Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

A Geil?


W sumie GEIL jest dobrą firmą - sam mam teraz takie pamięci. Patrioty sa chyba trochę tańsze. Ale ogólnie jeśli chcesz w jednej kości zwykły ram (standardowy) to raczej wybierz GEIL''a. Droższa o 10zł chyba tylko a dostajesz radiator i pozytywne opinie użytkowników. Ale tak szczerze powiedziawszy to oprócz tego nie wiem czy się różnią wydajnością. Chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

Z reguły nie podkręcam - możliwe, że trochę na tym tracę, ale jakoś OC mną nie włada ;)
Słyszałem wiele dobrego o ASUSach, ale słyszałem równiez, że coolery na chipsecie są zdecydowanie
za głośne, a płyty padają (tak, tak - tak można powiedzieć o każdym sprzęcie)... ale jest zawsze
''ale''.


Nie tylko Asus daje słabe coolery na chipsecie.
ASUSy nie padają częściej niż inne z tej klasy.
(nie mylić z ASRockiem :))

Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

Płyty ABITa znam dobrze (używam od lat), MSI miałem kiedyś, a styczność z ASUSem
mam przy składaniu innych pecetów - nie wiem, czy jest to odpowiednia płyta dla mnie...
Masz na myśli jakiś konkretny model ASUSa? (MSI, ABIT)


Mam NF7-S rev. 2.0 a wcześniej z 5 ASUSów :)
Obecnie DFI SLi-DR eXpert
ASUS daje 100% stabilność - może gorzej się kręci, ale jak się wykręci, to już jest.
Z MSI czasami trudno trafić. ABIT też pokazuje pazurki - przy NF7-S trochę się namęczyłem...
DFI za to ma tak duzo opcji zależnych od nas, że zabawa jest niezła, ale również zabiera kupę czasu. Jednak jak pozna się płytę, to już dużo łatwiej. I na pewno ma większy potencjał od ABIT.

Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

> RAM - Dzisiaj Patriot - z niższej półki KH lub z wysokiej XBLK

A Geil?


GeIL ostatnimi czasy jakoś nie za dobrze wypada. Awaryjne kości itd itp.
Dlatego powiedziałem Dzisiaj Patriot - a co będzie za pół roku to nie wiem.

Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

> Dysk - WD lub Hitachi

Tutaj będzie bardzo trudno... WD robi niezłe dyski, ale jakoś ciężko mi sie przekonać.
Z drugiej strony Samsung SpinPoint ciągle zdobywa nagrody.


Miałem w życiu 1 IBM (obecnie Hitachi) i 4WDki (poza Fujitsu, Connerem i paroma innymi). Wszystkie dyski do dziś działają na komputerach (znajomych/brata/moim/dziewczyny) - nie wiem tylko co z Connerem :D to był dysk :)
Obecnie nabyłem 2 Samsungi do testów - liczę się z tym, że za 2 lata wrzucę je do śmieci - a może czeka mnie miła niespodzianka??

Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

> Zasiłka - 120mm wiatrak jeśli szukasz ciszy, a do tego coś nieco lepszego
> - Neotec Maximus 380W?? Lub Chieftec 400W.

Raczej Chieftec. A może Enlight?


To NeoTEC lepszy jest od Chiefteca ;)
A jeśli już coś naprawdę dobrego to Topower/Antec/Tagan

Dnia 07.03.2006 o 13:43, MatteoDA napisał:

Nie bardzo chcę kupować GPU za więcej niż 600,00zł.
Wiesz - nie mam czasu na taaakie granie, odpalam raczej perełki takie jak SC3, NFS:MW czy GTA:SA
i nie oczekuje full detali na 1600x1200 ... szukam czegoś optymalnego :-)


Rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrioty też mają radiator.
Już kilka razy o tym wspominałem.
Model KH ma radiator niebieski.

A GeIL od jakiegoś czasu ludziom podpada. Mówią o kaszaniących się kościach, o padaczkach w DUALu, o słabym O/C.
Nawet seria GeIL One spotyka się z nieprzychylnymi opiniami.
Jeżeli chodzi o tą klasę, to Patriot na razie jest górą. (ewentualnie można jeszcze ASTAKi lub A-DATA Vitesta rozpatrywać)
A wyżej?? Crucial Ballistix - jednak łatwo padają gdy się je źle traktuje, ale są niezłe naprawdę.
OCZty w różnych wersjach czy Mushkiny. Tyle, że za drogie te kości dla przeciętnych użytkowników :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 13:52, RobeN napisał:

Nie tylko Asus daje słabe coolery na chipsecie.
ASUSy nie padają częściej niż inne z tej klasy.
(nie mylić z ASRockiem :))


To mam brać ASUSa i nie zrzędzić? Konkretny model podziwiasz (s939) czy brać w ciemn? ;>
Jakiś cooler - na chipset - do płyty dodatkowo?

