Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2008 o 18:24, DJ Danielus napisał:

200zł to znowu dużo nie jest, a wyniki b. dobre.

Dawidos, co o tym myślisz?


Ale jakie pamięci chcesz ? Te goodramy ? możesz je wziąć czemu nie. ja bym mimo wszystko brał aXe i wykręcał 800 CL3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:31, dawidos170 napisał:

Ale jakie pamięci chcesz ? Te goodramy ? możesz je wziąć czemu nie. ja bym mimo wszystko brał
aXe i wykręcał 800 CL3 :)

No właśnie się zastanawiam.... Jak byś mógł to zapodaj jakieś testy aXe, bo nie widziałem - a nóż są lepsze od GoodRAMów.
Po prostu chcę dużej wydajności i dobrego OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:30, DJ Danielus napisał:

Za tyle to ja też mogę mieć 4x1GB, ale mi chodzi o GoodRAM PRO vs. Transcend aXeRAM - obydwa
po 800MHz.
GoodRAM ma CL5, ale wg. testów spokojnie osiąga CL4. Transcend ma już CL4 i jest tańszy - ok.
180zł, ale trudno go spotkać.....
A więc które?


transcend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:35, DJ Danielus napisał:

> transcend
No dobra, zapytam kiedy będą i zamówię :) Może dawidos170 zarzuci jeszcze jakimiś testami
i będzie git.


http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=22&rowstart=1

Proszę bardzo do usług :) aXeRAM CL3 :)


A no i zapomniałem się pochwalić :) E2160 1.8 Ghz @2.83 i duży potencjał bo memki pracują 788 mhz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:43, DJ Danielus napisał:

No to Transcend :)
Dzięki!

Choć z tego co widzę to GoodRAM osiągnął przy CL4 aż 600MHz, a tu jest mniej....


Jakoś nie chce mi się wierzyć w 600 CL 4 na dłuższą metę bo to daje pamiątki na poziomie 1200ale być może tak.


Ja zarzuciłem Orthosa i 56* na procku przy 2.83 :) no to 3.0 będzie na pewno a może pokuszę się o 3.2 Ghz czyli jakieś 356 fsb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Jak sprawdzić czy dana stacja dysków jest nagrywarką lub nie?
2.Mam dysk podzielony na dwie partycje C:/ (systemowy) i D:/ (ogólny). Chcę sformatowac partycję D:/. Czy partycja C:/ nie ucierpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 21:38, Silveren napisał:

1.Jak sprawdzić czy dana stacja dysków jest nagrywarką lub nie?
2.Mam dysk podzielony na dwie partycje C:/ (systemowy) i D:/ (ogólny). Chcę sformatowac partycję
D:/. Czy partycja C:/ nie ucierpi?

1.najprosciej to wyjmujesz plyte z napedu jezeli taka tam siedzi, potem patrzysz pod moj komputer czy dysk E: ma etykiete CD/DVD-ROM czy CD/DVD-RW. RW to nagrywarki.
2. nie ucierpi, mozesz formatowac kazda partycje oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdanie moje jest podzielone, ale chyba GoodRAM PRO - w miarę tani i bardzo dobry, ale oto co znalazłem:
"Pamięci miały jedną wadę... Nie była to wada płynąca z samej marki, ale chipów, które trafiały do Polski. Microny lubiły sobie paść od tak. Nasze redakcyjne pamięci niestety również trafiła i ta choroba. Co ciekawe – podczas ekstremalnego podkręcania pamięci znosiły nawet do 3V. Padały podczas zwykłej pracy na co dzień przy normalnym napięciu (okolice 2.2V)."

No i teraz nie wiem co o tym sądzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 22:45, DJ Danielus napisał:

Zdanie moje jest podzielone, ale chyba GoodRAM PRO - w miarę tani i bardzo dobry, ale oto co
znalazłem:
"Pamięci miały jedną wadę... Nie była to wada płynąca z samej marki, ale chipów, które trafiały
do Polski. Microny lubiły sobie paść od tak. Nasze redakcyjne pamięci niestety również trafiła
i ta choroba. Co ciekawe – podczas ekstremalnego podkręcania pamięci znosiły nawet do
3V. Padały podczas zwykłej pracy na co dzień przy normalnym napięciu (okolice 2.2V)."


No i teraz nie wiem co o tym sądzić....

a co możesz o tym sądzić, przeczytaj i to bardzo dokładnie 3V!!! jeśli pracowały na takim napięciu przez jakiś czas to nie ma co się dziwic że potem sobie padły, podbij napięcie na procu o 30% a zobaczysz co się stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 23:21, czaja24 napisał:

a co możesz o tym sądzić, przeczytaj i to bardzo dokładnie 3V!!! jeśli pracowały na takim napięciu
przez jakiś czas to nie ma co się dziwic że potem sobie padły, podbij napięcie na procu o 30%
a zobaczysz co się stanie...

Wiadomo, ale im chodziło oto, że pamiątki padały od tak... W takim razie chyba aXe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 23:22, DJ Danielus napisał:

> a co możesz o tym sądzić, przeczytaj i to bardzo dokładnie 3V!!! jeśli pracowały na takim
napięciu
> przez jakiś czas to nie ma co się dziwic że potem sobie padły, podbij napięcie na procu
o 30%
> a zobaczysz co się stanie...
Wiadomo, ale im chodziło oto, że pamiątki padały od tak... W takim razie chyba aXe....

ot tak ale stało się to pewnie po podkręceniu i następnym powrocie do ustawień standardowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to ostatecznie mój konfig będzie wyglądać tak:
Mobo - Abit IP35-E
Pamiątki - OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Titanium Intel CL4-4-4
Procesor - E2160
Grafa - Zotac GF8800GT 512MB
Dysk twardy - Seagate Barracuda 250MB 7200.10 16MB Cache
Zasilacz - Corsair 450W
Później to tylko nowa obudowa oraz dalej Scythe Ninja Plus się kupi, bo limit kasy już padł. A sprzęt łącznie za 2200zł.
Wszystko powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 23:57, Gol Galad napisał:

Dysk twardy - Seagate Barracuda 250MB 7200.10 16MB Cache

Kurcze, wiesz - na Twoim miejscu pomyslalbym o troche wiekszym dysku. Ale, To juz od Ciebie zalezy ;P. Mam nadzieje, ze jeszcze gdzie trzymasz Windowsa 3.11 :-)...

PS. Tak, wiem - literowka/blad. Ale przynajmniej smiesznie wyszlo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 00:08, Tal441 napisał:

> Procesor - E2160

Krucho trochę z procem. Obawiam sie, że dwujajowy E2160 nie wykorzysta pełnej mocy 8800GT.

Zawsze pozostaje OC, chociaż, wymienię go w lato, wcześniej jeszcze dochodzi nowa obudowa oraz chłodzenie. Spróbuje wykręcić na tym procku trochę, w sumie, to na 7-8 miesięcy aby wytrzymał..... ;P

@Piotrek K.
Eh, literówki zawsze się zdarzają... :P
Taki dysk posiadać to kiedyś luksus był.... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się powtarzać, ale E2160 jest idealnym towarzyszem dla 8800GT. Więcej może być przydatne w takim Supreme Commander, ale tak poza tym nic sie nie zatnie na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się