Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zamierzam zmodernizować komputer. zostawię tylko dysk twardy,napęd dvd i może obudowę. Potrzebuje waszej pomocy smile.gif Z racji tego ze miałem spora przerwę jesil chodzi o sprzęt i komputery trochę jestem nieogarnięty;) Na modernizacje chce wydać max 1200zł w tym musi sie znaleźć pł. główna, procek, karta graficzna i zasilacz. Nie będę ukrywał ze chce pograć sobie w nowsze gierki, wiem ze kwota nie jest duża, ale coś da sie wykombinować. Mam jednak pytanie: dysk twardy i napęd DVD mam IDE a teraz wszedł nowy standard SATA dam radę do podłączyć do nowych płyt głównych. Chyba wymienia obudowy nie będzie konieczna? jest stara ma z 12lat:P dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsytkich serdecznie :).

Zamierzam sobie ulpeszyć kompa.

Oto sprzęt ktory kupię:

AMD 6000+ x2 3,0Ghz - A może 6400+ albo 5600+ ?

GeForce 7800GT 512Mb - Karta do 350zł. Moim zdaniem to dobry wybór, a jak wy sądzicie?

2,0Gb Ram 800Mhz - Jakiej firmy?

Zasilacz - Ile W. żeby to wszystko udźwignąć?

Płyta główna - doradźcie jakąś pod ten sprzęt wyżej.

Jak myslicie dobry zestaw wybrałem? Na upragde mam 800-1200 zl więc nie wybierajcie karty za 1000zl :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 00:59, GANGSTERR napisał:

> @Rafano: Ja składam obecnie kompa dla kolegi i wygląda on tak:
>
> Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3L - 245 zł
Foxconn P35A-S
>
> Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX - 625 zł
>
> Dysk twardy: WD Caviar SE 320 GB WD3200AAJS 8MB cache Serial ATA-II - 181 zł
jak już WD to AAKS a nie AAJS
>
> Karta graficzna: GeForce 8800 GTS XFX 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) - 729 zł
mozna by sie zastanowic na 9800 GTX ale w sumie, to te same karty
>
> Pamięć RAM: GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4 - 385 zł
Corsair XMS2
>
> Obudowa: Asus TA-863 Black - 106 zł
CoolerMaster Elite
>
> Zasilacz: Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W - 162 zł
Corsair VX 450W
>
> Jest do tego jeszcze monitor, ale tego już nie podaję, pasowałby Ci taki zestaw
?
>
>
> Pzdr.



Ta płyta główna - pierwsze słyszę :) Co do RAM to są niemalże te same, na początku dawałem zasilacz Corsaira, ale co się okazało - płyta nie była kompatybilna. Czym się różni oznaczenie HDD ? Grafika tak jak pisałeś i co do obudowy to kumpel sam sobie wybrał, jego to mi lotto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:
Jak to jest z częstotliwością magistrali?
Czy jeżeli powiedzmy kupie procka z częstotliwościa 1033 Mhz, a płyta główna obsługuje max. 800 Mhz, to procek nie zadziała? Czy zwolni częstotliwość? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że procesor nie rozwinie pełni mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 00:59, GANGSTERR napisał:

> Karta graficzna: GeForce 8800 GTS XFX 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) - 729 zł
mozna by sie zastanowic na 9800 GTX ale w sumie, to te same karty

Niezupełnie - 9800 gtx ma 2 wtyczki 6-pin, a chief 450W i Corsair 450W mają po jednej - jeśli nie będzie przejściówki z 2 molexów przy karcie to trzeba dokupywać osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 10:48, MatowSKY napisał:


Ta płyta główna - pierwsze słyszę :) Co do RAM to są niemalże te same, na początku dawałem
zasilacz Corsaira, ale co się okazało - płyta nie była kompatybilna. Czym się różni oznaczenie
HDD ? Grafika tak jak pisałeś i co do obudowy to kumpel sam sobie wybrał, jego to mi
lotto :)


To jedna z najlepszych płyta na P35 (sam ma taka). Te "niemalże" robi wielką różnice, dla mnie te pamięci są słabe, za ta cene nie maja nawet radiatorów zamontowanych. Co do zasiłki, widze, że konfigurator na komputroniku sie kłania. Jakbyś tam dawał chyba każdą płyte, to zawsze wyjdzie, ze niekompatybilny...gówno prawda. Mam ta zsiłke i w/w płyte i wszystko działa. AAKS w stosunku do AAJS ma wiecej pamięci cache (16 MB do 8 MB), a do tego mniej talerzy (mniej=lepiej). Tam jeszcze pewnie dochodzi pare innych rzeczy, ae jedno jest wazne, AAKS jest lepszy od AAJS

Clegan

zacznijmy od tego, że 450W to raczej za mało na 9800 GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dyski :

http://allegro.pl/item371977712_seagate_500_gb_16_mb_4ms_ncq_pata_ide_gw5lat_od _ss.html

i

http://allegro.pl/item375288778_seagate_500_gb_32_mb_ncq_sata_sataii_5lat_gw_od_ ss.html