Dnia 07.03.2006 o 13:52, RobeN napisał:

ASUS daje 100% stabilność


I o to chodzi :-)

Dnia 07.03.2006 o 13:52, RobeN napisał:

GeIL ostatnimi czasy jakoś nie za dobrze wypada. Awaryjne kości itd itp.
Dlatego powiedziałem Dzisiaj Patriot - a co będzie za pół roku to nie wiem.


Heh, no to Patriot (tylko w Action jakoś ich nie widziałem) :-)
Tylko powiedz mi - jeśli mam 4 sloty na pamięć to potraktować to jako 2x512MB + 2x512MB czy 1x1GB + 1x1GB?

Dnia 07.03.2006 o 13:52, RobeN napisał:

Miałem w życiu 1 IBM (obecnie Hitachi) i 4WDki (poza Fujitsu, Connerem i paroma innymi).
Wszystkie dyski do dziś działają na komputerach (znajomych/brata/moim/dziewczyny)
- nie wiem tylko co z Connerem :D to był dysk :)


To samo mogę powiedzieć o Seagate. Działa bydle długo i namiętnie - bezproblemowo.
Chyba zostane przy tym co chwalę przez lata.

Dnia 07.03.2006 o 13:52, RobeN napisał:

To NeoTEC lepszy jest od Chiefteca ;)
A jeśli już coś naprawdę dobrego to Topower/Antec/Tagan


A cena tego NeoTEC''a to... ?
Bo do zasilacza chce sobie dorzucić (logicznie) jakąś całkiem całkiem obudowe - pomysły? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 14:45, MatteoDA napisał:

To mam brać ASUSa i nie zrzędzić? Konkretny model podziwiasz (s939) czy brać w ciemn? ;>
Jakiś cooler - na chipset - do płyty dodatkowo?


Np. ASUS A8N-SLI DELUXE l;ub samo SLi bez Deluxe :)
Na mostek??? Hmmm sam możesz coś wymyslić :) Są wiatraczki na karty graficzne - całkiem ciche i wydajne zarazem.

Dnia 07.03.2006 o 14:45, MatteoDA napisał:

Heh, no to Patriot (tylko w Action jakoś ich nie widziałem) :-)
Tylko powiedz mi - jeśli mam 4 sloty na pamięć to potraktować to jako 2x512MB + 2x512MB czy
1x1GB + 1x1GB?


Są w http://www.gral.pl oraz http://www.mbc.waw.pl
I lepiej 2x512 + 2x512 bo wówczas wykorzystujesz DualChannel, który przy A64 939 już jest warty zachodu.

Dnia 07.03.2006 o 14:45, MatteoDA napisał:

To samo mogę powiedzieć o Seagate. Działa bydle długo i namiętnie - bezproblemowo.
Chyba zostane przy tym co chwalę przez lata.


Ja do Seagate''ów mam pecha - wszystkie padły po 2 latach (różnice w dosłownie tygodniach) => to samo u znajomych i klientów. Nie dotykam tego więcej :D

Dnia 07.03.2006 o 14:45, MatteoDA napisał:

A cena tego NeoTEC''a to... ?
Bo do zasilacza chce sobie dorzucić (logicznie) jakąś całkiem całkiem obudowe - pomysły? ;-)


No cena będzie podobna do Szefa, a jakościowo jest lepszy. Ale tutaj to już jak chcesz. Jeśli np. chcesz obudowę Szefa, to logiczne że z zasiłką Szefa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze Ciebie :). Wybrałem już to LCD (Nec NEC 19" LCD MultiSync 90GX2 (4ms, DVI, srebrno-czarny)) W którym sklepie polecasz jeg zakup? Chodzi mi o sklep internetowy, lub jakiś na terenie Warszawy. Pytam, bo nie chce by mi jakaś nieodpowiedzialna firma zmaltretowała monitorek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 07:04, Keroth napisał:

Pytam, bo nie chce by mi jakaś nieodpowiedzialna firma zmaltretowała monitorek
;).


Szczerze mówiąc nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze szybko wymienic ramy z 512 do 1 gb ;]
Plytke mam Asusa P4P800 na niej kreci sie 3.0 GHz P4

I ramki nad ktorymi sie zastanawiam:

Corsair TwinX 2x 512MB 2-3-3-6 cenka 450
Kingston HyperX 2x 512MB 2-3-2-6-1 cenka 453
GeIL Dual 2 x 512MB ULD 2-6-3-3 cenka 495
PDP Patriot 2 x 512MB 2.5-6-3-3 cena 371

i ktore z nich bedzie najlepszym wyborem a moze znacie lepsze w cenie do 500 zl ;]
ramki wymieniam bo Oblivion nadchodzi ;] jak i TOCA 3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, oddałem kompa do naprawy i super naprawili mi go. Mam 2 napędy dvd i nagrywarkę cd - zwykła.
Nie mogę otworzyć nagrywarki. Co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 16:56, amster22 napisał:

