Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2005 o 11:31, WąChU napisał:

Powiedzcie mi pliss czym sie rozni procek Sempron od Athlona 64. Bo wiadomo ze chyba 3-krotnie nizsza cena, ale pytanie
dlaczego ?!? Czego niema sempron w porownaniu z athlonem ?


odpowiem prościej:
Athlon 64 to procki do gier
Semprony - procki chyba tylko do biura lub ogladania filmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 11:31, WąChU napisał:

Powiedzcie mi pliss czym sie rozni procek Sempron od Athlona 64. Bo wiadomo ze chyba 3-krotnie nizsza cena, ale pytanie
dlaczego ?!? Czego niema sempron w porownaniu z athlonem ?

P.s Nie znam sie az tak na sprzecie dlatego piszcie prostym
językiem jak dla laika ;-) zebym cokolwiek zrozumial :P


Jeśli Sempron na Socket 754 to możesz go porównać z Athlonem 64 na tenże sam Socket 754. Różnica polega na tym, że Sempron nie ma funkcji 64bitowych (poza 3ma czy 4ma?? a może nawet nie), które to właśnie stanowią o cenie procesora.

Jeśli jednak myślisz o Sempronie na Socket A opartym na jądrze T-Bred (lub czasami Barton), które są odpowiednikami Athlona XP (na tych samych jądrach) to różnica jest taka, że wyciągnęli stare wafle ze starymi jądrami i nazwali inaczej, lekko zmienili parametry napięcia i taktowania i gdy na jądrze T-Bred to z przymusu mniejsza ilość Cache podręcznego procesora. Ogólnie Athlony na jądrze Barton były najlepszymi prockami na Socket A. I taki Sempron w ogóle nie może równać się z Athlonem 64bit gdyż jest zupełnie innym procesorem, którego nawet nie wsadzisz do płyty pod 64bitowy procesor (inna ilość PIN => 462 a nie 754 a jużna pewno nie 939)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 13:11, Azazell2 napisał:

Semprony
- procki chyba tylko do biura lub ogladania filmów :)


LOL stary wiesz co ty w ogole mowisz?;/ Jeżeli byś nie wiedział to przypominam że Sempron to niższa pólka amd i stary athlon pod nową nazwą, a czy athlony nie były do gier?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktos kto ma semprona ?

Bo ciekaw jestem czy da sie na sempronie 2,8 GHz odpalic NFS Undergrounda 2 na FULL detalach i gra nie bedzie zarywac, bo moj znajomy ma Athlona 64 + płyta jakas asus ( niby najlepsza ) i mu rwie na FULL detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Wąchu

Po pierwsze nie istnieje Sempron 2,8 Ghz:] , jego nazwa to Sempron 2800+ a jego rzeczywiste taktowanie to 2000 Mhz, Po drugie ja mam Semprona 2400 który wyciska 2 Ghz, i nawet bez podkręcania NFS 2 na full detalach nigdy mi sie nie zaciął , ponieważ szybkosc gier zalezy także od karty graficznej:] Ja posiadam Rad 9550 wiec sie nie dziwe ze u mnie dzialczylo super, a twoj kumpel moze miec naprzyklad Geforce 2 MX i to moze byc glowna przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafe ma akurat GF FX5200 128 MB / 128 Bit wiec hmm... moze to wina ramu ? ale pytanie czy 512 to za malo ? A moze ram ma za malo MHz, czy to tez moze na to wplywac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:16, Dark_Kai230 napisał:

Nareszcie zamówiłem 6600GT ( Gigabyte 500/1120 ) i zasliacz. Teraz tylko czekać... ciekawe czy wreszcie PES3 nie będzie
się ciął ? :>


nie wiem jakie ta gra ma wymagania ale nie powinna! 6600Gt to w miare db karta na ten chwile... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:16, Dark_Kai230 napisał:

Nareszcie zamówiłem 6600GT ( Gigabyte 500/1120 ) i zasliacz. Teraz tylko czekać... ciekawe czy wreszcie PES3 nie będzie
się ciął ? :>


to od zasilacza tez zalezy czy gra sie tnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 18:48, WąChU napisał:

to od zasilacza tez zalezy czy gra sie tnie ?


