Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

W zasadzie zastanawiałem się co dałoby zainstalowanie najnowszych sterów od grafy. Tyle, że do najnowszych nie chciał mi działać program NTune. Działa do tych Gigabyte (cwaniaki ;-) ). Co zaś do temperatury. W idle mam na karcie 43*C a w stresie miałem max 52*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T otemperatury masz niskie więc potencjał w karcie drzemie. Zainstaluj sobie atitool, a tego ntune usuń :) Sami tego chcieli. Dodaj nowe stery i powinno być cacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos pamieci to jak duza roznica w podkrecaniu jest pomiedzy tymi pamieciami:

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz timingi 4-12-4-4

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator

Bo cena to teraz kolo 400zl roznicy i sie zastanawiam ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 19:06, iro1979 napisał:

Maszynka 1000x szybsza od dobrego pc teraz. Płynnie by gierki chodziły. Mogli by pożyczyć do
testu na rok w nagrodę w jakimś konkursie ;)

o ta jasne:P ale graficzka do tego musi byc dobra. taka nvidia Quadro plex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 19:39, Kris_bla napisał:

A propos pamieci to jak duza roznica w podkrecaniu jest pomiedzy tymi pamieciami:

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz timingi 4-12-4-4

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator

Bo cena to teraz kolo 400zl roznicy i sie zastanawiam ;-P

przejrzyj artykuły na ten temat zanim kupisz jakiekolwiek,z perspektywy gracza wystarczaja w zupelnosci pamieci 677 cl4! kupno drogich oplaca sie tylko wtedy jak chce sie core 2 duo krecic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po podkręceniu mojej grafiki (delikatnie ) miałem 5228. Wcześniej, gdy miałem stery o oznaczeniu takim jak twoje - 4340(czy czterdzieści kilka nie pamiętam dokładnie). Punktacja jest niezła. Ale ram nie chodził na 800 u mnie. Po podkręceniu procka dopiero powinno być jak trzeba. Albo ustaw na ''sztywno''. (wspomnę, że nie testowałem za bardzo kompa po update biosu. mam jeden z najnowszych [moze jest nowszy, ale update byl miesiac temu wiec nowy w miare] myślę że teraz mam szanse na lepsze o/c)

Masz taki procek jak mój... Więc chciałbym Cię o coś spytać. W niektórych grach, np. farcy, po włączeniu maks maks detali to co jakiś czas (tam gdzie duże wolne przestrzenie są) mi szarpie. To denerwuje. Mam wrażenie, że to nie grafika, tylko że procek nie wyrabia.... Czy jak podkręcę zauważę zmiany? Czytałem gdzieś, że procki mogą ograniczać grafikę. Taka jest również moja opinia. Ale to c2d... Dlatego pytam. Przecież gry nie wykorzystują 2 rdzeni. Opłaca się kręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 19:35, wadik12 napisał:

Mam poblem kupic pamięci 1gb 667mhz czy 800mhz?


Na dzien dzisiejszy to bardziej sie opłaca 667MHZ, chociaz jesli nie żałujesz kasy to kupuj mocniejsze.Dobierając pamięc kieruj sie też innymi komponentami komputera, bo jesli masz np. procek intel core 2 duo to tylko 800 bo inaczej ten procek nie rozwinie skrzydel to samo z grafą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem. Są mapy w farcry że trzeba procka a niektóre że nie trzeba ;). Dobre porównanie AMD 3200+ vs C2D e6400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 21:25, iro1979 napisał:

Nie doczytałem. Są mapy w farcry że trzeba procka a niektóre że nie trzeba ;). Dobre porównanie
AMD 3200+ vs C2D e6400

Właśnie to już czytałem. I stąd moje wahania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamieniłem mojego Venice 3000+ na Opterona 180 Dualcore, i co moge powiedzieć jak GIII ładował się minute z hakiem to teraz ładuje się tak w około 30s :):) to już coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 21:08, Radzisz napisał:

Ja po podkręceniu mojej grafiki (delikatnie ) miałem 5228. Wcześniej, gdy miałem stery o oznaczeniu
takim jak twoje - 4340(czy czterdzieści kilka nie pamiętam dokładnie). Punktacja jest niezła.
Ale ram nie chodził na 800 u mnie. Po podkręceniu procka dopiero powinno być jak trzeba. Albo
ustaw na ''sztywno''. (wspomnę, że nie testowałem za bardzo kompa po update biosu. mam jeden
z najnowszych [moze jest nowszy, ale update byl miesiac temu wiec nowy w miare] myślę że teraz
mam szanse na lepsze o/c)


