Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2007 o 06:50, dawidos170 napisał:

Taa te niespodzianki to szykuje od szmatu czasu ;)

tak jak kolega czaja pisał intel dopiero wyprzedził amd c2d - wcześnie przez te kilka lat był w tyle ... co już nie pamiętamy tego ?

Dnia 17.09.2007 o 06:50, dawidos170 napisał:

> Również nie prawdą jest, że AMD zbankrutuje - ma 50% udziału w rynku!

To poczytaj trochę o ich kłopotach finansowych...

taaa jasne już zbankrutował - puknij się czoło kolego
jakoś w ostatnim okresie odnotował 3% wzrost (w porównaniu z ubiegłym rokiem)- hym.... owszem na początku 2007 miał straty ale teraz odrabia je
co do podkręcania - myślę że max 10% userów pc to robi - a dla reszty liczy się cena (u nas w firmie jakoś nikt nic nie podkręca a mamy kompy mniej więcej 50-50 intel vs amd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 06:54, dawidos170 napisał:

> > To że dzierżyły owszem - tego nie neguje. Ale najpierw było AM2 - niewypał, teraz
słychać
> od
> > dawien o AM2+ a Intel działa - jak chcesz taką przepaść nadrobić ?
> i co? jesteś pewien że przegrywa? przegrywa po podkręceniu c2d - a przepaść amd już raz
nadrobił
> i zrobił to na kilka lat o tyle dobrze że intel do c2d zostawał w tyle

No to co z tego,że po podkręceniu ? Skoro najsłabszy może być wydajniejszy od X2 3800+ ? To
oznacza tylko możliwości procesora - jestem ciekaw do ilu wykręcisz X2 3600+ ?

A64 3000+ 1,8GHz kręci się na uwaga 2,5GHz może to rzaden wynik ale jednak na lepszych pamięciach 2,7GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 13:12, pan m. napisał:

Mam pytanie?Czy jeśli karta grafiki ma 60-80C to się przegrzewa?Jeśli tak,to co robić?
PS.Sprawdzałem programem Everest Home Edition.

normalna temperatura pracy karty nie ma się czym przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 17:17, Olamagato napisał:

> Jej minusem, moim zdaniem jest źle umieszczone gniazdo portu COM i IDE, oraz brak portu LPT.

>

Dnia 16.09.2007 o 17:17, Olamagato napisał:

Port IDE jest w prawidłowym miejscu. Tam gdzie najczęściej podpina się CD/DVD [...] Tak więc akurat ta płyta
nie ma minusów, które wymieniłeś.


Proszę, spójrz dokładniej na 1-sze zdjęcie, które zamieściłem w tamtym poście, bo myślę, że pomyliłeś port IDE z portem FDD. Port FDD (czarny) jest jak najbardziej na właściwym miejscu - tuż pod slotami do RAM-u (patrząc na zdjęcie). Tu zawsze był montowany na płytach ATX, a obok niego był port IDE. Ten drugi dopiero od niedawna zaczęto umieszczać w różnych dziwnych miejscach.

Port IDE (czerwony) na tej płycie znajduje się na lewo od slotu PCI-E 1x, co jest najgorszym umiejscowieniem go, ponieważ aby zamontować napęd optyczny, standardowa szeroka taśma IDE (ok. 50cm) jest wtedy naprężona prawie do maksimum, nawet przy niewielkich obudowach, gdzie napęd montowany jest w dolnej zatoce. Ponadto w pewnym sensie koliduje ona z kartą graficzną. Jedyne rozwiązanie to zastosowanie dłuższej taśmy IDE w okrągłej izolacji. A te są trochę droższe. Zauważ też, że droższe odmiany płyty P5K, mają ten port w bardziej wygodnym miejscu.

Uwierz mi, mam tą płytę główną od jakiegoś czasu i naprawdę wiem co mówię. Płyta jest świetna, ale MA TE MINUSY, o których wspomniałem.

Dnia 16.09.2007 o 17:17, Olamagato napisał:

Brak wielgachnego i bardzo niebezpiecznego portu Centronics, to tylko zaleta bo zwarcie 12V na tym porcie
pali zawsze płytę główną, a połączenie to odeszło już do historii (nie ma nowych urządzeń na tym
łączu). A ono bardzo kosztuje w produkcji (i w cenie).


Tu się mogę częściowo zgodzić... Tylko częściowo, bo wciąż jeszcze są w sprzedaży drukarki na LPT.

Dnia 16.09.2007 o 17:17, Olamagato napisał:

To samo dotyczy RS232C, z tym wyjątkiem, że ten port jest bardzo prosty i wciąż jest trochę egzotycznych
urządzeń sterowanych za pomocą tego połączenia.


Właśnie. Wciąż są urządzenia oparte na tym porcie. A jak nie ma ich w sprzedaży, to jest wiele poradników i tutoriali dla budowy tego typu urządzeń. Dlatego też, obecność tego portu dla elektroników-amatorów-hobbystów jest jak najbardziej wskazana.

Dnia 16.09.2007 o 17:17, Olamagato napisał:

Jego umiejscowienie (portu COM) mogło być byle gdzie bo i tak bardzo rzadko się je stosuje.


I znów nie jest to prawda odnośnie umiejscowienia. Gdyż w pozycji, w której port COM1 jest na tej płycie, jedynym możliwym podłączeniem "śledzia" na standardowych taśmach (ok. 30 cm) jest wykorzystanie "slotu" znajdującego się (patrząc na zdjęcie) po prawej stronie niebieskiego slotu PCI-E. Z tym, że ten "slot" czasami nie istnieje dla niektórych (nawet nowszych) obudów - np. niektóre Chieftec-i.
Powiesz pewnie: "a co za problem użyć śledzia COM o dłuższej tasiemce?"

