Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dobra. Podjąłem decyzję o zakupie NeCa 19 GXkwadrat, czyli tego z laboratyjną plamką 4ms (co jest bzdurą - wiem), ale uznałem iż pozostałe parametry mi lepiej pasują.

Chciałem tylko spytać, czy można taki monitor zamówić spokojnie w komputroniku, czy lepiej zrobić to jakoś inaczej? Chodzi mi o to, by go nikt nie zmaltretował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 07:19, Keroth napisał:

Dobra. Podjąłem decyzję o zakupie NeCa 19 GXkwadrat, czyli tego z laboratyjną plamką 4ms (co
jest bzdurą - wiem), ale uznałem iż pozostałe parametry mi lepiej pasują.

Chciałem tylko spytać, czy można taki monitor zamówić spokojnie w komputroniku, czy lepiej
zrobić to jakoś inaczej? Chodzi mi o to, by go nikt nie zmaltretował...


Qpiłem LCD w sobote w komputroniq :P i działa (dhl przywiózł). Qpiłem pomimo wszystko samsunga 173P+ i jestem bardzo zadowolony. Nie ma tego ditheringu. Z tego co wiem takie coś powstaje jak chce się płynnie przejść z 1 koloru w drugi, ale to nie jest wina monitora!!! Tylko jak się ustawi palete kolorów mniejszą niż są użyte, sprawdźcie na swoich monitorach. Ustawcie sobie 256 kolorów i uzyskajcie płynne przejście :P. Ja mam palete 32 bity i nie ma tego ditheringu. Patrzyłem na te linki do testów samsunga ale to są farmazony, wiem co widze. Poza tym w Chip komputer test ma jako jedyny z 17" LCD jakość obrazu 100% :D i mogę powiedziećże to jest prawda. Po wymianie monitora nie mogłem uwieżyć w to co widze (tak jak bym wymienił przy okazji karte graficzną - takie miałem wrażenie :P). kontrast 1500:1 - Miałem wcześniej kolorowy ctr ale teraz wiem że taki kolorowy to on nie był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie doradzić jakiś porządny pad do PieCa ??? Opłaca się kupić pada Logitech Cordless Rublepad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 01:21, RobeN napisał:

Ja bym skłaniał się do pierwszego zestawu z dyskiem z drugiego (lub Hitachi)

Rozważę czy nie opłaca mi się bardziej wziąć mniejszego dysku. Wiem, że większych cena za 1 MB wychodzi niższa, ale skoro ileś-tam giga będzie leżało odłogiem (a ja wiem, że będzie, bo wiem kto będzie tego kompa używał :-D ), to chyba nie ma sensu kupować 160GB... W tej chwili ma 40GB i nie wykorzystuje nawet połowy, a to nie ulegnie zbyt wielkiej zmianie po zakupie nowego kompa. Cóż zastanowię się.

Dnia 06.03.2006 o 01:21, RobeN napisał:

Z tym, że 512MB RAM to ciut mało. Lepiej 2x512 przy A8N-E.

Niby "co za dużo to niezdrowo", ale "od przybytku głowa nie boli" więc RAMu nigdy za wiele - wiadomo ;-) Jeśli tylko zmieszczę się finansowo, to na pewno kupię więcej RAMu.

Dnia 06.03.2006 o 01:21, RobeN napisał:

Zasilasz Codegena, to można sobie odpuścić (to samo tyczy ModeComa), chyba że za pół roku chcesz
dokładac kolejną kasę => lepiej cosik koło Chiefteca 400W 120mm Fan lun 350W-400W Topower.

Hmm... Wydawało mi się, że ModeCom to firma może i nie jakaś czołowa, ale w miarę solidna (czego o Codegenie powiedzieć nie można). Jak wyżej - jeśli wyrobię się finansowo, to spróbuję kupić Chiefteca, ale to chyba nie jest priorytet.
BTW: myślisz, że 350W wystarczy czy lepiej zainwestować w 400W?

Dnia 06.03.2006 o 01:21, RobeN napisał:

Co do monitorów Samsunga /ciach/
Wolę dopłacić 200PLN i nie martwić się, że później będę świecił oczami :)

Otóż to - wychodzę z takiego właśnie założenia. O Samsungach też słyszałem różne rzeczy, więc raczej nastawiam się na jakiś inny niż ten.
A jak to jest z DVI? Warto szukać monitora z tym wejściem czy można się zadowolić D-Sub? Jaka jest różnica między nimi w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:20, Mumin napisał:

> Zasilasz Codegena, to można sobie odpuścić (to samo tyczy ModeComa), chyba że za pół roku
chcesz
> dokładac kolejną kasę => lepiej cosik koło Chiefteca 400W 120mm Fan lun 350W-400W Topower.


