Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2007 o 00:13, dave03 napisał:

> Radeon 3850 620zł

Jaka to jest ta karta Radeon 3850? Do jakiego modelu GeForca można ją porównać? Sam będę na
dniach zmieniał kompa i planuje wydać 2 tyś, ale myślałem raczej o GF. Raczej to by był 8600GTS,
bo następne modele już są chyba sporo droższe. Po pierwsze większy sentyment mam do kart Nvidii
a po drugie ATI ostatnio dostało wyraźnej zadyszki.


Moim zdaniem tak jak napisałeś powinieneś wybrać 8600GTS. Nvidia to Nvidia - solidna marka, nie ma kłopotów ze sterownikami oraz przy nowszych grach w pracach pomagają pracownicy właśnie z tejże firmy. Ja osobiście ATI odradzam - mam w swoim komputerze ATI i mam z tą kartą ciągle problemy. 8600GTS to niezła karta, miałem okazję nie dawno przetestować wersję 512 z Palita i w Crysisa można było pograć na średnich detalach bez zacinki. Większych nie włączałem, bo akurat byłem tylko na chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 10:21, master matrox napisał:

Moim zdaniem tak jak napisałeś powinieneś wybrać 8600GTS. Nvidia to Nvidia - solidna marka,
nie ma kłopotów ze sterownikami oraz przy nowszych grach w pracach pomagają pracownicy właśnie
z tejże firmy. Ja osobiście ATI odradzam - mam w swoim komputerze ATI i mam z tą kartą ciągle
problemy. 8600GTS to niezła karta, miałem okazję nie dawno przetestować wersję 512 z Palita
i w Crysisa można było pograć na średnich detalach bez zacinki. Większych nie włączałem, bo
akurat byłem tylko na chwilkę.


Twoje zdanie opierane jest na subiektywnym odczuciu,że jesteś niechętny ATI bo testy widzę do ciebie nie przemawiają. Gadka typu solidna marka - ATI też takową jest tyle,że ostatnio miała problemy ze sterownikami do HD 2x00 no ale to szczegół. Kolejnym jest to,że X1950 Pro potrafi przebić twoje zdanie. Czasem trzeba by spojrzeć może obiektywnie a nie przez niechęć/fanboyostwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 09:36, dave03 napisał:

dawidos170 & DJ Danielus -->

Ale chyba nie zaprzeczycie, że karty Nvidii ogólnie sprawiają o wiele mniej problemów niż ATI.
Na dodatek więcej gier jest pod nie właśnie lepiej optymalizowane.


Jakbyś bulił kosmiczne siano za to to też by ci optymalizowali. i nie karty a sterowniki ;) i HD 3850 i 3870 to solidne karty najwyższe z półki średniej ( no dobra 3870 zaliczmy już do wysokiej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 10:29, dawidos170 napisał:

Czasem trzeba by spojrzeć może obiektywnie a nie przez niechęć/fanboyostwo
?


Nie niechęć i nie fanboystwo.
Ja po prostu miałem kartę zarówno od Nvidii oraz ATI i po moich bardzo złych doświadczeniach z drugą nigdy jej nie kupie. To tak jak byś kupił jakiś samochód, np Audi A4 - psuło by Ci się cały czas - kupiłbyś potem ten sam wóz albo polecił go komuś innemu?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 10:41, master matrox napisał:

Nie niechęć i nie fanboystwo.
Ja po prostu miałem kartę zarówno od Nvidii oraz ATI i po moich bardzo złych doświadczeniach
z drugą nigdy jej nie kupie. To tak jak byś kupił jakiś samochód, np Audi A4 - psuło by Ci
się cały czas - kupiłbyś potem ten sam wóz albo polecił go komuś innemu?...


Rozumiesz czasem co piszesz ? Miałeś 3850 i cały czas ci się psuł ? I twierdzisz,że to nie niechęć ale tak jest - nie bo kiedyś miałem ich kartę i była do dupy. Nie ważne,że teraz jest lepiej ale kiedyś było do dupy więc ogólnie jest do dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: czy karty z serii 8800 GT dają możliwość włączenia jednocześnie HDR i Anty-aliasing ? Mój brat ma 8600 GT i nie mogliśmy włączyć tych dwóch funkcji jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadałeś jeden model ATI to gratuluję porównania i doświadczenia

dave03, ja posiadając R9700Pro, R9800Pro, X800GTO i aktualnie X1950Pro, między tymi Radeonami posiadałem nVidię ( kilka modeli ) nie odczułem jakoś różnicy w tych optymalizowanych grach przez nVidię (oczywiście porównuję tutaj karty będące na tym samym poziomie wydajności )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 10:21, master matrox napisał:

ciach!

