Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Recka owszem sporo powie ale nie użytkowanie przez kilka miechów, ludzie narzekają na głośność napędów właśnie i głównie o to mi chodziło w poprzedniej wypowiedz, główniei dotyczy to dysków 750GB, 500GB bo na takie były skargi

Dnia 02.06.2008 o 20:26, GANGSTERR napisał:

jest to ersja 1 TB, ale w porownaniu z 750 Gb jest to różnica jednego talerza


Sam sobie odpowiedziałeś, w ten sposób można porównać dysk z 1 i 2 talerzami, zgadnij który będzie wydajniejszy, charakteryzował się lepszą kulturą pracy oraz mniejszą temperaturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 20:49, blacklio2 napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś, w ten sposób można porównać dysk z 1 i 2 talerzami, zgadnij
który będzie wydajniejszy, charakteryzował się lepszą kulturą pracy oraz mniejszą temperaturą


No ok, skoro dysk 1 TB charakteryzuje sie dobrymi osiągami, kultura pracy, poborem prądu to dysk 750 GB, ktory ma o jeden talez mniej bedzie sie jeszcze lepiej sparwował, czyż nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas sie odnoszę Seagate 7200.10 a Seagate 7200.11, dalej 640 GB ma 2 talerze a 1TB ma 3 talerze oczywiście Samsung F1. WD również ma w ofercie jak narazie 320 GB na jednym talerzu, ale wkrótce ma sie pojawić wersja 640GB na dwóch talerzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:12, Misquamaqus napisał:

> Jaki zasilacz potrzebuję do Athlona 6400+ x2 i GeForce 9600 GT Asus??? Obecnie mam
300w.

Wystarczy tagan 430-u22.

A to serię u22 jeszcze gdzieś jeszcze można kupić ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to chodzilo mi o przedstawienie zasilacza, ktory sobie spokojnie poradzi z takim konfigiem.
W tym przypadku przytoczylem mojego taganka :):):).
Nawet sobie nie zdawalem sprawy, ze jest taki stary :):).

Cala seria taganow to klasyka. Napiecia trzyma jak skala a to sie wlasnie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 20:27, Clegan napisał:

> Jaki zasilacz potrzebuję do Athlona 6400+ x2 i GeForce 9600 GT Asus??? Obecnie mam
300w.
Ile forsy możesz wydać ?

Na sam zasilacz coś kolo 130-160 zł maks 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie zasilka musi byc konkretna bo ten procek + karta i reszta spokojnie polkna jakies 250 watt. Reszta mocy musi zostac jako zapas oraz komfort i bezpieczenstwo pracy.
Mam taki procek oraz nieco bardziej pradozerna karte wiec pojecie o tym mam :):):).
Nie zaluj na zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do Korsarza nie mam zastrzeżeń, ale Chieftec, w dodatku ten model i cichy? Chyba sobie w tym sklepie jaja z klientów robią... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 09:16, mrosi napisał:

Chieftec, w dodatku ten model i cichy? Chyba sobie
w tym sklepie jaja z klientów robią... ;-)


moj kumpel ma takiego, i nie powiedziałbym, że jest jakoś specjalnie głośny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten "szef" jest daremny. Zbyt slabe linie 12v. Tu misi byc minimum 20 A na linie.
Podepniesz tego altchlona i zasilacz umrze a co najgorsze to jak zasilacz podniesie napiecie to popala sie podzespoly w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 09:21, Michaelius napisał:

Extremalnie cichy nie jest , ale jak ktos ma boksowy wentylator na procu to i tak raczej tego chiefteca nie uslyszy


Mylisz się. Boxowy wentyl go nie zagłuszy. Miałem tego Chiefteca. Wytrzymałem niespełna tydzień (przy Athlonie X2 4200+ boxowy wentyl).


@ GANGSTERR

Pojęcie ciszy jest względne. W moim komputerze najbardziej hałasuje dysk twardy - trochę denerwujące, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 09:51, mrosi napisał:

W moim komputerze najbardziej hałasuje dysk twardy - trochę
denerwujące, ale cóż...


rozumiem....tylko czego ty sie spodziewasz po zasiłce kosztującej niecałe 130 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 09:53, GANGSTERR napisał:

rozumiem....tylko czego ty sie spodziewasz po zasiłce kosztującej niecałe 130 zł


Tyle tylko, że za mniejsze pieniądze można kupić ModeCom Feel III 500W. Jakość i wydajność taka sama lub nawet wyższa, gwarancja ta sama, a zaoszczędzi na kasie. I co najważniejsze ModeCom-y są naprawdę jednymi z najcichszych zasiłek w tym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2008 o 09:56, mrosi napisał:


Tyle tylko, że za mniejsze pieniądze można kupić ModeCom Feel III 500W. Jakość i wydajność
taka sama lub nawet wyższa, gwarancja ta sama, a zaoszczędzi na kasie. I co najważniejsze
ModeCom-y są naprawdę jednymi z najcichszych zasiłek w tym przedziale cenowym.



Jesli wziąć pod uwage to co napisał Misquamaqus, to ta zasilka ma za słaba linię 12V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 10:05, GANGSTERR napisał:

Jesli wziąć pod uwage to co napisał Misquamaqus, to ta zasilka ma za słaba linię 12V


Ale Misquamaqus pisał to o wspomnianym Chieftecu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 10:17, mrosi napisał:


Ale Misquamaqus pisał to o wspomnianym Chieftecu...


a popatrz na linie 12 V na tym modecomie. 12V1 to 15A, a 12V2 17A, A piszac wcześniejszego posta, miałeś namyśli stwierdzenie, że teb AMD potrzebuje min 20A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się