Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Flappy Smolensk, czyli klon Flappy Bird z samolotem omijającym sosny

117 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2014 o 18:30, Piotrek_K napisał:

W sumie to chyba Ci pasjans zostal.


Szanowny Pan raczy żartować. A mało to ludzi ginie przez karty, przez długi związane z hazardem? A Gambit to niby kartami w ludzi nie rzuca?

I nie psuj zabawy, nie mieszaj do tego logiki i zdrowego rozsądku, ciekawie jest.

A w temacie dodam jeszcze: http://en.wikipedia.org/wiki/Super_Columbine_Massacre_RPG! I tak trochę poważniej - hipokryzja niektórych mnie rozwala. Nie ma żadnego problemu w odgrywaniu na kompie realnych konfliktów, w których ginęli ludzie (przypomnę niektórym, jaki zachwyt wywoływała misja na Omaha Beach w Medal of Honor:AA), natomiast wystarczy tylko szepnąć "Smoleńsk" i już się w gardłach niektórym gotuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 18:46, Isildur napisał:

Może troszkę przystopować? Ostrzeżenie.


Haha! Gość wpada na forum, obraża wszystkich jak leci, ale to ja dostaję ostrzeżenie i mam przystopować... Nice one :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym żadnego powiązania do "katastrofy" w Smoleńsku. Przecież samolocik w grze nie zostaje wcześniej wysadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 14:35, kamil113 napisał:

Wstyd!!!

Jak możecie jeszcze promować takie "gry".
Może powinniście zostać mecenasami osoby, która zrobiła tą "grę" i rzucić kasę, aby wykonała
"grę" o zamachach na Sejm, Prezydenta i Opozycję. Tak dla żartu bo przecież nie ma o
co drzeć szat. Bo taki jest poziom tej wiadomości. A Pan Piotr Bajda powinien spojrzeć
w lustro i tam poszukać żenującego poziomu dziennikarstwa.


Och wcześniej przegapiłem tego posta.. Ale nadrabiam to Degrad -1 za obrażanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że gram.pl usunęło mojego posta, to się dopiero nazywa wolność słowa.
A sorki widzę że dalej jest. Zwracam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 19:44, kris090 napisał:

Fajnie że gram.pl usunęło mojego posta, to się dopiero nazywa wolność słowa.
A sorki widzę że dalej jest. Zwracam honor

Resortowi działają wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 19:46, Niko12131pl napisał:

> Fajnie że gram.pl usunęło mojego posta, to się dopiero nazywa wolność słowa.
> A sorki widzę że dalej jest. Zwracam honor
Resortowi działają wszędzie

Po prostu nie był już widoczny pod newsem tylko na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że Inżynieria Cywilna (po polsku to raczej będzie Inżynieria Lądowa) zajmuje się budownictwem, a nie konktrukcją płatowca.
Natomiast co do dr. Laska (bo profesury to on nie robił), to jest on wykładowcą Politechniki Warszawskiej zajmującym się głównie mechaniką lotu, a także wieloletnim pilotem, więc zawsze śmieszy mnie, jak to nie zna się on na lotnictwie.
Za to nie wiem, co do rzeczy ma tutaj romiar samolotów, których wypadki przebadał. Niejednokrotnie zostaje z nich jeszcze mniej niż w Smoleńsku, a i tak trzeba to wyjaśnić. Już nie mówiąc o tym, że awionetkami (pomijając, że dziś takie określenie już nie istnieje) są bardzo często określane zarówno półtonowe ultralighty, jak i 10-tonowe zdolne przewozić kilkudziesięciu pasażerów. A to że nie zajmuje się tymi dużymi wynika generalnie z faktu, że te duże rozwalają się bardzo rzadko, natomiast te ''awionetki'' to kilkadziesiąt razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 18:49, Isildur napisał:

Dla Twojej wiedzy Moderator nie jest pracownikiem gram.pl


A myślisz, że dlaczego waszą grupę wyróżniłem? o_O

Autor newsa, Piotr Bajda wciąż się nie odniósł do krytyki?

Jakby nie wiedział, co tu rozpęta, a teraz milczy.

Typowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na gram.pl a tu Smoleńsk. No no no... Kiedy będzie coś o gender? A bo to w grach brakuje zniewieściałych facecików i męskich bab? Też by można jakiegoś newsa skroić, coby komentarzy nabiło ;p

PS. Żartowałem, proszę nie piszcie o gender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 20:13, SpiralArchitect napisał:

PS. Żartowałem, proszę nie piszcie o gender.


Już widzę ''Gender w grach - przykłady, kto został skrzywdzony'' :D

Osobną grę mogliby poświęcić Macierewiczowi: Wanna, Brzoza, Kosmos, Apokalipsa. Już dziś! Przynajmniej było by śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 17:27, Kajmal napisał:

PS:Kafar@ Oszołomami nazywasz starszych ludzi, którzy mają już za sobą wojnę?Opamiętaj
się dzieciaczku troszkę, bo widać, że za bardzo kłapiesz buzką(za przeproszeniem).I nie
pochwalam takich wybryków, ale oszołomy to za dużo powiedziane...


