Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 19:48, Dead-pl napisał:

Skoro myślisz nad 8800GTX , radze ci się zastanowić nad kartą z wodnym chłodzeniem....mniejsza
tem *C w stersie i cisza....


Jakos mnie to nie przekonuje... kupuje sporo obudowe Chieftec BA-01B-B-B (bez zasilacza) i mam dodatkowe 2 wiatraki z Zalmana juz w starym kompie i sobie je przeloze, wiec nie powinno byc za cieplo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:45, Kris_bla napisał:

Czyli rozumiem, ze nie bede plakal, ze nie mam drozszych Patriotow o 200zl ;-) A Geila i tak
da sie podkrecic jak cos... a procek C2D 6600 albo 6400 zalezy jak pod koniec lutego/poczatek
marca bede z kasa stal :-)
A grafa GF8800GTX kupuje :-)


Dnia 05.02.2007 o 19:45, Kris_bla napisał:

Skoro myślisz nad 8800GTX , radze ci się zastanowić nad kartą z wodnym chłodzeniem....mniejsza tem *C w stersie i cisza....



To ja dodam ze w takim razie lepiej kupic E6400, pieniadze, ktore zaoszczedzisz na procku bedziesz mogl wydac na grafe z chlodzeniem wodnym. A warto. No, chyba ze bedziesz mial tyle kasy ze stac Cie bedzie na E6600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:50, Kris_bla napisał:

> Skoro myślisz nad 8800GTX , radze ci się zastanowić nad kartą z wodnym chłodzeniem....mniejsza

> tem *C w stersie i cisza....

Jakos mnie to nie przekonuje... kupuje sporo obudowe Chieftec BA-01B-B-B (bez zasilacza) i
mam dodatkowe 2 wiatraki z Zalmana juz w starym kompie i sobie je przeloze, wiec nie powinno
byc za cieplo :-)

Ta karta ma dobre(wydajne) chłodzenie...a i tak osiąga w stresie blisko 90*C .

A co do procka to jeśli kupisz dobą płyte główną i pamiątki to polecam e4300, pięknie się podkręcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym zestawie:

Płyta główna: Gigabyte GA-M55plus-S3G
Procesor: AMD AM2 Athlon64 3200+ BOX 512KB/2.0GHz
Pamięć RAM: OCZ DDR II 1 GB (2x512MB) 800MHz PC2-6400 Special Ops Edition
Karta graficzna: Galaxy PCI-E 7900GS 256MB DDR3/256bit Zalman
Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Co o tym myślicie? Będzie dobrze współgrało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki procek byście mi proponowali do gothic 3 ??tylko mi mogą wchodzić athlony socket: A i am2? a i jeszcze jedno pytanko mianowicie czy da sie mieć taki zestaf 256 i 512 ram??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 12:45, Mate-94 napisał:

Mam pytanie jaki procek byście mi proponowali do gothic 3 ??tylko mi mogą wchodzić athlony
socket: A i am2? a i jeszcze jedno pytanko mianowicie czy da sie mieć taki zestaf 256 i 512
ram??


Ok, to jeśli o te pamięci chodzi to już napisałem w wątku o gothicu bo tam pytałeś, a na socket A nie wejdzie procek z socket am2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 22:44, Zyzio Ziom napisał:

A co myślicie o tym zestawie:

Płyta główna: Gigabyte GA-M55plus-S3G
Procesor: AMD AM2 Athlon64 3200+ BOX 512KB/2.0GHz
Pamięć RAM: OCZ DDR II 1 GB (2x512MB) 800MHz PC2-6400 Special Ops Edition
Karta graficzna: Galaxy PCI-E 7900GS 256MB DDR3/256bit Zalman
Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Co o tym myślicie? Będzie dobrze współgrało?


Wszystko jest ok, tylko ja bym przemyślał płytę.Może jakis asus , albo MSI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 12:55, kamiln napisał:

Mam pytanie: w jakiej mniej-więcej cenie mogę dokupic do kompa 512MB DDR ramu?


Zależy jakiego producenta, ale najtańsza kość kosztuje chyba ok. 120 - 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:00, tomas92 napisał:

Zależy jakiego producenta, ale najtańsza kość kosztuje chyba ok. 120 - 150 zł

Thx, swoją drogą szkoda, że na gram.pl zamówic nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem sobie Free Ram OPtymizer XP. Wie ktos może jak najlepiej ustawić te suwaki, jeśli mam 1024 mb ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam następujący dylemat: przy posiadaniu durona 1,6 i gf 6600 chciałbym zmienić albo procek (C2D) albo grafikę (GF7600 - 7900). Na więcej brak forsy. Nie jest tu problemem pamięc czy płyta główna tylko fakt który wyczytałem na benchmark.pl, a mianowicie że moc procesora wpływa na szybkośc działania gier w stopniu niezauażalnym, przede wszystkim znaczenie ma karta. Więc czy wymiana tylko proca nie będzie z punktu widzenia gier "wyrzuceniem pieniędzy w błoto", bo i tak wiele szybciej i ładniej nie będzie?
Proszę fachowców o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:18, nurz napisał:

Witam
Mam następujący dylemat: przy posiadaniu durona 1,6 i gf 6600 chciałbym zmienić albo procek
(C2D) albo grafikę (GF7600 - 7900). Na więcej brak forsy. Nie jest tu problemem pamięc czy
płyta główna tylko fakt który wyczytałem na benchmark.pl, a mianowicie że moc procesora wpływa
na szybkośc działania gier w stopniu niezauażalnym, przede wszystkim znaczenie ma karta. Więc
czy wymiana tylko proca nie będzie z punktu widzenia gier "wyrzuceniem pieniędzy w błoto",
bo i tak wiele szybciej i ładniej nie będzie?
Proszę fachowców o pomoc


Najlepiej jak zmienisz obie rzeczy. Co prawda procek nie liczy się tak bardzo w grach lecz jeśli kupisz GF7600 i będziesz miał durona 1.6 to procek bedzie ci opóżniał karte. Jeśli kupisz Gf7900 to mało zniego wyciągniesz. Zakładam że nową płyte głowną i pamięci masz już w posiadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybierać z tego to wybierz kartę graficzną. Jeśli oczywiście musisz kupować teraz. Poczekałbym trochę, niedługo będą procki cztero rdzeniowe i nowe układy ATI i tańcze Nvidii 8xxx. A jeśli chodzi Ci o gry to ja stawiam na pierwszym miejscu pamięć, a potem kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam, pamięc 1 Gb też, problemem jest tylko to że na nową płytę nie wepnę starego proca, a kartę jak najbardziej. I niestety nie dam rady kupić obu rzeczy naraz, a grać już by się chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 13:42, nurz napisał:

Płytę mam, pamięc 1 Gb też, problemem jest tylko to że na nową płytę nie wepnę starego proca,
a kartę jak najbardziej. I niestety nie dam rady kupić obu rzeczy naraz, a grać już by się
chciało


Słuchaj kup teraz proca, bo jak sam mówisz durona tam nie wepchasz. Na 6600 jeszcze troszke pojedziesz, poczekasz jakiś czas, pozbierasz kase na nową karte, a w między czasie wyjdą 8600 a seria 7xxx stanieje. Wtedy zadecydujesz czy chcesz kupic coś z serii 7xxx czy 8xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tiger. Dodam jeszcze ża kartę mam na AGP, dlatego płytę mam "przejściówkę" Asrocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się