Wniosek z tego taki, że wystarczy na dobrą sprawę zainstalować nowe stery <co już uczynił :-) >

Dnia 02.03.2007 o 21:08, Radzisz napisał:

Masz taki procek jak mój... Więc chciałbym Cię o coś spytać. W niektórych grach, np. farcy,
po włączeniu maks maks detali to co jakiś czas (tam gdzie duże wolne przestrzenie są) mi szarpie.
To denerwuje. Mam wrażenie, że to nie grafika, tylko że procek nie wyrabia.... Czy jak podkręcę
zauważę zmiany? Czytałem gdzieś, że procki mogą ograniczać grafikę. Taka jest również moja
opinia. Ale to c2d... Dlatego pytam. Przecież gry nie wykorzystują 2 rdzeni. Opłaca się kręcić?


Szczerze mówiąc przycięcia zdarzały mi się w F.E.A.R. kiedy miałem AMDX2 4200+. Teraz z C2D nie ma tego. Wszystko jest płynne. Przedwczoraj skończyłem Half Life 2. W tej grze również przy ustawieniach 1280x1024, wszystkie ustawienia na max, Anizo x16 nie miałem żadnego przycięcia. Far Cry ma mniejsze wymagania, więc wszystko było płynne nawet na poprzednim procku. Co do podkręcania. Jak podkreślam wszędzie nie podkręcałem tak naprawdę jeszcze ani procków ani graf, więc najzwyczajniej nie wiem. Na logikę, mam wrażenie, że na tym poziomie procesorów (przyznasz sam, że nie jest to raczej niska półka rynkowa) różnice będą subtelne w grach i aplikacjach. Być może niezauważalne dla nas. W programach testujących pewnie będzie dokładnie odwrotnie. Te przycięcia w Twoim przypadku przypominają mi, że miałem podobne kłopoty jak bawiłem się kiedyś programami upodabniającymi Windę do Visty, a które z kolei wymagały zainstalowania NET.Framework. I chyba to ostatnie z czymś się żarło. Ale to tylko moje spekulacje wynikające z obserwacji. Co zaś do ograniczania grafiki. Nasze procki nie są aż tak kiepskie żeby miały ograniczać grafiki. Bynajmniej mnie się tak wydaje.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto CFG mojego kompa:

Athlon 2000xp+
1 GB RAM (512twinmos(400mhz)+2x256 Kingstona(333)
Geforce FX 5200 128/128
DYsk 80GB
Płyta Gigabyte KT 400 AGP 8x/ FSB 333


Mam 1,5tyś zł. Czy za tą kasę da się znacznie podnieść wydajność kompa?? (głownie to chyba karta graf. kuleje). A co tam z tą płytą główna? Prosze pomóżcie mi bo nie wiem czy warto unowocześniać tego kompa czy uzbierać te 3tys i kupić nowego(tyle ze to zajeloby mi z rok a potrzebuje tego szybko).
Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3200+ S939 BOX 223.00 zł
Goodram DDR 2GB(2x1GB) PC400 Dual Channel 521.00 zł
Asus A8V-VM K8M890 S939 (PCIE/DZW/LAN/VGA/SATA/RAID) 189.00 zł
Galaxy GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-Express (Zalman) (540/1500) 1.2ns 639.00 zł
Razem : 1572.00 zł
Wszystko w sklepie www.techplanet.pl
Niestety nie napisałeś jaki masz zasilacz. Przydał by się mocniejszy niż 400W. Nie napisałeś jaki masz. Jak masz słabszy to dolicz 200zł.
Może to nie 1500zł, ale niewiele drożej (jeśli masz zasilacz ok). To kompletny zestaw, nie musisz czekać rok. Za rok to kupisz sam procesor X2 4600+ (ja taki kupiłem ostatnio) lub chociaż X2 3800+. Oczywiście o ile będą jeszcze w sprzedaży bo teraz jest już problem dostać takie procki. Pozotanie ci kupić używanego. Na tym kompie odpalisz każdą nową grę w max detalach lub może deczko niższych (ale nie wszystkie gry wymagają procesora potwora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm a warto jeszcze przechodzic na socket 939?

