Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2007 o 12:44, Tomaszek92 napisał:

Jak sie nie mylę to chyba chipsety NVidi 6xx to nie obsługują nowych procesorów Intela (wykonanych
w technologii 45nm)- ale nie jestem na 100% pewien, więc lepiej poczekaj na serię 7xx



Obsługują. Po flashu BIOSa obsługują. Wejdź na forum na EVGA.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:44, Tomaszek92 napisał:

> Jeśli chcesz koniecznie coś co obsługuje SLI to rozglądaj się za płytami z chipsetem nVidia

> 680SLI lub z nowszych za czymś na chipsecie nVidia 780SLI.

Jak sie nie mylę to chyba chipsety NVidi 6xx to nie obsługują nowych procesorów Intela (wykonanych
w technologii 45nm)- ale nie jestem na 100% pewien, więc lepiej poczekaj na serię 7xx



obslugują C2D, Intel Core2 Extreme Quadro i pare innych. nowsze procesory? masz na mysli te co maja wyjsc na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:42, kkamil88 napisał:

dzieki za zwrocenie mojej uwagi na firme EVGA :)
zdaje sie że właśnie takiej płyty szukam.

do tego C2D 2,66ghz i 2x1gb geil i gf8800gt 512mb - z tym ze czekam na jakąś z lepszym chłodzeniem
- nie chce bawic sie w wymiane.
dobry wybór?
+ audigy2zs, stara karta ale jestem zadowolony :)


Z tego co piszą o tej płycie głównej to nieźle można na niej podkręcać procesory, więc lepiej zaoszczędzić trochę grosza i kupić tańszy procesor- Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz zamiast Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz i te pieniądze przeznaczyć na lepsze pamięci OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL3 Heatpipe (287zł), które są znacznie lepsze od Geila.
Jeśli chcesz poczekać na lepsze chłodzenie do karty graficznej to musisz uważać aby było jednoslotowe, bo nie wejdzie ci karta muzyczna. Znalazłem ciekawą kartę GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB (1199zł) z chłodzeniem od Zalmana tylko nie wiem czy ma jednoslotowe chłodzenie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:54, Tomaszek92 napisał:

Z tego co piszą o tej płycie głównej to nieźle można na niej podkręcać procesory, więc lepiej
zaoszczędzić trochę grosza i kupić tańszy procesor- Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz zamiast Intel
Core2 Duo E6750 2,66GHz i te pieniądze przeznaczyć na lepsze pamięci OCZ Technology 2x 1GB
DDR2 800MHz Reaper EPP CL3 Heatpipe (287zł), które są znacznie lepsze od Geila.


W czym są lepsze? Intel ma głęboko timingi pamięci... Czy masz CL-5 czy CL-3 - komputer nie będzie przez to wydajniejszy. Timingi mają znaczenie przy procesorach AMD

Dnia 26.12.2007 o 12:54, Tomaszek92 napisał:

Jeśli chcesz poczekać na lepsze chłodzenie do karty graficznej to musisz uważać aby było jednoslotowe,
bo nie wejdzie ci karta muzyczna. Znalazłem ciekawą kartę GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB (1199zł)
z chłodzeniem od Zalmana tylko nie wiem czy ma jednoslotowe chłodzenie czy nie.


Wszystkie karty serii 8800GT mają chłodzenie jednoslotowe. 8800GTS ma chłodzenie dwuslotowe. Nad tym Gigabyte jednak bym się zastanowił. Zalmany są wydajne ale głośne. Miałem takowe na karcie Gigabyte. I musiałem założyć reduktor aby wytrzymać przy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:54, Tomaszek92 napisał:

Z tego co piszą o tej płycie głównej to nieźle można na niej podkręcać procesory, więc lepiej
zaoszczędzić trochę grosza i kupić tańszy procesor- Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz zamiast Intel
Core2 Duo E6750 2,66GHz i te pieniądze przeznaczyć na lepsze pamięci OCZ Technology 2x 1GB
DDR2 800MHz Reaper EPP CL3 Heatpipe (287zł), które są znacznie lepsze od Geila.
Jeśli chcesz poczekać na lepsze chłodzenie do karty graficznej to musisz uważać aby było jednoslotowe,
bo nie wejdzie ci karta muzyczna. Znalazłem ciekawą kartę GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB (1199zł)
z chłodzeniem od Zalmana tylko nie wiem czy ma jednoslotowe chłodzenie czy nie.


może rzeczywiscie lepiej zainwestowac wiecej w ram mniej w procesor.
co do grafiki: nie pomyślałem że karta dźwiękowa może sie nie zmiescic przy grafice na dwa sloty. póki bym miał jedną nie byłoby problemu.. może zdecyduje sie na 8800gt EVGA, bez OC nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2007 o 12:59, mrosi napisał:

W czym są lepsze? Intel ma głęboko timingi pamięci... Czy masz CL-5 czy CL-3 - komputer nie
będzie przez to wydajniejszy. Timingi mają znaczenie przy procesorach AMD

Tu masz racje, ale podane przez ze mnie pamięci mają SPD z obsługą profili rozszerzonej wydajności (EPP), a to zwiększa wydajność szczególnie w programie WinRar.
Co do chłodzenia to GF8800GT mają dość ciche chłodzenie i jakoś bardzo sie nie nagrzewają, wiec nie ma potrzeby wymieniania chłodzenia.

