Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 16:27, Marko Pele napisał:

Wiem że to może troszkę nie odpowiedni temat, ale tematycznego nie znalazłem. Sprawa wygląda
następująco. Nie tak dawno zakupiłem nowego PieCyka, więc stary wala się po pokoju :P I tu
moje pytanie czy ktoś mógłby oszacować ile to jest warte na dzień dzisiejszy, oraz gdzie mógłbym
to opchnąć. :)

Athlon xp 1,8 GHz (Palomino) socket A + cooler
Asus A7V600-X - AGP, Socket A, 3 x DDR 400.
Sapphire Radeon 9550 128bit 128 MB (zmienione chłodzenie gdyż stare się zchajcało :P)
256 MB Ram Samsung 266MHz.

Z góry thx :)


Przy dobrym wietrze jakieś 400-500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:07, szypek26 napisał:

> A tego to nie rozumiem kompletnie. Po co Ci w zapasie aż 12 Gb ?

lepiej mieć więcej niż mniej. chociaż oczywiście, że do 16 giga nie dojdę..


Ja nie wiem :| Wydrukować Ci i wysłać, że powyżej 2 GB w XP nie ma wzrostu wydajności i to samo tyczy się z Vistą ale tam limit jest chyba 3 czy 4 GB ? W zapasie to będziesz miał 2 GB ramu co jest dużym zapasem.

A co do płyty - polecałem ;p ;p


Miszczu - Zmień grafikę na GeForce 7600GT lub Radeona X1950Pro

Krzysztof i Witek - to nie wątek z dysputami filozoficznymi i mega długimi postami - nauczcie się skracać wypowiedź :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:36, dawidos170 napisał:

Ja nie wiem :| Wydrukować Ci i wysłać, że powyżej 2 GB w XP nie ma wzrostu wydajności i to
samo tyczy się z Vistą ale tam limit jest chyba 3 czy 4 GB ? W zapasie to będziesz miał 2 GB
ramu co jest dużym zapasem.


dobra dorotko, nie płacz. ten typ [ja] tak ma :)

Dnia 07.11.2007 o 16:36, dawidos170 napisał:

A co do płyty - polecałem ;p ;p


owszem. ale ten typ [ja] tak ma, że się lepiej upewnić parę razy niż zaufać komuś po drugiej stronie klawiatury, kiedy może lecieć w kulki albo być dzieckiem neo i wydać od razu dwie i pół stówy w błoto, nie?
bez urazy oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:36, dawidos170 napisał:

> > A tego to nie rozumiem kompletnie. Po co Ci w zapasie aż 12 Gb ?
>
> lepiej mieć więcej niż mniej. chociaż oczywiście, że do 16 giga nie dojdę..
>

Ja nie wiem :| Wydrukować Ci i wysłać, że powyżej 2 GB w XP nie ma wzrostu wydajności i to
samo tyczy się z Vistą ale tam limit jest chyba 3 czy 4 GB ? W zapasie to będziesz miał 2 GB
ramu co jest dużym zapasem.

A co do płyty - polecałem ;p ;p


Miszczu - Zmień grafikę na GeForce 7600GT lub Radeona X1950Pro

Krzysztof i Witek - to nie wątek z dysputami filozoficznymi i mega długimi postami -
nauczcie się skracać wypowiedź :/

a co sadzicie o 8600 gts ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:57, miszczu707 napisał:

a co sadzicie o 8600 gts ?


Przereklamowany i drogi. Szkoda pieniędzy na niego. Jak myślisz o DX10 to zacznij z pułapu 8800GT a jeżeli nie to X1950 Pro - najmocniejsza karta obecnie na rynku pod DX9 którą idzie bezproblemowo nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... zapomniałem spytać: znak.pl - co o nim sądzicie? jak się sprawy tam mają z gwarancją?

czy ten foxconn jest tak mało popularny, że tylko w znaku jest? u mnie w mieście [120k ludu] sprawdziłem 5 sklepów - nie ma...?

ile % wydajniejszy ram 800 od 667?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 17:16, szypek26 napisał:

hm... zapomniałem spytać: znak.pl - co o nim sądzicie? jak się sprawy tam mają z gwarancją?


czy ten foxconn jest tak mało popularny, że tylko w znaku jest? u mnie w mieście [120k ludu]
sprawdziłem 5 sklepów - nie ma...?


