Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2008 o 19:32, pan buba napisał:


zastrzeżenia jakie mam to ramy (nie wiadaomo jakie ci wsadzają), obudowa (kompletny shit), nagrywarka (są znacznie lepsze np. Pioneer DVR 215D), nie wiadomo jaki dysk ci daja (ale to nie aż take ważne) i najważniejsze, zasilacz. raz, ze według mnie za słaby, dwa, jesli przy pierwszym uruchomieniu kompa nie spalisz go, to bedziesz miał szczeście. Zasiłka odrazu do wymiany, ale jak znam życie, zestaw bedzie zabezpiczony plombami i jak je zerwiesz w celu wymiany zasiłki to stracisz gwarancje na wszystko. Ja mam taka maksyme, zeby wystrzegać sie gotowych zestawów i sam sobie składać kompa.

Lepszym rozwiązaniem byłoby:
C2D E8400
Foxconn P35A-S
2x1 GB PDP Patriot LLK 800 MHz CL 4
Seagate 250 GB z zapisem prostopadłym
Chieftec 500 W (jak kasy starczy to jakiegoś Corsaira)
Thermaltake Matrix (obudowa)
GF 9600 GT/8800 GT
Pioneer DVR-215D

zestaw powinien kosztować ok 2000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<<CIACH>>

Ja mam taka maksyme, zeby wystrzegać

Dnia 15.04.2008 o 20:18, GANGSTERR napisał:

sie gotowych zestawów i sam sobie składać kompa.

Lepszym rozwiązaniem byłoby:
C2D E8400
Foxconn P35A-S
2x1 GB PDP Patriot LLK 800 MHz CL 4
Seagate 250 GB z zapisem prostopadłym
Chieftec 500 W (jak kasy starczy to jakiegoś Corsaira)
Thermaltake Matrix (obudowa)
GF 9600 GT/8800 GT
Pioneer DVR-215D

zestaw powinien kosztować ok 2000 zł


Właśnie w tym problem, że złożenie kompa nie wchodzi w grę, bo ja tego nie potrafię, a pewnie bym coś schrzanił ;>
2. ja aż tak bardzo się nie orientuje w tych firmach itd. chce kupić kompa na allegro (budżet to 2500- 2600). Komp oczywiście do gier ;D

Większość kompów jest z tymi 4 rdzeniowymi prockami, mi to pasi, bo nie będę musiał wymieniać go przez kilka ładnych lat.

Według mnie obudowa jest każda taka sama (ale jak widzę to nie ;p) O zasilaczach, nagrywarkach i Bóg wie co jeszcze to już zupełnie zielony jestem.

Podsumowując: komp, ba być do grania, by starczył na kilka lat, budżet 2600 złotówek polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie umiem wymieniać sprzętu, ale znam się troszkę na rzeczy. Nie kupuj procków z 4-rdzeniami, bo to strata pieniędzy. Jeżeli komputer ma być do gier, to jeszcze przez długi czas nie wykorzystasz 2 rdzeni, a co dopiero 4. Jakbyś w grafice komputerowej siedział to rozumiem, ale do gier weź sobie jakiś dwurdzeniowy.
Na www.gral.pl możesz sobie poskładać części i zaznaczyć, aby dali ci to jako zestaw. Możesz powiedzieć, czy chcesz mieć zaplombowany czy przykręcony (ale mogę się mylić) , tylko w tym sklepie zawyżają ceny trochę jak dla mnie ;D . W innych te same komponenty wychodzą taniej, a lepsze tak samo, jak gorsze w tym sklepie (gral.pl) .

btw. jak źle mówię, to poprawcie mnie, nie chcę źle nikomu doradzić ;P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:

Właśnie w tym problem, że złożenie kompa nie wchodzi w grę, bo ja tego nie potrafię,
a pewnie bym coś schrzanił ;>
2. ja aż tak bardzo się nie orientuje w tych firmach itd. chce kupić kompa na allegro
(budżet to 2500- 2600). Komp oczywiście do gier ;D

Większość kompów jest z tymi 4 rdzeniowymi prockami, mi to pasi, bo nie będę musiał wymieniać
go przez kilka ładnych lat.

