Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2007 o 00:01, awesome napisał:

> > > > > >>>>...........

Nie bawię się w OC. Wszystko będzie standardowo.


Teraz tak mówisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:34, blacklio napisał:

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB/ BOX
299 zł

Płyta główna:
MSI P6N SLI-FI /nForce 650i SLI/
399 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum
399 zł

Dysk twardy:
Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II
285 zł

Karta graficzna:
Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, CoolerMaster) 256MB DDRIII /256bit/ HDTV
569 zł

Nagrywarka DVD:
NEC AD-7170S-0S SATA (Silver)
115 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC
165 zł

Monitor:
LG L1753S-BF Black (2000:1, 5ms)
620 zł

Suma 2851 zł plus buda, jak sam będziesz składał to zmieścisz sięw budzecie

Hehehe. W konfiguratorze na komputronik.pl złożyłem soebie bardzo podobny zestaw za 2257 zł z myszą i głośnikami. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jesteś myślę świadom, że komputronik ma jedne z najwyższych cen na rynku sklepów internetowych i nie tilko.
Jesteś w stanie na tej kwocie zaoszczędzić jakieś 150-200 zł ( czasem nawet więcej).
Ceny możesz sobie porównać na www.skapiec.pl
POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 13:26, kalin 123 napisał:

Jak bezpiecznie i skutecznie podkręcić proca i najlepiej też karte graficzną???
PISZCIE!!

W watku o podkręcaniu jest cały mój wykład i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam dla was pytanie. Wygląda na to, że zdecyduje się na zakup laptopa w te wakacje. Chciałbym w miarę niezły sprzęt, ale tak do 3500. Na razie wyczaiłem jeden model - Fujitsu Siemens AMILO PI 1536. Czy macie jeszcze jakieś propozycje nie drogiego, ale dobrego notebooka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:42, HiroshiTakubo napisał:

Panowie. Mam dla was pytanie. Wygląda na to, że zdecyduje się na zakup laptopa w te wakacje.
Chciałbym w miarę niezły sprzęt, ale tak do 3500. Na razie wyczaiłem jeden model - Fujitsu
Siemens AMILO PI 1536
. Czy macie jeszcze jakieś propozycje nie drogiego, ale dobrego notebooka?


Nie twierdzę że FS to shit ale serwis jest problematyczny w polsce podobnie jak Asus, w wyniku napraw moze on być dłużej w serwisie jak u Ciebie na biurku. Zwrócuwagę na jakiego rodzaju jest matryca czy lustro czy matowa oraz ma słabą obudowę i wycierającym się lakierem

Zwróć uwagę czy procek chodzi na magistrali 667 podobnie pamieć, jeśłi 553 to są kastraty ale nie stety są tańsze

Szukałbym coś z HP lub Lenovo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:42, HiroshiTakubo napisał:

Panowie. Mam dla was pytanie. Wygląda na to, że zdecyduje się na zakup laptopa w te wakacje.
Chciałbym w miarę niezły sprzęt, ale tak do 3500. Na razie wyczaiłem jeden model - Fujitsu
Siemens AMILO PI 1536
. Czy macie jeszcze jakieś propozycje nie drogiego, ale dobrego notebooka?

Co do Fujitsu Siemens rozwaz czy bedziesz chcial duzo pracowac na bateriach bo nie sa one najlepsze, maja za to calkiem fajne matryce LCD - obraz jest dobrej jakosci.W Notebooku najwazniejsza jest jednak jakosc podzespolow bo nie bedziesz mogl ich wymieniac tak latwo jak w kompie stacjonarnym.W przedziale 3-3,5 tys. mozna spokojnie juz kupic tansze modele Toshiby lub IBM i wlasnie takie bym Ci polecil:
Toshiba Satellite A100-784
Toshiba Satellite A100-036
Toshiba Satellite A200-13O
Toshiba Satellite A100-036
IBM N100

Generalnie warto zwrocil uwage na wielkosc matrycy, radze unikac panoramicznych i wiekszych niz 15,1 cala, na procesor- najlepiej aby byl to Core 2 Duo a nie Centrino Duo (nazwa podobna ale tutaj "prawie" robi duza roznice), 1 GB ramu (mniej to teraz bez sensu, szczegolnie jak ma na tym chodzic Vista) no i wbudowana karta WLAN.Malo istotna jest moim zdaniem karta grafiki bo te kosztuja sporo a i tak ich wydajnosc jest slaba, na tym mozna wiec spokojnie oszczedzic.Mam nadzieje ze pomoglem, miewalem juz notebooki roznych marek w tym Fujitsu Siemens, Dell i Toshibe i wiem ze wlasnie producent jest w notebooku najwazniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 17:18, blacklio napisał:

