Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2008 o 15:20, TROLL1216 napisał:


>
> Żadnego A4Techa. Tylko Razery czy Logitechy.

tzn jakiego jezeli moge wiedziec ?


Moze tak. Jesli chcesz miec bardzo dobra myszke do grania to swez RAZERA ceny do 150zl natomiast jezeli szukasz jakiegos super LOGITECHA to trzba by dac ze 250zl za G9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 15:28, MLODY2K6 napisał:

>


I znowu wyolbrzymiasz ;) Idzie znaleźć dobrego Logitecha taniej. Kwestia ile DPI ma mieć i czy na kablu czy bez kabla. Natomiast jak Razery do 150 zł to ja jestem chińskim Tybetańczykiem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 15:31, dawidos170 napisał:

> >

I znowu wyolbrzymiasz ;) Idzie znaleźć dobrego Logitecha taniej. Kwestia ile DPI ma mieć
i czy na kablu czy bez kabla. Natomiast jak Razery do 150 zł to ja jestem chińskim Tybetańczykiem
^^


Nie. Chodzilo mi o prownanie tych 2 firm. Razer ma praktycznie identyczne produkty pod wzgledem technologicznym jak LOGITECH tyle ze sa troche tansze. do 150 chodzilo mi o dobre RAZERY te super sa troche drozsze.

http://allegro.pl/search.php?string=razer&category=4564&order=p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 15:35, MLODY2K6 napisał:

do 150 chodzilo mi o
dobre RAZERY te super sa troche drozsze.


Domyślam się ;) Copperhead i Lachesis są droższe ;) Diamondbacka i DA można dostać za mniej niż 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 16:28, pitors89 napisał:

Znacie jakieś dobre wiatraki do kompa, by nie były głośne, ale żeby dobrze chłodziły?
Jakie firmy są najlepsze?


Tutaj jest bardzo duzy wybor. Ja sam uzywam Thermaltake i SCYTHE. Sa NOCTUA NOISEBLOCKER wybor jest duzy. Wszystko znajdzisz tutaj.

www.cooling.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Widzę, że temat jest dość popularny ale czy ktoś mógłby mi pomóc w mojej sprawie? Jest opisana na 1410 stronie. Dodam że mój budżet to około 300 zł i szukam dysku ze złączem ATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc prawie final config, zakup w maju - troszke pozmieniane za radą kolegów (Thanks!) ;).

- Intel Q9300
- Corsair Dominator 1066 4x1GB
- Seagate Barracuda 7200.11
- EVGA 9800 GTX SSC
- Thermaltake Armor
- Scythe Mugen
- Pioneer 215D
- Tagan U88 500W
+ ew. wentylatorki, regulacja obrotów dojdzie

- 500W Tagana powinno pociągnąć to spokojnie, prawda?

Płyta główna: poczytam jeszcze troszkę i zastanowię się nad Asus''em Maximus Formula bądź Gigabyte''em GA-DQ6 na X48 bądź X38. Już tylko one wchodzą w grę. Według CHIP''a ( Test płyt LGA 775 03/2008 ) taka kolejność obowiązuje: Gigabyte X38 ---> Maximus Formula ---> Gigabyte X48. Myślę, że są to jednak minimalne różnice. Coś z tego będzie trzeba wybrać. Czy X48 odgrywa tu jakąś większą rolę, czy może jest przyszłościowy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 16:28, pitors89 napisał:

Znacie jakieś dobre wiatraki do kompa, by nie były głośne, ale żeby dobrze chłodziły?
Jakie firmy są najlepsze?


Zaloz ktorys z tych wiatrakow..... :):):)

Tak na powaznie to osobiscie korzystam z coolerka 12cm firmy AC fann 12 jako wywiew z budy.
Jest bardzo cichy i wystarczajaco wydajny.
Do wwiewu mam coolerek 12cm firmy zalman .
Obydwa sa zamontowane na gumkach co niweluje jakiekolwiek drgania.

20080423164148

20080423164155

20080423164204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 16:43, Marth napisał:

Ok, a więc prawie final config, zakup w maju - troszke pozmieniane za radą kolegów (Thanks!)
;).

- Intel Q9300
- Corsair Dominator 1066 4x1GB
- Seagate Barracuda 7200.11
- EVGA 9800 GTX SSC
- Thermaltake Armor
- Scythe Mugen
- Pioneer 215D
- Tagan U88 500W
+ ew. wentylatorki, regulacja obrotów dojdzie

- 500W Tagana powinno pociągnąć to spokojnie, prawda?

Płyta główna: poczytam jeszcze troszkę i zastanowię się nad Asus''em Maximus Formula
bądź Gigabyte''em GA-DQ6 na X48 bądź X38. Już tylko one wchodzą
w grę. Według CHIP''a ( Test płyt LGA 775 03/2008 ) taka kolejność obowiązuje: Gigabyte
X38 ---> Maximus Formula ---> Gigabyte X48. Myślę, że są to jednak minimalne różnice.
Coś z tego będzie trzeba wybrać. Czy X48 odgrywa tu jakąś większą rolę, czy może jest
przyszłościowy? :)


Zasadniczej roznicy miedzy chipsetem X48 a X38 nie ma. X48 charkateryzuje sie przedewszystki zmniejszonym poborem energi gdyz plyta odlacza poszczegolne elementy wted kiedy on sa nie potrzebne do pracy. Ja bym wzial X48 i mial spokoj. Reszta kompa ok. Pamietaj ze do budy przydal by sie jakis regulator chodzi mi o wentylatory gdyz standardowo sa troche glosne. (wszystko na mym GS a dokladnie : http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=466151&n=35 )Co do zasilacza to pociagnie. Acha mozesz miec pewien problem z pamieciami. Jesli zamontujesz SCYTHE MUGEN na tym gigabycie moga nie wejsc pamieci gdzy one maja duze radiatory o krztalcie grzebienia. ja je mialem kupowac al mi sie nie zmiescily na moim DQ6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 17:14, michalmozejkomm napisał:

Czy mógł by ktoś doświadczony powiedzieć mi jaką kartę graficzną najlepiej kupić(do ok.200-230zł)
ale żeby te już nowsze gry chodziły??pilne;)


Z nowszych to ATI HD 3650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 17:14, michalmozejkomm napisał:

Czy mógł by ktoś doświadczony powiedzieć mi jaką kartę graficzną najlepiej kupić(do ok.200-230zł)
ale żeby te już nowsze gry chodziły??pilne;)


Jakie już nowsze ? Za 200 zł to zakupisz 7300 GT DDR3 albo poszukaj 8600GT DDR3 (koniecznie DDR3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 17:14, michalmozejkomm napisał:

Czy mógł by ktoś doświadczony powiedzieć mi jaką kartę graficzną najlepiej kupić(do ok.200-230zł)
ale żeby te już nowsze gry chodziły??pilne;)


A bardzo Ci się spieszy? Bo jeśli nie to ja za ok. miesiąc, może mniej będę wymieniał kartę graficzną: Gigabyte 7600GT 128 MB GDDR3. Za te 200 zł mógłbym ją sprzedać. Acha i mam ją dopiero pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zmieniać Radeona 9800 Pro na GF 7600 GS... Athlon XP 2200, 1 GB DDR 400... Czy i jaki będzie wzrost wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 18:09, DJ Danielus napisał:

Słaba platforma.... Trzeba by pomyśleć o nowej.

Tyle to wiem...wiem nawet co bym kupił... :-)... chodzi wyłącznie o ewentualną wymianę karty... wymiana kompa nie wchodzi na razie w grę... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się