Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Porównanie grafiki z Metal Gear Solid: Ground Zeroes - niższa rozdzielczość na Xbox One

36 postów w tym temacie

> Masz jedną grę do wyboru w dwóch wersjach na dwie różne konsole.
> Jedna konsola kosztuje 1800 zł, druga 2300-2400 zł.
> Wersja na tańszą konsolę wygląda i działa znacznie lepiej. Cena gry jest taka sama na
> obie platformy.
>
> Którą wersję wybierzesz?

Szczerze? Kupie tylko jedną konsolę ze względu na exy jakie na niej będą a to czy wydałem 2000 zł czy 1700 i mam taką a nie inną grafikę nie ma znaczenia. Wkurzyłbym się jakby tej gry nie było w cale. Naprawdę ... siedzicie przd TV i patrzycie się co ma lepszą grafikę? Nie rozumiem tego ... Jasne coś ma lepiej coś ma gorzej. Miałem PS3 i widziałem, że grafika lepsza na X360 była i wcale mi nie przeszkadzało, że coś jest bardziej kanciaste i bez AA ... bo wiecie co ... gdy akcja zapierdzielała na ekranie to nie miało to dla mnie znaczenia i nic takiego nie widziałem. Więc nie rozumiem dalej tej nagonki na tą grafikę na 30 klatek czy 60 jasne są różnice i więcej klatek + większa rozdzielczość = lepiej. Ale odnoszenie się do tego przy każdej sytuacji jest bez sensu. Bo co inaczej się będzie grało w taką grę? Doznania będą mniej przyjemne? Nie czaje po prostu. Jasne, że mając PS3 i PS4 kupie wersje na PS4 ... ale nie mając PS4 grafika nie byłaby wyznacznikiem konsoli, którą miałbym kupić. Gdybym napalił się na Quantum Break to bym kupił XBO. Co z tego ile ten sprzęt kosztuje. Grafika nie jest wyznacznikiem to nie lata 90te gdzie synonimem dobrej gry byłą grafika, dziś cierpimy na nudne gry ... ile jest pozycji w które warto zagrać? Pamietam jak się otwierało Secret Service i większość ocen była na poziomie niemniej niż 7/10 czy tam 70% ... W SS jako minusy Tomb Raidera jedynki wpisali "Jak wszystko co dobre - wolne w wysokiej rozdzielczości".

Wkurza mnie to bo siedzimy tu i robimy dywagacje na temat 30 i 60 klatek - porównujemy screeny a nikt nie patrzy na to, że telewizor też ma wpływ na odbiór całości. Naprawdę konsole to fajna rzecz i niczym większości graczy nie przeszkadza to o co robi się taką wojnę. MGS bedzie tą samą grą w 720p i 1080p ... uwierzcie mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co te chore 60 klatek w skradance? Chyba lepiej było dać 30 klatek i 1080p w Xboxie One, a nie uparli się na chore 60 klatek. Jeszcze wersje na X360 i PS3 mają natywnie 480p lub 576p i to przy 30 klatkach, gdzie wszystkie gry co teraz wychodzą na stare osiągają 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

Szczerze? Kupie tylko jedną konsolę ze względu na exy jakie na niej będą a to czy wydałem
2000 zł czy 1700 i mam taką a nie inną grafikę nie ma znaczenia. Wkurzyłbym się jakby
tej gry nie było w cale. Naprawdę ... siedzicie przd TV i patrzycie się co ma lepszą
grafikę?

No wiesz, w końcu mamy oczy i grafika to pierwsza rzecz, jaką zauważamy w danej grze.

Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

Nie rozumiem tego ... Jasne coś ma lepiej coś ma gorzej. Miałem PS3 i widziałem,
że grafika lepsza na X360 była i wcale mi nie przeszkadzało, że coś jest bardziej kanciaste
i bez AA ...

To fajnie, tylko różnice między tamtymi konsolami był mniejsze niż są teraz.

Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

bo wiecie co ... gdy akcja zapierdzielała na ekranie to nie miało to dla
mnie znaczenia i nic takiego nie widziałem.

Nawet wtedy, gdy gra miała dropy do 15 klatek? Winszuję.

Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

Więc nie rozumiem dalej tej nagonki na tą
grafikę na 30 klatek czy 60 jasne są różnice i więcej klatek + większa rozdzielczość
= lepiej. Ale odnoszenie się do tego przy każdej sytuacji jest bez sensu. Bo co inaczej
się będzie grało w taką grę? Doznania będą mniej przyjemne? Nie czaje po prostu.

Płynniejsza animacja ma wpływ na gameplay. Więcej klatek na sekundę == mniejszy input lag.
Rozdzielczość wbrew pozorom także na gameplay ma wpływ. Wystarczy, że przyjdzie taki moment, gdy w strzelance musisz strzelać to odległych celów. W przypadku wyższej rozdzielczości cel jest większy, czyli łatwiej go trafić. W przypadku mniejszej masz niewyraźną kupkę pikseli.

Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

że mając PS3 i PS4 kupie wersje na PS4 ... ale nie mając PS4 grafika nie byłaby wyznacznikiem
konsoli, którą miałbym kupić. Gdybym napalił się na Quantum Break to bym kupił XBO.

