Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2007 o 20:14, PawełR napisał:

Mam 2 pytania:
1.Ile wejdzie GB do płyty głównej soltek sl-nv400-l64??
2.Jakiej firmy proponujecie mi kupić pamięć 1GB??
Co myślicie o tej:
http://www.allegro.pl/item167097354_pamiec_goodram_ddr_1024_mb_pc400_pc3200_firma.html


Mam właśnie ramy Goodrama i je sobie chwale. Podobno się dobrze kręcą, ale ja nigdy nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Wiesz każdy ma swoje zdanie :) Dzieki za propozycje i opinie :P

@PawełR
Z tego co zobaczyłem na allegro to wejdzą ci tam 2 kości po 1GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2007 o 20:19, TigerXP napisał:

Mam właśnie ramy Goodrama i je sobie chwale. Podobno się dobrze kręcą, ale ja nigdy nie próbowałem.


Ja mam Goodramy 1 GB i się dobrze kręcą, co mnie bardzo mile zaskoczyło, tylko że jak założyłem im radiatorki.
400 działają stabilnie na 460 przy timingach 3-3-4-7, mi pasuje, jak na goodramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 20:19, TigerXP napisał:

Mam właśnie ramy Goodrama i je sobie chwale. Podobno się dobrze kręcą, ale ja nigdy nie próbowałem.


goodram bardzo dobra i solidna firma - polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką nagrywarkę DVD byście polecili ? Powiem szczerze że nie za bardzo potrzebuję jej do nagrywania płyt:). Robię to raczej sporadycznie, może ze dwa razy w miesiącu. Napędu używam do słuchania muzyki, odtwarzania filmów oraz oczywiście gier :P. Niech kryterium nie będzie jakość i prędkość zapisu, raczej zależy mi na odbrym odczytywaniu płyt, jakości wykonania i trwałości. Od razu mówie że odpada LG i Lite On oraz Samsung. Myslałem nad Benq ( chociaż ostatni model jest badziewny, a starsze trudno już dostać ) Pioneer, NEC albo Plextor. Co byscie polecicli biorąc pod uwagę powyższe kryteria ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 13:13, hehe napisał:

Jaką nagrywarkę DVD byście polecili ? Powiem szczerze że nie za bardzo potrzebuję jej do nagrywania
płyt:). Robię to raczej sporadycznie, może ze dwa razy w miesiącu. Napędu używam do słuchania
muzyki, odtwarzania filmów oraz oczywiście gier :P. Niech kryterium nie będzie jakość i prędkość
zapisu, raczej zależy mi na odbrym odczytywaniu płyt, jakości wykonania i trwałości. Od razu
mówie że odpada LG i Lite On oraz Samsung. Myslałem nad Benq ( chociaż ostatni model jest badziewny,
a starsze trudno już dostać ) Pioneer, NEC albo Plextor. Co byscie polecicli biorąc pod uwagę
powyższe kryteria ??


gorąco polecam http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_26907.html (Plextor DVD+/-RW PX-760A) mam taką i chodzi bardzo dobrze, czyta stare dość mocno już spracowane i porysowane płyty.Co do jakości wykonanie pisac chyba nietrzeba bo plaxy bronią się same ;) Ewentualnie możesz poczekac na model 800A... ale on będzie się chyba różnił tylko max prędkością wypalania zwiększoną do 18x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 15:35, BuuBuu napisał:

Zastanawiam się nad taką konfiguracją PC:
Procek: Intel Core 2 Duo E6300

Bardzo dobry wybór, ewentualnie jeśli chcesz zaoszczędzić(i dołożyć np do pamięci lub zasilacza) to polecam E4300, skoro nie planujesz narazie chłodzenia to poleci Ci na boxowym do 2,4GHz bez problemu a jak zmienisz coolerka to pójdzie na 3-3,6GHz.

Dnia 18.02.2007 o 15:35, BuuBuu napisał:

Płyta główna: Biostar Tforce 965PT Delux lub Gigabyte GA-965P-DS3

Ja ze swojego doświadczenia polecałbym Asusa P5N-E, nie mam z nią żadnych problemów, zbiera też pozytywne recenzje w internecie tylko nie wiem jak jest z dostępnością.

