Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2008 o 20:03, dawidos170 napisał:

> jest jeszcze jedna opcja, budżetowa (najtańsza)

Co nie znaczy najgorsza ;)

>


Nigdzie nie napisałm, że najgorsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 20:07, GANGSTERR napisał:

> > jest jeszcze jedna opcja, budżetowa (najtańsza)
>
> Co nie znaczy najgorsza ;)
>
> >

Nigdzie nie napisałm, że najgorsza ;)


Tylko uzupełniam,żeby chłopak sobie czegoś nie pomyślał ;) Sam mam podobną i jestem jednym z najlepszych w Polsce na powietrzu zapewne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 20:39, olki77 napisał:

Chcę sobie kupić Dysk Twardy i mam pytanie
http://allegro.pl/item365862642_dysk_twardy_seagate_500gb_st3500630as_sata_ii_16mb .html
czy taki z takimi parametrami jest dobry ? Nie mówię że chce kupić ten , ale coś w tym
stylu /

Czy lepiej zewnętrzny dysk lepiej kupić ?


No ja bym takim dyskiem za taką cenę nie pogardził.A dlaczego zastanawiasz się między wewn. a zewn. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny zawszę mogę odpiąć i pójść na inny komputer coś przerzucić . Jeszcze tylko żeby miał wejścia na SATA i USB.
A Wewnętrzny za to bardziej do grania się nadaje i instalowania programów . Tak mi się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 21:09, olki77 napisał:

Zewnętrzny zawszę mogę odpiąć i pójść na inny komputer coś przerzucić . Jeszcze tylko
żeby miał wejścia na SATA i USB.
A Wewnętrzny za to bardziej do grania się nadaje i instalowania programów . Tak mi się
zdaje.

Dobre rozumowanie ,jak najbardziej ,ale pytałeś się który lepiej no to musisz sam ocenić do czego potrzebujesz.Taki wewn. jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba kupię sobie wewnętrzny o taki Seagate . Zewnętrzny to bym raczej do laptopa kupował :) Nom to dzięki za poradę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzny to raz ze droższy, a dwa, że ma jest wolniejszy (tego akurat nie jestem pewien na 100% ale gdzieś wyczytałem takie stwierdzenie). Co do mobilności. Pytanie, jak często przenosisz dysk ? Sam dysk jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki ale sam już nie wiem ale nie którzy mi mówią że 8600 jest do bani a nie którzy żebym brał mam tylko 240zł a zależy mi na szybkim ulepszeniu kompa i karcie z dx10 proszę co mi radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 22:09, filip1-1 napisał:

sorki ale sam już nie wiem ale nie którzy mi mówią że 8600 jest do bani a nie którzy
żebym brał mam tylko 240zł a zależy mi na szybkim ulepszeniu kompa i karcie z dx10 proszę
co mi radzicie


za 240 zł złotych nie dostaniesz karty graficznej ktora pozwoli co na komfortowe granie w Dx 10. Najtańsza karta to chyba 8800 GS. No chyba, ze pokaz slajdow ci nie przeszkadza, wtedy możesz brac 8600 GT


EDIT:

najtansza to 9600 GSO (300 zł na allegro, komputronik bedzie droższy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 22:09, filip1-1 napisał:

sorki ale sam już nie wiem ale nie którzy mi mówią że 8600 jest do bani a nie którzy
żebym brał mam tylko 240zł a zależy mi na szybkim ulepszeniu kompa i karcie z dx10 proszę
co mi radzicie


Z czystej ciekawości tylko zapytam czy koledzy Ci powiedzieli,że masz brać kartę z DX10 ? Za 240 zł nie dostaniesz nic do w grach obsługuje DX10 poza tym nie jest to nawet karta by nowe gry odpalać w wysokich detalach. A skoro na kartę chcesz przeznaczyć 240 zł to znaczy,że sprzęt też masz stary więc średnie mogą być za wysokimi progami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2008 o 22:46, dawidos170 napisał:

Też nie wystarczy.


No nie wiem, według pclab w World in Conflict w Dx 10 1280x1024 30 fps, a to calkiem przyzwoicie ;). Fakt, jak sie włączy AA i AF to wymięka, ale 8800 GT też powoli dostaje zadyszki wiec jak na 300 zł to nie jest tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 23:06, GANGSTERR napisał:


> Też nie wystarczy.

No nie wiem, według pclab w World in Conflict w Dx 10 1280x1024 30 fps, a to calkiem
przyzwoicie ;). Fakt, jak sie włączy AA i AF to wymięka, ale 8800 GT też powoli dostaje
zadyszki wiec jak na 300 zł to nie jest tak zle ;)


8800GS jest słabsze od 3850 512 chyba nie ? Więc ja tym bardziej bym nie miał problemu z tymi ustawieniami ale patrzeć trzeba na całokształt platformy to raz a dwa,że WiC to mimo wszystko nie tak wymagająca gra jak Lost Planet czy Crysis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2008 o 23:23, dawidos170 napisał:


8800GS jest słabsze od 3850 512 chyba nie ? Więc ja tym bardziej bym nie miał problemu
z tymi ustawieniami ale patrzeć trzeba na całokształt platformy to raz a dwa,że WiC to
mimo wszystko nie tak wymagająca gra jak Lost Planet czy Crysis ;)


3850 512 jest wydajniejsze, ale też o 80 zł droższe, a w tym przedziale cenowym to dość spora różnica. Fakt, 8800 GS nie zapewni wystarczającej wydajność w Dx 10 w grach typu Crysis (choć śmiem twierdzić, że w 1024x860 mogloby dać rade grać). Jednak, zawsze pozostają gry pokroju WiC która i tak jest b. piekna (te wybuchy!) i niezwykle wciągająca. WiC podobał mi sie znacznie bardziej niz Crysis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp Athlon 64 X2 5200+, 2X 1024mn DDR2, Seagate Barracuda 250GB, BFG GeForce 9600GT OC 512Ram Cena około 1550-1600. a na płynność w grach nie narzekam ( Wiedźmin (maks detale), Fear (maks) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 10:15, ciusiek i luka napisał:

Co w praktyce jest wydajniejsze - Quad z 2,5GHz, czy Duo 3,16 i dlaczego?

Zależy od praktyki, ale z praktyk graczy wynika, że Duo. A to dlatego, że gry nie wykorzystują całego quada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się