytat który odnosi się do wyzej wspomnianych rzeczy, będę wdzięczny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 16:39, Eternal101 napisał:

Edit, poczytałem i może jestem ślepy ale tam nie ma danych by sprzedaż PS 4 przekroczyła
100mln albo o tym by PS 4 stało się główną platformą dla twórców gier :). Są dane dotyczące
sprzedaży gier, hardware''u konsol itd. Jeśli mógłbyś wklej mi cytat który odnosi się
do wyzej wspomnianych rzeczy, będę wdzięczny :).

Bo to materiał przygotowany przez inną firmę. I w sumie jeden z niewielu upublicznionych raportów. Takie rzeczy zwykle są płatne (chociażby raporty NPD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie wciąż o nowej generacji, zapominając o tym jaki skok sprzedażowy poczyniły "stare" konsole.
Baza gier, która nieziemsko przyćmiewa kompletny ich brak na nowe konsole oraz to, że następna generacja nie jest o wiele lepsza od poprzedniej, co w perspektywie czasu zapowiada rychłe nadejście narzekań ze strony developerów, iż się muszą ograniczać (bonus-zapowiada to niedługi okres żywota Nowego, co podejrzewam jest celowym marketingowym zagraniem), a to wszystko przynosi niechęć jej względem.
Sądzę, iż analitycy spojrzeli tylko na newsa, że Chiny otwieraja rynek i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 16:54, Henrar napisał:

Bo to materiał przygotowany przez inną firmę. I w sumie jeden z niewielu upublicznionych
raportów. Takie rzeczy zwykle są płatne (chociażby raporty NPD).

Ok, dzięki za odpowiedź.

Spoiler

Wow nie kłócimy się,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 15:17, BlindObserver napisał:

Co to za internetowe upośledzenie z wrzuceniem emotikonek, gdzie ludzie nie potrafią
napisać o co im chodzi za pomocą słów...

Tłumaczę jako ekspert - imho tak jak emotikonki są szybsze do napisania. Mam nadzieję,
że pojmiesz.

Tylko, że emotikonki wyrażają stan, a nie zastępują samą treść, więc chyba sam nie pojąłeś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować