Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2008 o 15:33, blacklio2 napisał:

O której płycie teraz mówisz?

to twoja wypowiedź:

Dnia 21.03.2008 o 15:33, blacklio2 napisał:

Nie do końca 915 i 925 również ma s.775 ale żaden C2D nie wejdzie na tą płytę czy to
65nm czy 45nm

nt tej płyty
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_nVidia/Asus_P 5N _T_Deluxe_nVidia_nForce_780i_SLI/pelny,id,49727/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 13:45, burczynski napisał:

Witam.
Chcialem sie spytac czy:
Warto ulepszac mojego kompa:
Plyta głowna: nie pamietam nazwy ale i tak do zmiany.
Amd Sempron 2800+ 2,0Ghz
AGP Ati Radeon 9600Pro 256mb
1,25Gb ram DDRI 400MHz
Na:
Intel Core2 Duo E4500 2,2Ghz (Box) @ 3,0Ghz.
GF 8800GTS 512 mb
GeiL Dual Ultra 2x 1Gb DDR2 800Mhz.

Dobry sprzęt na zmiane wybralem ?? Pieniadze na modernizacje to gora 1000zl :) a i obudow
zasilacz HDD zostają :)


jeszcze zasilacz pewnie do wymiany, bo założe sie, że twoj obecny by go nie uciągnał (no chyba, że masz coś ok 500W, ewentualnie 450W - ale nie mam pojęcia czy 450W to uciągnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież już napisałem, patrz post 27034

Przyczepiłem się tylko do twojej tezy, że każda płyta na s.775 będzie obsługiwała C2D a tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo ostatnich porad wciąż potrzebuję pomocy. Kilka osób odradzało mi płyty główne od MSI dlatego poszukałem innej równie dobrej (prawdopodobnie) płyty od Gigabyte''a, jednak cena Gigabyte GA-EP35-DS4 (426zł) to 100zł więcej niż cena MSI P35 NEO2-FIR (326zł).I dlatego wciąż mam dylemat czy bardziej opłaca się kupić "pakiet":

Gigabyte GA-EP35-DS4 + OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Performance Platinum XTC Edition
czy
MSI P35 NEO2-FIR + OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition

Niestety właśnie od ceny płyty głównej będzie zależał wybór RAM''u. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wcześniejszych porad- dlaczego MB od MSI byłaby złym wyborem? GANGSTERR stwierdziłeś "odradzam MSI" czy mógłbym wiedzieć dlaczego, może jakieś argumenty/informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 16:21, blacklio2 napisał:

Przyczepiłem się tylko do twojej tezy, że każda płyta na s.775 będzie obsługiwała C2D
a tak nie jest

ale ja nie powiedziałem, że każda płyta na s.775 obsługuje C2D. powiedziałem, że ta płyta główna obsługuje [i tu wymieniłem procki] i powiedziałem, że trzeba patrzeć po prostu na socket
post [27032]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 16:20, GANGSTERR napisał:

> Witam.
> Chcialem sie spytac czy:
> Warto ulepszac mojego kompa:
> Plyta głowna: nie pamietam nazwy ale i tak do zmiany.
> Amd Sempron 2800+ 2,0Ghz
> AGP Ati Radeon 9600Pro 256mb
> 1,25Gb ram DDRI 400MHz
> Na:
> Intel Core2 Duo E4500 2,2Ghz (Box) @ 3,0Ghz.
> GF 8800GTS 512 mb
> GeiL Dual Ultra 2x 1Gb DDR2 800Mhz.
>
> Dobry sprzęt na zmiane wybralem ?? Pieniadze na modernizacje to gora 1000zl :) a
i obudow
> zasilacz HDD zostają :)
>

jeszcze zasilacz pewnie do wymiany, bo założe sie, że twoj obecny by go nie uciągnał
(no chyba, że masz coś ok 500W, ewentualnie 450W - ale nie mam pojęcia czy 450W to uciągnie)


Mam zasilacz 400W. wiec nie uciagnie, a szkoda bo wkoncu 100 wiecej musze zaplacic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie ma znaczenia czy procek jest w technologii 45 czy 55nm, tylko na jako socket jest robiony. ta płyta obsługuje:
>Pentium Dual Core
>Pentium D
>Pentium 4>
>Intel Core2 Quad
>Intel Core2 Extreme
>Intel Core2 Duo
>Celeron
>bo ma gniazdo Socket 775 i musisz szukać procesorów, które mają własnie taki socket

Jeśli wierząc twoim słowom "nie ma znaczenia czy procek jest w technologii 45 czy 55nm, tylko na jako socket jest robiony" płyta z chipsetem 915, 925 obsłuży C2D bo ma socket s.775 a tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Weź Abita IP35 albo Foxconna P35A-S - leszpe od MSI i Gigabyte a kosztują około 350-370 zł. W dodatku nie wiem po co bierzesz jakieś przekombinowane pamięci. Zwykłe OCZ Platinum rev 2 wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chcem kupić nowy procesor. Mam podstawke AM2 i procesor AMD 64 3200+. Chciałbym kupić dwurdzeniowy do 500 zł maks. MUSI BYĆ AMD!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra. czyli dochodzimy do początku naszej rozmowy, kiedy napisałem, że zapewne masz rację i poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego jeśli płyta ma socket 775 to nie obsłuży proca na 775?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 17:58, kipil napisał:

Mam pytanie. Chcem kupić nowy procesor. Mam podstawke AM2 i procesor AMD 64 3200+. Chciałbym
kupić dwurdzeniowy do 500 zł maks. MUSI BYĆ AMD!!!

Z tego co wiem najlepszy z dwóch rdzeni w tej cenie jest Athlon 64 X2 6000+ ok. 450zł Bardzo wydajny i mocny proc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie pasuje tutaj ale nie znalazłem innego wątku... a więc chcę kupić internet bezprzeowdowy i kompletnie nie znam sie nic na tym... moze coś doradzicie , podpowiedzieć jaki kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 19:50, blacklio2 napisał:

Bierzesz lokalnego taniego ISP do tego kupujesz router z WiFi i po problemie
Sprecyzuj dokładniej co zamierzasz itd


Chodzi mi o to żeby w laptopie mieć internet bezprzeowdowy i myślalem nad jakims BlueConnect czy cos takiego ale nie znam sie na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesuje mnie kupno dobrej karty dźwiękowej i głośników. Co sądzicie o tym zestawie?

==> http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creative/Inspire__glosniki_o_bardzo_dobrym_wspolc zynniku_jakosci_do_ceny/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Xtreme_Audio__Creative_Inspire_A 500_5_1_retail/pelny,id,47764/

Czyli Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio oraz Creative Inspire A500 5.1 retail za 349zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już ciut lepiej, kwestia do czego będziesz to wykorzystywał na BC są limity pobrań 500 MB, 5GB, 10GB kwestia jaki abonament kupisz. Po przekroczeniu limitu łącze jest przycinane, do jakiej prędkości nie wiem dalej już przestałem się interesować szczegółami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 20:04, blacklio2 napisał:

No już ciut lepiej, kwestia do czego będziesz to wykorzystywał na BC są limity pobrań
500 MB, 5GB, 10GB kwestia jaki abonament kupisz. Po przekroczeniu limitu łącze jest przycinane,
do jakiej prędkości nie wiem dalej już przestałem się interesować szczegółami



Ten internet bedzie głownie do serfowania po różnych stronach itp może polecisz jakis inny internet ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się