Nie twierdzę że FS to shit ale serwis jest problematyczny w polsce podobnie jak Asus, w wyniku
napraw moze on być dłużej w serwisie jak u Ciebie na biurku. Zwrócuwagę na jakiego rodzaju
jest matryca czy lustro czy matowa oraz ma słabą obudowę i wycierającym się lakierem

OK :P

Dnia 19.05.2007 o 17:18, blacklio napisał:

Zwróć uwagę czy procek chodzi na magistrali 667 podobnie pamieć, jeśłi 553 to są kastraty ale
nie stety są tańsze

Z tego co pamiętam większość miała 667, więc dobrze. Niemniej zwrócę na to uwagę!

Dnia 19.05.2007 o 17:18, blacklio napisał:

Szukałbym coś z HP lub Lenovo

HP raczej odpada, drukarkę mam z HP i po prostu jest modelowy przykład zwalonego sprzętu i ogólnego dziadostwa. A Lenovo...hmmm... nie są drogie ich notebooki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bateria w laptopie ładuje się gdy laptop jest podłączony do gniazdka normalnym przewodem. Wtedy masz tzw. "stacjonarnego" laptopa :)
Baterie trzymają różnie, w zależności od modelu - w moim Dell''u było to ponad 4 godziny zaraz po zakupie. Teraz ten czas uległ skróceniu do ok. 2 i pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 17:39, Arclight napisał:

Baterie trzymają różnie, w zależności od modelu - w moim Dell''u było to ponad 4 godziny zaraz
po zakupie. Teraz ten czas uległ skróceniu do ok. 2 i pół godziny.

Delle maja wg mnie najlepsze baterie, w kazdym razie bardzo dobre, moj tez trzymal do 4 godzin co jest super wynikiem.Dla porownania Fujitsu Siemens trzyma mi ok 1,5 - 2 godzin.Swoje zzera oczywiscie procesor - szybki dwurdzeniowiec potrzebuje wiecej pradu niz Celeron starego typu.Zeby bateria byla zywotna to nalezy z nia sie obchodzic podobnie jak z bateria w komorce czyli ladowac gdy pusta i nie przerywac ladowania.Wazne zeby pracowac na bateriach nawet gdy mamy prad w domu, inaczej po paru miesiacach na kablu bedziesz mogl wywalic swoja baterie do kosza, ja tak jedna zalatwilem niestety.Baterie oczywiscie zawsze mozna wymienic ale troche to jednak kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 18:04, dobrakos napisał:

/.../


Dodam jeszcze, że jak z najlepszymi batreriami spotkałem się w Apple''u. Przy wymagającej pracy spokojnie wystarczają na obejrzenie dwóch filmów DVD, czyli około cztery godziny. Przy oszczędnym korzystaniu: matryca na minimum, dźwięk, bluetooth, wifi powyłączane i praca z typowo biurowa Word, Excel czy Powerpoint czas działania dochodzi do sześciu godzin. Nie wiem jak jest z nowymi MacBookami, ale tak miałem z moim iBook''iem G4 14" i podobnie miała moja dziewcznyna na PowerBook''u G4 12".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
zastanawiam sie nad kupnem RAMu i jak na razie mam te dwie opcje do wyboru:
http://sklep.benchmark.pl/pelny_29782.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_24722.html

średnio znam sie na RAMie wiec proszę o pomoc, a może jeszcze jakaś inna propozycja z waszej strony ale oczywiście w tym przedziale cenowym.
Z góry dzięki za cenne porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 10:22, blacklio napisał:

Giercomaniack dopiero po mojej prośbie podał resztę konfigu razem z zasilaczem który
jest mizerny na GF7600GS/GT już nie mówiąc o GF7800GS i wyżej, dalej patrząc przy 512 ramu
przydałoby się kupno drugiej podniosło by to ogólną wydajnosć całego komputera i aplikacji/gier
uruchamianych na nim


Cóż, prawda jest taka ze w pierwszym poście po prostu zapomniałem napisać o reszcie konfigu. :P I nie przypuszczałem, że mam aż tak słaby zasillacz. Tak czy inaczej wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się