Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2007 o 19:30, blacklio napisał:

Jeśli będzie to markowy sprzęt to 400W powinno poradzić sobie ale 450W nie zaszkodzi :) Jakiś
dalszy upgrade różnie to wychodzi

więc teraz proszę powiedz czy ten zasilacz był by niezły?

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

chyba, że macie jakieś tańsze, a też dobre, to nie obrażę się :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 19:37, syriusz.b napisał:

> Jeśli będzie to markowy sprzęt to 400W powinno poradzić sobie ale 450W nie zaszkodzi :)
Jakiś
> dalszy upgrade różnie to wychodzi
>
więc teraz proszę powiedz czy ten zasilacz był by niezły?

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

chyba, że macie jakieś tańsze, a też dobre, to nie obrażę się :p


http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8340&katid=14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 19:37, syriusz.b napisał:

> Jeśli będzie to markowy sprzęt to 400W powinno poradzić sobie ale 450W nie zaszkodzi :)
Jakiś
> dalszy upgrade różnie to wychodzi
>
więc teraz proszę powiedz czy ten zasilacz był by niezły?

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

chyba, że macie jakieś tańsze, a też dobre, to nie obrażę się :p


Ten zasilacz, który podałeś, jest całkiem dobry, taka mała elektrownia.

Moim skromnym zdaniem nie szukaj lepszego, bo go nie znajdziesz...


Do: seles

Ten zasialcz, do którego podałeś linka to nic ciekawego, następny zasilacz nieznanej firmy, który może zniszczyć Ci komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam PC Athlona 3000+, płytę głóną Asusa( z wbudowaną kartą graficzną) 2x 512 MB DDR2 RAM Maxtor 60 GB. Zasilacz 300W. Chce kupić kartę graficzną GeForce 7300GT lub 7600 GS i czy muszę wymieniać zasilacz cy PC pociągnnie na tym zasilaczu ?? Proszę o odpowiedź, bo chciałbym w końcu pograć w TDU :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 20:37, Steven8 napisał:

Witam, mam PC Athlona 3000+, płytę głóną Asusa( z wbudowaną kartą graficzną) 2x 512 MB DDR2
RAM Maxtor 60 GB. Zasilacz 300W. Chce kupić kartę graficzną GeForce 7300GT lub 7600 GS i czy
muszę wymieniać zasilacz cy PC pociągnnie na tym zasilaczu ?? Proszę o odpowiedź, bo chciałbym
w końcu pograć w TDU :P


Zasilacz nie jest zły ale kup 400W
a co do karty to radze 7600 GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanie trochę nie pasuje do tematu ale cóż.
Potrzebuje sobie kupić głośniki a nie znam się specjalnie na sprzęcie audio. Mają służyć głównie do oglądania filmów i może czasem do grania (zazwyczaj muszę grać w słuchawkach bo nie mam innego wyjścia :P)
Zastanawiałem się nad tymi modelami:

http://allegro.pl/item209924997_creative_inspire_nowe_t6100_karta_sb_audigy_gratis.html

http://allegro.pl/item207233236_logitech_x_530_5_1_70w_x530_karta_sb_audigy_gratis.html

Które z nich byście polecali? A może jeszcze jakieś inne?? Tylko zaznaczam że cena to max jakieś 300 zł.
I kolejne pytanie: Na tych aukcjach są dodatkowo z kartą dźwiękową. Same głośniki bez karty są jakieś 70-80 zł tańsze. Zastanawia mnie czy z tą kartą dzwięk będzie dużo lepszy niż z moją zintegrowaną z mobo ( MSI K8N Neo 4).
I jeszcze jedno, głośniki będą używane w pokoju o wymiarach 5x5 metrów. W zestawie są trochę za krótkie kable aby je swobodnie rozstawić. Czy jeśli użyję jakichś przedłużek może się to wiązać z pogorszeniem jakości dźwięku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy majac oryginalną gre na ktorej jest rysa 5 na 2 mm gra moze mi sie zepsuc albo zle dzialać.Jet na brzegu plyty okolo1 od brzegu zewnerz.Z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 20:51, Tieru napisał:

Mam pytanie czy majac oryginalną gre na ktorej jest rysa 5 na 2 mm gra moze mi sie zepsuc albo
zle dzialać.Jet na brzegu plyty okolo1 od brzegu zewnerz.Z gory dzieki za odp.

To chyba raczej nie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 15:11, blacklio napisał:

Od płyty EVGA 650i Ultra z dala bardzo często się sypie, max vdimm to 2.1V a to może być mało
nawet do lekkiego OC


Tak sądzisz? Bo właśnie się zastanawiam nad zakupem i oprócz ceny przemawia układ dźwiękowy. Chyba dobrze będzie brać coś pod P35 + E4300/E4500.

------------

Koleś już ma grafikę, i to 7900GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 20:56, Tieru napisał:

Mam jeszce jedno pytanie czy kupując nowa karte graficzna i płytę główną muse kupic kartę dzwiekową?


W 99% przypadków nie. Od kilku lat standardem są płyty główne ze zintegrowanymi katami dźwiękowymi i to całkiem przyzwoitej jakości. Do gier, oglądania filmów i słuchania muzyki absolutnie wystarczają. Chyba, że masz zamiar zająć się profesjonalnym tworzeniem muzyki, to wtedy lepiej się rozejrzeć za jakąś lepszą kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wypowiedzi na purepc czy pclabie, nie są zbyt pochlebne opinie to już szajsus P5B lepiej wypada

Odnosnie P35 na pclabie polecają Asus P5K ale jak zobaczyłem wydzielanie ciepła miedzy nim a Gigabytem, to o dziwo lepiej wyjdziesz na zakupie Gigabyta

Gdzieś miałem link do tego i nie mogę znaleść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 23:00, blacklio napisał:

Poczytaj wypowiedzi na purepc czy pclabie, nie są zbyt pochlebne opinie to już szajsus P5B
lepiej wypada

Odnosnie P35 na pclabie polecają Asus P5K ale jak zobaczyłem wydzielanie ciepła miedzy nim
a Gigabytem, to o dziwo lepiej wyjdziesz na zakupie Gigabyta

Gdzieś miałem link do tego i nie mogę znaleść :/


Dobra, nie ma sprawy, już zrobiłem rozeznanie, znalazłem tańsze sklepy i lepsze części wezmę.

Tak czy siak dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 19:37, syriusz.b napisał:

więc teraz proszę powiedz czy ten zasilacz był by niezły?

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

chyba, że macie jakieś tańsze, a też dobre, to nie obrażę się :p


Tańszego w takiej jakości raczej nie znajdziesz. Sam mam go wprawdzie dopiero od 6 dni, ale sprawuje się jak do tej pory bardzo dobrze i co najważniejsze... jest cichy. Wbrew temu co sie o nim piszę, ja o głośności działania nie moge złego słowa powiedzieć, być może dlatego, że mój stary komuter pod tym względem to był prawdziwy odkurzacz ^^

Btw postanowiłem jednak montować kompa sam i na szczęście wszystko działa :) Rzeczywiście nie jest to takie trudne jak się wydaję, najważniejsze jest przezwyciężenie strachu przed popsuciem sprzętu ^^. Kłopot miałem jedynie z tasmami IDE, bo nie bardzo było gdzie je upchnąć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się