Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2007 o 12:45, morthi napisał:

celeron 633
128 ram
riva tnt
creative encore (dekoder dvd)
windows xp home

by mozna bylo ogladac na nim filmy z dvd (na aviki nawet nie licze:P )? czy wiecej ramu (np
+256 mb czyli razem by bylo 320) jest dobrym pomyslem? czy tez moze nalezaloby wymienic procesor
na 1.2? (cena jest bardzo podobna czyli ok 100 zl za procesor albo za ram)


A sprawdzałeś czy przypadkiem już teraz nie chodzą filmy w DVD i AVIki?
Ja na swoim Celeronie 466, 192MB RAM, Riva TNT2, Win98 spokojnie odtwarzałem te drugie. DVD nie próbowałem, bo nie miałem wtedy napędu. Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale za nieco ponad 100 złotych to dostaniesz już jakiś prosty bezfimowy stacjonarny odtwarzacz DVD z obsługą DivX, który podłączysz do telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 12:33, marian538 napisał:

Choćuważam ,że mój obecny jest całkiem całkiem, na razie starcza, i tak pewnie komuś z kumpli
sprzedam, kiedy czas nadejdzie :)

Kiedy patrzę na konfigurację w Twoim podpisie, to trochę się dziwię. Ja przesiadam się z następującej maszyny: procesor Athlon 1 GHz, płyta na chipsecie VIA KT266, pamięć 384 MB, grafika GF2 MX400. Wszystkie wymienione podzespoły z wyjątkiem dodanej później pamięci (256 MB) mają powyżej 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam 98 :) na tego kompa byl kupiony wlasnie xp home - byc moze na 98 wszystko by dobrze dzialalo ale na xpku film sie klatkuje i nie chce odtwarzac. komputer ma juz odtwarzac dvd - mialbyc do pracy i jest :) a teraz dobrze by bylo gdyby mozna bylo na nim filmy ogladac :) stad moje pytanie - czy wiecej ramu wystarczy do odtwarzania dvd czy tez i ram i procesor nalezaloby wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 13:00, morthi napisał:

czy wiecej ramu wystarczy do odtwarzania dvd czy tez i ram i procesor nalezaloby wymienic

Ja na swoim celeronie 633MHz i 192 ramu na XP mogłem oglądać filmy bez problemu starsze. Nowsze tylko po formacie i to przez tydzień, później jak już komputer się zapełniał to było z tym ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 12:45, morthi napisał:

co mozna dodac do komputera w takiej konfiguracji
celeron 633
128 ram
riva tnt
creative encore (dekoder dvd)
windows xp home
by mozna bylo ogladac na nim filmy z dvd (na aviki nawet nie licze:P )? czy wiecej ramu (np
+256 mb czyli razem by bylo 320) jest dobrym pomyslem? czy tez moze nalezaloby wymienic procesor
na 1.2? (cena jest bardzo podobna czyli ok 100 zl za procesor albo za ram)

Ja kupiłbym do tego GF MX 440 64 MB to jakieś 20 zł, jedną kość 128 Ram, myślę ze to SDRAM, może jak pokombinujesz to znajdziesz po kosztach, procka zawsze możesz podkręcić nieco i powinno być w miarę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 12:56, Treant napisał:

> Choćuważam ,że mój obecny jest całkiem całkiem, na razie starcza, i tak pewnie komuś z
kumpli
> sprzedam, kiedy czas nadejdzie :)
Kiedy patrzę na konfigurację w Twoim podpisie, to trochę się dziwię. Ja przesiadam się z następującej
maszyny: procesor Athlon 1 GHz, płyta na chipsecie VIA KT266, pamięć 384 MB, grafika GF2 MX400.
Wszystkie wymienione podzespoły z wyjątkiem dodanej później pamięci (256 MB) mają powyżej 5
lat.

Rozumiem, ale widzisz, płytę i proca kupiłem po kosztach jakieś pół roku temu,strat dużych nie poniosę sprzedając, uzbiera się trochę do nowego.Można powiedzieć że komp mnie zadowala ( bez skojarzeń :P), chodzi sprawnie i bez zarzutu,czasem tylko pokaprysi trochę, ale to w normie. Kupno nowego to opcja którą biorę poważnie pod uwagę. Drugie wyjście, bardziej ekonomiczne to zmiania grafiki na GF 8800 GTS 320 MB, i wymianie ramu na 2x 1 GB. To dałoby mi konfort pracy przez najbilższe 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z koscia 128 mb to problem jest bo plyta glowna ma tylko dwa sloty na ram ;) wiec chce dlatego 256 wsadzic. co do karty graficznej to na tym kompie nic poza pasjansem i tak nie jest odpalane wiec nie wiem czy jest sens... ale moze warto pomyslec(byleby byl ten gf z pasywnym chlodzeniem)a podkrecac procesora to na pewno nie zamierzam :) ja ten komputer widuje raz na kilka miesiecy ;) i chce miec z nim spokoj a nie ciagle gadanie ze cos nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 13:13, morthi napisał:

