Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Asus P5K Pro równie dobra jak ten Foxconn, ale inny jest aspekt tego, w tej niszy cenowej jest tak dużo udanych produktów że każdy poleca to co akurat ma w domu itd itp.

Poszukaj sobie testów
ABIT IP35
Asus P5K PRO
Foxconn P35A-S
Gigabyte EP35C-DS3R
MSI P35 NEO2-FR/FIR

Jakąkolwiek płytę z nich kupisz będziesz zadowolony, bo oferują praktycznie to samo mogą jedynie się różnić wyposażeniem

Odnośnie zasilacza obydwa są bardzo dobre, sam musisz poczytać testy opinie i dokonać wyboru

Teraz odnośnie grafiki jeśli mówicie na temat GeForce GTX 280 oraz GeForce GTX 260, co najważniejsze TDP na poziomie 240W model 280 ma być wydajniejszy od 9800GX2 to cenę sobie wyobraźcie coś koło 1800 - 2000 zł. Tak wiec nie ma na co czekać, tylko kupować to co jest aktualnie na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja ;)

Karta jest już u mnie (Zotac 9600 GT AMP!), teraz pojawił się problem z jednym kabelkiem - nie wiem za bardzo gdzie go podłączyć. Wetknąłem w go w jeden slot ale wątpię, aby to było właściwe miejsce dla niego.

20080523095925

20080523095939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:59, Lesz3yk napisał:

Znowu ja ;)

Karta jest już u mnie (Zotac 9600 GT AMP!), teraz pojawił się problem z jednym kabelkiem
- nie wiem za bardzo gdzie go podłączyć. Wetknąłem w go w jeden slot ale wątpię, aby
to było właściwe miejsce dla niego.

Przydałby się skan z instrukcji płyty głównej. A najlepiej to sam ją przeczytaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:59, Lesz3yk napisał:

Znowu ja ;)

Karta jest już u mnie (Zotac 9600 GT AMP!), teraz pojawił się problem z jednym kabelkiem
- nie wiem za bardzo gdzie go podłączyć. Wetknąłem w go w jeden slot ale wątpię, aby
to było właściwe miejsce dla niego.


ale zaraz zaraz co ty chcesz zrobic z tym kablem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:59, Lesz3yk napisał:

Znowu ja ;)

Karta jest już u mnie (Zotac 9600 GT AMP!), teraz pojawił się problem z jednym kabelkiem
- nie wiem za bardzo gdzie go podłączyć. Wetknąłem w go w jeden slot ale wątpię, aby
to było właściwe miejsce dla niego.


Lesz3yk wydaje mi się,że tych kabelków nie trzeba podłączać. Ale nie wiem bo ja w swojej takich nie miałem. One są od dźwięku ( SPDIF ) oraz od masy ( GDN )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korzystając z okazji, ze ceny RAMu spadły do bardzo niskich poziomów, chciałbym wyposażyć się w 2GB tegoż komponentu (w jednej kości, chyba, że lepsze będą np. 2 - zdaję się tutaj na Was). Jednakże totalnie nie orientuję się, co, gdzie i jak kupić jeżeli chodzi o pamięć operacyjną. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Moja płyta główna to MSI N9N Neo MS-7260 z chipsetem nVidia nForce 550, podstawka AM2. Obecnie mam takie pamięci (screeny). Gdyby były potrzebne jakieś dodatkowe informacje, proszę pisać. Nie zależy mi na jakiś super najlepszych kościach, ale żeby były dobre i jednocześnie niezbyt drogie. Pozdrawiam.

