Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

zastanawia mnie czy ten 8800 ruszyłby na 350w modecoma, gdzieś czytałem, że pobiera 120w to chyba powinno starczyć jakby przykładowo procek brał 65w??? Właśnie za miesiąc planuję upgrade ale teraz jest taki okres, że trochę się boję wchodzić znów w dx9 a ten 8800gts 320mb jest jedyną opłacalną kartą z dx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 19:04, Domind napisał:

zastanawia mnie czy ten 8800 ruszyłby na 350w modecoma, gdzieś czytałem, że pobiera 120w to
chyba powinno starczyć jakby przykładowo procek brał 65w??? Właśnie za miesiąc planuję upgrade
ale teraz jest taki okres, że trochę się boję wchodzić znów w dx9 a ten 8800gts 320mb jest
jedyną opłacalną kartą z dx10.


Em, przypominam o fakcie, że te 350W jest rozdzielone na kilka linii. Przy Modecomie 350W może to być np. 100W łącznie kartę graficzną. Zresztą zostaje jeszcze procesor, RAM, płyta główna i dysk twardy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 19:04, Domind napisał:

zastanawia mnie czy ten 8800 ruszyłby na 350w modecoma, gdzieś czytałem, że pobiera 120w to
chyba powinno starczyć jakby przykładowo procek brał 65w??? Właśnie za miesiąc planuję upgrade
ale teraz jest taki okres, że trochę się boję wchodzić znów w dx9 a ten 8800gts 320mb jest
jedyną opłacalną kartą z dx10.



Do Modecoma balbym sie podlaczac taki sprzet. A 350W moze byc za malo. Jeszcze ze 100W by sie przydalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 18:40, Domind napisał:

Gigabyte 8800GTS 320MB 320Bit PCI-E
Athlon 64 x2 3600+ s.AM2 BOX
Kingston 1GB DDR2-667 Non-ECC
Gigabyte GA-M55S-S3 s. AM2 nForce 550
Czy taka konfiguracja ma sens? Kasa mnie nie puszcza i na razie tylko 1gb ramu ale w najbliższym
czasie bym dokupił kolejny gb.


Lepiej byś zrobił, gdybyś podał ile masz kasy. Wtedy łatwiej pójdzie zbudować porządny zestaw.
Ale na razie:
Kiepska płyta główna (MSI K9N Platinium jest niewiele droższa, a lepsza)
Za mało RAM-u. A 2GB 667 MHZ Kingstona można znaleźć już 350 zł.
PS: sprawdź stronę: http://sklep.gral.pl/konfiguratorpc.php
To dość tani sklep internetowy. A właściwie BARDZO tani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ,że dokupiłbym za niedługo dodatkowy gb, na razie mogę wydać ok 1800zł, kilka stron wczesniej podałem inną konfiguracje ale tam był gf 7900gs z pamieciami 1.2ns i 2gb ramu kingstona 667. Ale nie wiem czy ma sens kupować karte z dx9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 20:04, Domind napisał:

Pisałem ,że dokupiłbym za niedługo dodatkowy gb, na razie mogę wydać ok 1800zł

Na kupno c2d i kary pod dx10 mało. Lepiej poczekać na karty ATI [mają być w maju] - ceny powinny spaść. Albo poszukaj używanych części - sporo tanie kupisz, a różnicy między nowym a używanym ramem czy prockiem praktycznie nie ma.
Choć na Twoim miejscu wolałbym xBoxa 360 kupić [jeśli masz w miarę dobry telewizor].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja może teraz powiem. Szukam kompa za 1500zł ale na którym da się dobrze grać w nowości. Myśle o athlonie 64 X2 3800, 1GB ram na początek i kartę graf albo 7600Gt albo 8500GT albo jakbym dołożył to 8600GT plus reszta podzespołów. Zna się ktoś na tym i by mi skompletował sensowny komputer za tyle kasy? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 22:06, Clegan napisał:

> Pisałem ,że dokupiłbym za niedługo dodatkowy gb, na razie mogę wydać ok 1800zł
Na kupno c2d i kary pod dx10 mało. Lepiej poczekać na karty ATI [mają być w maju] - ceny powinny
spaść. Albo poszukaj używanych części - sporo tanie kupisz, a różnicy między nowym a używanym
ramem czy prockiem praktycznie nie ma.
Choć na Twoim miejscu wolałbym xBoxa 360 kupić [jeśli masz w miarę dobry telewizor].

zxboxa 360 już mam a z zakupem kompa chyba jednak jeszcze poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką stronke www.gral.pl. Znajdziesz tam konfigurator, sprzęt jest tani. Z mojej strony powiem Ci że sam zamierzam zrobić coś podobnego. Wybrałem ten sam proc, podobno nawet na boxowym chłodzeniu możn go spokojnie przekręcić na 4800. Do tego 1 gb goodrama 667 mhz. Wybrałem płyte główną ze zintegrowaną grafiką. Gdyż chwilowo nie mam kasy na grafe. Jednak gdy wyjdzie ati i wszystko stanieje to dopiero zakupie grafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 18:54, Fum4R napisał:

Ja bym poczekał i kupił 2GB ramu w dualu.

uzasadnij dlaczego w dualu. bo to ze 2 gb to niewatpliwie racja, dual przeciez nic nie daje:D no ale jak mowia-lepiej miec niz nie miec co nie?:)
>I nie Kingstony, tylko jakies Corsair''y, Geile,

Dnia 19.04.2007 o 18:54, Fum4R napisał:

OCZ czy Patrioty.

a co za róznica? czytasz gazety jakies?:)tam były jasne i klarowne testy. miedzy pamiatkami 577 a 800 roznicy nie ma zadnej w grach. i to obojetnie czy goodramy za 400 zł czy corsair za 600 przykładowo.dlaczego polecacie zagraniczne pamiatki jak nasze polskie sa swietne? i kreca sie nei gorzej od pozostałych!ludzie promujcie to co polskie:):):)
>Kupilbym tez inny procesor, mianowicie C2D E4300 albo 4400.