Nie, ale jeśli za słaby bym miał to komp mógłby:
1. spalić się
2. nie włączyć
3. wyłączać się regularnie
4. robić inne dziwne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 18:32, WąChU napisał:

Grafe ma akurat GF FX5200 128 MB / 128 Bit wiec hmm... moze to wina ramu ? ale pytanie czy 512 to za malo ? A moze ram ma
za malo MHz, czy to tez moze na to wplywac ?


Heh napewno to nie wina ram bo 512 do tej gry w zupelnosci wystarczy, sam mam 256 i mowie ci ze u mnie chodzilo bardzo ładnie, uważam że to ta karta graficzna nie moze udzwignąc tej gry na full bo to straszny szmelc:/ cos czuje ze ma 64 bitowego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 18:32, WąChU napisał:

Grafe ma akurat GF FX5200 128 MB / 128 Bit wiec hmm... moze to wina ramu ? ale pytanie czy 512 to za malo ? A moze ram ma
za malo MHz, czy to tez moze na to wplywac ?



Ma FX5200 i tyle wystarczy.
Nawet gdyby miał 2GB RAM i procesor 10GHz to i tak będzie mu rwało bo ma najgorszą z możliwych kart graficznych jakie można było w przeciągu ostatnich 3 lat kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 02:05, RobeN napisał:

Ma FX5200 i tyle wystarczy.


Okej ale 128 bitowy nie jest taki az strasznie slaby 300/ 500 wystarczyło by na taką grę, gorzej jak ma 64 bitowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 02:05, RobeN napisał:

10GHz to i tak będzie mu rwało bo ma najgorszą z możliwych kart graficznych jakie można było w przeciągu ostatnich 3 lat
kupić.


Czemu ta karta jest najgorsza ? Ja tez taka mam i nie narzekam... Bo co prawda nie gram na Full bo i tak by rwalo ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 13:09, WąChU napisał:

Czemu ta karta jest najgorsza ? Ja tez taka mam i nie narzekam... Bo co prawda nie gram na Full bo
i tak by rwalo ;-P



Zapraszam do wątku o kartach graficznych.
W pierwszym poście masz linka do stronki, gdzie możesz sobie porównać FX5200 z choćby starszym GF4Ti4200.
A poza wydajnościa, która jak już porównasz okaże się fatalna, dodatkowymi zabiegami nVidii było pogorszenie jakości obrazu (w celu zwiększenia zerowej wydajności do miernej wydajności).
W zasadzie taki opis wystarczy. Karta najgorsza i wciskana przez nieuczciwych sprzedawców ludziom, którzy nie bardzo wiedzieli co chcieli kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wchodzę na grząski grunt...

co sądzicie o takim zestawie jako kompie do gier? :
__________________
Pentium 4 505
512 DDR
dysk 80 GB
DVD-RW
GeForce 5500 128 MB
Windows Media Center ;)
_________________

to jest oferta supermarektowa za 1999pln
na co uważać? bo zwykle węszę, że jest jakiś przekręt... czy słusznie? :)

zaraz padnie pytanie o jakie gry chodzi.
no więc nie o BG bo to pójdzie wszędzie ;-)
raczej o GW, HoMM5, WoW, Wiedźmina... nowsze gry, które się niedawno pokazały albo wyjdą w roku 2006

albo b. prosze zaproponować jakiś zestaw sensowny. żeby do czegoś się nadawał.

i prosze się nie śmiać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałeś jakby nie patrzeć tytuły z wymaganiami :) Jeśli byłoby Cię stać to:
Pentium IV 3,6
1GB RAMu ( ja mam płytę gł. kupioną 2 lata temu i ma miejsce na łącznie 4GB :O )
GF 6600GT 128 MB
dysk już bliżej 120GB
i napęd Combo
To może wyjść już bliżej 2500 zł, ale warto - powinno bez wymian starczyć na jakieś 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymistyczne nastawienie ... jak ogladam screeny i gameplay-e z Obliviona, F.E.A.R. albo Gothic III to sie zastanawiem na ile mi jeszcze starczy moj trzymiesieczny x800 i giga ramu ... Watpie ze do gier na 1 rok, a tym bardziej na dwa lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się