czyli dodatkowe 256 ramu powinno rozwiazac problem :) dzieki

Ja bym rozważył też kupno nowego procesora, bo Celeron 633 ma szyne o ile sie nie myle 66 i wyzszy mnożnik i przez to jest dużo wolniejszy od procesorów Intela z wyższą szyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 13:44, morthi napisał:

z koscia 128 mb to problem jest bo plyta glowna ma tylko dwa sloty na ram ;) wiec chce dlatego
256 wsadzic.

W takim razie 256 zrozumiałe :)
>co do karty graficznej to na tym kompie nic poza pasjansem i tak nie jest odpalane

Dnia 21.05.2007 o 13:44, morthi napisał:

wiec nie wiem czy jest sens... ale moze warto pomyslec(byleby byl ten gf z pasywnym chlodzeniem)

Mam w domu podobny konfi, tzn siostra ma, filmy działają w miarę, tyle że mam PIII i rivę, 256 MB ram.Fakt filmy działają, ale grafę siostrze zmienić muszę, bo Rivka to już wiele nie zwojuje :P Dvd to nie wiem bo dvd-romu brak :(

Dnia 21.05.2007 o 13:44, morthi napisał:

podkrecac procesora to na pewno nie zamierzam :) ja ten komputer widuje raz na kilka miesiecy
;) i chce miec z nim spokoj a nie ciagle gadanie ze cos nie dziala

Rozumiem, ja mam takiego"bzika" że zawsze coś niecoś muszę pokręcić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz zmienic procka na pIII? mam gdzies walajace sie pIII 500 mhz (aczkolwiek nie wiem gdzie ;) ) - myslisz ze bedzie wydajniejszym procesorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 13:57, morthi napisał:

czyli pIII 500 mhz jest szybszy od celerona 633 ?

Mysle ze w teorii wolniejszy w praktyce troszeczkę szybszy :-) Moim znajomym z PIII filmy nie klatkowały. Ale pamiętaj, że balansujesz na granicy i może się okazać że PIII 500MHz będzie za mało na np filmy DVD, może warto pomyśleć o np pIII 800MHz? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce jak najmniej wlozyc w ten komputer:) (np dlatego zainwestowalem wlasnie w win xp a nie 98 ktore jest niestabilne) i miec z nim jak najmniej problemow

na razie dorzuce 256 ram i zobaczymy czy to pomoze... jak nie to bede myslec nad nowym prockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 13:44, morthi napisał:

z koscia 128 mb to problem jest bo plyta glowna ma tylko dwa sloty na ram ;) wiec chce dlatego
256 wsadzic.

Upewnij się, że płyta "widzi" całą taką pamięć. Mam w pracy stary komputer, który kość 256 MB SDRAM rozpoznaje jako 128.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 14:26, morthi napisał:

kiedys w tym kompie byla kosc 256 ale sie spalila ;)

Ciekawe, mnie kiedyś komp poszedł z dymem, odziwo ram przeżył :P, twój PIII może być szybszy w praktyce, ale ręki za to uciąć sobie nie dam :P, tak jak pisze Cheed można wsadzić 800 MHz. Swoją drogą ja w siostry sprzęcie zainstalowałem starą 98, XP się nie odważyłem :), chociaż myśle,że na min ustawieniach poradziłby sobie, ale mnie i tak to wszystko jedno, to nie ja korzystam, a moja siostra ma to do siebie, ze lubi zepsuć i nawet nie wie po tym co zrobiła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xp jest na minimalnych ustawieniach i dobrze dziala :) a przede wszystkim sie nie wiesza przy byle czym jak o ma miejsce z win98 + internet :/
Ty zapewne szybko awariwe usuniesz a ja awarie w tym kompie moglbym usunac dopiero po kilkunastu dniach :/ stad tez moje dzialania zmierzajace do wyeliminowania jakichkolwiek problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pomożecie.Bowiem zamieram dokupić kość 512MB RAM do kompa.800Mhz,DDR2 Kingstona.Miesiąc temu to kosztowało 180zł.Teraz 121zł.(Sprawdzałem w komputroniku)Czy to stała czy czasowa obniżka cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się