Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2008 o 17:27, Mroczny Elf99 napisał:

aha ok.A czy ta technologia sli ma też jakiś wplyw jeśli masz tylko jedną kartę znaczy
czy ma jakiś wpływ na zwiększenie wydajności???


No napisalem ci SLI zwiekszy wydajnosc ale nie o 50% tylko w niektorych przypadkach mozna zyskac max 30%. Dlatego odrazdzam Ci ten wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 18:44, misiaczek12 napisał:

A ja mam problem... potrzebuje plyty głównej z obsługą SLI i nie zintegrowaną kartą dźwiękową,
oraz chipsetem P35... widzialem pare ale nie specjalnie wiem ktora najlepsza... moglibyscie
cos poradzic? jesli nie konkretny model to chociaz na co zwracac uwage ? (poza ceną ;p)


nie ma takich plyt glownych, tymbardziej nowych. Wszystkie maja zintegrowana karte muzyczna, zastanawia mnie tylko to po co chcesz zeby jje nie bylo. Przeciez mozesz ja sobie wylaczyc w BIOSIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :-) Posprawdzałem poszczególne części w necie, i muszę stwierdzić, że wszystko mi odpowiada :) Jeszcze jedno pytanie - Windows Vista czy XP? Słyszałem, że na lepszych kompach lepiej viste instalować, ale chciałbym znać opinię kogoś, kto się na tym zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:10, Ero Sennin napisał:

Wielkie dzięki :-) Posprawdzałem poszczególne części w necie, i muszę stwierdzić, że
wszystko mi odpowiada :) Jeszcze jedno pytanie - Windows Vista czy XP? Słyszałem, że
na lepszych kompach lepiej viste instalować, ale chciałbym znać opinię kogoś, kto się
na tym zna :)



Teraz?? jesli tak to VISTE bo ukazal sie juz serive pack 1 do niej wiec jest duzo poprawek. Ale z zakupem systemu proponuje sie wstrzymac max miesiac to wtedy go kupisz z juz zaimplementowanym service packiem 1 bo teraz to musial bysd go sciagac z neta i instalowac a tak bedziesz mial wszystko w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wole ściągnąć, bo szczerze mówiąc, ten komp już ledwo zipie... No, i raidy w WoW nie wyglądają zbyt ciekawie mając 5fps :S Ktoś jeszcze może się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:16, Ero Sennin napisał:

Wole ściągnąć, bo szczerze mówiąc, ten komp już ledwo zipie... No, i raidy w WoW nie
wyglądają zbyt ciekawie mając 5fps :S Ktoś jeszcze może się wypowie?


Ale co ci robi za roznice miec go zaimplemenotwanego niz ssac. Jesli masz stary komputer to daj sobie spokoj z Vista i zostan lub kup XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:16, Ero Sennin napisał:

Wole ściągnąć, bo szczerze mówiąc, ten komp już ledwo zipie... No, i raidy w WoW nie
wyglądają zbyt ciekawie mając 5fps :S Ktoś jeszcze może się wypowie?

Sądząc z wypowiedzi na najważniejszych portalach na temat oprogramowania SP1 nic nie daje. Odpuść sobie ten syf. Kupowanie tego gowna to jak 7 lat temu kupowanie millenium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:23, Ero Sennin napisał:

Eee? Napisałem, że nie wiem, jakiego windowsa walnąć sobie w NOWYM komputerze... Na tym
mam XP i myślę, że jednak przy XP zostanę...


No ja mam XP na swoim i nie narzekam wiec tez mozesz zostac na XP-ku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:23, Ero Sennin napisał:

Eee? Napisałem, że nie wiem, jakiego windowsa walnąć sobie w NOWYM komputerze... Na tym
mam XP i myślę, że jednak przy XP zostanę...



a XP to pewnie wersja 32 bit ? No to jeśli kupisz 4 GB ramu, to musisz sie liczyc z faktem, że XP wykryje ci "tylko" 3 GB ramu. Wersja 64 bitowa załatwiłaby ten problem. A co do Visty, probowałem na niej (świeżo postawionej) jakiś tydzien temu zainstalować offica 2007. Jak chciałem z płyty, to co chwile zwiechy, a jak skopiowałem zawartość płyty na dysk i z dysku, to wyskakiwał error podczas instalacji. Przy instanalcji sterowników tez miałeś jakieś tam ekcesy, to sie wkur***** i zainstalowałęm XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:34, GANGSTERR napisał:

A co do Visty, probowałem na niej (świeżo postawionej) jakiś tydzien temu zainstalować offica
2007. Jak chciałem z płyty, to co chwile zwiechy, a jak skopiowałem zawartość płyty na
dysk i z dysku, to wyskakiwał error podczas instalacji. Przy instanalcji sterowników
tez miałeś jakieś tam ekcesy, to sie wkur***** i zainstalowałęm XP


Coś musisz mieć nie tak. U mnie śmiga Office 2007 na Vista Ultimate bez żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 19:40, mrosi napisał:


Coś musisz mieć nie tak. U mnie śmiga Office 2007 na Vista Ultimate bez żadnego problemu


Komp nie był dla mnie wiec osobie, ktora miała otrzymać tego kompa (która ma nikłe pojęcie o komputerach) postanowiłęm oszczędzić problemów i zainstalować sparwdzonego XP. Dodam tylko, ze ten sam Office bez problemu zainstalował sie na XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
735 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
339 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
290 zł

Dysk twardy:
Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10
170 zł

Karta graficzna:
Leadtek GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
859 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
110 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 332 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]
299 zł

Suma 2951 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 20:33, DJ Danielus napisał:

Zależy skąd pochodzisz :)
Ja kupowałem sprzęt w:
pcprojekt.pl
rav.pl
sirius.pl


Z POlski :] ... co nie znaczy, że tam mieszkam... :D
Chyba wezmę z sirius.pl, bo o nim słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pamięć RAM Kingmax DDR II 1GB na 800MHz. I zastanawiam sie na kupnem GEIL 4GB (2x2GB) DUAL BLACK DRAGON 800Mhz CL5 BOX. I mam odnośnie takie zmiany kilka pytań.
1. Czy jeśli zostaną obie pamięci podłączone to będą one dobrze ze sobą współpracować?
2. Czy jest możliwość abym Kingmax''a podłączył aby obsługiwał sam system a reszta pamieci była przeznaczona np, na gry?
3. Czy nie lepiej byłoby kupić 2GB pamięci i podłączyć z tą 1Gb?
4. Jak wydajność całego komputera sie zwiększy przy zmianie pamięci na wyższą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Tak
Ad2. Nie
Ad3. Zależy jaki system 32 czy 64 bity
Ad4.Zależy do czego służy komputer, ogólnie będzie lepeij chodził szybciej wczytywał aplikacje itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 22:23, TwoSwords napisał:

Witam, mam pamięć RAM Kingmax DDR II 1GB na 800MHz. I zastanawiam sie na kupnem GEIL
4GB (2x2GB) DUAL BLACK DRAGON 800Mhz CL5 BOX.


Dlaczego te pamięci akurat ? Bo najlepszy wybór, to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 22:55, dawidos170 napisał:

Dlaczego te pamięci akurat ? Bo najlepszy wybór, to to nie jest.


powiem wiecej ;] beznadziejny (tzn patrzac na zdolność OC jak i wydajność, bo jesli chodzi o wyglad to sprawa ma sie inaczej)

OCZ 4GB DDR II 800 Platinum Dual Channel (2 x 2GB)
GEIL ULTRA 800MHZ 4GB 2x2GB CL4
PATRIOT DDR2 4GB DUAL LLK CL4
OCZ 4GB 2x2GB Reaper 800 CL4
Corsair XMS2 2x2GB 800 MHz CL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:44, GANGSTERR napisał:

powiem wiecej ;] beznadziejny (tzn patrzac na zdolność OC jak i wydajność, bo jesli chodzi
o wyglad to sprawa ma sie inaczej)


To jeszcze zależy. Jeśli ma procesor AMD to rzeczywiście wybór kiepski, bo spadek wydajności jest wówczas bardzo znaczący, ale jeśli ma Core2 Duo to już nie ma aż tak wielkiego znaczenia jeśli chodzi i wydajność w grach. Jak wygląda sprawa O/C tego już niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się