Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 00:04, dawidos170 napisał:

Mrosi jeśli produkt 4 rdzeniowy niby lepszy od X2 przegrywa z C2D - to brakuje słów. Pomijam
Penryna tego testowego bo to była przepaść w pewnych momentach.


Mnie wystarczyło to czego sam doświadczyłem. Przesiadłem się z X2 4200+ na C2D E6400 - teoretycznie porównywalnych procesorów. Najzabawniejsze, że to był koniec AMD. I wierz mi, że różnica w grach była widoczna gołym okiem. Teraz już w ogóle nie ma o czym mówić. To już nawet nie jest przepaść. Intel nie ma konkurenta i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8600GT jest gorsza od 7900GT, tak więc nie widzę żadnego sensu. To, że obsługuje Dx10 to nie czyni to z niej lepszej karty - mało jest gier pod tą bibliotekę, dodatkowo wymaga ona Visty.

Poczekaj co najmniej do premiery GF9xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:12, DJ Danielus napisał:

dodatkowo wymaga ona Visty.


Więc Twoim zdaniem komputer wyposażony w tę kartę, jeśli zainstalować na nim Windows XP po prostu nie będzie działać? BRAWO!!!
Twoje rady to często źródło wiedzy dla osób, które nie mają pojęcia o komputerach. Tyle tylko, że błędnej wiedzy. Wprowadzasz ludzi w błąd. Może zacznij się zastanawiać nad tym co piszesz a nie nad tym ile piszesz.

Dnia 20.12.2007 o 10:12, DJ Danielus napisał:

Poczekaj co najmniej do premiery GF9xxx.


Taaaa. Czekaj tatka latka. A w lutym co powiesz? Czekaj na 10xx? Echhh.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 09:38, T34 napisał:

Co o tym sądzicie?


Miałem identyczną sytuację dwa tygodnie temu. Mój Gigabyte 7900GT TorboForce Zalman Edition wziął i padł. Oddałem do serwisu, po trzech tygodniach otrzymałem informację, że karta jest do wymiany. W ramach ceny była tylko 8800GTS 320MB. W związku z tym zrezygnowałem z tego, dołożyłem parę groszy i wziąłem EVGA 8800GT SuperClocked. Karta - rewelacja.A to wydaje mi się minimum, na jakie powinieneś przejść z 7900GT od Gigabyte.


@ DJ Danielus.

Dnia 20.12.2007 o 09:38, T34 napisał:

Nie chodziło mi oto, że nie będzie działać, ale by mieć DX10 potrzeba Visty


Chłopie, mnie tego nie tłumacz. Tylko pisz przejrzyście osobom, które się nie znają na tym. Gdybym był laikiem zrozumiałbym, że XP w ogóle nie mam po co instalować bo komputer nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:32, mrosi napisał:

Chłopie, mnie tego nie tłumacz. Tylko pisz przejrzyście osobom, które się nie znają na tym.
Gdybym był laikiem zrozumiałbym, że XP w ogóle nie mam po co instalować bo komputer nie będzie
działać.


OK. Dobra, coś z tym zrobię :) Ale osobiście uważam, że póki co 7900GT nie opłaca się wymieniać - moje zdanie, żeby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:37, DJ Danielus napisał:

OK. Dobra, coś z tym zrobię :) Ale osobiście uważam, że póki co 7900GT nie opłaca się wymieniać
- moje zdanie, żeby nie było.


No co do tego to akurat wyjścia nie miałem. 7900GT, a już w ogóle w mojej wersji nie ma na rynku od początku tego roku. Pewnie gdyby nie ta awaria to dalej bym na niej śmigał i byłbym z niej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem i nie wiem zbytnio co zrobic ;p a wiec mam tuner telewizyjny asmax sprinter v.92 i jest oprogramowanie flyvideo 20.51 ale jak instaluje to z plyty to niezbyt chce sie zainstalowac bo kilku plikow niby nie ma :/ sam sprzet zainstalowal sie chyba dobrze. czy moge uzyc jakiegos innego programu zeby ogladac tv? jak tak to jakiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.
GF7900GT śmiga mi elegancko i myślę podobnie jak wy, że nie ma sensu jej zmieniać.
Chciałem jedynie usłyszeć opinie.

Czyli generalnie radzicie, że jak juz zmieniać to minimum na 8800GT, żeby poczuć różnicę?
(Chociaż narazie wszystkie gry, w które gram śmigają na maksa bez zarzutu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 11:03, T34 napisał:

Czyli generalnie radzicie, że jak juz zmieniać to minimum na 8800GT, żeby poczuć różnicę?
(Chociaż narazie wszystkie gry, w które gram śmigają na maksa bez zarzutu.)


Czy różnicę - nie wiem. Pamiętaj, że Gigabyte 7900GT TurboForce była najwydajniejszą kartą na rynku w październiku zeszłego roku. Wtedy biła w testach karty o dwie półki wyższe. Co się zmieniło? Ano chociażby to, że mamy Vistę i kilka gierek pod DX10. Owszem, karta poradzi sobie z wymaganiami, ale już nie pociągnie DX10. A różnica niestety jest. Może nie tak wielka jak wszyscy tego oczekiwali, nie mniej jest. Przyznam szczerze, że gdyby nie to, że padła to pewnie nie wymieniałbym jej. Co zaś do samej wymiany. 8800GT to MINIMUM, do którego osobiście przyrównałbym rzeczonego Gigabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Turbo Force i jedynie jak wlozylem do mojego kompa (C2D E6300, 2 GB RAM, GA-965P-S3) GFa 8800GT to zauwazylem nawet spora roznice ;)
IMO nie oplaca sie teraz wymieniac kart (jesli ma sie dobre) na cos ponizej 8800GT lub ewentualnie Radka 3870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 11:13, Ichvander napisał:

Sam mam Turbo Force i jedynie jak wlozylem do mojego kompa (C2D E6300, 2 GB RAM, GA-965P-S3)
GFa 8800GT to zauwazylem nawet spora roznice ;)
IMO nie oplaca sie teraz wymieniac kart (jesli ma sie dobre) na cos ponizej 8800GT lub ewentualnie
Radka 3870


heh no ale tylko weź tu miej teraz około 1000zł na samą kratę graficzną :P

Dnia 20.12.2007 o 11:13, Ichvander napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez T34
Czyli generalnie radzicie, że jak juz zmieniać to minimum na 8800GT, żeby poczuć różnicę?
(Chociaż narazie wszystkie gry, w które gram śmigają na maksa bez zarzutu.)



jak masz kasę to zmieniaj, ale nie szkoda pieniędzy skoro wszystko chodzi? przemyśl to bo wydatek koło 1000zł to chyba nie mało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radka 3870 znalazlem za 870 zl o ile mnie pamiec nie myli :) ale racja, spora kasa.

Oczywiscie, ze wydaek 1000 zl to duzo, dlatego tez napisalem, ze jezeli juz wymieniac (jezeli juz, czyli jesli koniecznie chcesz wymienic :P) to conajmniej na tego 3870. Nizej poprostu sie tym bardziej nie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 11:13, Ichvander napisał:

Sam mam Turbo Force i jedynie jak wlozylem do mojego kompa (C2D E6300, 2 GB RAM, GA-965P-S3)
GFa 8800GT to zauwazylem nawet spora roznice ;)
IMO nie oplaca sie teraz wymieniac kart (jesli ma sie dobre) na cos ponizej 8800GT lub ewentualnie
Radka 3870


Mysle, ze rozsadniej byloby zostac przy tym turbo force i za kilka miesiecy zakupic 9800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 13:56, Ichvander napisał:

Widze, ze nie zrozumielismy sie :)

Wlozylem GFa 8800GT bo moj brat go ma :P a ze komp brata jest w pokoju obok, to grzechem byloby
nie skorzystac :D


Wszystko jest w pozadku. Wiem, ze 8800 gt zalozyles do swojego kompa tylko dla proby. Mam na mysli to, ze majac tego turboforca pograsz we wszystkie gry jak nie w max detalach to napewno na srednich wiec nie warto teraz kupowac 8800 gt. Jak wyjdzie 9800 to bedzie jazda a wyjdzie za niedlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2007 o 07:16, GearHead napisał:


ATA czy SATA to zależy czy na płycie głównej masz gniazda SATA. Ale jeśli masz, to oczywiście
że SATA.
Jako najlepszą moim zdaniem 250-kę, polecę: Seagate 250GB SATA II 16MB cache (ST3250410AS)


A czy seagate''y maja zworke aby mozna je bylo przelaczyc na SATA I ? Poniewaz jak sie dowiedzialem moja plyta ma problemy z wykrywaniem dyskow na SATA II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 15:54, Rider of Rohan napisał:


A czy seagate''y maja zworke aby mozna je bylo przelaczyc na SATA I ? Poniewaz jak sie dowiedzialem
moja plyta ma problemy z wykrywaniem dyskow na SATA II

tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się