Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Cześć wszystkim !
chcę kupić pc-a tak do 2200 zł nie więcej.Procek Intela 2-a rdzenie (2 GHz z możliwością podkręcenia do 3 GHz), karta grafiki to nie wiem ,radzono mi GeForce 8600 GT lub GeForce 8600 GTS i już nie wiem która jest lepsza zwlaszcza że chciałbym spróbowac ją podkręcić.Płyta główna to też nie wiem.Reszte komponentów mam juz wyliczoną cenę z czego zostaje mi ok 1400 zł na procesor ,kartę grafiki i płytę gł.
Doradzcie cos tak abym mógł pograć w takie gry jak Wiedźmin ,Timeshift , Assassin''s Creed czy też po dokupieniu pamięci Ram , podkręceniu procka i co nieco karty graf. w Crysisa na średnich detalach bez zarywania ,oczywiście jeśli to możliwe,bo jak nie to będę grał na niskich ;) Aha ,zapomniałęm dodać że chcę kartę pod DirectX 9.0c a nie DirectX 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:11, Logan10 napisał:

Cześć wszystkim !
chcę kupić pc-a tak do 2200 zł nie więcej.Procek Intela 2-a rdzenie (2 GHz z możliwością podkręcenia
do 3 GHz), karta grafiki to nie wiem ,radzono mi GeForce 8600 GT lub GeForce 8600 GTS i już
nie wiem która jest lepsza zwlaszcza że chciałbym spróbowac ją podkręcić.Płyta główna to też
nie wiem.Reszte komponentów mam juz wyliczoną cenę z czego zostaje mi ok 1400 zł na procesor
,kartę grafiki i płytę gł.
Doradzcie cos tak abym mógł pograć w takie gry jak Wiedźmin ,Timeshift , Assassin''s Creed
czy też po dokupieniu pamięci Ram , podkręceniu procka i co nieco karty graf. w Crysisa na
średnich detalach bez zarywania ,oczywiście jeśli to możliwe,bo jak nie to będę grał na niskich
;)


proca do podkrecenia do 3ghz, e6300, kreca go nawet do 3.6
grafa to jak juz to 8800gt jest o wiele lepsza od 8600.
plyta glowna, to tez zalezy czy chcialbys pozniej dokupic sobie 2 grafe zebyc miec sli czy zostac z jedna. aha i pamietaj o dobrym zasilaczu. do tego to tak 400W markowy to minimum absolutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:14, Dominix napisał:


proca do podkrecenia do 3ghz, e6300, kreca go nawet do 3.6
grafa to jak juz to 8800gt jest o wiele lepsza od 8600.
plyta glowna, to tez zalezy czy chcialbys pozniej dokupic sobie 2 grafe zebyc miec sli czy
zostac z jedna. aha i pamietaj o dobrym zasilaczu. do tego to tak 400W markowy to minimum absolutne.



no to za sam procek i kartę zabule co najmniej 1600 a ja pisałem ze max 1400 ,przecierz trzeba kupić jeszcze płyte gł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 09:10, Chester001 napisał:

> Polecam mój zasilacz od Codegena bez wiatraczka ;-P. Jajko na 100% się usmaży. :-D
> Przy okazji pozbędziesz się wirusa ptasiej grypy. ;-P
bez wiatraczka masz? a mozesz napisac konkretny model albo dac www?