Nie wiem zresztą od kiedy ktoś zasługuje na szacunek i jest to traktowane jako miara że ktoś przeżył wojnę. Dla mnie każdy człowiek który obsesyjnie wypowiada się na jakieś tematy jest niebezpiecznym oszołomem. Nie ważne czy to prezydent, ktoś kto przeżył wojne, czy to tematy polityczne lub religijne.

PS. sorki moderator za użycie znów oszołomów ale odnosiłem się do swojego posta do którego coś mi zarzucano więc chciałem wyjaśnić tą kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytaty nie mojego autorstwa, wrzuciłem je ot tak sobie, ale bardzo dziękuję za ciekawy, konstruktywny post. Przy okazji przejrzałem też trochę materiałów na temat komisji Macierewicza i inne takie, całkiem interesująca sprawa i w ogóle.

Daję soczyste +1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 20:20, trocz napisał:

No hej. Jak się pojawi konstruktywna krytyka, na pewno się odniosę.


Aha, to wszystko.

No to może zacznę konstruktywnie:

1.Szykując tego newsa, wiedziałeś co się święci w komentarzach?
2.Widząc kolejny shitstorm na gramie, uważasz, że na przyszłość trzeba bardziej uważać nad wstawianą treścią przez newsmanów?
3.Skoro już wywołałeś Smoleńsk - w którą wersje katastrofy wierzysz?

Spoiler

tak, to podchwytliwe pytanie, odpowiadać nie musisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Żenujący żart, polityczna satyra czy zwykła popierdółka na fali sukcesu Flappy Bird?"
>
> Na to pytanie autor powinien sobie odpowiedzieć zanim zamieścił newsa.

Pytanie to było skierowane do... Eureka! Czytelników! Ciekawe, w jakim celu? Hm, zapewne chodziło o rozpoczęcie dyskusji!

> Ten "news" nie powinien tu być. Zmieniacie kierunek w którym rozwijana jest strona? Z
> poważnego serwisu z ciekawymi i interesującymi informacjami z branży zmieniacie się w
> zwykłego brukowca? Jak ktoś zrobi grę w której trzeba będzie domalować Komorowskiemu
> wąsy to też o tym napiszecie?

Ups... Na poważnej stronie zaczęli umieszczać rzeczy, z których można się pośmiać, tudzież podyskutować o polityce, która chcąc nie chcąc dotyczy również i gier... Nie no, świat się kończy. Niestety autor nie wziął pod uwagę faktu, że żyjemy w Polsce, a tu wszyscy do wszystkiego się mogą przy******yć.

Wracając do pytania; jak dla mnie to po prostu ktoś postanowił porobić sobie jaja z popularnego tematu, na temat którego i tak wszyscy żartują, choć może nie w tak oryginalny poniekąd pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 21:00, Cygi napisał:

Aha, to wszystko.

No to może zacznę konstruktywnie:

1.Szykując tego newsa, wiedziałeś co się święci w komentarzach?
2.Widząc kolejny shitstorm na gramie, uważasz, że na przyszłość trzeba bardziej uważać
nad wstawianą treścią przez newsmanów?
3.Skoro już wywołałeś Smoleńsk - w którą wersje katastrofy wierzysz?

Spoiler

tak, to podchwytliwe
pytanie, odpowiadać nie musisz :D



1. Gdybyśmy sugerowali się jedynie tym, że mogą być różnice zdań w komentarzach, musielibyśmy odpuszczać 80% newsów, bo wszystko komuś się podoba, a komuś nie. Od Halo, przez DLC, po tak skrajne i rzadkie tematy jak dziś.
2. Widywałem gorsze shitstormy przy dużo bardziej błahych tematach jak klatki na sekundę, to raz. Dwa: nie można dobierać treści w strachu przed shitstormem. Jeśli coś jest warte wspomnienia, to o tym piszemy. A to jest warte, bo pokazuje: a) jak daleko może sięgnąć fenomen "głupiej" gry o klikaniu w ptaszka b) że gry to już coś więcej niż tylko rozrywka skoro pojawiają się takie produkcje (co prawda totalnie amatorskie). I nieważne, czy je potępiamy, bawią nas czy nie zasługują zupełnie na uwagę. Każdy może wyrobić sobie sam zdanie na ten temat dzięki temu, że o tym przypadku wspomnieliśmy (powstrzymując się od osądów).

Co do treści, to nikt w komentarzach nie wytknął, że jest nieadekwatna czy kogokolwiek obrażająca (nawet autora, na którym inne portale nie zostawiły suchej nitki). Problemem jest tylko temat artykułu. Nie chodzi tu o "promowanie" tej gry czy pytanie "a ile drzew Wy ominęliście?". Chodzi o pokazanie, że coś takiego powstało i spytanie Was, czytelników o zdanie. I każde zdanie (a jest ich sporo, w dodatku różnych) jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować