Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Narazie takie coś uskładałem :
Tagan 500W [TG500-U33 2-Force II]
Intel Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz, BOX
Foxconn P35A-S /Intel P35/
Galaxy GeForce 9600GT CoolerMaster ICY Blue 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4
Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS] - jak braknie miejsca to kupie drugi i zrobie tak jak piszesz ;)
Sharkoon Avenger Economy - tańszej w miarę wyglądającej obudowy na esc.pl nie znalazłem :/

Na esc.pl chcą za to 1783zł, chce żeby było jak najbliżej 1600zł da rade coś z tym zrobić? ;D Może kartę graficzną na jakąś tańszą wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 18:29, Ledoke napisał:

Narazie takie coś uskładałem :
Tagan 500W [TG500-U33 2-Force II]
Intel Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz, BOX
Foxconn P35A-S /Intel P35/
Galaxy GeForce 9600GT CoolerMaster ICY Blue 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4
Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS] - jak braknie miejsca to kupie
drugi i zrobie tak jak piszesz ;)
Sharkoon Avenger Economy - tańszej w miarę wyglądającej obudowy na esc.pl nie znalazłem
:/

Na esc.pl chcą za to 1783zł, chce żeby było jak najbliżej 1600zł da rade coś z tym zrobić?
;D Może kartę graficzną na jakąś tańszą wymienić?


Tańszego 9600 GT już raczej nie znajdziesz. Poza tym, nie widze sensu kupowania słabszej grafy od 9600 GT. Masz dwie możliwości, wziaść tańsza. 450W zasiłke (np. Ten corsair co podałem) lub to co proponuje blacklio2, czyli tanszą płyte głowną (Gigabyte GA-P31-DS3L), czego ja akurat nie popieram. Teraz ty musisz dokonać wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 18:35, GANGSTERR napisał:

Tańszego 9600 GT już raczej nie znajdziesz.

A to źle że najtańszego wybrałem? Parametry ma chyba takie same jak tamten od Asusa, jakiejś mega wypaśnej karty do OC nie potrzebuje ;)

Dnia 28.04.2008 o 18:35, GANGSTERR napisał:

Masz dwie możliwości, wziaść tańsza. 450W zasiłke (np. Ten corsair co podałem)

Chciałem go wziąść ale w konfiguratorze na Komputroniku wyskoczyło mi że jest niekompatybilny z płytą główną od Gigabyte, jak mnie upewnisz ze z płyta od Foxconn''a wszystko będzie dobrze działać to go wezmę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co 2 napędy na SATA, dlaczego od razu małej pojemności 250 - 320 spokojnie starczy ( hipotetycznie )

Taak filmy jak i Ja, ale to nie jest priorytetem dla każdego użytkownika kompa
8400, Quad nie ten budżet, ale to wszystko decyzja kupującego dobra mobo i słabszy procek i OC, czy przeciętne mobo dobry proc i dobra grafika bez OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh w tym budżecie mobo na Gigabyte P31-DS3L, memki Adaty 800 CL4, dysk Seagate ST3250410AS taniej, lecz nieco gorzej w 2 pierwszych przypadkach

Dlaczego zasilacz ma być niekompatybilny z mobo Gigabyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 18:58, Ledoke napisał:

A to źle że najtańszego wybrałem? Parametry ma chyba takie same jak tamten od Asusa,
jakiejś mega wypaśnej karty do OC nie potrzebuje ;)

pisząc, ze najtańszy nie miałem namyśli że najgorszy ;) praktycznie każdy GF 9600 GT to układ referencyjny niczym sie nie różniący sie od innych, ale właśnie akurat twój galaxy ma chyba inne chłodzenie, co do reszty to nie wiem. W każdym bądź razie Galaxy to dobra firma z dobrym chłodzeniem (autorstwa CoolerMaster). Możesz brać ;) Ja osobiście postawiłem na Zotaca

Dnia 28.04.2008 o 18:58, Ledoke napisał:

Chciałem go wziąść ale w konfiguratorze na Komputroniku wyskoczyło mi że jest niekompatybilny
z płytą główną od Gigabyte, jak mnie upewnisz ze z płyta od Foxconn''a wszystko będzie
dobrze działać to go wezmę ;)

o ile wszystko pójdzie dobrze (czyt. dostane wreszcie częsci) to ci jutro powiem ;). Patrząc po wtyczkach zasiłka powinna być kompatybilna, ale jak mówiłem, poczekaj do jutra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 19:01, dave03 napisał:

> a toca 3 tez by chodzila na minimalnych bo ja mam 1.19 ghz A tam potrzebne jest
1.5

Z tego co czytałem (zdaje się, że w CDA) to Toca 3 ma mniejsze wymaganie sprzętowe niż
Toca 2. A tym że masz słabszego procka niż pisze w wymaganiach to się za bardzo nie przejmuj,
bo mój kumpel w Toce 3 gra na Celeronie 1.3 Ghz i nie narzeka. Jak będziesz miał lepszą
kartę niż GF FX5200 to Ci gra będzie śmigać.

GF FX 5200 by wystarczył toca 3 nie dziala mi bo ja mam karte GF 2 MX/MX400 i dlatego mi nie dziala bo karta nie obsluguje Direct x 9.0c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:32, GANGSTERR napisał:

> A to źle że najtańszego wybrałem? Parametry ma chyba takie same jak tamten od Asusa,

> jakiejś mega wypaśnej karty do OC nie potrzebuje ;)
pisząc, ze najtańszy nie miałem namyśli że najgorszy ;) praktycznie każdy GF 9600 GT
to układ referencyjny niczym sie nie różniący sie od innych, ale właśnie akurat twój
galaxy ma chyba inne chłodzenie, co do reszty to nie wiem. W każdym bądź razie Galaxy
to dobra firma z dobrym chłodzeniem (autorstwa CoolerMaster). Możesz brać ;) Ja osobiście
postawiłem na Zotaca


Zależy jakie to chłodzenie.