I zgoda, są takie. Mają długość 50 cm - fajnie, bo wystarczająco dla dowolnego slotu. Tyle tylko, że linie sygnałowe na pinach w tych dłuższych tasiemkach są fabrycznie inaczej wyprowadzone (vide wtyczki 9 vs. 10 pin). No i wtedy, jak to mówią... kupa! Sens montażu takiego śledzia dla większości standardowych urządzeń jest wątpliwy. Nie wierzysz? Mam taki... mogę Ci dać... sam sprawdzisz :)

A wystarczyło by w tej płycie zamienić miejscami porty COM i IDE... i nie byłoby żadnej niewygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czy zintegrowana karta graficzna ATI X1250 będzie wydajniejsza od GeForce MX400 i czy procesor AMD Sepron 3000+ na AM2 będzie lepszy od podkręconego AMD Athlon XP 1600+ @ 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - trudne pytania zadajesz!
Rzadko kiedy robi się testy zintegrowanym kartom więc raczej nikt tego znać nie będzie... Jednak jeżeli rozważasz kupno to bardziej polecałbym Ci zostanie na tym co masz i poczekaniem na lepsze układy lub jeżeli jesteś niecierpliwy to kup ze zintegrowaną grafą, a później jak coś to dokupisz kartę i lepszy proc - na AM2 da Ci większe pole do popisu niż na Socket A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 13:06, czaja24 napisał:

> A64 3000+ 1,8GHz kręci się na uwaga 2,5GHz może to rzaden wynik ale jednak na lepszych pamięciach
2,7GHz


Uwaga C2D E2140 1.6 Ghz kręci się do 2.4 Ghz-2.5 Ghz C2D E 2160 1,8 Ghz kręci się do 3,0 Ghz a może więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:39, DJ Danielus napisał:

No wiesz - na Athlonach to czasem ciężko coś wykręcić, dodatkowo ów ma starszą architekturę,
więc źle nie jest.


Na athlonach z reguły ciężko kręcić - wiem bo mam sam AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, choć zdarzały się na prawdę piękne kręcące się perełki!
Athlon XP 1700+ na rdzeniu Thunderbird można było wykręcić nawet na ponad 2GHz...

Teraz Intel wprowadził świetnie kręcące się C2D i Pentium Dual Core.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:48, DJ Danielus napisał:

A co z portami SATA? Grafika nie koliduje? (chodzi mi o "czarne" PCI-Ex)


Na tej płycie, którą mam (Asus P5K), karta grafiki 7900GS (Galaxy) nie przysłania gniazd SATA. Co prawda mam ją w niebieskim slocie PCI-E, ale właśnie sprawdziłem, że gdyby była w czarnym, to też nie byłoby z tym problemu.

Natomiast gdyby do czarnego slotu PCI-E wsadzić jakąś długą karte, np. 8800GTS, lub jeszcze dłuższą GTX, to mógłby być lekki problem z dostępem do SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie mam pytanie.

Z serii Pentium Dual Core moim zdaniem najbardziej się opłaca E2180 - co prawda droższy od E2140 o ~100zł i tańszy od E4400 o ~100zł, ale w porównaniu do E2140 ma mnożnik x10 - czyli teoretycznie, gdyby go podkręcić do ~3GHz to powinien się dużo mnie eksploatować niż jego młodsi bracia. Niektórzy już się martwią, że skoro tak podkręcają się te C2D, to czy za rok nie będą musieli wymieniać procka bo nie wytrzyma.

No i tu jest pytanie. Jak i czy łatwo dają się podkręcać np. X2 4000, 4200, 4400? I czy nie jest opłacalnie zainwestować w te procki AMD dzisiaj, teraz, niż w C2D i droższą płytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko do forumowych speców od kompów :-)
Mam AMD 3Ghz (jednordzeniowy), 1GB ramu, kartę Radeon X1600. No i pare stówek. Co najpierw powinienem wymienić - myślałem trochę o grach next-genowych, jednak po prostu chodzi o to, co mnie wyniesie najtaniej a da jakieś porządne efekty. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 19:08, Gnilson napisał:

Witam. Pytanko do forumowych speców od kompów :-)
Mam AMD 3Ghz (jednordzeniowy), 1GB ramu, kartę Radeon X1600. No i pare stówek. Co najpierw
powinienem wymienić - myślałem trochę o grach next-genowych, jednak po prostu chodzi o to,
co mnie wyniesie najtaniej a da jakieś porządne efekty. :-)

Procek niezły. RAM''u dosyć. Chyba kartę graficzną należy wymienić - X1950PRO lub 7900GS są dużo wydajniejsze. No, chyba, że stać cię na 8800GTS (koło 950 zł) - wtedy brać od razu. Ew. dodać dodatkowy 1GB RAM''u, ale to niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego będziesz ją wykorzystywał.
Ja bym poczekał do premiery nowych procków - AM2+ jest kompatybilne z AM2.
To zależy od Ciebie. Ja robiłem takie porównanie i wyszło mi, że za podobną cenę dostanę Abit KN9 i 6000+ oraz Abit IP35-E i E4400.

Procek od AMD jest wydajniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek wydaje mi się dobry (nawet bardzo), RAMu mogło by być więcej jeżeli oczekujesz sporej wydajności oraz GPU - tu zależy na jakie złącze, na AGP to X1950PRO, jeżeli na PCI-Ex to 8800GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się