Modecomy akurat są na tyle dobre, że jeśli coś pójdzie nie tak, to pożegnasz się z zasiłką, ale nie z bebechami. A Codegen to faktycznie no comments.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:20, Mumin napisał:

A jak to jest z DVI? Warto szukać monitora z tym wejściem czy można się zadowolić D-Sub? Jaka
jest różnica między nimi w praktyce?


A to jest tak, że wszystkie karty na PCI-E mają wyjścia DVI. I jeśli tylko można to należy mieć i monitor z DVI. Jakość obrazu jest o wiele lepsza.
Oczywiście monittow ma wówczas i DVI i D-SUB - można przejściówką z karty graficznej wyprowadzić DVI=>D-SUb i obydwie wtyczki podpiąć pod minitor. Jeśli okaże się, że coś lepiej dziła na analogu D-SUB to zawsze można monitor przełączyć bez problemu.
Ja od kiedy włączyłem DVI nie chcę w ogóle myśleć o D-SUB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:55, RobeN napisał:

Ja od kiedy włączyłem DVI nie chcę w ogóle myśleć o D-SUB :)

No to mnie przekonałeś :-P W takim razie szukam czegoś z DVI. Wyjdzie drożej, ale na oczach oszczędzać nie wolno.
A jak się przedstawia jakoś obrazu w przypadku przejściówki DVI -> D-Sub?

Arclight:

Dnia 06.03.2006 o 16:55, RobeN napisał:

Modecomy akurat są na tyle dobre, że jeśli coś pójdzie nie tak,
to pożegnasz się z zasiłką, ale nie z bebechami. A Codegen to faktycznie no comments.

Właśnie dlatego wolę ModeComa ze średniej półki niż Codegena spod lady ;-) No a najlepiej byłoby coś naprawdę dobrego, chociaż nie sądzę, żeby udało mi się wysupłać kasę na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mowia mi ze Amd sempron 64 nie jest zbyt dobry.... mam kompa od 3 meisicy, sadzicie ze powinenm wymienic procek zeby mi dziala gry typu gothic 3 i oblivion na max detalach? i mam 512 ddr ram, ale chce dokupic jeszcze 1024 czy dziala by mi wszysktei gry? i te starsze bo nowsze na pewno? i najlepiej zeby ramy były z takiej samej firmy i co jeszcze mogly by miec takeigo samego zeby bylo all cool?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:58, ArtuRPGpl napisał:

Mam problem, mowia mi ze Amd sempron 64 nie jest zbyt dobry.... mam kompa od 3 meisicy, sadzicie
ze powinenm wymienic procek zeby mi dziala gry typu gothic 3 i oblivion na max detalach? i
mam 512 ddr ram, ale chce dokupic jeszcze 1024 czy dziala by mi wszysktei gry? i te starsze
bo nowsze na pewno? i najlepiej zeby ramy były z takiej samej firmy i co jeszcze mogly by miec
takeigo samego zeby bylo all cool?


max detale to bardziej od ramu i grafiki zaleza, poza tym nie poprawiaj kompa teraz dla gier ktorych jeszcze nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A max detale to co zan ie odpowiada? mi sie wydaje ze komp bardzo dobry (2600zl) tylko czeba dokupic 1024 ramy wlasnie chce kupic ramy ale mam takie :
PC3200 o timingach CL3 3 3 8
FIRMA:ellxir

co to za firma ?? bo zabardzo nie znam,i jnajlepiej jakbym kupil jaka kostke 1024 ale jaka koste jakiej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:13, ArtuRPGpl napisał:

A max detale to co zan ie odpowiada? mi sie wydaje ze komp bardzo dobry (2600zl) tylko czeba
dokupic 1024 ramy wlasnie chce kupic ramy ale mam takie :
PC3200 o timingach CL3 3 3 8
FIRMA:ellxir

co to za firma ?? bo zabardzo nie znam,i jnajlepiej jakbym kupil jaka kostke 1024 ale jaka
koste jakiej firmy ?


Za "max detale " odpowiada przede wszystkim karta graficzna (której nota bene nie wymieniłeś!) , ram też dużo daje a w zasadzie dużo spowalnia jak go jest za mało;) , eliksir to jest już firma nie żedna rewelacja ale też nie noname choć na twoim miescu sprzedałbym tą 512 i na razie zadowoliłbym sie 1024 GeILa albo Patriota, Oblivion
poleci a przy G3 bedziesz pomyślisz ewentualnie nad kolejną taką kością !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz z tym tez tak do konca nie jest...