Mam podobna sytuacje do awesom moj konfig to:

Athlon 1700+@2400+
1GB RAM (512+2x2566)(400Mhz)
GeForce 6600 128
Dysk 2x80GB
Plyta Epox 8RDA+

Chce zmienic procka i plyte tylko na cos duzo wydajniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 23:18, mrosi napisał:

Szczerze mówiąc przycięcia zdarzały mi się w F.E.A.R. kiedy miałem AMDX2 4200+. Teraz z C2D
nie ma tego. Wszystko jest płynne. Przedwczoraj skończyłem Half Life 2. W tej grze również
przy ustawieniach 1280x1024, wszystkie ustawienia na max, Anizo x16 nie miałem żadnego przycięcia.


Ja grałem w hl2 na tym sprzęcie. Również bez przycięć i na wysokich detalach.

Dnia 02.03.2007 o 23:18, mrosi napisał:

Far Cry ma mniejsze wymagania, więc wszystko było płynne nawet na poprzednim procku.


Ja zainstalowałem najnowsze patche i włączyłem max detale. Tnie mi na otwartych przestrzeniach, jakby mocy obliczeniowej brakowało... Takie odnoszę wrażenie.

Dnia 02.03.2007 o 23:18, mrosi napisał:

Co do podkręcania. Jak podkreślam wszędzie nie podkręcałem tak naprawdę jeszcze ani procków ani graf,
więc najzwyczajniej nie wiem. Na logikę, mam wrażenie, że na tym poziomie procesorów (przyznasz
sam, że nie jest to raczej niska półka rynkowa) różnice będą subtelne w grach i aplikacjach.


W aplikacjach nie mam problemu z prockiem oczywiście :) Cieszy mnie prędkość otwierania programów, (pamiętam jak na starym komputerze winnamp się otwierał :P) praca systemu i wiele innych. :) I ta prędkość przy rozpakowywaniu...

Dnia 02.03.2007 o 23:18, mrosi napisał:

Być może niezauważalne dla nas. W programach testujących pewnie będzie dokładnie odwrotnie.
Te przycięcia w Twoim przypadku przypominają mi, że miałem podobne kłopoty jak bawiłem się
kiedyś programami upodabniającymi Windę do Visty, a które z kolei wymagały zainstalowania NET.Framework.


Ja się nie bawię po ostatnim formacie. Ale to już dawno było... (format :P)

Dnia 02.03.2007 o 23:18, mrosi napisał:

I chyba to ostatnie z czymś się żarło. Ale to tylko moje spekulacje wynikające z obserwacji.
Co zaś do ograniczania grafiki. Nasze procki nie są aż tak kiepskie żeby miały ograniczać grafiki.
Bynajmniej mnie się tak wydaje.
Pozdrawiam


Mnie również. I dalej zastanawia mnie fakt, czemu moje pamiątki corsaira nie działały jak trzeba przy grach renderowanych w open gl. Wszystko przez directx było ok. (prey źle, a np. fear i g3 dobrze). Przy grze w g3 i oblivion mam podobne wrażenie z tym prockiem... Zwłaszcza, jak pobiegnę gdzieś, gdzie jest dużo roślinek do wyrenderowania. Jak dostanę pamiątki spowrotem (teraz nie gram, mam zastępcze - 2x 512 667 kingstona - więc jakoś mnie do gier przy tym nie ciągnie. ;] ) to zabieram się za o/c. I grafiki, i procka. Zobaczymy co wycisnę z tego sprzętu.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to jest inwestycja w to co już się nie rozwinie. Jednak przy przesiadce na am2 trzeba zmienić też pamięci. Jeśli chodzi o am2 i c2d to moim zdaniem jest to wydatek na przyszłość. Gram w Joint Operations. Zauważyłem ogromną różnice w płynności po przesiadce z 6600gt na 7900gs, 2 dni później zmieniłem procesor z 64 3000+ na x2 4600+ i różnicy nie widać. Pewnie są gry co potrzebują mocnego procesora ale też bez przesady bo nie ma teraz gry która by wymagała coś mocniejszego od p4 3gh.
Moja propozycja dla ciebie:
http://www.techplanet.pl/index.php?id=3733
http://www.techplanet.pl/index.php?k=3&id=0&v=zo&ord=nazwa&f=more&filtr=szukaj
wybierz 1 z dwóch. X2 3800+ dobrze się podkręca. Możesz osiągnąć taką samą wydajność jak X2 4600+
Moim zdaniem będziesz miał z głowy upgrade na 2 - 2,5 roku.
@ awesome : źle ci trochę napisałem bo się zagalopowałem. Dokup sobie 1 twinmosa 512mb zamiast 2x1gb goodram.W kasie się wyrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się