Dnia 19.04.2007 o 18:54, Fum4R napisał:

Poczekaj jeszcze miesiac, Ati pokaze swoje karty, ceny spadna, bedzie pieknie :)

to niewatpliwie racja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wybrałem płyte

Dnia 20.04.2007 o 07:05, TigerXP napisał:

główną ze zintegrowaną grafiką. Gdyż chwilowo nie mam kasy na grafe. Jednak gdy wyjdzie ati
i wszystko stanieje to dopiero zakupie grafe.

post posd postem ale inaczej nie da sie zacytowac. wiec to posuniecie jest bardzo inteligentne:) brawo za myslenie:) tylko przyznasz kolego ze sie zawiodłes:D na Nvidii co nie?:) ja zbieram kase na nowa grafike i mam juz całę 200 zł ale sie nei spiesze bo czekam na ati i ewentualnie 8800gs i spadek cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety szanowny kolego, ale się zawiodłem. I to bardzo. Co prawda gdzie niegdzie coś tam mówią że owe karty nv w środowisku dx10 mają się sprawować wysmienicie, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Wiem natomiast że czekam na odpowiedż ati, spadek cen i wtedy dopiero zaczne mysleć co dalej. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doklanie mysle tak samo a przynajmniej zwykła logiga tak podpowiada. CZEKAC! bo te karty i ich ceny sapdna zaraz bo nie sa warte 800 zł niemalze..mowa o 8600gts ,smiech na sali. owsze mw nowych grach jak tdu+hdr,stalker nawet taki 7950 dostaje po tyłku i to ostro ale no na mnie negatywnie i to bardzo wpływa specyfikacja g86! 1/4 tego co 8800gtx to dla mnie karta segmentu low-a taka długo nie pociagnie..czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 07:22, danzelmario napisał:

doklanie mysle tak samo a przynajmniej zwykła logiga tak podpowiada. CZEKAC! bo te karty i
ich ceny sapdna zaraz bo nie sa warte 800 zł niemalze..mowa o 8600gts ,smiech na sali. owsze
mw nowych grach jak tdu+hdr,stalker nawet taki 7950 dostaje po tyłku i to ostro ale no na mnie
negatywnie i to bardzo wpływa specyfikacja g86! 1/4 tego co 8800gtx to dla mnie karta segmentu
low-a taka długo nie pociagnie..czyz nie?



NIe, dla mnie te karty są dobre i napewno w tym momencie bardziej opłacalne jest zakupienie takiej 8600GT niz np. 7600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 10:18, awesome napisał:

NIe, dla mnie te karty są dobre i napewno w tym momencie bardziej opłacalne jest zakupienie
takiej 8600GT niz np. 7600GT.

no to to napewno. ale ja radze po prostu poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 10:31, danzelmario napisał:


> NIe, dla mnie te karty są dobre i napewno w tym momencie bardziej opłacalne jest zakupienie

> takiej 8600GT niz np. 7600GT.
no to to napewno. ale ja radze po prostu poczekac.



Ja czekam do sierpnia i mam nadzieję, że jak teraz 8600Gt kosztuje 550zł to w sierpniu zejdzie gdzieś do nieco ponad 400zł. Realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 10:49, awesome napisał:

Ja czekam do sierpnia i mam nadzieję, że jak teraz 8600Gt kosztuje 550zł to w sierpniu zejdzie
gdzieś do nieco ponad 400zł. Realne?


No nie wiem...., zależy od tego co ATI pokaże, do 400 zł nie sądze, może okolice 500, to bardziej realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 07:11, danzelmario napisał:

a co za róznica? czytasz gazety jakies?:)tam były jasne i klarowne testy. miedzy pamiatkami
577 a 800 roznicy nie ma zadnej w grach. i to obojetnie czy goodramy za 400 zł czy corsair
za 600 przykładowo.dlaczego polecacie zagraniczne pamiatki jak nasze polskie sa swietne? i
kreca sie nei gorzej od pozostałych!ludzie promujcie to co polskie:):):)


dokładnie mam, używam good ramów w domu oraz mam wrzucone w kilku kompach w firmie (jak up) i działają bardzo stabilnie - aż sam w szoku jestem a różnice w kasie można na lepszą grafę lub procek przeznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 11:14, scott napisał:

dokładnie mam, używam good ramów w domu oraz mam wrzucone w kilku kompach w firmie (jak up)
i działają bardzo stabilnie - aż sam w szoku jestem a różnice w kasie można na lepszą grafę
lub procek przeznaczyć

a widzisz. wiec po co wydawac 200 zł wiecej ?komu robi roznice goodram 677 czy corsair 800 np. roznicy nie bedzie zadnej! jedynie słupki w testach beda wyzsze ale to przeciez nei przekłąda sie na codzienna prace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się