Ja właśnie odradzam jakąkolwiek styczność z kartami Nvidii ( szczególnie starszymi). Ostatnio miałem ogromny problem z "ekranem śmierci" w Windowsie. Okazało się, że sterowniki dodawane do karty graficznej były uszkodzone ( xD). Musiałem wszystko odinstalowywać i od razu z miejsca zainstalować najnowsze sterowniki, które też miały braki. Tak więc po jakimś czasie udało mi się zainstalować poprawnie działające stery i w końcu jakoś żyję. Gdy miałem ATI Radeonka 9250 to jakoś problemów nie miałem. Teraz mam zamiar przejść na X1950Pro albo X1950XTX. Dla większości polecam AMD HD 3870- bardzo dobra i w miarę tania karta, podobno bardzo dobrze się kręci i osiąga podobne poziomy ( albo nawet większe) co GF 8800GT Ultra. Jakby co posłużyłem się porównaniem kart- http://www.gph.benchmark.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 11:27, Budyn napisał:

> ciach!
Ja właśnie odradzam jakąkolwiek styczność z kartami Nvidii ( szczególnie starszymi). Ostatnio
miałem ogromny problem z "ekranem śmierci" w Windowsie. Okazało się, że sterowniki dodawane
do karty graficznej były uszkodzone ( xD).

Jeżeli to sterowniki zawiniły, to czemu czepiasz się karty ? Swoją drogą, najlepiej będzie jeśli od razu ściągniesz sobie sterowniki do nowej karty z neta, bo te dołączone na płycie często są przestarzałe, i później są takie właśnie numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam nowej karty graficznej. Spowodowane jest to zakupem 2 gier : Unreal Tournament 3 i Gears of War. Chciałbym mieć kartę żeby te gry chodziły przyzwoicie. Teraz mam kartę GeForce 6150 zintegrowaną. Unreal wygłada okropnie - wyblakłe kolory, zamazany obraz... Proszę o pomoc w wybraniu nie za drogiej karty (tak do 200 zł), ale żeby te gry wyglądały przyzwoicie... Myślę że na tym forum otrzymam pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No aż mnie coś bierze jak ktoś pisze że GF8600GTS to dobra karta. Wystarczy wziąć Radeona X1950 Pro, który jest tańszy, a bije GF8600GTS w prawie każdej grze.
Albo: pisze ktoś, że nowe Radeony HD3850 256MB to marne karty graf. to niech poczyta sobie kilka testów. W każdym z nich bije on GF8600GTS i to o jakieś 30-50% to jeszcze niewiele ustępuje GF8800GT o jakieś 20-30%. Za jakiś miesiąc te karty będą miały jeszcze trochę większą wydajność, ponieważ ta karta jest od niedawna na rynku i pojawią się nowe wersję sterowników. Najlepiej tą kartę kupić z 512 MB pamięci, ponieważ wtedy ma wydajność prawie jak HD3870.
Co do Radeonów HD2900 to miały niedopracowane sterowniki i można było na nich gotować jajecznicę (chodzi o wydzielane przez nie ciepło), a zagłuszały nawet suszarkę. O poborze mocy nie wspominając.
I jeszcze jedno: to że na pudełku z grą jest napisane The Way its NVidia (czy jakoś tak) to tylko po to, aby ludzie uwierzyli, że gra chodzi lepiej na kartach Nvidi- a to bzdura. Czytałem kilka tekstów, których był porównywany GF7900GS z Radkiem X1950GT w grze z napisem The Way its NVidia i Radek pokonał GF.
W sieci panuje przekonanie ze Radeony to złe karty. Naczytali się niektóry jakiś lewych tekstów i teraz głupoty gadają.Zawsze trzeba czytać kilka tekstów i mieć własne zdania na jakiś temat niż brać je od kogoś innego.

