Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 17:58, Krozin napisał:

Witam!
Mam w kompie Athlona 64 2800 bodajże, taktowany 2,4 GHz, 1GB RAM, GeForce''a 7800GT (Gigabyte).
Z tego co wiem, przynajmniej ta karta nie powinna mieć problemów z nowszymi gierkami pod DirectX9,
a wymiana sensowna będzie dopiero jeśli chodzi o karty z DirectX10.
Moje pytanie brzmi: co dałby mi kolejny 1GB RAMu (poza większym ego moim i komputera) i w jaki
sposób (mówię tu o wymianie podzespołów, nie o podkręcaniu :P) można by zauważalnie zwiększyć
jego wydajność?


Jeśli masz mobo na s.939 to można x2 osadzić ale w grach nie odczujesz róznicy, już lepiej dokupienie następnego 1 GB ramu, ale z tym bym się wstrzymał nie opłacalne. Zbieraj kaskę na nowy komp coś na dwurdzeniowcu iwiększej wydajnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:19, morthi napisał:

i pewnie masz samsunga ktorego jak kupowales to zaplaciles ok 3500 zl :) czyz nie ?


No powiedzmy blisko, co nie zmienia rzaczy że czas reakcji matrycy jest przekłamany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:09, blacklio napisał:

> > > /.../> Hmm chyba nie dawno, bo wcześniej nie słyszałem u niego otym

Rok, co to jest...tylko 12 miesięcy...

->Morthi
Prawie dokładnie bo 3600 z groszami, ale nie Samsung tylko Eizo FlexScan L465, 16" 1280x1024 mniej więcej 5 lat temu.
Gwarancja była na drugą klasę, ale wszystkie piksele sprawne do dzisiaj...
Żona ma NFren 19" 1280x1024, kosztował 2400zł chyba 4 lata temu, miał trzyletnią gwarancję na 0 martwych pikseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT

Dnia 05.06.2007 o 18:15, awesome napisał:

Dla mnie się liczy grafa i to czy gra mi odpowiada.


A grywalność ? Ja tam wolę mieć dobrą zabawę z gry, niż suuper grafę.

Dnia 05.06.2007 o 18:15, awesome napisał:

NIe gram w gry typu ballance czy jakieś starocie.


Aha, a wyobraź sobie, że np. ja mogę grać tylko w takie... (starocie, jak to nazywasz ;)
A Ballance i tak jest świetne :D

Dnia 05.06.2007 o 18:15, awesome napisał:

Dla mnie nie ma miodu bez grafy.


LoL, to się nazywa podejście... Czyli jak nie masz HDR, AA i innych pierdół, to nie zagrasz ;/

Wiem, że lubisz samochodówki, to co powiesz na, przykładowo, NfS Porsche ? Ja bym go nie nazwał starociem, lecz klasykiem...

BTW, proponuję EOT, nie ten temat na takie rozmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:55, master matrox napisał:

> > /.../
>
> Jeśli myślisz, że chodzi tu o znaczek to się grubo mylisz i widać, że sam nie wiesz nic
o kartach
> graficznych. Poza tym zacinki mogą wynikać z innych elementów konfiguracji twojego kompa.

>

W tym problem, że nie. Od 2 lat non-stop zacina się właśnie w grach, które wymieniłem. To jest
chore, bo wymagania tych gier bez problemu spełniam, a pomoc CD Projektu w niczym nie pomogła
przy Tonym Hawku American Wasteland, w którym obraz się non-stop zacinał. A wymagania spełniam
bez powodu.
Oprócz tych zwisów karty dochodzą resety komputera. Rekord to 3 razy w ciągu 7 minut.


Sprawdzałeś wszystkie wiatraczki?? Mogą by przetarte lub zakurzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:55, master matrox napisał:

> > /.../
>
> Jeśli myślisz, że chodzi tu o znaczek to się grubo mylisz i widać, że sam nie wiesz nic
o kartach
> graficznych. Poza tym zacinki mogą wynikać z innych elementów konfiguracji twojego kompa.