I właśnie te 16 i 32 mb Cache . Ja bym wybrał 32mb ale dlaczego dysk 16mb jest droższy od 32mb i to mnie zdzwiło ? Myślałem że im większy Cache tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest również odpowiedź dla Sirmaggus

Procesor:
Intel Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/
369 zł

Płyta główna:
Gigabyte P31-DS3L /intel P31/
179 zł

Pamięć RAM:
Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4
149 zł

Karta graficzna:
Gainward GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV DVI
385 zł

Zasilacz:
Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]
140 zł

Sirmagus

nie wiem czemu ramów nie wymieniłeś ;p no ale jesli masz jakieś porządne to możesz kupić płyte na P35 (np. foxconn P35A-S), ewentualnie lepsza wersje 9600 GT(np. AMP! od Zotaca) lub lepsza zasiłke (np. Corsair VX 450W)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 11:56, GANGSTERR napisał:

To jedna z najlepszych płyta na P35 (sam ma taka). Te "niemalże" robi wielką różnice,
dla mnie te pamięci są słabe, za ta cene nie maja nawet radiatorów zamontowanych. Co
do zasiłki, widze, że konfigurator na komputroniku sie kłania. Jakbyś tam dawał chyba
każdą płyte, to zawsze wyjdzie, ze niekompatybilny...gówno prawda. Mam ta zsiłke i w/w
płyte i wszystko działa. AAKS w stosunku do AAJS ma wiecej pamięci cache (16 MB do 8
MB), a do tego mniej talerzy (mniej=lepiej). Tam jeszcze pewnie dochodzi pare innych
rzeczy, ae jedno jest wazne, AAKS jest lepszy od AAJS


To o to chodzi. Co do cache HDD to gdzieś czytałem, że więcej nie znaczy lepiej. Ten komp nie będzie nigdy kręcony itp., więc ta płyta chyba wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 12:35, Sirmaggus napisał:

jeśli chodzi o gry to unikać AMD? Nie lepiej kupić procka Amd i dołożyć kasę do karty
graficznej?


moim zdaniem nie do końca, róznica cen pomiędzy prockami tych firm nie jest juz taka duza jak jeszcze 2 lata temu. A moim zdaniem procki intela są lepsze, przede wszystkim ze względu na duze mozliwości overclockingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 12:58, Sirmaggus napisał:

A jakiego procka AMD polecacie do gier?


Jeśli do normalnych gier to AMD X2 5000+ wystarczy w zupełności. Jeśli chciałbyś pograć przyzwoicie np. w Crysisa to albo czterordzeniowego AMD albo Intela - np. E8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zależy ile masz pieniędzy i do czego słuchawki.
>
> Głównie do grania, a mam odłożone cztery stówy.

SpeedLink Medusa ProGamer 5.1 albo StellSeries 5Hv2,Coś od Sennheisera ( trochę tego jest do 4 stów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 13:06, mrosi napisał:

> A jakiego procka AMD polecacie do gier?

Jeśli do normalnych gier to AMD X2 5000+ wystarczy w zupełności. Jeśli chciałbyś pograć
przyzwoicie np. w Crysisa to albo czterordzeniowego AMD albo Intela - np. E8400


Jeśli umie robić OC to wystarczy mu procesor Intela za 170 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

złozyłem taki zestaw na komputroniku co o tym myślicie? jeśli mam stara obudowę to muszę ja wymienić czy nie ma to znaczenia?1. Intel Core2 Duo E4600 2,4GHz (S775) BOX
zawiera: wentylator procesora 355.00
355.00
2. GeForce 9600 GT Gainward 512MB 2x DVI (PCI-E) 399.00
399.00
3. Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology
189.00
4. Gigabyte GA-P31-DS3L 183.00
5. Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W bulk 158.00

1284.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 13:10, dawidos170 napisał:

Jeśli umie robić OC to wystarczy mu procesor Intela za 170 zł...


Nie zwykłem zakładać, że każdy robi OC komputera...
Wystarczy pomyśleć a nie pisać posty dla samego posta. Jeśli już koniecznie chcesz pisać po to żeby pomóc to odpisz Sirmaggus-owi a nie mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 12:58, Sirmaggus napisał:

A jakiego procka AMD polecacie do gier?


intel jest lepszym wyborem ponieważ:
- minejszy proces technologiczny (45 nm intela woben 65 nm AMD) co za tym idzie, lepsze możliwości OC, mniej wydzielanego ciepła i mniejszy pobór pradu (jednostki intela pobierają bodajże 65W a AMD 89W - w stressie ten, co wymieniles pociagnie ponad 100W)
- architektira C2D (Core) jest znacznie lepsza w stosunku do K8 od AMD (AMD przegrywają rywalizację MHz w MHz z jednostkami Intela)
- ceny już sie wyrównały i argument, ze ADM jest znacznie tanszy stracił znacznie na znaczniu (o ile w ogole nie ma juz znaczenia)

wiec kierując sie fanboy''stwem tracisz

Zaraz ktoś napisze, że AMD nie jest takie złe. No nie jest, bo zapewni wystarczając wydajność, ale Intel w tym momencie jest po prostu lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się