Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2007 o 15:11, master matrox napisał:

> Aha, i jeszcze na czym polega Force Feedback????

Force Feedback to wibracje :)


czy jest coś takiego jak wyczucie gazu i hamulca w kontrolerze do kompa??? (chodzi oczywiście o kierownicę :p) Jeśli jest to czy trzeba kupić kierownicę z takim czymś, czy da się to ustawić???? <<<< a na to mi odpowiesz???? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 15:23, Martin93 napisał:

> > Aha, i jeszcze na czym polega Force Feedback????
>
> Force Feedback to wibracje :)

czy jest coś takiego jak wyczucie gazu i hamulca w kontrolerze do kompa??? (chodzi oczywiście
o kierownicę :p) Jeśli jest to czy trzeba kupić kierownicę z takim czymś, czy da się to ustawić????
<<<< a na to mi odpowiesz???? :p


Trudno mi odpowiedź na to pytanie, ale mi sie wydaje, że w grze w opcjach można ustawiać czułość przycisków i kierownicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 15:25, master matrox napisał:

> > > Aha, i jeszcze na czym polega Force Feedback????
> >
> > Force Feedback to wibracje :)
>
> czy jest coś takiego jak wyczucie gazu i hamulca w kontrolerze do kompa??? (chodzi oczywiście

> o kierownicę :p) Jeśli jest to czy trzeba kupić kierownicę z takim czymś, czy da się to
ustawić????
> <<<< a na to mi odpowiesz???? :p

Trudno mi odpowiedź na to pytanie, ale mi sie wydaje, że w grze w opcjach można ustawiać czułość
przycisków i kierownicy :)


Próbowałem.. Zaciekawiło mnie to pod pedałami :p mam takie zombki. Jest ich sporo jakby odpowiadały za wyczucie. Teraz mam tak że jak troche wcisne to przyspiesza na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ponaglaj do odpowiedzi, jeśli nikt nie odpowiedział na twoje pytanie widocznie nikt tego nie wie, osobiście nie interesują mię takie gadżety i na ten temat nic nie wiem

>Aha, i jeszcze na czym polega Force Feedback????

Masz bana na Google żeby to sprawdzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 15:31, blacklio napisał:

Na pewno dźwięk byłby lepszy i byś takich problemów nie miał

W ogóle nie byłoby tego "strzelania w głośnikach'' ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem podłączoną tą kartę to nic takiego nie miałem ( w słuchawkach prowadziłem odsłuch i to dość dobrych ), głośniki miałem podpięte pod amplituner a samych głośników nie miałem podpiętych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - ale niech odpowiedzą tylko fachowcy, bo od tego zależy moje zycie :P (brat by mnie zgładził jakby coś nie działało :P). Brat ma kompa, semp 2600, 1,2gb ramu DDR na socet A. I teraz chce zrobic upgrade po taniemu :) Chce kupić taką plyte główną http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asrock/Socket_775/ze_zintegrowanym_ukladem_graficznym/AsRock_775I65G_R2_0_Intel_8 65G/pelny,id,30680/

i taki procek:
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asrock/Socket_775/ze_zintegrowanym_ukladem_graficznym/AsRock_775I65G_R2_0_Intel_8 65G/pelny,id,30680//> http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Core2_Duo_S775_dual_core_64_bit_/Intel_Core2_Duo_E6420_2_13_GHz_S775_BOX/pel ny,id,39071/
i RAM i karta graf. z tego kompa, co teraz ma

Jak sądzicie, doby pomysł ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno się bujać, ale bym się zastanowił nad AsRock 4COREDUAL-VSTA http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_158&products_id=6434 i do tego procek który chciałeś

Płyta ciupkę lepsza od podanej przez ciebie bo posiada DDR2 oraz PCIEx4 ( fizycznie PCIEx16, elektrycznie PCIEx4 ), nowszą a zarazem tańszą grafikę mozesz obsadzić w terminie późniejszym, podobnie sprawa wygląda z pamięciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary ja mam do ciebie pytanko !!bo mam zamiar kupic jutro nowy naped do kompa, a stare DVD mi padło!!
Komputer kupowany z 3 lata temu i mam drugi naped a konkretnie samsung SW-252S!! Więc czy z nastepującym nie powinno byc problemu LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H55N BOX black??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:44, Numenpl napisał:

Stary ja mam do ciebie pytanko !!bo mam zamiar kupic jutro nowy naped do kompa, a stare DVD
mi padło!!
Komputer kupowany z 3 lata temu i mam drugi naped a konkretnie samsung SW-252S!! Więc czy z
nastepującym nie powinno byc problemu LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H55N BOX black??