Mam problem, oddałem kompa do naprawy i super naprawili mi go. Mam 2 napędy dvd i nagrywarkę
cd - zwykła.
Nie mogę otworzyć nagrywarki. Co mogę zrobić?


sprawdzic czy naped jest prawidlowo podlaczony do komputera. poza tym czy windows/bios go wykrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kumpel ma 2000zł do wydania na :

Procek, kartę ,ramy i płytę główną

Orientacyjnie chciałby mieć Pentiuma i DDR2 tu nagminnie mi powtarzał:)
Płyta naturalnie pod PCI, proszę o szybkie porady , najlepiej z linkami! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, mam taki porblem chce se dokupic 1 gb ram, mam firme jakis ellxir czy jakos tak i nigdzie nie moge tego znalezc zeby kupic, jakby mozna bylo o dokladna nazwe mojej super extra zadkiej unikalnej ram:Dheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię będe znowu męczyć. Z góry za to przepraszam.

Zmierzyłem dzisiaj biurko i wyszło mi, że 19 jest za dużo. Dlatego odżyła chęć kupienia 17. Jakie obecnie polecasz modele?

Od razu wspomnę,że w gre wchodzą w zasadzie dwie firmy Philiips i Ilyama. Tak się boje tych bad-pixeli, że chce mieć pewność, że za te około 1700zł wezmą i wymienią mi monitor w przypadku jakichkolwiek problemów. BTW. W jakim systemie te firmy mają gwarancę?

Jeden warunek. Na tym monitorze musi dać się również grać bezproblemowo. Ponieważ będzie to sprzęt i do pracy i do zabawy. I żadnego smużenia widzieć nie chcę, ani innych nieprzyjemnych rzeczy ;).

Z góry dziękuje za pomoc. I przepraszam, że tak ciągle zawracam głowę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Philips daje gwarancję na 3 lata ZeroBadPixel - swoje matryce traktuje jako Class 1 - jednak nie wiem jak to się ma do padania pojedynczych kolorów.
Przy IIYAMA''ie masz tydzień ale na całkowite Zero - czyli nawet gdy padnie w 1 pixelu 1 kolor (z 3) to i tak wymienią cały monitor na nowy.
Później jest tak, że jeśli padni kilka obok siebie w centrum ekranu to i tak wymieniają.

17?? X436 S IIYAMA mam ja. Do tego są jeszcze modele z serii H, które są ustawniejsze - przekręcany o 90* panel, regulowana noga na wysokość - tego nie ma w X436 (ja nie potrzebuję).
Co do Philipsów to nie wiem, które modele.

Pomimo tego, iż monitory są na matrycy TN, wcale nie nie powoduje to niemożności grania. Kontrast/Jasność są odpowiednio dobrane przez producentów, którzy z matryc TN wycisnęli wszystko co się da.
Samsung w swoich monitorach na matrycach SPVA o 2,5-3x większym kontraście czasami nie uzusykuje aż takiego efektu jaki powinien być - tak przynajmniej twierdzi część ludzi. Mówią też, że przyzwoity TN np. IIYAMA jest o niebo lepszy od TNa Samsunga. Jednak jak wiadomo - każdy ma swoje zdanie i trudno jest powiedzieć, czy rzeczywiście tak jest.

Gwarancje dają typu Door-to-door ale w Polsce to strasznie kuleje. I tak najlepiej załatwiać wszystko poprzez sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 20:29, Keroth napisał:

/.../ Tak się boje tych
bad-pixeli, że chce mieć pewność, /.../

Naprawdę nie musisz bać się tych złych pikseli. Tak naprawdę, to one są małe i nie zawsze je widać, no bo jak zauważyć czarne na ciemniej powierzchi, jeśli ma mniej, niż 0,3 mm?
Mam stary, chyba 5 letni monitor 15" ADI z dwoma stale świecącymi subpikselami i nawet nie zawsze je widzę a w grach to naprawdę ciężko zauważyć. Tak sobie sam pomyśl, masz tekst na całej stronie i 3 dodatkowe kropki, gdzieś na monitorze. Czy łatwo je zauważyć? Ja mam monitor ciekłokrystaliczny Eizo od ponad 3 lat, czasem teraz bawię się tym starym ADI (przedtem miała go żona) i naprawdę to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 18:49, Widek napisał:

Witam, kumpel ma 2000zł do wydania na :

Procek, kartę ,ramy i płytę główną

Orientacyjnie chciałby mieć Pentiuma i DDR2 tu nagminnie mi powtarzał:)
Płyta naturalnie pod PCI, proszę o szybkie porady , najlepiej z linkami! :P


Prosze o pomoc to naprawdę wazne zalezy mi na czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 21:49, Keroth napisał:

> /.../
Co byś powiedział np. o Tym modelu?

Nic bym nie powiedział, bo na nim nie grałem, a do wyrobów Samsunga się zraziłem. Wolałbym, w tej chwili, Philipsa, klasy 1. Nawet, jak miałby jasność 250 i kontrast 1:500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się