Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2007 o 16:04, stalowyklif napisał:

Witam,
od dosyć dawna (od ok. 2 lat) nie śledzę tematu nowych technologii zbyt dokładnie i mam do
was kilka pytań:

1. W co warto teraz inwestować, w komputer oparty na procku AMD czy Intela? Co nieco słyszałem
o Core 2 Duo, ale jak AMD wypada w tej wojnie? Co jest cenowo bardziej korzystne porównując
procesory o podobnej wydajności?

2. Czy jeśli kupię jakąś nowszą płytę główną obsługującą DDR2/3 to czy będą na niej działać
moje starusieńkie DDRy? (PC3200 i mam ich 2x1GB & 2x 512MB)

3.Ile musiałbym zapłacić za taki upgrade kompa? podsumowując chciałbym wymienić płytę główną
z prockiem
- procek zdolny udźwignąć Wiedźmina na zalecanych (zakładam, że wszystkie nowsze gierki będą
miały takie wymagania co do procka).
- płyta główna: Tu nie muszą być nie wiadomo jakie cuda, chciałbym żeby miała crossfire (lub
SLI) oraz obsługiwała już wspomniane pamięci, miłym dodatkiem napewno byłaby wbudowana bezprzewodowa
karta sieciowa.

pozdro


Znam się na sprzęcie, więc chętnie ci pomogę (testuję sprzęt).

Przede wszystkim musisz mi powiedzieć jaki masz limit pieniężny (tzn. np. sama jednostka centralna, albo jednostka + monitor).

Od razu mówię, że DDR możesz sobie sprzedać na Allegro - teraz rządzi DDR2 i żadne nowe płyty pod procki nie obsługują starych pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Obecnie bój wygrywa Intel, ale AMD depcze mu po piętach - wszystko okaże się już za niedługo.
2. Nie - DDR1, DDR2, DDR3 nie są ze sobą w żaden sposób kompatybilne - mają inne napięcia, a przede wszystkim inne gniazda.
3. Myślę, że ok. 3000zł za cały sprzęt (zależy jakie inne części) i ok. 700zł na podane przez Ciebie podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, a mianowicie. Czy wie ktoś jakie staty musi posiadać dobry komputer, on ma kosztować tak do 2800zł.
A i jeszcze jedno, chciałbym, żeby miał jakąś lepszą kartę graficzną tą, najlepiej nvida 8800 GTS oraz tak 160gb twardego dysku. Czy mógł by mi ktoś takiego kompa zkelcić?
Proszę, bo ja się na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 16:14, Bluray napisał:

> ciach


Hmm... Powiedzmy ze mam +/- 1800zł i bym chciał wymienić w kompie płytę główną, do tego procek (chyba oczywiste) i wtedy te RAMy na DDR3 + bardziej wydajny zasilacz bo ten co mam ledwo daje radę z obecnym zestawem :)
Pomógłbyś mi z wyborem płyty głównej i procka? Wiem już napewno, że ma to być coś na architekturze Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 19:28, DJ Danielus napisał:

1800 masz na cały komputer, czy tylko na procesor i płytę główną?


ekhm... napiszę 3-ci raz, ale co mi tam :D

1800 zł mam na:
procesor
płytę główną
RAM DDR3
zasilacz


czyli prawie cały komp, ale tak się niefortunnie złożyło, że to 1800zł jest taką sztywną granicą i wolę sobie zrobić taki upgrade zamiast zakupić nowego kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań bo chce złożyć sobie kompa. jaka jest różnica cenowa między asusem p5k a p5k deluxe??
I jaka jest najtańsza strona na której znajde podzespoły do kompa?? i jaką nagrywarkę najlepiej sobie kupić?? tak w granicy 150zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na DDR3 w zasadzie nie ma płyty poza jednym wyjątkiem inna sprawa cena tych pamięci ( jak wspomniał DJ Danielus 2x1GB to koszt 1.5K IMHO nie warto )
No chyba że coś na DDR2 to inna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 19:34, DJ Danielus napisał:

Wybacz - nie zrozumiałem.

Niestety za 1800zł nie kupisz tego kompa - same pamięci DDR3 to koszt w granicach 1000zł wzwyż!


a zakładając, że na początek kupię sobie jedynie 1GB pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta główna: ASUS M2N-E nForce 570 ultra AM2 uniesie mi Athlona X2 6000+? Tak żeby proc rozwinął skrzydła ma się rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 20:00, DJ Danielus napisał:

To nawet - ok. 1000zł.
DDR3 obecnie się i tak nie opłaca!
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3147
Lepiej kup DDR2.


http://www.skapiec.pl/site/cat/7/filtr/_0_0_152_0_0_2332_0_0_0_0

blacklio -> a jakiś przykład takiej płyty? właśnie kilka postów prędzej tłumaczyłem, że nie śledzę nowinek sprzętowych od dobrych 2 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jaką wziąć płytę do 350 zł żeby ddr2 800 dobrze chodziły, ten athlon 6000+ i wszystko ok było?
A jeszcze zapomniałem. Żeby co najmniej 3 złącza PCI miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się