Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2007 o 14:07, mokra skarpeta napisał:

no w sumie niezle, ale mam pytanie czy warto inwestowac w amd athlony x2


Cóż, trochę tańsze są od C2D, ale czy lepsze.....? W AMD denerwujące są te ciągłe zmiany podstawek - 754, 939, AM2.... nie wiadomo co wymyślą i kiedy. A Intel póki co bardziej stabilnie podchodzi do sprawy - LGA 775 jest już od dłuższego czasu. Tak zaupełnie ogólnie patrząc, ja wybrałbym bardziej "stabilną" firmę. Póki co jest nią Intel. Zatem Core 2 Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quady może i rządzą, ale są nieopłacalne! Nie wykorzystasz mocy 4.

AMD ma to do siebie, że rewelacyjną płytę główną można kupić za mniej niż 300zł i to jest ta przewaga - do Intela dobre płyty kosztują ponad 400zł do tego dodać trzeba procesor, a AMD kupisz płytę bardzo dobrą za 240zł i na procesor automatycznie więcej zostaje i można kupić lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale intel parcuje teraz nad nowa podstawka do tego chipsety p35 z pamieciami ddr3 a pewnie za niedlugo nowy standart kart graficznych zamiast pci-e bedzie jakies inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda - Intel już robi podstawkę 771 (na razie do korporacji)... Z DDR3 nic nie wiadomo... Na razie są nieopłacalne, ale kto wie co będzie za kilka miesięcy?

Co do PCI-Ex na razie się na to nie zanosi - ma być PCI-Ex 2.0 kompatybilna wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompa z prockeim pod socket a kupionego w grudniu 2003 chyba cz 2004 i wiem jak to jest gdy inni maja nowe plytki glowne i tam wystraczy zmienic procka a u mnie nie oplaca sie nawet upgradowac tylko kupic nowy zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w sumie mysle ze optymalnym rozwiazniem jest wydac te 3000 tysiaki na kompa i na minimalnych wymagniach mozna grac w gry naet 4 lata jesli sie bedzie ramu dokupowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce zwrocic uwage na tryb sli, wedlug mnie nic nie daje no bo w smuie co mi z np. dwoch geforce 8600 jak moge zoszcedzic i kupic jednego 8800 gts 640mb albo poczekac na obnizenie cen i kupi 8800gtx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 15:00, mokra skarpeta napisał:

ale ati mnie jednak jakos nie przekonuje wole nvidie chyba sentyment

Ja tez miałem pewne opory przy przechodzeniu na ATI, ale przeszedłem i teraz nie żałuje :) (mam X1950 Pro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 15:03, knopfler napisał:

> ale ati mnie jednak jakos nie przekonuje wole nvidie chyba sentyment
Ja tez miałem pewne opory przy przechodzeniu na ATI, ale przeszedłem i teraz nie żałuje :)
(mam X1950 Pro).



no X1950 Pro to narzie lepsze rozwiaznie jak 2600 pro czy xt bo z dx10 w nie trudno raczej pograc a itak wychodzi jedo nowa wersja 10.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
od dosyć dawna (od ok. 2 lat) nie śledzę tematu nowych technologii zbyt dokładnie i mam do was kilka pytań:

1. W co warto teraz inwestować, w komputer oparty na procku AMD czy Intela? Co nieco słyszałem o Core 2 Duo, ale jak AMD wypada w tej wojnie? Co jest cenowo bardziej korzystne porównując procesory o podobnej wydajności?

2. Czy jeśli kupię jakąś nowszą płytę główną obsługującą DDR2/3 to czy będą na niej działać moje starusieńkie DDRy? (PC3200 i mam ich 2x1GB & 2x 512MB)

3.Ile musiałbym zapłacić za taki upgrade kompa? podsumowując chciałbym wymienić płytę główną z prockiem
- procek zdolny udźwignąć Wiedźmina na zalecanych (zakładam, że wszystkie nowsze gierki będą miały takie wymagania co do procka).
- płyta główna: Tu nie muszą być nie wiadomo jakie cuda, chciałbym żeby miała crossfire (lub SLI) oraz obsługiwała już wspomniane pamięci, miłym dodatkiem napewno byłaby wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się