>

W tym problem, że nie. Od 2 lat non-stop zacina się właśnie w grach, które wymieniłem. To jest
chore, bo wymagania tych gier bez problemu spełniam, a pomoc CD Projektu w niczym nie pomogła
przy Tonym Hawku American Wasteland, w którym obraz się non-stop zacinał. A wymagania spełniam
bez powodu.
Oprócz tych zwisów karty dochodzą resety komputera. Rekord to 3 razy w ciągu 7 minut.


Coś się przegrzewa, podaj temperatury ze SpeedFana.

Dnia 05.06.2007 o 17:55, master matrox napisał:

> Witam!
> Mam w kompie Athlona 64 2800 bodajże, taktowany 2,4 GHz, 1GB RAM, GeForce''a 7800GT (Gigabyte).

> Z tego co wiem, przynajmniej ta karta nie powinna mieć problemów z nowszymi gierkami pod
DirectX9,
> a wymiana sensowna będzie dopiero jeśli chodzi o karty z DirectX10.
> Moje pytanie brzmi: co dałby mi kolejny 1GB RAMu (poza większym ego moim i komputera)
i w jaki
> sposób (mówię tu o wymianie podzespołów, nie o podkręcaniu :P) można by zauważalnie zwiększyć

> jego wydajność?

Zmienić z tego Pentiuma na jakiegoś Pentium Dual Core, chociażby na E2160, odrazu byś miał
przyrost wydajności a kolejny 1GB RAM tylko by ustabilizował to wszystko. Tylko nie wiem czy
nie trzeba by nowej płyty głównej.


Nie wiem na jakich pamięciach jedzie ten Athlon, DDR czy DDR2, przy zmianie płyty głównej może się to okazać konieczne. Dodatkowy 1GB to bardziej komfortowa praca i granie. Karty na razie nie zmieniaj, ta ci spokojnie wystarczy.

Dnia 05.06.2007 o 17:55, master matrox napisał:

> > > > > >>............
> >
> > TYlko co to za granie w niskiej rozdz. i bez bajerów graficznych.
>
> To ty grasz bo gra fajnie wygląda? Dla mnie liczy się miód a nie bajery...


Dla mnie się liczy grafa i to czy gra mi odpowiada.
NIe gram w gry typu ballance czy jakieś starocie.
Dla mnie nie ma miodu bez grafy.


Liczy się grafa? Kupiłbyś Pacmana obsługującego HDR, wygładzanie krawędzi, PXS4.0 itp., tylko dlatego że jest zaawansowany graficznie?
Wszyscy teraz gadają o grafice, a liczy się tak naprawdę grywalność. Zmiana sprzętu jest konieczna, gdyż producenci podciągają poprzeczkę wyżej i wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:58, Krozin napisał:

Moje pytanie brzmi: co dałby mi kolejny 1GB RAMu

Brak potrzeby korzystania z pamięci wirtualnej podczas grania.

Dnia 05.06.2007 o 17:58, Krozin napisał:

w jaki sposób (mówię tu o wymianie podzespołów, nie o podkręcaniu :P) można by zauważalnie zwiększyć jego wydajność?

Zwiększając pamięc do 2 GB i zmieniając procka na dwukrotnie szybszego. Ale zauważysz to tylko w grach, które z powodu zbyt małej pamięci korzystają ze swapa (stukrotne zwolnienie w porównaniu z ramem). Jezeli masz gry, które po załadowaniu biorą 1200 MB (prawie wszystkie nowe gry), to odczujesz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eizo to mercedesy ;) monitory tej firmy nie mieszcza sie w zadnych rankingach tylko tworza wlasne w ktorych inne dziwnie odstaja (co do zasady ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 11:53, morthi napisał:

eizo to mercedesy ;) monitory tej firmy nie mieszcza sie w zadnych rankingach tylko tworza
wlasne w ktorych inne dziwnie odstaja (co do zasady ;) )


Bo to są LCD dla grafików podobnie jak NEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pamięci RAM rekordowo tanie

Część rynkowych analityków zwraca uwagę, że teraz jest najlepszy moment na kupno pamięci RAM.