PS. nie jestem żadnym fanboyiem AMD/ATI tylko stwierdzam fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie.

płyta Foxconn mars by mi jak najbardziej odpowiadała tylko że ona wspiera cross fire, nie SLI.
Teraz kupuje gf8800gt, za jakies pół roku planuje kupić kolejnego, dlatego foxconn mars odpada. potrzebuje nie za drogiej płyty z SLI. Mysle ze lepszym pomysłem jest dokupienie za pol roku gf8800gt i miec wydajnego kompa niż wymieniać 8800gt przypuścmy że na 8800 ultra (zakladajac ze w ciągu pol roku mocno stanieje :))
Moglibyście coś polecić? Asus raczej odpada, zniechęciłem sie czytając opinie w róznych sklepach i testy. Płyta do 700 zl, pod procesory intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:25, kkamil88 napisał:

mam jeszcze jedno pytanie.

płyta Foxconn mars by mi jak najbardziej odpowiadała tylko że ona wspiera cross fire, nie SLI.
Teraz kupuje gf8800gt, za jakies pół roku planuje kupić kolejnego, dlatego foxconn mars odpada.
potrzebuje nie za drogiej płyty z SLI. Mysle ze lepszym pomysłem jest dokupienie za pol roku
gf8800gt i miec wydajnego kompa niż wymieniać 8800gt przypuścmy że na 8800 ultra (zakladajac
ze w ciągu pol roku mocno stanieje :))
Moglibyście coś polecić? Asus raczej odpada, zniechęciłem sie czytając opinie w róznych sklepach
i testy. Płyta do 700 zl, pod procesory intela.


EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium lub EVGA nForce 680i SLI Mainboard Basic (665-687zł)
Piszesz, ze nie chcesz Asus, ale ja podam Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI (661zł)
Zostaje jeszcze Microstar P6N SLI Platinium (nF650i) (544 zł)

PS. Ceny z komputronika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:25, kkamil88 napisał:

Moglibyście coś polecić? Asus raczej odpada, zniechęciłem sie czytając opinie w róznych sklepach
i testy. Płyta do 700 zl, pod procesory intela.


Hmmm... O Gigabyte też słyszałem tyle dobrego a jedyna płyta główna, którą miałem była do dupy... Grafika padła po roku (też Gigabyte)... 100% sprzętu od Gigabyte jest do kiszki - jak dla mnie. A z kolei Asus? Póki co nie miałem żadnych problemów z płytami tego producenta. Przynajmniej nie ma problemów z ustawieniami pamięci w BIOSie, etc.
Jeśli chcesz koniecznie coś co obsługuje SLI to rozglądaj się za płytami z chipsetem nVidia 680SLI lub z nowszych za czymś na chipsecie nVidia 780SLI. W tej cenie powinieneś dorwać coś porządnego. Producent? Według mnie wciąż Asus. Pomimo tylu złych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:35, Tomaszek92 napisał:

EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium lub EVGA nForce 680i SLI Mainboard Basic (665-687zł)
Piszesz, ze nie chcesz Asus, ale ja podam Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI (661zł)
Zostaje jeszcze Microstar P6N SLI Platinium (nF650i) (544 zł)


dzieki za zwrocenie mojej uwagi na firme EVGA :)
zdaje sie że właśnie takiej płyty szukam.

do tego C2D 2,66ghz i 2x1gb geil i gf8800gt 512mb - z tym ze czekam na jakąś z lepszym chłodzeniem - nie chce bawic sie w wymiane.
dobry wybór?
+ audigy2zs, stara karta ale jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:40, mrosi napisał:

Jeśli chcesz koniecznie coś co obsługuje SLI to rozglądaj się za płytami z chipsetem nVidia
680SLI lub z nowszych za czymś na chipsecie nVidia 780SLI.


Jak sie nie mylę to chyba chipsety NVidi 6xx to nie obsługują nowych procesorów Intela (wykonanych w technologii 45nm)- ale nie jestem na 100% pewien, więc lepiej poczekaj na serię 7xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:42, kkamil88 napisał:

do tego C2D 2,66ghz i 2x1gb geil i gf8800gt 512mb - z tym ze czekam na jakąś z lepszym chłodzeniem
- nie chce bawic sie w wymiane.


Czytajcie dalej testy i nie doczytujcie do końca. Posiadam EVGA 8800GT 512MB SuperClocked. Ludzie, co wy chcecie od chłodzenia? Karty nie słychać! Wentylator wchodzi na wyższe obroty dopiero po 2 godzinach grania w Crysisa.A wszystko dlatego, że ktoś nie doczytał testu z PcLab.........

Dnia 26.12.2007 o 12:42, kkamil88 napisał:

dobry wybór?


Jeśli do XP - wystarczy. Dla Visty, przy wymagających grach 2GB może być mało. Sam system z antywirem zużywa ~1GB pamięci operacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się