Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jaką polecacie kartę PCI-E do 300-350 zł? Mój kolega chce sobie kupić jakąś niedrogą ale w miarę wydajną. X1300 Pro 256 MB Ram będzie dobry?
O ile wiem takiego przedzialu cenowego nie było:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:11, kobe92 napisał:

Jaką polecacie kartę PCI-E do 300-350 zł? Mój kolega chce sobie kupić jakąś niedrogą ale w
miarę wydajną. X1300 Pro 256 MB Ram będzie dobry?
O ile wiem takiego przedzialu cenowego nie było:).

PCIe czy AGP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałbym sobie podkręcić procesor. Mam AMD Athlona XP 2500+ Barton 1,83 Ghz. Chciałbym go podkręcic w okolice 2,2 Ghz. Myślicie, że można? Płyta główna to Gigabyte GA-7N400. Temperatura procka teraz ro 63 stopnie(Everest Ultimate Edition 2006). Podkręcać to wiem jak, tylko czy mi się nic nie spali:) Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie w BIOSie alarm w wypadku przekroczenia pewnej temperatury. Wydaje mi się też, że dopóki nie podnosisz napięcia, to najgorsza może być konieczność resetowania ustawień w BIOSie. No i nie zapomnij o dobrym wentylatorze. Ale nawet wtedy podniesienie FSB do 200 może być trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:17, sony ericsson napisał:

Chcę kupić monitor LCD i nie wiem czy panoramiczny to dobry wybór. Chodzi mi o 19" mam taki
na oku>>
Samsung syncmaster 940bw<< Czy to dobry sprzęt?
Z gory dziekuje za odpowiedz

Panorama to dobry pomysł, nie wiem jednak jak to wygląda w grach. Dla filmów spoko, wiem że niektóre gry też mają ustawienia widescreen (np. joint operations) nie wiem tylko jak z tymi grami co nie mają takich ustawień. Do pracy w windows też panorama jest ok. Jednak ten model co wybrałeś ma baaardzo mały kontrast, poszukaj czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzet:AMD Atlon 2400+,~2.0GHz (niewiem czy cos tu zmienic by sie przydalo)

karte graficzna:GForce 6800 XTreme 256 MB (tu nic nie bede zmieniac)

pamiec:512 MB DDR 266 MHz pc 2100 (prosze o rade,chcialbym to zmienic na 1GB tylko niewiem czy 266MHz jest dobre np.{do gry w Gothic 3}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 22:13, krzysiekxl29 napisał:

Mam sprzet:AMD Atlon 2400+,~2.0GHz (niewiem czy cos tu zmienic by sie przydalo)

karte graficzna:GForce 6800 XTreme 256 MB (tu nic nie bede zmieniac)

pamiec:512 MB DDR 266 MHz pc 2100 (prosze o rade,chcialbym to zmienic na 1GB tylko niewiem
czy 266MHz jest dobre np.{do gry w Gothic 3}

obawiam sie ze twoja plyta glowna pod socket A obsluguje pamiec tylko do 266 Mhz - mozesz to sprawdzic dla pewnosci...niezaleznie od taktowania zdecydowanie warto dokupic sobie jeszcze druga kosc 512 MB - poczujesz spora roznice i pograsz sobie spokojnie w wiekszosc gier.Wiecej bym w ten sprzez nie inwestowal, co do gothica 3 to sie nie bede wypowiadal bo mnie nie interesuje ale mysle ze mozesz o nim zapomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:15, paweldomar1 napisał:

Hej. Chciałbym sobie podkręcić procesor. Mam AMD Athlona XP 2500+ Barton 1,83 Ghz. Chciałbym
go podkręcic w okolice 2,2 Ghz. Myślicie, że można? Płyta główna to Gigabyte GA-7N400. Temperatura
procka teraz ro 63 stopnie(Everest Ultimate Edition 2006). Podkręcać to wiem jak, tylko czy
mi się nic nie spali:) Dzięki za pomoc


Coś nie bardzo masz chłodzenie na tym procku, o ile dobrze pamiętam mój (identyczny) miał po podkręceniu poniżej 50 stopni idle / 60 stress ;-)
Najpierw popraw chłodzenie, potem podkręcaj - te procesory wytrzymują 70-80 stopni, ale o stabilności systemu możesz wtedy zapomnieć. Athlon (szczególnie z dużą pamięcią cache = barton) może bardzo szybko przestać działac, i dobrze będzie jeśli tylko spalisz cache i "przerobi się" na Durona :-D (niejeden już tego doświadczył ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:09, lord0 napisał:

jeśli mam standardowo 266MHZ to podwyższać czy obniżać i o ile ?


