Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

http://sklep.gral.pl/konfiguratorpc.php?wyb1=1 troszkę drozszy, ale moim zdaniem wrto dołozyć troszkę. Zestaw jest bez klawiatury, głośników i takich tam dupereli. Monitor też jeden z tańszych, patrzałem tylko aby to 17 i lcd było. Obudowa z zasiłką chiefteca, 400w. Inne obudowy są w podobnych cenach, tak więc tutaj to bedzie kwestia gustu, aby tylko chieftec i 400w. Nie spodziewaj się po tym kompie szaleństw, pociągnie ci każdą nowość ale na high w niektórych nowych grach może mieć problemy.Ramy goodrama 667, firma dobra a taktowania większe i tak ci nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 14:54, TigerXP napisał:

Wybacz ale przez przypadek wrzuciłem ci tam karte na AGP, mała pomyłka, zaraz będzie korekta
:]



Skopiuj mi całą strone, bo ten link mi nic nie da, bo mi się włączy po prostu ten konfigurator PC z mojmi wczesniejszymi zestawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX (AM2) EE 65W - 338 zł
Płyta główna: Asus M2N-E- 363 zł
Pamięci: DDR2 1024MB 800MHz Geil (2x 512MB) - 329 zł
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ - 274zł
Karta graficzna: GeForce 7900GS Palit 256MB - 579 zł
Obudowa: Chieftec BH-01B-B-SL 400W - 414 zł
Suma brutto: 2297,00

A co z monitorem? Na Allegro bez problemu znajdziesz 19" CRT z GWARANCJĄ np. Samsung SyncMaster 950p plus, którego sam używam. Może i ma dość duży "tyłek", ale rozdzielczość od 640*480 do 1600*1200 robi swoje. No i kosztuje w chwili obecnej niewiele ponad 200 stówy...
LCD nie opłaca się kupować, gdy za jak najniższą cenę, chcesz mieć dużą wydajność.
PS Gdybyś miał trochę więcej gotówki, to opłaca się wymienić:
a) kartę graficzną (na coś z serii 8600, gdy tylko się pojawi lub, jeżeli kupujesz teraz na Radeona X1950pro firmy Sapphire)
b) procesor (na max. Athlona X2 4200+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2007 o 15:31, ziptofaf napisał:


A co z monitorem? Na Allegro bez problemu znajdziesz 19" CRT z GWARANCJĄ np. Samsung SyncMaster
950p plus, którego sam używam. Może i ma dość duży "tyłek", ale rozdzielczość od 640*480 do
1600*1200 robi swoje. No i kosztuje w chwili obecnej niewiele ponad 200 stówy...
LCD nie opłaca się kupować, gdy za jak najniższą cenę, chcesz mieć dużą wydajność.



CTR u mnie odpada, mam za mało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 15:46, SirKamil napisał:

CTR u mnie odpada, mam za mało miejsca


Niedobrze - najtańszy 17" LCD kosztuje z 600 zł.
W takim wypadku należy:
Wsadzić Geforce 7600GT zamiast 7900GS
Jeżeli wciąż za mało oszczędności, to zmienić procesor na jednordzeniowy.....np. Athlon 64 3200+
Wydajność spadnie po takich zabiegach o jakieś 40% w najnowszych grach, uniemożliwiając płynne działanie nawet w średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora żeby zmienić starego CTR na LCD. Zamierzam kupić 19 calowy monitorek. Co byście polecili tak w okolicach 1400-1700 zł ? Pomimo że monitor będzie do gier, to matryca TN odpada. Inne matryce podobno aż tak bardzo nie smużą. Ma ktoś LCD na S-IPS ? Jak się sprawuje w grach ? Co lepsze MVA czy PVA ? Jaką firmę polecicie ? Na razie moim faworytem jest NEC albo Benq (ze względu na cenę i dobre recenzję :)) Z chęcią wysłucham dobrych rad od szczęliśwych posiadaczy LCD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wybrałem podobne częsci jak ziptofaf. Jednak zamiast 7600 dałem 7900gs, a pamięci dałem 667 goodrama. 800mhz Gaila są droższe i niepotrzebne. Reszta to samo u mnie. Wyszło mi 2700 pln z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie to znalezc?
The P5N32-E SLI Motherboard Qualified Vendors List (QVL)

Bo pisza, ze na www.asus.com, ale ja tam tego nie widze ;-P

Z gory dzieki za odpowiedz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Od blisko dwóch miesięcy używam 19" monitorka LCD BenQ FP93G. Powiem szczerze, że jestem zdumiony wręcz jego jakością wykonania oraz jakością prezentowanego przezeń obrazu. Grałem na nim w Half Life 2, w F.E.A.R. i być może jestem ślepy (ze względu na wiek) ale nie zauważyłem zbytniego smużenia. Kolory odwzorowuje bardzo dobrze - są soczyste i pełne. Posiada złącze D-SUB i DVI. Wiadomo, że w tym przedziale cenowym nie można wybrzydzać jeśli chodzi o jasność i kontrast (ten model ma 350 jasność i 700 kontrast) ale jak dla mnie w zupełności wystarczy. Nawet więcej. Miałem okazję użytkować monitor LG z kontrastem 1400:1 i po 10 minutach pracy dałem sobie siana, bo moje oczy więcej by nie zniosły. Nie ma funkcji typu USB-HUB czy PIVOT ale za cenę 720PLN (tyle zapłaciłem za nowiutki monitor) nie ma co narzekać. I szczerze mówiąc gdybym miał dzisiaj kupować monitor to wybrałbym ten sam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 20:08, hehe napisał:


W życiu nie. Za tą kasę? Tylko dlatego, że NEC? Nigdy. Weź pod uwagę, że on ma jasność 250 i kontrast 500. Przyznam szczerze, że różnica tych parametrów do odpowiednio 350 i 700 jest już bardzo widoczna. Miałem wcześniej używanego Dell''a (on miał jasność 250 i kontrast 500). Różnica jest przeogromna wręcz. Ja nie kupiłbym tego NECa.

Popatrz na tego mojego:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/BenQ/19_/19_BenQ_FP93G_srebrno_czarny/pelny,id,29732/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 20:39, Kris_bla napisał:


EEEEEEEEE............ Nie bardzo.....
Jasność, kontrast - porównywalne. Poza tym Asus jest w formacie 16:9 - ja osobiście wolę 4:3. No i kosztuje prawie stówę więcej niż ja zapłaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 16:13, hehe napisał:

Najwyższa pora żeby zmienić starego CTR na LCD. Zamierzam kupić 19 calowy monitorek. Co byście
polecili tak w okolicach 1400-1700 zł ? Pomimo że monitor będzie do gier, to matryca TN odpada.
Inne matryce podobno aż tak bardzo nie smużą. Ma ktoś LCD na S-IPS ? Jak się sprawuje w grach
? Co lepsze MVA czy PVA ? Jaką firmę polecicie ? Na razie moim faworytem jest NEC albo Benq
(ze względu na cenę i dobre recenzję :)) Z chęcią wysłucham dobrych rad od szczęliśwych posiadaczy
LCD :D

Tu masz bardzo dobry http://www.sirius.pl/towar_karta_16286.html to jest samsung {nie nec i nie benq} Najlepsze parametry. Matryca S pva. Co do pytania co lepsze mva czy pva to jest tylko różnica w firmie która monitor zrobiła - samsungi mają pva a jakaśtam mva. Inaczej się nazywa ale to to samo. Mam samsunga 17" 173P+. Nie szukaj dalej. Nec i benq przy podobnej cenie mają dużo gorsze parametry (o połowę ...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się