Według mnie obudowa jest każda taka sama (ale jak widzę to nie ;p) O zasilaczach, nagrywarkach
i Bóg wie co jeszcze to już zupełnie zielony jestem.

Podsumowując: komp, ba być do grania, by starczył na kilka lat, budżet 2600 złotówek
polskich.


Kompa jest dość łatwo złożyć, a 4 rdzenie sie nie opłacają, a nawet jeśli kupisz 4 rdzenie, to i tak pod koniec roku będzie 8 rdzeni a w 2009 jeszcze więcej.
4-rdzeniowe procki są gorsze w grach niż 2-rdzeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:


Właśnie w tym problem, że złożenie kompa nie wchodzi w grę, bo ja tego nie potrafię,
a pewnie bym coś schrzanił ;>

wbrew pozorą to nie jest takie trudne, sztuka polega na przykręceniu paru rzeczy śrubkami i podbięciem kabli

Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:

2. ja aż tak bardzo się nie orientuje w tych firmach itd. chce kupić kompa na allegro
(budżet to 2500- 2600). Komp oczywiście do gier ;D

Większość kompów jest z tymi 4 rdzeniowymi prockami, mi to pasi, bo nie będę musiał wymieniać
go przez kilka ładnych lat.

no i tu się mylisz, i to bardzo... . To jest zwykły chwyt marketingowy dla laików

Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:


Według mnie obudowa jest każda taka sama (ale jak widzę to nie ;p) O zasilaczach, nagrywarkach
i Bóg wie co jeszcze to już zupełnie zielony jestem.

różnia sie chociażby jakością wykonania (gubość blachy, stopien wnetylacji, bezsrubkowy montaz napędów)

Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:


Podsumowując: komp, ba być do grania, by starczył na kilka lat, budżet 2600 złotówek
polskich.


jak nie chcesz sam składać kompa, to idź do jakiegoś sklepu komputerowego i powedz im, ze chcesz kupić takiego kompa jakiego podałem (bez problemu pownieneś sie zmieścić w budżecie). Ewentualnie, sklepy internetowe oferują składania kompa (napewno proline, ale oni sobie każą dość drogo płacić no i maja wybór, ale taki znak.pl powinien też ci złożyć kompa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:

Właśnie w tym problem, że złożenie kompa nie wchodzi w grę, bo ja tego nie potrafię,
a pewnie bym coś schrzanił ;>


Jak kupisz w jednym sklepie części to Ci za darmo złożą.

Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:

2. ja aż tak bardzo się nie orientuje w tych firmach itd. chce kupić kompa na allegro
(budżet to 2500- 2600). Komp oczywiście do gier ;D


na allegro to szaja się kupi nie porządny komputer.

Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:


Większość kompów jest z tymi 4 rdzeniowymi prockami, mi to pasi, bo nie będę musiał wymieniać
go przez kilka ładnych lat.


Za ładnych parę lat to to będzie miało zerową wydajność.

Dnia 15.04.2008 o 21:21, pan buba napisał:

Podsumowując: komp, ba być do grania, by starczył na kilka lat, budżet 2600 złotówek
polskich.


Kilka lat w tej dziedzinie to 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie wcale nie musisz się znać sklepy znak.pl, esc.pl, apollo.pl, pcprojekt.pl, arest.pl, agito.pl proline.pl złożą Ci sprzęt dokładnie z takich komponentów jakich sobie wybierzesz za free lub za symboliczną opłatą 20 - 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:05, blacklio2 napisał:

Na sprzęcie wcale nie musisz się znać sklepy znak.pl, esc.pl, apollo.pl, pcprojekt.pl,
arest.pl, agito.pl proline.pl złożą Ci sprzęt dokładnie z takich komponentów jakich sobie
wybierzesz za free lub za symboliczną opłatą 20 - 30 zł


jesli chesz w proline za free to musisz czekać do tygodnia lub dwóch xD a jesli chcesz na drugi dzien to 100 zł biora...zdzierstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:05, blacklio2 napisał:

