Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2007 o 19:17, reykan napisał:

Co sądzisz o tych pamięciach do nowego kompa? Czy one są dobre i szybkie, czy lepiej w coś
droższego inwestować?
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+4GB+DDR2+800+K2



tych ktore napisales nie polecam radze wziasc GEIL DDR2 ULTRA 800MHZ 4x1GB cl 4.4.4.1.2 one się pięknie kręcą. ja je narazie podkreciłem do 1000MHZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero będę kupował, ale w przybliżeniu to coś takiego:
Płyta główna: EVGA nForce 650i Ultra
Procesor: Core 2 Duo E6750
Karta graficzna: Geforce 8800GT
Kompa chcę kupić ze sklepu Proline i raczej nie będę go podkręcał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę osób nie tak dawno temu pisało niepochlebnie o tej firmie . Ja słyszałem z kolei że strasznie się grzeją. Wiesz, jeżeli dużo osób coś mówi to jakies ziarno prawdy w tym moze być. Gdybym miał kupić teraz pamięci to wybrałbym na pewno inną firmę niż geil. Może to wszystko bzdury, ale po ryzykować skoro jest sporo innych dobrych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kompa z procesorem Athlon 64 3000+, grafiką Radeon 9600 Pro i 1GB RAM. Czy jeżeli wymienię kartę grafiki na Radeona X1950 Pro to pogram sobie w Wiedźmina i World In Conflict na jakiś sensownych detalach?

Pozdrawiam, Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyś kręcił, to do takiej konfiguracji spokojnie wystarczą Ci pamięci 667. Po pierwsze płyta pozwala dowolne ustawienie pamięci względem procka, a po drugie procek ma fsb 333, czyli dla pamięci w ustawieniu synchro to będzie 667. Pomiędzy 667 a 800 różnicy nie zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę:) Tylko chciałbym wiedzieć, czy te z 667 rzeczywiście nie będą miały różnicy w wydajności względem tych z 800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 19:29, hehe napisał:

Parę osób nie tak dawno temu pisało niepochlebnie o tej firmie . Ja słyszałem z kolei że strasznie
się grzeją. Wiesz, jeżeli dużo osób coś mówi to jakies ziarno prawdy w tym moze być. Gdybym
miał kupić teraz pamięci to wybrałbym na pewno inną firmę niż geil. Może to wszystko bzdury,
ale po ryzykować skoro jest sporo innych dobrych firm.



najbardziej smiesza mnie wypowiedzi ludzi ktorzy uslyszeli cos od ludzi. Zdaza sie ze te pam ieci moga z jakas plyta nie wpolpracowac ale to jest normalna rzecz. Ja osobiscie uzywam GEILI od 3 lat i jestem bardzo z nich zadowolony. Te pamieci do ktorych mamy linka wyzej nie sa za dobre ale te ktore wyzej wymienilem sa rewelacja sam je posiadam i nie powiem bo kreca sie lepiej niz PATRIOTY i OCZ-ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 19:39, MLODY2K6 napisał:

najbardziej smiesza mnie wypowiedzi ludzi ktorzy uslyszeli cos od ludzi


A jak inaczej zdobywać wiedzę i czemu mam uważać ze ktoś kłamie ? Szczególnie że wcześniej słyszałem prawie te same słowa od znajomego serwisanta. Chyba nie uważasz że ludzie którzy się tutaj wypowiadają mieli w rękach i testowali każdy sprzęt o którym piszą. Połowa informacji jest albo gdzies przeczytana, albo gdzieś usłyszana. Jasne że w ten sposób łatwo o plotkę, ale w każdej plotce jest ziarnko prawdy, szczególnie jeżeli to samo mówi parę osób z kilku niezależnych źródeł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja zeby uniknac wszelkich wpadek z dzialu hardware bawie się sprzetem a potem sie wypowiadam. Jezeli czegos nie testowalem to nie odzywam sie na ten temat :)) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam 2300zł a za dwa miechy jeszcze 500zł Jakiego kupic kaompa (Składak)
Jakie części i inne takie bo zaczynam podkręcac i chce sobie ulepszyc kompa jak go kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:19, Vex10008 napisał:

Mam pytanie mam 2300zł a za dwa miechy jeszcze 500zł Jakiego kupic kaompa (Składak)
Jakie części i inne takie bo zaczynam podkręcac i chce sobie ulepszyc kompa jak go kupię


Zdecydowanie za wczesnie zadajesz pytanie. Mozemy ci polecic i wyliczyc dobry sprzet ale to na nic nasza robota jezeli za dwa miechy bedzie cos nowego. to pytanie zadaj za miesiac poltora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 19:27, reykan napisał:

Dopiero będę kupował, ale w przybliżeniu to coś takiego:
Płyta główna: EVGA nForce 650i Ultra
Procesor: Core 2 Duo E6750
Karta graficzna: Geforce 8800GT
Kompa chcę kupić ze sklepu Proline i raczej nie będę go podkręcał.

ja bym radził zmienić płytę główna np na p35 (foxconn,gigabyte) dlaczego? - bo mają te płyty wsparcie dla procesorow 45nm czyli za 1,5 roku zmieniasz proc i jest pięknie, bo nie musisz zmieniać płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 19:32, pawcio321 napisał:

Witam!

Mam kompa z procesorem Athlon 64 3000+, grafiką Radeon 9600 Pro i 1GB RAM. Czy jeżeli wymienię
kartę grafiki na Radeona X1950 Pro to pogram sobie w Wiedźmina i World In Conflict na jakiś
sensownych detalach?

Pozdrawiam, Paweł

w wiedźmaka tak, w "wic" - nie bo ta gra potrzebuje bardzo mocnego procesora, ja bym proponowal a64 X2 4800 co najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się