Szczerze mowiac mam P4 3,2 Ghz, 1024mb Geil Ultra 667 i GF 7800 GT i musze powiedziec, ze duzo nowych gier na max detalach mi moze i smignie, ale ze strasznymi lagami... F.E.A.R. laguje juz mi od hight... na srednich tez czasem mu sie zdazy 0.0... poprostu producencji sa zaslepieni wodotryskami nie dopracowujac kodu gry...

O ile pamientam WoW przed premiera mial znacznie wieksze wymagania, ale Blizz "odpicowal" kod i sie zmniejszyly znaczaco... z tego co mowili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 20:09, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

> A max detale to co zan ie odpowiada? mi sie wydaje ze komp bardzo dobry (2600zl) tylko
czeba
> dokupic 1024 ramy wlasnie chce kupic ramy ale mam takie :
> PC3200 o timingach CL3 3 3 8
> FIRMA:ellxir
>
> co to za firma ?? bo zabardzo nie znam,i jnajlepiej jakbym kupil jaka kostke 1024 ale
jaka
> koste jakiej firmy ?

Za "max detale " odpowiada przede wszystkim karta graficzna (której nota bene nie wymieniłeś!)
, ram też dużo daje a w zasadzie dużo spowalnia jak go jest za mało;) , eliksir to jest już
firma nie żedna rewelacja ale też nie noname choć na twoim miescu sprzedałbym tą 512 i na razie
zadowoliłbym sie 1024 GeILa albo Patriota, Oblivion
poleci a przy G3 bedziesz pomyślisz ewentualnie nad kolejną taką kością !


Pole Wartość
Właściwości procesora graficznego
Karta wideo ATI Radeon X700 LE (RV410)
Nazwa kodowa procesora graficznego RV410
Urządzenie PCI 1002 / 5E4D
Liczba tranzystorów 110 milion(ów)
Technologia wykonania 0.11u
Typ magistrali AGP 8x @ 8x
Rozmiar pamięci 256 MB
Częstotliwość taktowania układu graficznego 398 MHz (oryginalny: 400 MHz)
Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz
Liczba potoków pikseli 8
Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1
Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 6 (v2.0)
Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v2.0)
Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0
Pixel Fillrate 3184 MPikseli/sek
Texel Fillrate 3184 MTekseli/sek


to moja karta:) tez sadze jak ty, ze mi bedzie oblivion smigal i gothic 3 zreszta zobaczymy, tylko co mam moja kosc sprzedac a kupic cala 1024 ?? hmm to ja bym wolal dokupic firam tam firam gowno wazna znaczy troche jest ale najwazniejsze to jaki zegar i ile dokladnie:) moja ma 400mhz kosteczka wiec jeszcze bym dokupil 512 ddr i juz tylko zem am na llycie tylko 2 wejscia na ramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:44, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> Ja od kiedy włączyłem DVI nie chcę w ogóle myśleć o D-SUB :)
A co myślisz o powrocie do monitora CRT?


Do tego, który mamw domu??? To tym bardziej nie chcę. No chyba, że ktoś dałby mi powybierać i znalazłbym coś lepszego - czy to możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 22:35, RobeN napisał:

> > > /.../
Do tego, który mamw domu??? To tym bardziej nie chcę. No chyba, że ktoś dałby mi powybierać
i znalazłbym coś lepszego - czy to możliwe??

Tak myślałem. Jak ktoś już ma LCD to baaardzo rzadko myśli o powrocie na CRT. Nawet 15" 1024x758 jest dobry, mam taki stary ADI, od nowości z jednym czerwonym subpikselem i jednym niebieskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhemnnn, wróciłem na waściwy tor wątku ;-)


No dobra, co tu będę ukrywał - najprawdopodobniej (jezeli wszystko zagra) w ciągu
kilku tygodni będę składał kolejną moją machinę... potrzebuje Waszej pomocy :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
* Płyta główna
* Procesor
* Pamięć
* Grafika
* Dysk twardy
* Obudowa / Zasilacz
-------------------------------------------------------------------------------------------------

PŁYTA GŁÓWNA
Wykombinowałem sobie platformę AMD na socket 939...
Problem polega jednak nad wyborem dobrej płyty głównej - co wybrać? MSI? ABIT? ASUS? GIGABYTE?
Jakieś konkretne, sprawdzone i dobre modele? :|

PROCESOR
Skoro nowa platforma sprzętowa to także czeka mnie zakup procesora, wybór padł na:
- AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice

PAMIĘĆ RAM
Całość uświetni pamięć RAM w jednej kości - będzie to 1GB (kolejna kość 1GB zakupie trochę później)
- propozycji brak, cały czas zastanawiam się, jaką pamięć by kupić... GEIL? PATRIOT?