Na sprzęcie wcale nie musisz się znać sklepy znak.pl, esc.pl, apollo.pl, pcprojekt.pl,
arest.pl, agito.pl proline.pl złożą Ci sprzęt dokładnie z takich komponentów jakich sobie
wybierzesz za free lub za symboliczną opłatą 20 - 30 zł


Dobra, dzięki wielkie wam. Teraz to mi wytłumaczyliście. chyba jednak złożę kompa samodzielnie (tzn. korzystając z tych sklepów co podał blacklio2 (dzięki!)). PC-et może poczekać te 2 tygodnie, mi aż tak to nie spieszno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych sklepów co podał blacklio2, to polecam apollo.pl, dostalem wadliwą płytę, odesłałem in i po 2 dniach miałem już dobrą :). Ale inne sklepy też są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:42, pan buba napisał:

> Na sprzęcie wcale nie musisz się znać sklepy znak.pl, esc.pl, apollo.pl, pcprojekt.pl,

> arest.pl, agito.pl proline.pl złożą Ci sprzęt dokładnie z takich komponentów jakich
sobie
> wybierzesz za free lub za symboliczną opłatą 20 - 30 zł

Dobra, dzięki wielkie wam. Teraz to mi wytłumaczyliście. chyba jednak złożę kompa samodzielnie
(tzn. korzystając z tych sklepów co podał blacklio2 (dzięki!)). PC-et może poczekać te
2 tygodnie, mi aż tak to nie spieszno


Ja znowu polecam znak.pl, bo z nimi miałam doczynienia. Co prawda, ja do sklepu przyszłam z kartką z wypisanymi komponentami kompa :) , bo dokładnie wiedziałam, czego chcę. Doradzono mi jednak niewielkie zmiany, z których jestem zadowolona. Poza tym słuchałam, co doradzają innym klientom -"nieco zielonym" w kwestii komputerowej i ich propozycje były naprawdę niezłe. Prawda jest taka: najlepsze są takie sklepy, gdzie traktują cię jak partnera, a nie osobnika z forsą, któremu można wszystko wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradzi mi ktoś co mam zrobić? Planowałem wymienić płytę z prockiem (ram to konieczność DDR=>DDR2). Chciałem kupić Phenoma bo z linuxami się bardziej lubią. Podobno nie ma problemów. Ale: płytę chce na 2 karty a że mam GF''a to SLI. Tylko problem jest taki, że nie widzę płyt na am2+ które wspierają SLI. Chyba, że da sie wsadzić phenoma w am2? Tylko czy to ma sens?
No chyba, że o czymś nie wiem i to czy SLI/crossfire jest obsługiwane nie zależy od mobo?

Inne wyjście to olać AMD i kupić CoreQuada, tu problem będzie tylko z Pingwinkiem. Cena też większa ale cóż... :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 12:34, VaRIaT napisał:

Doradzi mi ktoś co mam zrobić? Planowałem wymienić płytę z prockiem (ram to konieczność
DDR=>DDR2). Chciałem kupić Phenoma bo z linuxami się bardziej lubią. Podobno nie ma
problemów. Ale: płytę chce na 2 karty a że mam GF''a to SLI. Tylko problem jest taki,
że nie widzę płyt na am2+ które wspierają SLI.
Chyba, że da sie wsadzić phenoma w am2?
Tylko czy to ma sens?
No chyba, że o czymś nie wiem i to czy SLI/crossfire jest obsługiwane nie zależy od mobo?

Inne wyjście to olać AMD i kupić CoreQuada, tu problem będzie tylko z Pingwinkiem. Cena
też większa ale cóż... :[


Chociażby ta: http://www.znak.pl/index.php?cid=327&scid=2650&prid=s2AsuM3NHTDeluxe+Mempipe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tru, wygląda sexownie. Cóż, cała wypłata pójdzie na MOBO. Liczyłem że będzie coś tańszego ale chyba nie ma innej opcji. Znając moje szczęście niecały miesiąc po zakupie stanieje do 450. :P (Tak jak było z GF''em i Athlonem 64 :)) Dzięki. Tej stronki nie znałem... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się