Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Poprosze o opinie na temat tych zasilaczy:

Xilence Power 420W
Cooler Master Extreme Power 430W (RS-430-PCAP)
Trust 420W PSU
Amacrox Warrior AX 400 (i czy uciągnie AMD Athlon 64 3700+ San diego, DFI lanparty ut nf4 ultra-d, Galaxy GF 7900 GS 1 GB RAM DDR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:01, GANGSTERR napisał:

Poprosze o opinie na temat tych zasilaczy:

Xilence Power 420W
Cooler Master Extreme Power 430W (RS-430-PCAP)
Trust 420W PSU
Amacrox Warrior AX 400 (i czy uciągnie AMD Athlon 64 3700+ San diego, DFI lanparty ut nf4 ultra-d,
Galaxy GF 7900 GS 1 GB RAM DDR)



Trust zasilaczopodbne

Amacrox uciągnie - w końcu to 400 W a jak nie jesteś pewien to zsumuj pobieranie W przez sprzęt ;)

Xilence pierwszy raz słyszę Coller nie wiem dobre robi ponoć zasiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Wygląda ten Radek ładnie - no ale nadal pozostaje pytanie w stylu "nie lepiej kupić jakiegoś GeForce''a? Podstawowa specyfikacja wygląda podobnie. Chyba jedyna różnica to taktowanie rdzenia (520/600).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co z P35 - DDR II i III no cóż trudno - od początku myślałem, że tak będzie, jednak gdyby się dało (a zapewne nie) to może by się nawet to sprawdziło...
Ot. marzenia takie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest - im wyższa częstotliwość tym lepiej należy również zachować przy tym dobre timingi. Jednak jeżeli posiadasz inne wolniejsze moduły to szybsze się do nich "dostosują" i zmniejszą swoją wydajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie w wydajności różnych modeli to bez różnicy - testy wykazały, że karta pracująca z niższą częstotliwością pracuje lepiej niż inna z bardzo wysoką. Przede wszystkim liczą się jednostki (SM, ROP...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 16:29, blacklio2 napisał:

A gdzie widzisz w AGP jeśłi chcesz przejsc na PCie to musisz kupić pamieci DDR2, ten Asrock
który wyminiłem posiada DDr1 oraz DDR2 oraz AGpx8 i PCIex16 tak wiec myślę że to przejściowa
płyta na platformę C2D

Ekhem.... ktoś tu poleca Asrocka na 775 ? Bez jaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 19:13, blacklio2 napisał:

Całkiem porządnie chodzi wbrew opiniom

Toć nawet za granica na ten model Asrocka narzekali :) Zresztą nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 19:13, blacklio2 napisał:

Całkiem porządnie chodzi wbrew opiniom

A podkręć pod nim Core 2 Duo o więcej niż 400 MHz''ów. Nie da się. Asrock robi prawie tak samo beznadziejne płyty jak ECS. To nie są płyty główne dla graczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:01, GANGSTERR napisał:

Poprosze o opinie na temat tych zasilaczy:

Xilence Power 420W

Nie znam firmy.

Dnia 24.09.2007 o 18:01, GANGSTERR napisał:

Cooler Master Extreme Power 430W (RS-430-PCAP)

Udźwignie.

Dnia 24.09.2007 o 18:01, GANGSTERR napisał:

Trust 420W PSU

Udźwignie

Dnia 24.09.2007 o 18:01, GANGSTERR napisał:

Amacrox Warrior AX 400 (i czy uciągnie AMD Athlon 64 3700+ San diego, DFI lanparty ut nf4 ultra-d,
Galaxy GF 7900 GS 1 GB RAM DDR)

Amacrox też udźwignie taką konfigurację. Tylko po ci DFI Lanparty przy procesorze, którego już bardziej nie podkręcisz? Do takiej płyty to się bierze max. Athlon''a 64 3000+ i podkręca o 40%. Ew. weź Athlon''a X2 - 2 rdzenie zaczynają być niezbędne w nowych grach. Osobiście też wolałbym X1950PRO - jest nieco szybszy w najpopularniejszych rozdzielczościach 1024*768 i 1280*1024. Ale to twój wybór - obie karty są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 12:31, ziptofaf napisał:

> Całkiem porządnie chodzi wbrew opiniom
A podkręć pod nim Core 2 Duo o więcej niż 400 MHz''ów. Nie da się. Asrock robi prawie tak samo
beznadziejne płyty jak ECS. To nie są płyty główne dla graczy!

o ile nie gorsze ja osobiście nie mam najlepszych doświadczeń z tymi płytami (kilka widziałem w akcji :/) a używam na codzień gigabyta i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xilence to taka lipna firma która próbuje swoich sił na otwartym rynku a na codzień sprzedaje chłodzenie,zasiłki itp komponenty firmom budującym OEMy dla hipermarketów, osobiście nie polecam, a gra słów w nazwie to najczęściej nie ma nic wspólnego z ciszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 12:41, czaja24 napisał:

a używam na codzień gigabyta i jest ok

Ja mam Asus P5B-E i też nie narzekam. Stabilna i dobra płyta. Osobiście też w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy chcą oszczędzić te 30-40 zł na płycie głównej (bo taka jest różnica między najtańszymi markowymi, a Asrockami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 12:31, ziptofaf napisał:

> Całkiem porządnie chodzi wbrew opiniom
A podkręć pod nim Core 2 Duo o więcej niż 400 MHz''ów. Nie da się. Asrock robi prawie tak samo
beznadziejne płyty jak ECS. To nie są płyty główne dla graczy!


Hmm FSB na poziomie 300Mhz spokojnie wystarczy i tyle robią Asrock''i. Sprawdzane na Pentium E, poza tym jak ktoś kupuje C2D to go stać na lepszą mobo tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda - źle dobrana płyta główna może zrobić z C2D i 8800 kupę krzemowego złomu... Na płycie głównej nie powinno się oszczędzać.

Co do ASRocków - to niestety prawda. Te płyty służą tylko do biura - tylko na ustawianiach standardowych pracują dobrze. Podkręcanie mija się z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:52, DJ Danielus napisał:

To prawda - źle dobrana płyta główna może zrobić z C2D i 8800 kupę krzemowego złomu... Na płycie
głównej nie powinno się oszczędzać.

Co do ASRocków - to niestety prawda. Te płyty służą tylko do biura - tylko na ustawianiach
standardowych pracują dobrze. Podkręcanie mija się z celem...


Do grania też :) Ale cudów nie oczekujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale powiedz - czy nie lepiej kupić dobrą płytę i trochę słabszy procek, który później można wymienić, czy dobre cząści prócz pyty i przy kolejnym upgradzie wymieniać wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 16:08, DJ Danielus napisał:

No tak, ale powiedz - czy nie lepiej kupić dobrą płytę i trochę słabszy procek, który później
można wymienić, czy dobre cząści prócz pyty i przy kolejnym upgradzie wymieniać wszystko?


Oczywiście,że dobrą płytę i słabszego procka i OC zrobić :) Ale ja jak upgradeowałem kompa nie miałem wyboru bo to ktoś robił i kupił takie a nie inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się