Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tak się zastanawiam jak to dokładnie jest z monitorami LCD. Mają natywną rozdzielczość i tylko na niej funkcjonują poprawnie, tak? A jeśli używa się innej to jak to się dokładnie objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:24, tomoliop napisał:

Tak się zastanawiam jak to dokładnie jest z monitorami LCD. Mają natywną rozdzielczość
i tylko na niej funkcjonują poprawnie, tak? A jeśli używa się innej to jak to się dokładnie
objawia?

Jest skalowanie w górę ale nie ma skalowania w dół. Jedne gry po włączeniu wyższej niz natywna nie uruchomią sie w niej, a inne poprostu utną obraz (vide Homeworld 2). Osobiście nie zauważyłem większych problemów z graniem w niższych rozdzielczościach, ale dobrze jest jak są one w tych samych proporcjach co ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:24, tomoliop napisał:

Tak się zastanawiam jak to dokładnie jest z monitorami LCD. Mają natywną rozdzielczość
i tylko na niej funkcjonują poprawnie, tak? A jeśli używa się innej to jak to się dokładnie
objawia?


natywna rozdzielczość mówi ile pikseli rzeczywistych ma dany monitor. Jeśli używasz innej rozdzielczości to układ w monitorze musi przeskalować obraz tak oby móc go wyświetlić na monitorze. Wygląda to tak, że jak ustawisz inną rozdzielczość to musi on jeden piksel tamtej wyświetlić na kilku rzeczywistych. Sposób skalowania zależy od użytego przez producenta algorytmu. Objawia się to zazwyczaj tym że obraz w innej rozdzielczości ( wyświetlany w trybie pełnoekranowym) jest trochę niewyraźny, albo odbiega od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:24, tomoliop napisał:

Tak się zastanawiam jak to dokładnie jest z monitorami LCD. Mają natywną rozdzielczość
i tylko na niej funkcjonują poprawnie, tak? A jeśli używa się innej to jak to się dokładnie
objawia?

Obawiam się, że w niższych rozdzielczościach również mogą wystąpić zniekształcenia obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:17, morthi napisał:

> TylkoFX5200 to chłam i badziewie.

ja na 5200 stalkera przeszedlem wiec nie uwazam ze ta karta to badziewie ;) - aczkolwiek
calkowicie mija sie z celem kupowanie jej dzisiaj.

dawno dawno temu kiedy nie bylo wiadomo ze te karty byly be nie mialo to znaczenia -
fx 5200 byla najtansza karta obslugujaca dx 9c :)

To juz sam nie wiem co kupic GF 6600 GT czy GF FX 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj ostatni raz, prawdopodobnie oczywiście. ;-)

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 - 671 zł
Płyta główna: Foxconn P35A-S - 299 zł
Pamięć: Geil Ultra 4GB (2x2GB, 800MHz, CL4) - 338 zł
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 250GB - 148 zł
Nagrywarka: DVD-RW Pioneer DVR-215D - 91 zł
Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Audigy SE OEM - 63 zł
Karta graficzna: GeForce 8800GTS Zotac 512MB - 766 zł
Obudowa: CoolerMaster Cavalier 3 Silver - 239 zł
Zasilacz: Chieftec CFT-560A-12S 560W - 229 zł
+ mysz, klawiatura i napęd FDD ( ;) ) - 85 zł

Całość: 2929 zł

Co o tym myślicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:01, Adham napisał:


Witaj. Ja składam podobnego kompa, zestaw jak najbardziej ok. Mógłbyś pomyśleć nad porządną myszą, napęd FDD to raczej przeżytek już, choć może się przydać do zmiany biosu mobo. Jako dysk polecam 250 GB WD AAKS, choć pewnie ta Barracuda też niezła jest. Nieco droższą opcją dla twojej zasiłki może być Corsair HXEU 520W lub jakiś Be Quiet Straight Power. To tyle ode mnie, myślę, że pomogłem trochę. :D
PS. Gdzie tak tanio znalazłeś tego GF 8800GTS ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:01, george93 napisał:

> > ja chce kupic taka karte zeby dzialala mi toca 3 i zeby byla tania ja nie potrzebuje

>
> > jakies super karty
>
> Ale 6600 to nie jest żadna super karta. TylkoFX5200 to chłam i badziewie.
a lepiej kupic uzywana?


Lepsze używane 6600GT niż FX5200.

Morthi - a ja na Radeonie 9200 SE ( z bólem ) o czym to świadczy ? FX5200 to chłam bo już widać jego słabości. Kiedy wchodziła nie było wiadome co to tak naprawdę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:56, chinek423 napisał:

napęd FDD to raczej przeżytek już

Hm, w sumie racja, raczej nie wezmę jednak, chociaż to w sumie tylko 20 zł. ;-)

Dnia 30.04.2008 o 16:56, chinek423 napisał:

PS. Gdzie tak tanio znalazłeś tego GF 8800GTS ??

Sklep zwie się Gral, ale chyba tylko na Pomorzu (Gdańsk, Gdynia, chyba Tczew jeszcze, więcej nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

agrh, ale żal. Moj nowy Foxconn P35A-S okazał sie zepsuty (od nowości). W ogole komp mi sie nie uruchamia. Ciut więcej info na moim GS

sorry za offa ;p

Ledoke
z tego co udało mi sie sprawdzić, to ten corsair jest jak najbardziej kompatybilny z tym foxconnem (czyt ma wszystkie potrzebne kable)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:24, tomoliop napisał:

Tak się zastanawiam jak to dokładnie jest z monitorami LCD. Mają natywną rozdzielczość
i tylko na niej funkcjonują poprawnie, tak? A jeśli używa się innej to jak to się dokładnie
objawia?

objawia się to tym, że przynajmniej u mnie nie ustawię wyższej rozdziałki niż natywna,a na niższych niż natywna gry wyglądają jakby zastosować na nich coś odwrotnego do antyaliasingu, czyli są schodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między integrą muzyczną a Audigy SE nie odczujesz różnicy jak już to Audigy Player Sb0090 z allegro lub Audigy 2 ZS również z allegro

Za 20 zł więcej masz BFG fabryczne podkręconego w www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań, otóż , czy GeForce 9800GTX zmieści się do TACENS ALGEO ? Czy opłaca się zaoszczędzić trochę na mobo i zamiast Foxconn mars wziąć coś z DFI np. Dk P35 T2rs? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to co do upgrade''u prawie się zdecydowałem ;]
Gigabyte MA770-DS3
Gigabyte GeForce 9600GT SilentPipe 512MB DDRIII spójrzcie tu na taktowanie pamięci, błąd sklepu? http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11932
Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK
Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio
Chieftec 500W i właśnie: 450W czy 500W?

I jeszcze raz: czy wszystko się zgadza? Nic nie będzie się ograniczać na wzajem (wsadzę do tego jeszcze Athlona X2 4800+)?
P.S.: Na komputroniku w komentarzach tej karty pisali, że się grzeje, więc wskażcie jakiś wentylatorek na tę kartę :)
Z góry dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 11:04, tomasz23 napisał:

No to co do upgrade''u prawie się zdecydowałem ;]
Gigabyte MA770-DS3
Gigabyte GeForce 9600GT SilentPipe 512MB DDRIII spójrzcie tu na taktowanie pamięci, błąd
sklepu? http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11932
Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK
Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio
Chieftec 500W i właśnie: 450W czy 500W?

450W powinno wystarczyć

Dnia 01.05.2008 o 11:04, tomasz23 napisał:


I jeszcze raz: czy wszystko się zgadza? Nic nie będzie się ograniczać na wzajem (wsadzę
do tego jeszcze Athlona X2 4800+)?
P.S.: Na komputroniku w komentarzach tej karty pisali, że się grzeje, więc wskażcie jakiś
wentylatorek na tę kartę :)
Z góry dzięki ;]



nie wsadzisz na to wentylatorka, co najwyżej musisz miec bardzo przewiewną budęm moze lepiej, jak wezmiesz coś aktywnego, tylko ze musisz miec na uwage, ze referencyjne chłodzenie jest bardzo głośne, ale za to chłodzi ramy. Moze zdecyduj sie na Gigabyte z Zalmanem i dokup do tego radiatorki na ramy i bedzie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 11:10, GANGSTERR napisał:

450W powinno wystarczyć

Acha to dobrze. Trochę zaoszczędzę :D

Dnia 01.05.2008 o 11:10, GANGSTERR napisał:

nie wsadzisz na to wentylatorka, co najwyżej musisz miec bardzo przewiewną budęm moze
lepiej, jak wezmiesz coś aktywnego, tylko ze musisz miec na uwage, ze referencyjne chłodzenie
jest bardzo głośne, ale za to chłodzi ramy. Moze zdecyduj sie na Gigabyte z Zalmanem
i dokup do tego radiatorki na ramy i bedzie cisza


Ni nie wiem, bo ta Silent Pipe jest już fabrycznie podkręcona. Może wezmę jakiś dobry wiatrak do budy i już. :) A te ramy już mają przecież radiatorki to gdzie miałbym je wsadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2008 o 11:22, tomasz23 napisał:

Ni nie wiem, bo ta Silent Pipe jest już fabrycznie podkręcona. Może wezmę jakiś dobry
wiatrak do budy i już. :) A te ramy już mają przecież radiatorki to gdzie miałbym je
wsadzić?


mowie o radiatorkach na ramy od karty graficznej. A co to za problem samemu sobie karte graficzną podkręcić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 11:26, GANGSTERR napisał:

mowie o radiatorkach na ramy od karty graficznej. A co to za problem samemu sobie karte
graficzną podkręcić ?


Nie bardzo rozumiem co masz na myśli... o tych radiatorkach
A problem jest taki, że:
1. Nie mam pojęcia jak to zrobić
2. Jest tańsza od (niektórych) niepodkręconych i najtańsza z podkręconych
3. Nawet jakbym się już nauczył podkręcać to już bym miał ułatwione zadanie (bo czytałem, że da się podkręcić do 740 Mhz) tzn. mniej podkręcania x)

http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=3598
takie coś się nadaje na cooler?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się