Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2007 o 12:34, master matrox napisał:

No więc ja na początku tego roku wymieniłem płytę główną na nową, ponieważ na starej rozlały
się kondensatory. Trudno mi było coś znaleźć nowego na soket A, ale w końcu trafiłem - ASRock
K7NF2 Raid. Płyta kosztowała chyba coś około 180 zł, a służy do dzisiaj bez zarzutu. W OC się
nie bawię, tak więc pod tym względem nie umiem nic powiedzieć.


Hmm przyznam Ci szczerzę że to nie kój komputer a mojej rodzinki :) Overclocking ... to na pewno odpada, bo dzieciaki (wiadomo ^^). Wydajnością też nie musi grzeszyć, bo chodzi tylko o jakąś budżetową konstrukcję.
P.S
Cena mogła by być niższa xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 12:42, master matrox napisał:


> P.S
> Cena mogła by być niższa xP

Wtedy też dokładnie nie pamiętam ile kosztowała, ale znalazłem ją za 152 zł:
http://www.sklep.tylda.pl/?idp=WYPASRPLY0089


Dzięki, dzięki ale ja myślałem o czymś znacznie tańszym :P No bo w końcu to już poczciwe Socket A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 12:06, czaja24 napisał:

płyta jest dobra i dobrze wyposażona ale nie wiem czy warto teraz kupować taką plytę, nie lepiej
wziąć coś co obsłuży 45nm przy wymianie proca za 1,5 roku jak znalazł


Tyle tylko, że płyta obsłuży procesory 45nm. Przynajmniej tak wynika z informacji zamieszczonych na forum EVGA i NVidia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 23:05, dobrakos napisał:

pentak 4 bedzie duzo lepiej sie sprawdzal w grach niz ten celeron to pewne, ale 200 zeta to
zdecydowanie za drogo za tego procka, dalbym za niego max. ze 100-120 zl. Za te same 200 zl
mozesz kupic nowego dual core E2140. Proponowalbym wogole juz nie inwestowac w ta plyte glowna
(DDR i AGP) i kupic nowa plyte i tego procka co napisalem powyzej, do tego 1 GB DDR2 i tania
grafe na PCIE. Warto poczekac do poczatku roku wtedy ceny jeszcze spadna, na gwiazdke zawsze
jest drozej chociaz i tak jest juz tanio


powiem tak nie chce mieniać płyty głównej itp więc nie proponujcie mi AMD czy DualCore bo wtedy musiałbym wydać duuzo więcej niż te 200zł... Bo to i zmiana ram na DDR2 zmiana K.graficznej na PCI-E zmiana p.głównej i procka.... a naprawdę mój budżet jest ograniczony nie do 1000zł tylko do 200-300zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o takim zestawie?

Athlon 64 x2 4400+ s.AM2 BOX
Asus M2N-E nForce 500 SLI s AM2
Kingston 1GB DDR2-667 Non-ECC
Gigabyte HD2400Pro 256MB 64 PCI-E
Seagate ST380815AS 80GB SATA II 8MB
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

RAZEM 1001 zł

chodzi mi o same bebechy bez obudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 13:34, Noobio napisał:

co sądzicie o takim zestawie?

Athlon 64 x2 4400+ s.AM2 BOX
Asus M2N-E nForce 500 SLI s AM2
Kingston 1GB DDR2-667 Non-ECC
Gigabyte HD2400Pro 256MB 64 PCI-E
Seagate ST380815AS 80GB SATA II 8MB
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

RAZEM 1001 zł

chodzi mi o same bebechy bez obudowy


Niestety plyta jest wielkim niewypalem....jak asusa to m2n sli deluxe na nforce 570 sli. Mostek i mosfety sa chlodzone pipkiem a poza tym ma 4 fazowe zasilanie. Nforce 500 to badziew...mialem plyte z tym NB i zaluje a wlasciwie zalowalem....plyta umarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze raz o pomoc:
Wymieniłem Ati Radeona x800 GTO na NVIDIA GeForce 8600 GT i mam problem - mam duży spadek wydajności! Może mi ktoś pomóc skonfigurować tę kartę? Najlepiej przez gg. Moje stery to 6.14.11.6375/163.75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 13:52, zajacisko napisał:

Proszę jeszcze raz o pomoc:
Wymieniłem Ati Radeona x800 GTO na NVIDIA GeForce 8600 GT i mam problem - mam duży spadek wydajności!
Może mi ktoś pomóc skonfigurować tę kartę? Najlepiej przez gg. Moje stery to 6.14.11.6375/163.75.


Nie powinno byc gorzej a wrecz przeciwnie !!!. Zainstaluj sterowniki 169.04 beta. Nie sugeruj sie tym beta....te sterowniki sa jak narazie najwydajniejsze i chodza z wszystkimi grami jakie mialem mozliwosc przetestowac.
Stare sterowniki odinstaluj i wyczysc pozostalosci "driver cleaner 3" w trybie awaryjnym. Na jakiej predkosci zlącza pci-e pracuje Twoja plyta glowna ?...x4, x8, x16 ?. Moze masz ustawione w sterowniku karty AAx16 ?.

http://www.nvidia.com/object/winxp_169.04.html

W ponizszej tabelce jest wynik ogolnych testow to znaczy w sklad testu wchodza wyniki z gier i benchmarkow. Interesujace karty sa na niebiesko.

20071217142526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy wybór Zotac''a 8800GT OC + NW5 Silencera jest dobry? NIe chce mi się szukać Asus''ów, a akurat prawdopodobnie nmają kilka Zotac''ów na stanie. Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 14:43, Skulbaka napisał:

Mam pytanko. Czy wybór Zotac''a 8800GT OC + NW5 Silencera jest dobry? NIe chce mi się szukać
Asus''ów, a akurat prawdopodobnie nmają kilka Zotac''ów na stanie. Prosiłbym o szybką odpowiedź.


Ostatnio czytalem w googlach, ze 8800 gt asusa nie ma monitoringu temperatury i wiatraka. Zotac zdobyl duzo pozytywow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 14:58, Logan10 napisał:

> Chciałbym dorwać taką maszynę :)


ojjj tak ,czytałem o niej na onecie , boooska i dosyc droga ,1200 $


Ponoć 1800$ za same karty graficzne płacili. A prąd ? Hmm uciechy kosztują :P Ale Crysis na ultra high w takiej rozdziałce byłby tego wart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 15:03, dawidos170 napisał:

> > Chciałbym dorwać taką maszynę :)
>
>
> ojjj tak ,czytałem o niej na onecie , boooska i dosyc droga ,1200 $

Ponoć 1800$ za same karty graficzne płacili. A prąd ? Hmm uciechy kosztują :P Ale Crysis na
ultra high w takiej rozdziałce byłby tego wart ;)



a rzeczywiście masz rację , sorki mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie komputer po częściach trochę z esc.pl a troche z apollo.pl.Pózniej sam go złoże.Mam pytanie jak to jest z gwarancja w tych sklepach.Ja mieszkam w Warminsko-Mazurskim(na północy województwa)Jakby mi się coś uszkodziło to co mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 12:50, mrosi napisał:

> płyta jest dobra i dobrze wyposażona ale nie wiem czy warto teraz kupować taką plytę,
nie lepiej
> wziąć coś co obsłuży 45nm przy wymianie proca za 1,5 roku jak znalazł

Tyle tylko, że płyta obsłuży procesory 45nm. Przynajmniej tak wynika z informacji zamieszczonych
na forum EVGA i NVidia...


A w praktyce nie obsługuje czterech rdzeni poprawnie i znakiem zapytania jest czy obsłuży dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się