:-)
O ile dobrze pamiętam, to jest jakiś Codegen 350W, ale po dokładniejszą nazwę modelu nie chce mi się teraz schylać do obudowy ;-P, więc wybacz ... chociaż zaraz .... ok, spojrzałem pod spód zasilacza i w zasadzie g***o tam widać ;-P, ale jest to chyba jakiś X200 czy coś takiego. Zresztą jakie to ma znaczenie ? Zapewniam Ciebie, że w żadnym sklepie już go nie dostaniesz. Co najwyżej możesz spróbować obrabować muzeum, jeśli aż tak bardzo ci zależy.
Anyway, wentylatora w nim nie ma, ponieważ wysiadł jakiś roku temu (najzwyczajniej przestał się kręcić ;-)) i od tego czasu mam w domu dodatkowy grzejnik lub jak kto woli, patelnię. :-D
Niemniej sam zasilacz działa poprawnie od ponad pięciu lat, więc albo miałem szczęście, albo te Codegeny wcale nie są aż takie tragiczne.
Teraz (w styczniu) planuję zakup czegoś ze średniej półki wydajnościowej (jak i cenowej też), czyli jakiegoś Chieftec''a, Modecoma lub Pentagrama. Tak z 450-500W powinno wystarczyć na 8800GT, 2 GB RAM oraz jakiegoś X2 5200-5600+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:23, Dann napisał:

> > Polecam mój zasilacz od Codegena bez wiatraczka ;-P. Jajko na 100% się usmaży. :-D

> > Przy okazji pozbędziesz się wirusa ptasiej grypy. ;-P
> bez wiatraczka masz? a mozesz napisac konkretny model albo dac www?

:-)
O ile dobrze pamiętam, to jest jakiś Codegen 350W, ale po dokładniejszą nazwę modelu nie chce
mi się teraz schylać do obudowy ;-P, więc wybacz ... chociaż zaraz .... ok, spojrzałem pod
spód zasilacza i w zasadzie g***o tam widać ;-P, ale jest to chyba jakiś X200 czy coś takiego.
Zresztą jakie to ma znaczenie ? Zapewniam Ciebie, że w żadnym sklepie już go nie dostaniesz.
Co najwyżej możesz spróbować obrabować muzeum, jeśli aż tak bardzo ci zależy.
Anyway, wentylatora w nim nie ma, ponieważ wysiadł jakiś roku temu (najzwyczajniej przestał
się kręcić ;-)) i od tego czasu mam w domu dodatkowy grzejnik lub jak kto woli, patelnię. :-D
Niemniej sam zasilacz działa poprawnie od ponad pięciu lat, więc albo miałem szczęście, albo
te Codegeny wcale nie są aż takie tragiczne.
Teraz (w styczniu) planuję zakup czegoś ze średniej półki wydajnościowej (jak i cenowej też),
czyli jakiegoś Chieftec''a, Modecoma lub Pentagrama. Tak z 450-500W powinno wystarczyć na 8800GT,
2 GB RAM oraz jakiegoś X2 5200-5600+.


e6300 kosztuje 400zl no grafa fakt od 900-1150zl. co do zasilacza, to moim zdaniem radze kupic lepszy. ja mialem 400W chiefteca. kupilem x1950pro 512mb i zasilacz z%#$@ mi grafe. wiec zasilacza lepiej nie kupowac badziewnego tylko lepszy bo jak jak ci cos walnie to leci caly komp. ja kupilem potem zasilacz enermax 620w. taki bylby w 100% odpowiedni jesli zamierzasz do tego podkrecac. bo taka grafa po oc w obciazeniu pobiera 260W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeee...mam pytanie.

Na płycie głównej jest miejsce gdzie montuje się kable od śwaitełek z przedniego panelu. przycisku power i reset. Czy nieprawidłowe zamontowanie tych kabelków może spowodować zniszczenie płyty głownej?

i jeszcze jedno. Czy ktoś wiedziałby jak podłączyć takie kable do gigabyte-ga n650 sli ds4?
czy istnieje jakaś zasada, np napisami na wtyczkach do wewnątrz bądź tym podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:31, MoHanes napisał:

Eeeee...mam pytanie.