Dnia 18.02.2007 o 15:35, BuuBuu napisał:

Grafika: PALIT GEFORCE 7900GS 256MB 256BIT 1.4ns 620/1620

Bardzo dobra karta, ciche chłodzenie chyba najlepsza jeśli chodzi o wydajność/cena

Dnia 18.02.2007 o 15:35, BuuBuu napisał:

Ram: GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 800 MHz

Polecałbym 2x1GB Goodram badz A Data ~500zł, dzieki tej płycie którą Ci podałem możesz podkręcać procesor niezależnie od pamięci ram, więc nie potrzebne Ci super drogie pamięci(rożnica w wydajności praktycznie niezauważalna, lepiej dołożyć do innych podezespołów).

Dnia 18.02.2007 o 15:35, BuuBuu napisał:

do tego jakiś dysk około 250 Gb z 16mb cashe

Seagate 7200.10 z końcówką 20AS, jest troszke głośny ale lubię to chrupotanie, dodatkowo masz prawie 5 lat gwarancji a dyski jak wiadomo często padają :)

Dnia 18.02.2007 o 15:35, BuuBuu napisał:

nagrywarka DVD raczej LG

W tej cenie raczej nie przywiązuj się do marki, bo tutaj każda z tych tanich firm ma udane i troszke gorsze modele, musisz poczytać testy. Ja zdecydowałem się na Samsunga 182M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2007 o 15:28, Cheed napisał:

> Ram: GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 800 MHz
Polecałbym 2x1GB Goodram badz A Data ~500zł, dzieki tej płycie którą Ci podałem możesz podkręcać
procesor niezależnie od pamięci ram, więc nie potrzebne Ci super drogie pamięci(rożnica w wydajności
praktycznie niezauważalna, lepiej dołożyć do innych podezespołów).


Wolałbym z pamięcią nie eksperymentować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:03, BuuBuu napisał:

Myślicie że zasilacz chieftec 450W będzie ok dla tej konfiguracji????

C2d z 7900gs ? Poradzi sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dla was zadanie bojowe :D.
Mam taki komputer:

AMD Athlon XP 1.7
GeForce 5700
512 MB Ram.
380W Tagan

Co polecacie mi zmienić w komputerze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 15:34, BuuBuu napisał:

Wolałbym z pamięcią nie eksperymentować. :)

Nie wiem gdzie dopatrzyłeś się tego eksperymentu, ale skoro wolisz mieć mniejszą wydajność ;) Pamiętaj też że przy DDR2 ważniejsza od timingów jest częstotliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz do gier, to przede wszystkim karta graficzna. Jednak nie ma co brać jakiejś drogiej, ponieważ procesor będzie ją ograniczał. 7300 GT lub 7600 GS byłby optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 13:19, Dead-pl napisał:

gorąco polecam http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_26907.html (Plextor DVD+/-RW PX-760A) mam taką
i chodzi bardzo dobrze


Wiem że Plextor robi fajne nagrywarki, ale ma jedną wadę jak dla mnie ---> cena :). Nie wydam tylu pieniędzy na nagrywarkę, szczególnie że nagrywać będę sporadycznie jak pisałem. Więc po co ma się marnować :D. Szukam raczej sprzętu w okolicy 120- 140 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:38, hehe napisał:

Wiem że Plextor robi fajne nagrywarki, ale ma jedną wadę jak dla mnie ---> cena :). Nie
wydam tylu pieniędzy na nagrywarkę, szczególnie że nagrywać będę sporadycznie jak pisałem.
Więc po co ma się marnować :D. Szukam raczej sprzętu w okolicy 120- 140 zł.

Dużo osób poleca ten model Asus DVD+/-RW DRW-1608P3S cena około 115zł.Przeczytaj jeszcze ten artykuł, może Cie zaciekawi http://www.cdrlab.pl/article_strona_3320_1_Modyfikacje+Pioneer+DVR-111_S%B3owem+wst%EApu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się