Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

http://www.frazpc.pl/news/13002-Marka_Gainward_u_Palita

Z tego, co można wyczytać, to co prawda Palit kupuje Gainwarda, ale po to by zaprzestać własnej produkcji lub produkowac docelowo pod nazwą Gainward i nie zaprzestając produkcji oryginalnych Gainwardów. Poza tym firma musi być nienajgorsza sprzedając tyle kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 16:40, lisek -medival2 napisał:

o karte


Spytaj czy ta karta jest pod rodzaj slotu PCI-Express czy AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 22:52, Vysoki napisał:

jaki dysk na SATA 2 320GB lub 250GB?

Na równym poziomie są Seagate i Western Digital, ale niezłe dyski robi też Samsung. Suma niuansów, jak dla mnie wypada na korzyść WD, korzystam z nich od lat bez żadnych uwag, czego nie mogę powiedzieć ani o Seagate ani o Samsungach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 18:17, Tomaszek92 napisał:

I jeszcze jedno- szukam dobrej myszki do Counter- Strike. Cena myszki około 220 zł.

To masz wybór:
MX518 (średnia cenowo) (ok. 150)
Logitech G5 (najdroższa) (od 200 wzwyz)
A4-TECH X-750BF (tania, ale naprawde swietna) (ok. 90-100 zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 23:03, Aurelinus I napisał:

Na równym poziomie są Seagate i Western Digital, ale niezłe dyski robi też Samsung. Suma niuansów,
jak dla mnie wypada na korzyść WD, korzystam z nich od lat bez żadnych uwag, czego nie mogę
powiedzieć ani o Seagate ani o Samsungach.


Seagate robi najwolniejsze i najtańsze dyski. Ale fakt, że różnica w wydajności taka duża nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 22:52, Vysoki napisał:

jaki dysk na SATA 2 320GB lub 250GB?


Ja polecam Samsung. Jest najszybszy, ale nieco droższy niż inni (ok. 30 zł różnicy między nim, a pozostałymi firmami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 22:52, Vysoki napisał:

jaki dysk na SATA 2 320GB lub 250GB?

Wszystkie dyski jeśli chodzi o awaryjność są na podobnym poziomie. W internecie znajdziesz wielu zwolenników każdej z marek(Seagate, WD, Samsung). Cenowo także są podobne, więc ze swojej strony polecałbym Seagate''a ze względu na 5 letni okres gwarancji(dyski jak wiadomo lubią się psuć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 23:28, Cheed napisał:

> /.../ polecałbym Seagate''a ze względu na 5 letni okres gwarancji(dyski jak wiadomo lubią
się psuć).

Tak, ale tutaj jest pewien haczyk. Jeśli Samsung popsuje się na gwarancji (3 lata) to dostajesz nowy też z 3 letnią gwarancją. Jeśli popsuje się Seagate, to dostaniesz nowy ale gwarancja na nowy opiewa tylko na ten okres, który pozostał do pierwotnych 5 lat gwarancji. Może zatem trafić Ci się tak, że psujace się dyski Samsunga masz w sumie 15 lat na gwarancji a Seagate tylko 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 23:38, KrzysztofMarek napisał:

Tak, ale tutaj jest pewien haczyk. Jeśli Samsung popsuje się na gwarancji (3 lata) to dostajesz
nowy też z 3 letnią gwarancją. Jeśli popsuje się Seagate, to dostaniesz nowy ale gwarancja
na nowy opiewa tylko na ten okres, który pozostał do pierwotnych 5 lat gwarancji. Może zatem
trafić Ci się tak, że psujace się dyski Samsunga masz w sumie 15 lat na gwarancji a Seagate
tylko 5...

Jest jeszcze drugi haczyk ;-) Chociaż nie wiedzieć czemu nie wszystkie sklepy się do niego stosują(o ile wiem Proline nie i daje pełną, czytaj 5 letnią gwarancję). Seagate udziela 5 lat gwarancji, ale od daty PRODUKCJI dysku, która jest widoczna dopiero po zarejstrowaniu produktu na stronie internetowej ;-) Mój na szczęście leżał tylko miesiąc na półce sklepowej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja panów zaskoczę moim pytaniem, ono jest tak noobowskie, że gorsze być nie może... no ale cuż muszę to wiedzieć... Jaki jest lepszy procesor Pentium czy Athlon/AMD... jak bym miał do wyboru to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 06:48, Łeber napisał:

Teraz ja panów zaskoczę moim pytaniem, ono jest tak noobowskie, że gorsze być nie może... no
ale cuż muszę to wiedzieć... Jaki jest lepszy procesor Pentium czy Athlon/AMD... jak bym miał
do wyboru to jaki?



No, zaraz się AMDmowcy na mnie rzucą :) Jak dla mnie lepszy jest Pentium. Jeżeli zamierzasz kupić procek to polecam ci Core 2 Duo 6xxx który w rankingach wypada lepiej niż Athlony i inne takie bzdety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo to nie jest Pentium :) Przypominam - wszyscy się przy tym mylą. Intel Core 2 Duo jest zbudowany na całkiem innej architekturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wczoraj aukcje na Allegro, co sądzilibyście jakbym do niżej wymienionego komputera kupił sobie PALIT 7300GT 256MB GDDR3 2ns SONIC 400/1000MHz za 332 zł i dodatkowe 512 mb ramu? (zrobiłbym dual-channel):
AMD Athlon 1700+
ASRock K7NF2-RAID
512 MB Ram (w dual-channelu chodzą 2 x 256, ale dogadam się ze znajomym to zamienię na jedną 512)
ATI Radeon 9550 XT
Dysk 40GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 07:38, sferis napisał:

Core 2 Duo to nie jest Pentium :) Przypominam - wszyscy się przy tym mylą. Intel Core 2 Duo
jest zbudowany na całkiem innej architekturze.



Khem, no tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się