Na płycie głównej jest miejsce gdzie montuje się kable od śwaitełek z przedniego panelu. przycisku
power i reset. Czy nieprawidłowe zamontowanie tych kabelków może spowodować zniszczenie płyty
głownej?

i jeszcze jedno. Czy ktoś wiedziałby jak podłączyć takie kable do gigabyte-ga n650 sli ds4?
czy istnieje jakaś zasada, np napisami na wtyczkach do wewnątrz bądź tym podobne?

jak masz instrukcje to tam powinno pisac jak to podlaczyc. czy zniszczy chyba nie najwyzej bedziesz mial duzy przycisk reset a maly power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:26, DJ Danielus napisał:

Foxconn P35A 360zł
E4500 380zł
Radeon 3850 660zł
1400zł



jak bardzo da się podkręcić tego procka ? bo ten konfig mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:31, MoHanes napisał:

Eeeee...mam pytanie.

Na płycie głównej jest miejsce gdzie montuje się kable od śwaitełek z przedniego panelu. przycisku
power i reset. Czy nieprawidłowe zamontowanie tych kabelków może spowodować zniszczenie płyty
głownej?

i jeszcze jedno. Czy ktoś wiedziałby jak podłączyć takie kable do gigabyte-ga n650 sli ds4?
czy istnieje jakaś zasada, np napisami na wtyczkach do wewnątrz bądź tym podobne?


ja raz źle podłączyłem reset to puźniej mi po prostu nie działał a że i tak rzadko go używam to jechałem tak przez 4 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB, 800MHz, BOX/
215 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
379 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
199 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
279 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD3850 256MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
679 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-212 SATA (black)
120 zł

Obudowa:
Cooler Master Centurion 541 Black (bez zasilacza)
160 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 450W
285 zł

Suma 2316 zł ( jak za dużo to płyta Gigabyte P31-DS3L )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:29, Dominix napisał:

e6300 kosztuje 400zl


Ileż to ja już razy wałkowałem. Planuję zakup X2 nie z powodu tego, iż nie wiem o tym, że jest słabszy od C2D, tylko dlatego, że po prostu chcę mieć procesor od AMD. :-) I tyle.
Z przyzwyczajenia oraz przede wszystkim z faktu, że jak dotąd procesory tej firmy nigdy mnie nie zawiodły.

Dnia 11.12.2007 o 19:29, Dominix napisał:

co do zasilacza, to moim zdaniem radze kupic
lepszy. ja mialem 400W chiefteca. kupilem x1950pro 512mb i zasilacz z%#$@ mi grafe. wiec zasilacza
lepiej nie kupowac badziewnego tylko lepszy bo jak jak ci cos walnie to leci caly komp.


Planuję zakup jakiegoś 500W, a jeśli miałbym kupić coś jeszcze lepszego niż Chieftec czy Modecom (np. od Tagana albo Be Quiet''a), to wtedy już najwyżej 450W albo nawet 430W. Bo na więcej nie będzie mnie stać.
W sumie to mogę się zapytać : co jest lepsze dla zestawu z 8800GT lub GTS : Tagan 430W czy Chieftec 500W ? :-)

Dnia 11.12.2007 o 19:29, Dominix napisał:

ja
kupilem potem zasilacz enermax 620w. taki bylby w 100% odpowiedni jesli zamierzasz do tego
podkrecac. bo taka grafa po oc w obciazeniu pobiera 260W.


A na cóż mi aż 620W ? Co ja będę rakietę na księżyc wysyłał ? ;-)
Aha, dodam jeszcze jedno sprostowanie, bo widzę, że wać Pan mnie nie zna. :-P Ja nic nigdy nie podkręcam i podkręcał nie będę ... nawet śrubek w obudowie. A nawet napiszę więcej : nie mam zamiaru kupować niczego podkręconego, a już tym bardziej karty graficznej. Nie po to planuję wydać ostatnie oszczędności życia na PC za blisko 3000 zł, żeby potem coś się w nim spaliło z powodu mojej niewiedzy , żeby nie powiedzieć głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:56, Chester001 napisał:

po prostu myślałem ze masz zasilacz pasywny .... :P


Przecież jest pasywny. :-D
A do tego jaki cichy. :-P Jakby go nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się