Owszem, kupiłbyś. I potem miałbyś gorsze 90% gier, chyba że grałbyś tylko w exclusive''y. Coś za coś.

Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

Co
z tego ile ten sprzęt kosztuje. Grafika nie jest wyznacznikiem to nie lata 90te gdzie
synonimem dobrej gry byłą grafika, dziś cierpimy na nudne gry ... ile jest pozycji w
które warto zagrać? Pamietam jak się otwierało Secret Service i większość ocen była na
poziomie niemniej niż 7/10 czy tam 70% ... W SS jako minusy Tomb Raidera jedynki wpisali
"Jak wszystko co dobre - wolne w wysokiej rozdzielczości".

Ten minus oznaczał, że gra ma wysokie wymagania. Dlaczego więc jako wad danej gry nie można napisać "gra chodzi w niskiej rozdzielczości"?

Dnia 17.02.2014 o 12:04, GuLaShos napisał:

Wkurza mnie to bo siedzimy tu i robimy dywagacje na temat 30 i 60 klatek - porównujemy
screeny a nikt nie patrzy na to, że telewizor też ma wpływ na odbiór całości.

Co jest o tyle zabawne, że większość ludzi obecnie posiada TV 1080p. A 720p przeskalowane do FullHD wygląda znacznie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 10:05, Lordpilot napisał:

Swoją drogą to nie rozumiem kompletnie dlaczego to wywołuje AŻ TAKĄ NAPINKĘ i nawet rozsądnych
forumowiczów zamienia w krwiożerczych fanbojów.


Jak ogłaszano specyfikacje nowych konsol, mnóstwo ludzi na gram.pl twierdziło, że tak naprawdę nie ma różnicy i obie są równie dobre. Teraz prawda wychodzi na jaw. Dodaj do tego jeszcze fakt, że Xbone jest droższy, (bo wymusza zakup Kinecta) a Microsoft polski rynek zupełnie olewa, i proszę. Masz wojnę pomiędzy dwoma-trzema zaślepionymi fanbojami Microsoftu i resztą forumowiczów, którzy czegoś takiego nie cierpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na co te chore 60 klatek w skradance? Chyba lepiej było dać 30 klatek i 1080p w Xboxie
> One, a nie uparli się na chore 60 klatek. Jeszcze wersje na X360 i PS3 mają natywnie
> 480p lub 576p i to przy 30 klatkach, gdzie wszystkie gry co teraz wychodzą na stare osiągają
> 720p.

Dla mnie na chłopski rozum ilość klatek ma znaczenie zależnie od gatunku gry. Jeżeli mamy takiego FPS''a multiplayer to lepiej mieć te 60 fpsów i w razie większej rozwałki mieć z czego schodzić niż 30 fpsów i w analogicznej sytuacji mieć pokaz slajdów. Co do nowych konsol to wychodzę z założenia, że jak już pojawiły się to gry na nie robione powinny mieć mocno zauważalne różnice z poprzednią generacją., bo inaczej jaki jest sens wydawania kasy na nowy sprzęt dla Kowalskiego? Wydaję mi się, że większość ludzi potrafi myśleć i rozsądnie wydawać pieniądze przez nich zarobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 14:31, Dadziol20 napisał:

Wydaję mi się, że większość ludzi potrafi myśleć
i rozsądnie wydawać pieniądze przez nich zarobione.


Nie, wiekszość ludzi nie potrafi myśleć - robią to za nich reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziska- tak już będzie i nie sądzę, że kiedykolwiek ulegnie zmianie. Ważne, że Snake wyszedł spod parasola Sony, więcej osób skorzysta (gdyby tak jeszcze jakaś niespodziankowa edycja MGS 4 w 1080p dla obu konsolek...mniam);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 11:09, sebba99 napisał:

Napisał co widział ... chłopie zamiast się uzewnętrzniać fanboyowo, poczytaj posty.
Na twoje nieszczęście mam i pieca i X360 i ps2 i ps3 i psp... i porównując screeny jakoś
nie widzę dlaczego mam wywalać 2,2 k na XO a swoją 360 wysyłać na emeryturę, czy wydawać
1,8 k i wysyłać na emeryturę swoją ps3. Więc napaleńcu porównuję kolejne generacje konsol.
Gdybym kupował konsole od zera - pewnie byłoby mi wszystko jedno, a tak - nie widzę powodu
do wydawania kolejnej kasy, bo oprócz hype''u (bo chyba na tym miała zostać zbudowana
potrzeba zakupowa) nowa generacja nie ma nic do zaoferowania. Knack - porażka, Forza
- leży i kwiczy , Killzone - sorka - ale mi podoba się jeszcze wersja z ps2. A na ps3
i x360 mam horizona, i gta5, mówiąc oględnie - przynajmniej mam w co grać...


W pierwszej kolejności prosiłbym o nieużywanie wobec mnie określeń typu: "chłopie, napaleńcu, ...". Gwarantuję, że zdolność do chwilowego powstrzymania się od epatowania wewnętrznym prostactwem przyda Ci się w życiu.