20080523115720

20080523115805

20080523120007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 12:00, Dark Demon napisał:

Witam. Korzystając z okazji, ze ceny RAMu spadły do bardzo niskich poziomów, chciałbym
wyposażyć się w 2GB tegoż komponentu (w jednej kości, chyba, że lepsze będą np. 2 - zdaję
się tutaj na Was). Jednakże totalnie nie orientuję się, co, gdzie i jak kupić jeżeli
chodzi o pamięć operacyjną. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Moja płyta główna to MSI N9N
Neo MS-7260 z chipsetem nVidia nForce 550, podstawka AM2. Obecnie mam takie pamięci (screeny).
Gdyby były potrzebne jakieś dodatkowe informacje, proszę pisać. Nie zależy mi na jakiś
super najlepszych kościach, ale żeby były dobre i jednocześnie niezbyt drogie. Pozdrawiam.


jesli dobrze widze, to masz pamięci 533 MHz/ Takich nowych już nie kupisz, musiałbyś kupic używane na allegro, ewentualnie tych obecnych się pozbyć i kupić np. 2x1 GB Corsair XMS2 800 MHz CL 4 (130-140 zł). Nie wiem co rozumiesz przez "niezbyt drogie" bo kazdy ma inna definicje tego określenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 12:07, GANGSTERR napisał:

> Witam. Korzystając z okazji, ze ceny RAMu spadły do bardzo niskich poziomów, chciałbym

> wyposażyć się w 2GB tegoż komponentu (w jednej kości, chyba, że lepsze będą np.
2 - zdaję
> się tutaj na Was). Jednakże totalnie nie orientuję się, co, gdzie i jak kupić jeżeli

> chodzi o pamięć operacyjną. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Moja płyta główna to MSI
N9N
> Neo MS-7260 z chipsetem nVidia nForce 550, podstawka AM2. Obecnie mam takie pamięci
(screeny).
> Gdyby były potrzebne jakieś dodatkowe informacje, proszę pisać. Nie zależy mi na
jakiś
> super najlepszych kościach, ale żeby były dobre i jednocześnie niezbyt drogie. Pozdrawiam.

>

jesli dobrze widze, to masz pamięci 533 MHz/ Takich nowych już nie kupisz, musiałbyś
kupic używane na allegro, ewentualnie tych obecnych się pozbyć i kupić np. 2x1 GB Corsair
XMS2 800 MHz CL 4 (130-140 zł). Nie wiem co rozumiesz przez "niezbyt drogie" bo kazdy
ma inna definicje tego określenia


Ale ja chcę tych się pozbyć i włożyć całe 2 GB nowe. "Niezbyt drogie" oznacza granicę 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2008 o 12:46, Dark Demon napisał:


Ale ja chcę tych się pozbyć i włożyć całe 2 GB nowe. "Niezbyt drogie" oznacza granicę
150 zł.


No to jak napisał, Corsair XMS2 800 MHz CL 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam lepszej karty graficznej:) tak do 300zl:) obecnie mam GeForce 6600 256, i co proponujecie? Aha, wazna sprawa tylko AGP :) inne odpadaja niestety bo juz na nowa plyte glowna mnie nie stac;) jaki Geforce? 7600? GS czy GT? :) prosze o pomoc :)

P.S. Myslalem o takiej:
http://www.allegro.pl/item364896560_gf_7600gt_256mb_ddr3_agp_560_1400_mhz_b ox_nowa_waw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie napisać tego :
Co się do jasnej cholery stało z topikiem "Problemy z kompem (temat ogólny)" ???
Nie mogę tego znaleźć , a mam problem do opisania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 15:24, Virus 500 napisał:

Nie mam gdzie napisać tego :
Co się do jasnej cholery stało z topikiem "Problemy z kompem (temat ogólny)" ???
Nie mogę tego znaleźć , a mam problem do opisania :/


Mialem go u siebie w ulubionych ale u mnie tez zniknal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 17:17, Noobio napisał:

witam

szukam procesora i płyty głównej do 800 zł

co powinienem wybrać w dzisiejszych czasach aby było dobre?

proszę o pomoc



C2D E7200 i Foxconn P35A-S (pytanie tylko jakie masz ramy, karte graficzna i zasilke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 17:21, GANGSTERR napisał:

> witam
>
> szukam procesora i płyty głównej do 800 zł
>
> co powinienem wybrać w dzisiejszych czasach aby było dobre?
>
> proszę o pomoc


C2D E7200 i Foxconn P35A-S (pytanie tylko jakie masz ramy, karte graficzna i zasilke)



komp powstaje od zera narazie pytam tylko o płyte i proca jakie powinienem nabyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się