Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 10:25, DJ Danielus napisał:

Nie lepiej Abit KN9? Bardzo dobra płyta, a osiągami przegania niektóre na nForce 5.
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-18

Ze starego możesz zostawić dysk - prawie wszystkie płyty główne posiadają złącz SATA i IDE
także nie ma problemu. Obudowę też.


W znaku nie mają płyt abita ;) stąd foxconna wziąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mam obecnie Radeona X1600. A szukam czegoś głównie pod jedną grę - Bioshock. Wiem, że w minimalnych wymaganiach B. ma Radka 1200 - no ale 1600 to nadal nie będą nawet zalecane. :/ W sumie przydałaby się karta na dłużej - może być nawet z DX10. Cena do 600 złotych :( Wiem, wysokie wymagania - ale jeżeliby coś takiego istniało, byłbym happy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:30, Gnilson napisał:

Hm. Mam obecnie Radeona X1600. A szukam czegoś głównie pod jedną grę - Bioshock. Wiem, że w
minimalnych wymaganiach B. ma Radka 1200 - no ale 1600 to nadal nie będą nawet zalecane. :/
W sumie przydałaby się karta na dłużej - może być nawet z DX10. Cena do 600 złotych :( Wiem,
wysokie wymagania - ale jeżeliby coś takiego istniało, byłbym happy. ;-)


Ja polecam Radeona X1950PRO

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_X1900_/_X1950_rodzina_/Radeon_X1950_Pro_/ _XT/Radeon_X1950_Pro_Asus_256MB_TVHD_/_2xDVI_HDCP_/pelny,id,32957,s,1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie, ale mam nadzieje, że to nie będzie przeszkadzać. Mianowicie chodzi mi o to, jak nazywają się płytki dwustronne (nie dwuwarstwowe), ile kosztują i czy da się je nagrywać w normalnej nagrywarce DVD??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:42, Erton napisał:

Nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie, ale mam nadzieje, że to nie będzie przeszkadzać.
Mianowicie chodzi mi o to, jak nazywają się płytki dwustronne (nie dwuwarstwowe), ile kosztują
i czy da się je nagrywać w normalnej nagrywarce DVD??


Ja coś takiego znalazłem ale nie wiem czy o to ci chodziło
te dyski nazywają się DVD-RAM i kosztują gdzieś koło 30 zł
9.4 GB pojemnośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tego Abita KN9, na prawdę warto!
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-18

Jest to bardzo dobra płyta główna. Reszta jest OK, prócz karty graficznej, ale za tą cenę to niezły wybór.

Może X1950GT Cię zainteresuje? Kosztuje 455zł, więc niewiele więcej, a jest wydajniejsza.
http://morele.net/produkt/93843/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty dwustronne bardzo trudno dostać w sklepie (a w zasadzie graniczy to z niemożliwością), ogólnie rzecz biorąc trafiają się w filmach, ale jako tłoczone - wyparły je dwuwarstwowe.
Te o których pisał Lechu21 - DVD-RAM to inny standard DVD, wspierany już chyba tylko przez LG. Przegrał z DVD-R i DVD+R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:00, Arclight napisał:

Płyty dwustronne bardzo trudno dostać w sklepie (a w zasadzie graniczy to z niemożliwością),
ogólnie rzecz biorąc trafiają się w filmach, ale jako tłoczone - wyparły je dwuwarstwowe.
Te o których pisał Lechu21 - DVD-RAM to inny standard DVD, wspierany już chyba tylko
przez LG. Przegrał z DVD-R i DVD+R.

A te dwuwarstwowe nagrac to zapewne potrzeba jakiejs specjalnej nagrywarki?? Kurcze, nie urzadza mnie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:01, Erton napisał:

> Płyty dwustronne bardzo trudno dostać w sklepie (a w zasadzie graniczy to z niemożliwością),

> ogólnie rzecz biorąc trafiają się w filmach, ale jako tłoczone - wyparły je dwuwarstwowe.

> Te o których pisał Lechu21 - DVD-RAM to inny standard DVD, wspierany już chyba
tylko
> przez LG. Przegrał z DVD-R i DVD+R.
A te dwuwarstwowe nagrac to zapewne potrzeba jakiejs specjalnej nagrywarki?? Kurcze, nie urzadza
mnie to :(


Erton zwykła nagrywarka wystarczy ale DL ;) W dodatku płyty dwustronne to wiadomo od razu o jakie chodzi. Pojemność 9.4 GB ale drogie płyty ( niekoniecznie 3 dychy ) imho nieopłacalne - lepiej nagrać coś na 2 płyty i wymienić za 5 zł niż za 30 płyta czy nawet 20 bez konieczności zmiany płyty podczas oglądania filmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się