Karta muzyczna może nie wejść jak karta graficzna z chłodzeniem zajmują dwa sloty i przy złączu PCI-E jest złącze PCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to dobra cena tej płyty EVGA:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813188015&Tpk=EVGA%2bnForce%2b680i

warto ryzykowac z brakiem gwarancji?
na komputroniku 680 zł
w usa $129.99 (after $30.00 Mail-In Rebate)
to około 330 zł. dwukrotnie taniej niż w polsce.

mam taką możliwość i zastanawiam sie czy nie wykorzystać, za przesyłke nie płace.

jak widac sporo komentarzy niezadowolonych klientów, ale tego chyba nie da sie ustrzec. nie wiele płyt nie ma w tym sklepie złych opini (np foxconn mars)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może spytam tak. Jako, że na dzień dzisiejszy przynajmniej interesuje mnie głównie gra w Obliviona to chciałbym się dowiedzieć czy pogram w niego w max. detalach i 1280x1024 + anizo na karcie X1950PRO ( o Radeona 3850 się nawet nie pytam, bo na niej to na pewno)? Bo nie jestem pewien czy w lesie i miastach sobie ta karta z nim poradzi na wyżej wymienionych ustawieniach. Pozostały konfig to:

Pentium E4500
Patriot 2x1GB 800MHz CL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:17, blacklio2 napisał:

A zamierzasz grać w Winrara i inne syntetyki czy w gry, nie odczujesz różnicy w grach czy innym
użytkowaniu kompa, pomijam tutaj różnicę finansową

EPP nie tylko zwiększa wydajność w programach typu WinRar, ale przyspiesza czas ładowania systemu, szybciej programy będą się uruchamiać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:48, Tomaszek92 napisał:

EPP nie tylko zwiększa wydajność w programach typu WinRar, ale przyspiesza czas ładowania systemu,
szybciej programy będą się uruchamiać itp.


Nadal nie kumasz -grasz czy uruchamiasz komputer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zestawie?;)


Procesor: Intel Pentium E2160 1.80 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 1MB, 64-bit)

Wentylator: BOX (komplet z procesorem)

Płyta główna: Gigabyte P35-DS3L, P35, DualDDR2-800, SATA2, ATX, Core2

Pamięci: DDR2 2048MB 800MHz OCZ Platinum rev 2.0 (2x1024MB, DualDDR2, CL4)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadły)

Nagrywarka: Lite-On LH-20A3H, DVD±RW, DVD±RW DL, DVD-RAM, CD-RW, LightScribe,Czarny

Karta graficzna:
Radeon HD3850 Sapphire 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0


EDIT:


za 1750 zestaw mniej wiecej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:17, Be4n napisał:

Co myślicie o tym zestawie?;)


Procesor: Intel Pentium E2160 1.80 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 1MB, 64-bit)

Wentylator: BOX (komplet z procesorem)

Płyta główna: Gigabyte P35-DS3L, P35, DualDDR2-800, SATA2, ATX, Core2

Pamięci: DDR2 2048MB 800MHz OCZ Platinum rev 2.0 (2x1024MB, DualDDR2, CL4)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadły)

Nagrywarka: Lite-On LH-20A3H, DVD±RW, DVD±RW DL, DVD-RAM, CD-RW, LightScribe,Czarny

Karta graficzna:
Radeon HD3850 Sapphire 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0


A więc nagrywarka - lepszy pioneer 115d a dysk WD z serii AAKS ;) a tak to ok ;) i grafikę można by się pokusić o 3870 ;) Kosztuje powiedzmy 800-820 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze dokładnie jaki jest model HDD, zmień tego Liteona na coś innego Pioneer Asus, Nec, LG, Samsung
Jaki zasilacz masz na to?

Jak 1750 zł to przepłacone o 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:22, Głąbi napisał:

Mam pytanie. Jaką polecilibyście mi płytę główną przeznaczoną pod procesory AMD w cenie do
350 zł.


http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+M2N-SLI+DELUXE

To jest ponoć ( nie mam własne opinii - zasłyszałem ) dobra płyta ale już ta http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+GA-M56S-S3 jest bardzo dobra dla AMD ewentualnie droższa odmiana http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+GA-M57SLI-S4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś minimalny limit na jaki mozna ustawić memory clock karty graficznej, bo ja miałem na 700 i zmniejszyłem do 648 żeby mi się gry nie cieły i żeby na ekranie się artefakty nie pojawiały(czytaj: rózne pixele, trójkąty itp.) ale okazało się że to powstrzymuje tylko na trochę dłużej artefakty. i nie wiem czy to może zasilacz pada pod grami czy to moze cos innego? i czy macie moze jakies inne pomysły by komp się nie zacinał po 10 minutach grania i sam resetował i żeby nie pojawiay się artefakty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się