Nie napędy płyt nie mają zwyczaju gryść się między sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:53, Toś napisał:

Nie napędy płyt nie mają zwyczaju gryść się między sobą :)

Źle sformułowałem pytanko czy nie bedę miał zadnych problemow z instalka bo to że nie będą się gryźć to ja wiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:44, Numenpl napisał:

Stary ja mam do ciebie pytanko !!bo mam zamiar kupic jutro nowy naped do kompa, a stare DVD
mi padło!!
Komputer kupowany z 3 lata temu i mam drugi naped a konkretnie samsung SW-252S!! Więc czy z
nastepującym nie powinno byc problemu LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H55N BOX black??



Powiem tak LG ma problem z zabezpieczeniami na płytach CD/DVD różnie to działa, na dzień dzisiejszy każda nagrywarka ma większe lub mniejsze wady czy zalety. Po prostu nie ma w tej chwili nagrywarki która by miała wszystko super hiper turbo, coś kosztem drugiego ( a to z czytywanie audio za długie, a to nagrywanie danych na płycie DVD+R kiepskie i tak można wymieniać )
Kupisz LG nie będzie tragedii, równie dobre NEC, Pioneer 111/112, Asus 1608P, o dziwo Samsung się poprawił.
Na stronce www.cdrinfo.pl są testy nagrywarek oczywiście nie wszystkie ale to pomoże Ci podjąć jakąś sensowną decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:57, Numenpl napisał:

> Nie napędy płyt nie mają zwyczaju gryść się między sobą :)
Źle sformułowałem pytanko czy nie bedę miał zadnych problemow z instalka bo to że nie będą
się gryźć to ja wiem!!


Dalej do końca nie wiem o co Ci chodzi ale:

a) Jeżeli boisz się że sterowniki od samsunga będą przeszkadzać LG to nie musisz się już o nic bać - nie będą.

b) Jeżeli boisz się czy nagrywarka będzie działać na kompie sprzed trzech lat to nie musisz się już o nic bać - będzie.

c) Jeżeli boisz się o sam proces instalacji to nie musisz się już o nic bać - samo podłączenie i instalacja oprogramowania są opisane w instrukcji a niezbędne sterowniki dołączone na płycie będą.

Więcej odpowiedzi nie mogłem wymyślić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:59, blacklio napisał:

Powiem tak LG ma problem z zabezpieczeniami na płytach CD/DVD różnie to działa, na dzień dzisiejszy
każda nagrywarka ma większe lub mniejsze wady czy zalety. Po prostu nie ma w tej chwili nagrywarki
która by miała wszystko super hiper turbo, coś kosztem drugiego ( a to z czytywanie audio za
długie, a to nagrywanie danych na płycie DVD+R kiepskie i tak można wymieniać )
Kupisz LG nie będzie tragedii, równie dobre NEC, Pioneer 111/112, Asus 1608P, o dziwo Samsung
się poprawił.
Na stronce www.cdrinfo.pl są testy nagrywarek oczywiście nie wszystkie ale to pomoże Ci podjąć
jakąś sensowną decyzje


Jemu chyba o to nie chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 20:15, blacklio napisał:

Raczej o to, jak nowy zakup będzie spisywał się w użytkowaniu


Fajnie: teraz spieramy się o co chodziło zadającemu pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:59, blacklio napisał:

Na stronce www.cdrinfo.pl są testy nagrywarek oczywiście nie wszystkie ale to pomoże Ci podjąć
jakąś sensowną decyzje

1)to znaczy funkcja Secure disc może mi sie przydac !!
2)miałem wcześniej napedy własnie LG,Samsung - zero problemow!!
3)tam gdzie kupuje jesli chodzi o NEC,Pioneer,Asus to sa same lightscribe,labelflash - taki bajer,a zero pożytku!!
4)a jak z zabezpieczeniami jest to zdaje se sprawe !!
Ogolnie thx za radę!!
ale raczej zostane przy opcji LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H55N BOX black!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 20:26, Numenpl napisał:

1)to znaczy funkcja Secure disc może mi sie przydac !!

Może nie koniecznie konkretnie ta kwestia gry któa wykorzystuje dane zabezpieczenie

Dnia 01.07.2007 o 20:26, Numenpl napisał:

2)miałem wcześniej napedy własnie LG,Samsung - zero problemow!!

OK

Dnia 01.07.2007 o 20:26, Numenpl napisał:

3)tam gdzie kupuje jesli chodzi o NEC,Pioneer,Asus to sa same lightscribe,labelflash - taki
bajer,a zero pożytku!!

Zgadza się bajer ale sąmodele bez w/w funkcji kwestia sklepu co ściąga z hurtowni

Dnia 01.07.2007 o 20:26, Numenpl napisał:

4)a jak z zabezpieczeniami jest to zdaje se sprawe !!
Ogolnie thx za radę!!
ale raczej zostane przy opcji LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H55N BOX black!!


Jak masz SATA na płycie to może warto zwrócić uwagę na SATA mniejsze kable itd, bardziej przejrzyście w kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się