CoolerMaster -> suszarka, niesamowicie głośne.
CoolerMaster Heatpipe -> ciche, wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:31, blacklio2 napisał:

Heh w tym budżecie mobo na Gigabyte P31-DS3L, memki Adaty 800 CL4,

Na razie sobie zostawie to co mi GANGSTERR podał, jak kasy nie dostane tyle co się spodziewam to pewnie wezmę to co napisałeś ;) Chociaż nie wiem czy wtedy nie by było lepiej wziąść dobrą płytę główną a procek i grafe z niższej pułki...

Dnia 28.04.2008 o 19:31, blacklio2 napisał:

dysk Seagate ST3250410AS

Ten dysk jest lepszy od tego z WD? Gwarancji ma więcej wiec pewnie jest mniej problemowy ;D

Dnia 28.04.2008 o 19:31, blacklio2 napisał:

Dlaczego zasilacz ma być niekompatybilny z mobo Gigabyte?

Nie wiem, tak mi w konfiguratorze sprzętu na Komputroniku pisało...

@GANGSTERR
Dobrze, poczekam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:47, george93 napisał:

GF FX 5200 by wystarczył toca 3 nie dziala mi bo ja mam karte GF 2 MX/MX400 i dlatego
mi nie dziala bo karta nie obsluguje Direct x 9.0c


Mimo wszystko najlepiej by było jakbyś w tego kompa nic nie inwestował, bo będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Fakt, że niewielkie, ale jak przejdziesz Toce 3 to zobaczysz inną lepszą grę i znowu będzie trzeba zmieniać procka, później dokładać RAMu i tka bez końca. Najlepiej będzie kupić po prostu nowy komputer jeśli masz tylko taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:54, dave03 napisał:

> GF FX 5200 by wystarczył toca 3 nie dziala mi bo ja mam karte GF 2 MX/MX400 i dlatego

> mi nie dziala bo karta nie obsluguje Direct x 9.0c

Mimo wszystko najlepiej by było jakbyś w tego kompa nic nie inwestował, bo będą to pieniądze
wyrzucone w błoto. Fakt, że niewielkie, ale jak przejdziesz Toce 3 to zobaczysz inną
lepszą grę i znowu będzie trzeba zmieniać procka, później dokładać RAMu i tka bez końca.
Najlepiej będzie kupić po prostu nowy komputer jeśli masz tylko taką możliwość.

niestety nie mam takiej mozliwosci ja nie gram w wiele gier fifa i toca 3 zupelnie mi wystarczy a jesli beda te gry mi dzialac na GF FX 5200 to sobie ja kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 19:50, Bluray napisał:

Zależy jakie to chłodzenie.

CoolerMaster -> suszarka, niesamowicie głośne.

zostało one poprawione (bodajże własnie w 9600GT) i teraz jest cisza ;)

Dnia 28.04.2008 o 19:50, Bluray napisał:

CoolerMaster Heatpipe -> ciche, wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:14, george93 napisał:

niestety nie mam takiej mozliwosci ja nie gram w wiele gier fifa i toca 3 zupelnie mi
wystarczy a jesli beda te gry mi dzialac na GF FX 5200 to sobie ja kupie


za 90-100 zł masz GF 6600 GT, a to jest znacznie lepszy wybór. Kompletnie nie rozumiem, czemu sie tak uparłeś na tego FX 5200

http://www.allegro.pl/item355512007_cravcom_6600_gt_gigabyte_agp_8x_poznan.h tml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:18, GANGSTERR napisał:

> niestety nie mam takiej mozliwosci ja nie gram w wiele gier fifa i toca 3 zupelnie
mi
> wystarczy a jesli beda te gry mi dzialac na GF FX 5200 to sobie ja kupie

za 90-100 zł masz GF 6600 GT, a to jest znacznie lepszy wybór. Kompletnie nie rozumiem,
czemu sie tak uparłeś na tego FX 5200

http://www.allegro.pl/item355512007_cravcom_6600_gt_gigabyte_agp_8x_poznan.h tml

ja chce kupic taka karte zeby dzialala mi toca 3 i zeby byla tania ja nie potrzebuje jakies super karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam....mam pytanko:

Czy ktos zszanownych gramowiczow mial mozliwosc pracowac z koscmi ramu mushkin 1066 mhz CL5 ?.

Chetnie poczytam opinie bo w necie niczego konkretnego nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 17:20, george93 napisał:

ja chce kupic taka karte zeby dzialala mi toca 3 i zeby byla tania ja nie potrzebuje
jakies super karty


Ale 6600 to nie jest żadna super karta. TylkoFX5200 to chłam i badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 17:50, dawidos170 napisał:

> ja chce kupic taka karte zeby dzialala mi toca 3 i zeby byla tania ja nie potrzebuje

> jakies super karty

Ale 6600 to nie jest żadna super karta. TylkoFX5200 to chłam i badziewie.

a lepiej kupic uzywana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 17:50, dawidos170 napisał:

TylkoFX5200 to chłam i badziewie.


ja na 5200 stalkera przeszedlem wiec nie uwazam ze ta karta to badziewie ;) - aczkolwiek calkowicie mija sie z celem kupowanie jej dzisiaj.

dawno dawno temu kiedy nie bylo wiadomo ze te karty byly be nie mialo to znaczenia - fx 5200 byla najtansza karta obslugujaca dx 9c :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się