Możesz podwyżyć do max. 333 mhz, ale nie rób tego tak ostro (spalisz procesor). Proponowałbym ci robić to o jakieś 5-8 MHZ i przez dwie minuty sprawdzać w jakimś testerze (np. Sciencemark), czy wszystko jest jak trzeba. Teraz ponawiasz operację ze zwiększeniem FSB i tak dalej. Jeżeli wynik będzie niestabilny (komp będzie się czasem wieszał, to MINIMALNIE zwiększ napięcie, chyba, że masz standardowe chłodzenie, wtedy nawet tego nie próbuj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Obecnie mam Radeon X1900XT i chcę go wymienić na Geforce 8800GTS. Opłaca mi się to, czy lepiej zaczekać na nowe produkty firmy ATI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 22:13, krzysiekxl29 napisał:

Mam sprzet:AMD Atlon 2400+,~2.0GHz (niewiem czy cos tu zmienic by sie przydalo)

karte graficzna:GForce 6800 XTreme 256 MB (tu nic nie bede zmieniac)

pamiec:512 MB DDR 266 MHz pc 2100 (prosze o rade,chcialbym to zmienic na 1GB tylko niewiem
czy 266MHz jest dobre np.{do gry w Gothic 3}


Dokup kolejne 512 MB RAM, ale żeby Gothic 3 porządnie działał to potrzeba ok. 1,5 GB.
A jeżeli możesz (płyta główna ci na to może nie pozwolić) to wymień swojego Athlona na Bartona XP 3200+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 23:44, ziptofaf napisał:

Mam pytanie. Obecnie mam Radeon X1900XT i chcę go wymienić na Geforce 8800GTS. Opłaca mi się
to, czy lepiej zaczekać na nowe produkty firmy ATI?

Moim zdaniem nie warto na razie zmieniać. 8800 GTS jest nieopłacalnym zakupem. Wydajnością niewiele odstaje od tańszego 7950 GX2, więc po co przepłacać. A twoja karta nie jest chyba aż taka zła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 00:00, hehe napisał:

Moim zdaniem nie warto na razie zmieniać. 8800 GTS jest nieopłacalnym zakupem. Wydajnością
niewiele odstaje od tańszego 7950 GX2, więc po co przepłacać. A twoja karta nie jest chyba
aż taka zła ?


Jest taka zła! Gothic 3 w rozdzielczości 1600*1200 i 2048*1536 zwalnia mi w max. detalach :) Ale chyba masz rację, zaczekam trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz porównania kart w grach i podsumowanie, może pomoże :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220

Ja osobiście poczekam jeszcze troszkę. Niedługo wejdą karty ATI to i reszta produktów stanieje. Zresztą moim zdaniem jak już pisałem wcześniej, nie ma sensu kupowac 8800 pod kątem DX 10. Wogóle nie ma sensu kupować nic na przyszłość. A obecnych grach wystarczą karty tańsze o połowę. Chyba że ktoś ma dużo pieniędzy
na zbyciu :D
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć super extra odnowionego kompa, bo mam już złoma. Możecie mi poradzić jaką kartę graficzną kupić, jaki procesor, jakie RAM i jaką płytę główną. Mam ok. 1500 zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 09:50, Jaki Ganh1 napisał:

Chciałbym mieć super extra odnowionego kompa, bo mam już złoma. Możecie mi poradzić jaką kartę
graficzną kupić, jaki procesor, jakie RAM i jaką płytę główną. Mam ok. 1500 zł....


Jak chcesz naprawdę super, extra, odnowionego, to 1500zł nie starczy. Nie ma szans. Powiedz lepiej w co chcesz grać, albo czy możesz dołożyć tak do 3000zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 23:22, dobrakos napisał:

> Mam sprzet:AMD Atlon 2400+,~2.0GHz (niewiem czy cos tu zmienic by sie przydalo)
>
> karte graficzna:GForce 6800 XTreme 256 MB (tu nic nie bede zmieniac)
>
> pamiec:512 MB DDR 266 MHz pc 2100 (prosze o rade,chcialbym to zmienic na 1GB tylko
niewiem
> czy 266MHz jest dobre np.{do gry w Gothic 3}
obawiam sie ze twoja plyta glowna pod socket A obsluguje pamiec tylko do 266 Mhz - mozesz to
sprawdzic dla pewnosci...niezaleznie od taktowania zdecydowanie warto dokupic sobie jeszcze
druga kosc 512 MB - poczujesz spora roznice i pograsz sobie spokojnie w wiekszosc gier.Wiecej
bym w ten sprzez nie inwestowal, co do gothica 3 to sie nie bede wypowiadal bo mnie nie interesuje
ale mysle ze mozesz o nim zapomniec


Chyba sie zgadza ,znalezlem tylko mozliwosci tej plyty(shuttle AK 32A)200/266MHz chociaz niewiem jeszcze w jaki inny sposob mozna to sprawdzic.Pyte glowna wole zmienic najpierw potem doloze nowa kosc 1GB.
A Gothic 3 juz mam nowe od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 23:46, ziptofaf napisał:

> Mam sprzet:AMD Atlon 2400+,~2.0GHz (niewiem czy cos tu zmienic by sie przydalo)
>
> karte graficzna:GForce 6800 XTreme 256 MB (tu nic nie bede zmieniac)
>
> pamiec:512 MB DDR 266 MHz pc 2100 (prosze o rade,chcialbym to zmienic na 1GB tylko
niewiem
> czy 266MHz jest dobre np.{do gry w Gothic 3}

Dokup kolejne 512 MB RAM, ale żeby Gothic 3 porządnie działał to potrzeba ok. 1,5 GB.
A jeżeli możesz (płyta główna ci na to może nie pozwolić) to wymień swojego Athlona na Bartona
XP 3200+


Prawdopodobnie mam plyte glowna slaba.Wiec jak na Gothic3 to raczej niebede dokupywac kosci dopuki nie zmienie plyty na inna.Mam Shuttle AK32A w 2003 byla nowiutka juz by sie przydala zmiana.Gry sie tez od tamtej pory o wiele polepszyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się