Tak nie jest to zbyt popularna marka w małych sklepach a wiem,że w znaku jest. Poza tym znak jest bardzo dobrym sklepem i z gwarancją nie ma najmniejszych problemów

Dnia 07.11.2007 o 17:16, szypek26 napisał:


ile % wydajniejszy ram 800 od 667?


do kilku procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 17:16, szypek26 napisał:

hm... zapomniałem spytać: znak.pl - co o nim sądzicie? jak się sprawy tam mają z gwarancją?


Bardzo dobry sklep i serwis. Od dawna tam kupuje i jeszcze ani razu nie miałem powodów żeby narzekać.

A co do ramu, to zazwyczaj różnica w wydajności nie jest warta różnicy w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 18:52, HMRpG_MODED napisał:

Zna ktoś rozsądne wymagania minimalne na których Wiedźmin pójdzie komfortowo na max ?
Czeka mnie wymiana sprzętu a nie chcę wydać za dużo.


Na sprzęcie za 2-2,5 tysiąca poszłoby bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 18:45, dawidos170 napisał:

Tak nie jest to zbyt popularna marka w małych sklepach a wiem,że w znaku jest. Poza tym znak
jest bardzo dobrym sklepem i z gwarancją nie ma najmniejszych problemów


ok. ale to znaczy że oni wysyłają razem z produktem podbite karty, czy po prostu jak się zaraportuje jakiś problem to trzeba im odesłać a oni już wiedzą, że to ''kupione u nich'' ?
bo np jak kupowałem mp3 w zadowolenie.pl to gwarancji mi nie przysłali... na szczeście nic się nie pieprzy. w końcu sony dobry shit ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 18:52, HMRpG_MODED napisał:

Zna ktoś rozsądne wymagania minimalne na których Wiedźmin pójdzie komfortowo na max ?
Czeka mnie wymiana sprzętu a nie chcę wydać za dużo.


rozsądne wymagania minimalne, na których Wiedzia chodzi na maxie... nie chcesz wydać za dużo, ale 2tys to absolutne minimum ;p ja bym wybrał takie podzespoły główne:

płyta
http://tnij.org/aga9

procek
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_60/towar_karta_27711/AMD_Athlon_64_X2_4800_Socket_AM2_BOX.html

grafa
http://tnij.org/agba

pamięć
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_70/towar_karta_35555/OCZ_Platinum_DDRII_2GB_800_2_x_1GB_CL4_OCZ2P800.html


Po małym overclockingu procka Wiedziak powinien śmigać aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 19:43, szypek26 napisał:

> Tak nie jest to zbyt popularna marka w małych sklepach a wiem,że w znaku jest. Poza tym
znak
> jest bardzo dobrym sklepem i z gwarancją nie ma najmniejszych problemów

ok. ale to znaczy że oni wysyłają razem z produktem podbite karty, czy po prostu jak się zaraportuje
jakiś problem to trzeba im odesłać a oni już wiedzą, że to ''kupione u nich'' ?


No to już chyba najlepiej zapytać wiadomością mailową ich a nie nas ? Poza tym nie wiem bo znak mam raptem 150 metrów od chaty i jak coś to bym do nich poszedł kupić ( i tak się tam nie "stołuję" )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad takim kompem:

CORE 2 DUO E6750 2.66GHz LGA775 BOX
PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK
POWERCOLOR RADEON X1950PRO 256 8X 2DV/TV

i zastanawiam się nad płytą główną. Myślałem nad EVGA 122-CK-NF66-T1 nVidia 650i ULTRA Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA2/RAID/DDR2). Jak macie jakieś inne propozycje to piszcie. Taką do 400 zł, ale żebym miał ewentualną możliwość podkręcenia proca.

I jaki zasilacz do tego. Tak max 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się