W mojej wypowiedzi wskazałem tylko na fakty, poparte źródłem, mówiące o tym że zakup PS4 jest obecnie moim zdaniem uzasadniony i że mylisz się dwukrotnie podając jej zawyżoną cenę. Zapewniam, że nie miałem na celu skłonienia Ciebie do opisania Twojej sytuacji życiowej w zakresie elektronicznej rozrywki, która jak przypuszczam nie tylko mnie, ale i innych absolutnie nie interesuje.

"Na twoje nieszczęście mam i pieca i X360 i ps2 i ps3 i psp..." - WTF?? Na jakie moje nieszczęście? Guzik mnie obchodzi co Ci się przewala po chałupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszłoby na PC i problem z rozdzielczością rozwiązany. Można łatwo pogodzić zwolenników PS4 lub Xone mówiąc, że najlepszą konsolą jest PC. Problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Na grafikę patrzy podobno 91% graczy. Ja na szczęście znajduję się w pozostałych 9%.
> Jednak w tej aferze z nowymi konsolami chodzi o to, że i tak oferują nieznaczny wzrost
> jakości (gonienie za PC) i PS4 miażdży XBO, przez co powstaje mnóstwo małych forumowych
> wojenek. Jak coś kosztuje 2k to musi być warte tej sumy, no nie?
Jakie gonienie PC ? PC od czasu Crysisa pierwszego nie wyznacza żadnej wartości jeśli chodzi o grafikę. W grach multiplatformowych owszem wyznacza, bo 1080p i 60 FPS piechotą nie chodzi. W pozostałych kwestiach to gry konsolowe od 5 lat wyznaczają najładniejsze gry roku i patrząc na Ryse i nowego Killzone, raczej wiele się nie zmieni w tej formule.
>Wyszłoby na PC i problem z rozdzielczością rozwiązany. Można łatwo pogodzić zwolenników PS4 lub Xone mówiąc, że najlepszą konsolą jest PC. Problem rozwiązany.
#NIESONDZE
Zawiało zwłokami, grozą i pcgmr :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 21:32, Ksywiarz napisał:

W pozostałych kwestiach to gry konsolowe od 5 lat wyznaczają najładniejsze
gry roku i patrząc na Ryse i nowego Killzone, raczej wiele się nie zmieni w tej formule.


Tak sobie czytam ten temat i sie zastanawiam czy ludzie naprawde maja klapki na oczach, czy wmawiaja sobie pewne rzeczy tak dobrze, ze naprawde w nie wierza?

Edit: i nie mam zamiaru tutaj rozpoczynac dyskusji co jest lepsze, bo mnie to malo interesuje. Ale jak ktos pisze ze od 5 lat PC goni konsole jesli chodzi o grafike to naprawde rece opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera naprawdę ciekawe wnioski tylko za cholerę nie wiem jak mają się do mojej wypowiedzi ? Gdzie ja pisałem, że pecet goni konsole ? Podkreślałem fakt, że to od 5 lat rok w rok najładniejszą grą roku zawsze zostawała gra konsolowa (MGS4 w 2008, Uncharted 2 w 2009, God of War 3 w 2010, Uncharted 3 w 2011, Halo 4 w 2012, a teraz Ryse)
Co do drugiego komentarza
Crysis ? Kurna serio :D ? Bawiło mnie to jeszcze z jakieś dwa lata temu, ale teraz ? Serio uważasz, że fanowsko zmodowana wersja CryEngine 2 może w ogóle dorastać do oficjalnego CryEnigne 3 jaki napędza Crysis 3, czy też najnowszego CryEngine(4) napędzającego Ryse ? Przecież to wygląda gorzej niż Halo 4 albo Uncharted 2, a ty to porównujesz do next-gen ? Chyba sam nie widziałeś co do końca oglądasz.I chodzi mi tu o same surowe technikalia typu tekstury, modele, shadery. Przecież to nawet nie ma porządnego oświetlenia/animacji, że o reszcie nie wspomnę. Bardzo. Kuźwa. Śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, że jak już pojawiły się to gry na nie robione

Dnia 17.02.2014 o 14:31, Dadziol20 napisał:

powinny mieć mocno zauważalne różnice z poprzednią generacją.


Ciekaw jestem (nie piję tu do Ciebie, ale do innych), jak osoby, które twierdzą, że między current genami a next genami jest mała różnica mogą tak uważać, widząc tego gifa:
http://i.minus.com/i7Fgj3LNJ4pjI.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak mam nadzieje, ze nowa generacja bedzie zawierala jednak troche ladniejsze kamienie niz ten Crysis :D. Zreszta, jak wspomnial Ksywiarz - naprawde? Crysis 1? Po tym jak wyszedl Crysis3? Nie wspominajac juz o tym, ze obecna generacja jest od ilu? Czterech miesiecy? Cykl produkcyjny gier troche jednak trwa - poczekaj z wyjdzie inFamous, The Order 1886, Ryse 2 i inne i dopiero oceniaj ;)

20140218094935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować