Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2007 o 18:44, pan m. napisał:

Oki,tylko pamięć lepiej z najlepszej firmy Kingston.A do do reszty-Kingston 2x1GB DDR2 667
CL5.

Co Ty opowiadasz ? Kingston najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem chłopaki że daliście mi tak szczegółowy opis co moge zrobić ze moim złomem że się zaczytałem.
Może chociaż powiecie jaka karta pod moją płyte głowną i jaki procek i czy wymaga aktualizacji biosu(płyta głowna),i na końcu doradźcie zasilacz napewno wtedy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedział byś może jaką masz płytę główną. Bo wiesz to że jest to asrock to mało jeszcze mówi. To tak jak bym ciebie zapytał czy mi nowy bios będzie potrzebny bo mam płytę MSI. Producenci nie wypuszczają 1 modelu płyty o czym pewnie wiesz. Najlepiej jak byś linka dał do tej twojej płyty. Co do zasilacz to nawet o nim słowem nie wspomniałeś i też się nie dziw ze nikt ci o nim nic nie powiedział. Skąd można wiedziec co masz w kompie.
PS: Na przyszłość staraj się dać dokładniejsze info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 23:36, buraczek18 napisał:

775Dual-915GL 1.00
Modecom 350W

Tyle co wiem na ten temat z programu do sprawdzania kompa:)

Jak nie masz dużych wymagań to kup grafikę 7600gt i 1 gb ramu (kingstona żeby były takie jak masz) i wymiana zasilacza też cię czeka, może kup coś lepszego żebyś nie zmieniał zasilacza co 2 lata - kup jakiś 450W lub lepszy firm chieftec, antec, toppower lub innej sprawdzonej bardzodobre robi też seasonic. Płyta nie obsługuje nowych procków więc jak chcesz coś sporo lepszego to będziesz zmuszony zmienić płytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to na jednym forum mówili mi że wystarczy zaktualizować bios ale jeżeli nie da się wsadzić wszystkich procków to jaki najlepszy bym wsadził da rade dwurdzeniowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 01:00, buraczek18 napisał:

Co do płyty to na jednym forum mówili mi że wystarczy zaktualizować bios ale jeżeli nie da
się wsadzić wszystkich procków to jaki najlepszy bym wsadził da rade dwurdzeniowiec?

Wybierz sonie z listy ;) http://www.asrock.com/support/CPU_Support/show.asp?Model=775Dual-915GL
A tu masz link do biosa 1.30 http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=775Dual-915GL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem czy dobrze trafiłem, no ale co mi szkodzi-zapytam.

Poszukuje laptopa dla ojca. Nic specjalnego, procek w okolicach 1,7 256/512 ramu karta graficzna moze byc zintegrowana. Ze sie nie znam zbytnio co dana marka w kategorii komputerów przenośnych sobą reprezentuje to prosze was o pomoc. Mogl by mi ktos znalezc na stronie komputroniku jakis tani laptop, ktory nie bedzie bublem? Bede wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić nowe pamięci do mojego komputera, jednak mam poważny dylemat. Otóż nie mam dużej ilości pieniędzy, dlatego zdecydowałem się na zakup poprzez serwis Allegro bądź Warszawską Giełdę Komputerową.
Zastanawiam się nad:
- GOODRAM DDR2 1 GB 667MHz CL5 za ok. 200-230 zł
- GeiL 2x512MB DDR2 667MHz CL4 za ok. 250 zł
- GeiL Ultra 2x512MB DDR2 667MHz CL3 za ok. 280 zł
Która pamięć będą najrozsądniejszym zakupem, a która jest najwydajniejsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 15:04, sir Alfred napisał:

- GOODRAM DDR2 1 GB 667MHz CL5 za ok. 200-230 zł
- GeiL 2x512MB DDR2 667MHz CL4 za ok. 250 zł
- GeiL Ultra 2x512MB DDR2 667MHz CL3 za ok. 280 zł
Która pamięć będą najrozsądniejszym zakupem, a która jest najwydajniejsza ?


Najwydajniejsze będą ostatnie Geile bo mają najniższą wartość CL. Szczerze powiedziawszy to chyba najbardziej by się właśnie je opłacało, no jeżeli już chcesz te 3 dychy oszczędzić to CL4 wziąść. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy można dostać jakieś lepsze pamięci w tej kategorii cenowej (do 280 zł)? Jak stoi sprawa z modułami Patriot Signature KH? Chciałbym jak najlepiej wydać te pieniądze, nie zamierzam przez dłuższy okres modernizować swojego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 20:58, sir Alfred napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy można dostać jakieś lepsze pamięci w tej kategorii cenowej (do
280 zł)? Jak stoi sprawa z modułami Patriot Signature KH? Chciałbym jak najlepiej wydać te
pieniądze, nie zamierzam przez dłuższy okres modernizować swojego sprzętu.

http://www.allegro.pl/item178157200_najlepsze_patriot_1gb_ddr2_kh_4_4_4_12_533_667.html


Warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 20:12, Radzisz napisał:

Pamięci wybrałeś bardzo dobre. Możesz również zastanowić się nad Geilami. Bierz 800, skoro
to c2d. I to bardzo dobry model. Jak masz zamiar podkręcać to niezły zestaw. Z ciekawości zapytam
- jaka zasiłka i grafika?


grafike mam zamiar wymienić w wakacje na GF8800 ale coś innego kompatybilnego z Directx 10, ale na razie mam GF6600
a zasilacz to co najmniej 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie cos moze kiedy zaczna taniec troche c2d?Bo zbieram kase i czekam :/ moze jakby troche potanialo to bym juz mogl kupic mojego wymarzonego 6400 :] , w koncu w porownaniu do 3000+ athlona ktorego mam teraz to hoho ponad 2 razy lepszy jak nie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie cos moze kiedy zaczna taniec troche c2d?Bo zbieram kase i czekam :/ moze jakby troche potanialo to bym juz mogl kupic mojego wymarzonego 6400 :] , w koncu w porownaniu do 3000+ athlona ktorego mam teraz to hoho ponad 2 razy lepszy jak nie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak warto jak to powiedział kolega BaRt3k. Przy częstotliwości 533 może i mają fajne timingi ale przy 677Mhz to mają pokroju tych GoodRAMów za 220 złotych. Obstaję raczej przy Geilu Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem GeiL 2x512MB DDR2 667MHz CL4 za 280 zł, niestety trochę podrożały, ale jestem bardzo zadowolony z nich. Słyszałem, że Patriot''y są lepsze, ale GeiL wydaje się bardziej opłacalnym zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chce kupic jakis lcd do 1000 zl zeby mial swietna jakos do gier itd 19'' jakiej najlepiej firmy no i jaki po prostu? A i jezscze jedno w jakiej cenie jest NEC MultiSync 90gx2 PRO ? Ten co z tylu w cda zawsze jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić zestaw głośników 5.1 do komputer. Niestety, nie jestem dobry w tej dziedzinie. :) Dlatego proszę o pomoc. :D Jak już napisałem, poszukuję dobrych, firmowych głośników. Cena max. 300 zł. Mogę liczyć na pomoc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 21:36, Dark Demon napisał:

Chciałbym kupić zestaw głośników 5.1 do komputer. Niestety, nie jestem dobry w tej dziedzinie.
:) Dlatego proszę o pomoc. :D Jak już napisałem, poszukuję dobrych, firmowych głośników. Cena
max. 300 zł. Mogę liczyć na pomoc? :)

Głośniki do tej kwoty kupisz jakieś plastikowe z papierowymi membranami lub coś koło tego. Czytałem na skąpcu opinie tanich lub średnio tanich głośników 5.1. Lepiej kupić słuchawki 5.1 Medusa gamer firmy speedlink. Tylko nie kupuj wersji usb. Tyle mogę powiedzieć od siebie. No chyba że się na głośniki uparłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się