Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ściągnij program Everest. Tam będziesz miał dokładne dane.

lysyy
Za dwieście złotych to nie więcej niż ten.
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_60/towar_filtr_750_60/towar_karta_4391/AMD_Athlon_XP_2200_FSB266.html - AMD Athlon XP 2200+ FSB266
Szczerze mówiąc to nie opłaca się kupować. Lepiej uzbierać więcej pieniędzy i ulepszyć komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 19:07, Qbion napisał:

dzięki
już mam Asus P4S8X-X


według http://www.e-mo.com.pl/produkt,171,p4s8x-x,plyta-glowna-asus-p4s8x-x-socket-478.html możesz włożyć do 3 GB ram czyli po 1 GB na "slot" pamięci... więc chyba (nawet raczej) możesz włożyć inną kość niż 256 MB czyli np. 512MB lub 1GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 19:14, Niedzielka99 napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy Twoja płyta obsługuje Dual Channel. Nie jest prawdą,
że możesz dokupić tylko 256 MB DDR. Twoja płyta obsługuje do 3 GB DDR RAM.


za stara płyta główna na dual chanel i to na 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 18:53, lysyy napisał:

mój kolega chce kupić procesor na socket 462.
ma do wydania 200zł
co mu polecicie?????


Jest to stary socket pod procesory AMD zwany równiez socket A
Trudno będzie znależć w sklepach taki procesor, jedyne co skąpiec znalazł to http://www.skapiec.pl/site/cat/1/filtr/_1_0_0_0_1016_0_0_0_0_0
Zdecydowanie więcej da się znaleźć na alegro tam jest też dużo cen poniżej 200 zł. Najlepsze procesory pod ten socket to Athlony XP
http://www.allegro.pl/4250_athlon_xp.html?order=t&view=gtext

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przeznaczyć około 3tyś na nowy komputer. Chciałbym aby w nim było conajmniej, powtarzam conajmniej 2gb ram, dobra karta graficzna, procek może intela, dysk jakies 200gb no i dobre chlodzenie żeby nie było problemów. Może ma ktoś jakieś pomysły? A, i dobrze by było jakby karta graf. byla też pod DX10 i żeby windows Vista śmigał aby tylko. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 00:00, citekmaniak napisał:

A, i dobrze by było jakby karta graf. byla też pod DX10 i żeby windows Vista śmigał aby tylko.

To nierealne. Sama karta graficzna obsługująca DX10 kosztuje obecnie dobrze ponad 1500 zł. Razem z pamięcią to około 2,5 ptysia. Poczekaj na premierę kolejnych modeli z serii 8XXX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy jest możliwość wyciągnięcia procesora z laptopa? Mam w nim Pentium 4 Mobile 3,2 Ghz (prescott), chyba nie są mocowane na stałe do płyty głównej?
Przydałoby mi się coś takiego jakby laptop padł z jakichś tam przyczyn.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 00:00, citekmaniak napisał:

Witam. Chciałbym przeznaczyć około 3tyś na nowy komputer. Chciałbym aby w nim było conajmniej,
powtarzam conajmniej 2gb ram, dobra karta graficzna, procek może intela, dysk jakies 200gb
no i dobre chlodzenie żeby nie było problemów. Może ma ktoś jakieś pomysły? A, i dobrze by
było jakby karta graf. byla też pod DX10 i żeby windows Vista śmigał aby tylko. pozdrawiam


Co się tak wszyscy podniecają tym DX 10. Wydasz teraz te kilka tyś ( za 3 tyś to kupisz ram i karte graficzną tak realnie patrząc, może na myszke ci jeszcze zostanie ) , będziesz mieć super sprzęt pod DX 10 .... i po co ci on ? Żeby stał i się marnował ? Pokaz mi jakąkolwiek aplikację pod dx10 w której będziesz go wykorzystywać ? Zanim on wejdzie do codziennego użytku, zanim będziesz się cieszyć w pełni możliwościami swojego komputera, minie sporo czasu. Wtedy ten twój super komputer będzie wart połowe tego co dzisiaj i pewnie okaże się że gry pod dx 10 będą się cieły. Chyba że jesteś bogaty i stać cię żeby nabierać się na każdy chwyt marketingowy :). Na dzień dzisiejszy, jak dla mnie karty pod DX 10 dla przeciętnego gracza to nic jak tylko chwyt marketingowy. Świetny sposób na wyciąganie pieniędzy.
p.s. ATI i nVidia maja w stanach sprawę w sądzie o spisek cenowy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 08:10, ciechula napisał:

Cześć, jestem tu nowy ale chciałbym się dowiedzieć kiedy najlepiej kupić karte graficzną
obsługującą Dx10?



jak dla mnie za parę lat (z 2 lata) wtedy stanieją może do w miarę "przyzwoitego" poziomu :)

bo teraz to tak jak było już wspomniane wyżej kosztują parę tysięcy... jak masz tyle kasy to kupuj ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 08:34, Konrad162 napisał:

> Cześć, jestem tu nowy ale chciałbym się dowiedzieć kiedy najlepiej kupić karte graficzną

> obsługującą Dx10?
>
>


jak dla mnie za parę lat (z 2 lata) wtedy stanieją może do w miarę "przyzwoitego" poziomu :)

bo teraz to tak jak było już wspomniane wyżej kosztują parę tysięcy... jak masz tyle kasy to
kupuj ;>


dzięki za pomoc. A co mi powiesz o windowsie vista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 08:36, ciechula napisał:

dzięki za pomoc. A co mi powiesz o windowsie vista?


hmm sam jak na razie nie zamierzam zmieniać windows''a. poczekam aż wyjdą jakieś łatki :P zresztą dla samego windows''a i Dx10 nie zamierzam zmieniać całego kompa :]] ja tam z XP i gier oraz programów na niego jestem zadowolony a po co na razie zmieniać coś co dobrze działa? :P 2 sprawa że po prostu szkoda mi kasy...(przykład mój kolega zmienia kompa specjalnie dla visty i gothic''a 3 - zupełnie tego nie rozumiem :/ dla jednej gry wydawać tyle kasy... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić jaki się ma zasilacz?Sprawdzałem w papierach od kompa-nie znalazłem.Próbowałem też róźnymi programami-też nic.Bo chiałbym zmienić GeForce 2 na GeForce 6200 i nie wiem czy mój zasilacz to pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2006 o 09:19, Konrad162 napisał:

:P 2 sprawa
że po prostu szkoda mi kasy...(przykład mój kolega zmienia kompa specjalnie dla visty i gothic''a
3 - zupełnie tego nie rozumiem :/ dla jednej gry wydawać tyle kasy... )

Na viste każdemu będzie szkoda kasy... Ale coś słyszałem że będą jakieś tańsze wersje jak się będzie miało xp np. home edition.
Co do kupowania nowego kompa dla gry... Ja kupiłem g3 dla nowego kompa, a nie kompa dla gry :P G3 mnie ostatnio zdenerwował i nie gram jakiś czas... nie zapisywałem go przez godzinę, a w tym czasie trochę zrobiłem... Gdy kliknalem na zapisz (nadpisałem wcześniejszy save...) gra się zawiesiła, save nie do odzyskania. naszczęście mam jakieś starsze savy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się