Ceny są rekordowo niskie i prawdopodobnie w najbliższych tygodniach będziemy świadkami ich gwałtownego wzrostu.

Samsung, największy producent układów pamięci, zaprzestał ich dostarczania swoim partnerom handlowym takim jak Dell czy HP. Koreańczycy podjęli taką decyzję, ponieważ ceny spadł do zbyt niskiego, ich zdaniem, poziomu.

Producenci komputerów domagają się bowiem, by sprzedawano im układy DRAM w cenie 14 dolarów za moduł o pojemności 512 MB i 28 USD za jednogigabajtową kość DDR2.

W tej chwili średnie ceny hurtowe tego typu produktów wynoszą 17,50 dolara za DDR2-533 o pojemności 512 megabajtów oraz 35 dolarów za moduł DDR2-667 o pojemności 1 gigabajta."

Notka z money.pl po przeczytaniu jej zamówiłem kostke DDR2 1GB Goodram 667MHz. Z przesyłką będę musiał zapłacić około 130zł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentiumka 4 2.6 Ghz jądro Northwood. Płyta Gygabyte GA-8IPE1000-L. (Agp 8x)
Jaka karta wykorzystana zostanie maksymalnie? Czy jest sens kupywać radka 1950Pro??? Wykorzysta moc czy będzie mocno ograniczony??

Pytanie do kompetentnych osób :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 18:50, owczar4 napisał:

Mam Pentiumka 4 2.6 Ghz jądro Northwood. Płyta Gygabyte GA-8IPE1000-L. (Agp 8x)
Jaka karta wykorzystana zostanie maksymalnie? Czy jest sens kupywać radka 1950Pro??? Wykorzysta
moc czy będzie mocno ograniczony??

Pytanie do kompetentnych osób :]


Spróbuj bujnąć tego P4 pow 3 Ghz na pewno mu nie zaszkodzi, grafika trochę wyprzedza procka i myśłe że to jest optymalne rozwiązanie. Oczywiście kwestia gier, z drugiej strony bym się zastanowił czy kupować taka grafę na AGP, ale to moja subiektywna ocena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takiej konfiguracji, kolega kupuje komputer:

Płyta główna Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

Procesor Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency (NVIDIA SLI-Ready)

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Obudowa Arctic Cooling Silentium T5 Pro

Karta graficzna GeForce 8800 GTS Galaxy 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)


Razem brutto: 3232.00 zł
Razem netto: 2649.21 zł


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:33, gaweyn napisał:

Co powiecie o takiej konfiguracji, kolega kupuje komputer:

Płyta główna Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI


why SLI ? Jaka cena ?

Dnia 06.06.2007 o 19:33, gaweyn napisał:


Procesor Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX


Kręcisz procka ?

Dnia 06.06.2007 o 19:33, gaweyn napisał:


Pamięć RAM Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency (NVIDIA SLI-Ready)

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)


Obudowa Arctic Cooling Silentium T5 Pro

Karta graficzna GeForce 8800 GTS Galaxy 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)


Razem brutto: 3232.00 zł
Razem netto: 2649.21 zł



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa bym zapomniał - teraz mała gimnastyka. Płyta na PCI-E, slot am2, procek z serii x2 i grafa na pci-e. Wszytko ma kosztować max 500 stów ( i nie 5 dych w te czy wewte bo nie mam nic). A muszę to kupić ( potem zmodernizuję) bo mam skecze w stylu - zapalamy kompa 10 razy zanim monitor zatrybi, że komp włączony. Średnio 3x bluescreen dziennie. Zawiechy jak stąd do warszawy i z powrotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest przesadą, to że nowe pamięci podrożeją jest więcej niż pewne ;-) Chyba, że uważasz że mogą być one tańsze niż 100zł za kość 1GB :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się