KARTA GRAFICZNA
Skoro PCI-E to musimy kupić także kartę graficzną, tutaj problem jest jeszcze większy, ale wybrałem:
- GeForce 6600GT Gainward Ultra/1960 PCX TV-DVI (PCI-E)

DYSK TWARDY
Dysk twardy być musi, (szukam 200GB+) wiele osób poleca mi Samsunga SpinPoint, ale lata temu zawiodłem
się na tej firmie i nie mam jakoś przekonania - od wielu lat siedze na Seagate i w ostatnim czasie spotkałem
się z nieprzychylnymi opiniami o nowych dyskach 200GB+ od Seagate właśnie. jestem w kropce :/

OBUDOWA / ZASILACZ
Potrzebuje także dobrej (wcale nie hiper drogiej) obudowy i dobrego zasilacza,
który dźwignie te wszystkie cuda i pozwoli im pracować w ciszy i spokoju ;)


*************************************************************************
Reasumując, proszę Was o pomoc w wyborze najlepszych podzespołów, oczywiście
nie przesadzamy z kosztem - chcę się zamknąć w kwocie max. (trochę powyżej!) 2k PLN
Będę wdzięczny za wszelkie opinie, uwagi i propozycje... HELP :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 13:05, MatteoDA napisał:

Ekhemnnn, wróciłem na waściwy tor wątku ;-)


Wziąłeś pod uwagę moje propozycje??

>"Wstępnie mogę powiedzieć:
Płyta główna - rock solid??? ASUS | Zabawa??? MSI, ABIT | Porządne podkręcanie??? DFI
Procek - do tego jakiś porządny wicherek zamiast BOXowego. Najlepiej coś z HeatPipe i dużym cichym wentylem.
RAM - Dzisiaj Patriot - z niższej półki KH lub z wysokiej XBLK
Dysk - WD lub Hitachi
Zasiłka - 120mm wiatrak jeśli szukasz ciszy, a do tego coś nieco lepszego - Neotec Maximus 380W?? Lub Chieftec 400W.
Grafika - a nie lepiej celować w 6800GS??? A może 7800GT (tu już pewnie za drogo)??"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

Wziąłeś pod uwagę moje propozycje??


Jak najbardziej.

Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

Płyta główna - rock solid??? ASUS | Zabawa??? MSI, ABIT | Porządne podkręcanie??? DFI


Z reguły nie podkręcam - możliwe, że trochę na tym tracę, ale jakoś OC mną nie włada ;)
Słyszałem wiele dobrego o ASUSach, ale słyszałem równiez, że coolery na chipsecie są zdecydowanie
za głośne, a płyty padają (tak, tak - tak można powiedzieć o każdym sprzęcie)... ale jest zawsze ''ale''.

Ze mną jest taki problem, że złoże każdego peceta... tylko z propozycją dla siebie mam problem.
Jakoś nie mogę się ogranąć po tych wszystkich testach, artykułach etc. etc. :P

Płyty ABITa znam dobrze (używam od lat), MSI miałem kiedyś, a styczność z ASUSem
mam przy składaniu innych pecetów - nie wiem, czy jest to odpowiednia płyta dla mnie...
Masz na myśli jakiś konkretny model ASUSa? (MSI, ABIT)

Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

Procek - do tego jakiś porządny wicherek zamiast BOXowego.
Najlepiej coś z HeatPipe i dużym cichym wentylem.


Ma się rozumieć :o)

Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

RAM - Dzisiaj Patriot - z niższej półki KH lub z wysokiej XBLK


A Geil?

Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

Dysk - WD lub Hitachi


Tutaj będzie bardzo trudno... WD robi niezłe dyski, ale jakoś ciężko mi sie przekonać.
Z drugiej strony Samsung SpinPoint ciągle zdobywa nagrody.

Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

Zasiłka - 120mm wiatrak jeśli szukasz ciszy, a do tego coś nieco lepszego
- Neotec Maximus 380W?? Lub Chieftec 400W.


Raczej Chieftec. A może Enlight?

Dnia 07.03.2006 o 13:08, RobeN napisał:

Grafika - a nie lepiej celować w 6800GS??? A może 7800GT (tu już pewnie za drogo)??"


Nie bardzo chcę kupować GPU za więcej niż 600,00zł.
Wiesz - nie mam czasu na taaakie granie, odpalam raczej perełki takie jak SC3, NFS:MW czy GTA:SA
i nie oczekuje full detali na 1600x1200 ... szukam czegoś optymalnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się