Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Z tanich płyt dobra jest chyba Gigabyte P31-DS3L, ale niech jeszcze ktoś inny to potwierdzi. Cena ok. 180zł, a więc niestety 120zł na proc, chyba, że możesz troszkę budżet nadszarpnąć i zakupić Pentium DC E2180, ew. E2160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I oczywiście czy nie będzie problemów z włączaniem

Dnia 03.06.2008 o 20:31, Lex napisał:

PC? :P
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

EDIT: Jeszcze jedno. Ile GHz mogę wycisnąć z C2D E8400 na boxowym chłodzeniu? :)


co do włączania, nie wiem jak to sie ma z asusem, ale np. foxconn P35A-S ma specjalne guziki na sobie odpowiedzialne za start i reset. I ta płyta w zupełności wystarczy do OC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składam bratu komputer i mam pytanie. Jaki procesor i płyta będą dobre do takiego sprzętu:
fundusze: płyta-450zł, proc- 650zł

PowerColor Radeon HD3870X2 1Gb DDR3 256bit
4GB Kingston DDR2 800MHz
Zasilacz 480W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:00, Tal441 napisał:

Składam bratu komputer i mam pytanie. Jaki procesor i płyta będą dobre do takiego sprzętu:
fundusze:

PowerColor Radeon HD3870X2 1Gb DDR3 256bit
4GB Kingston DDR2 800MHz
Zasilacz 480W


na początek powiedz ile możesz na to wydać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:00, Tal441 napisał:

Składam bratu komputer i mam pytanie. Jaki procesor i płyta będą dobre do takiego sprzętu:
fundusze:

PowerColor Radeon HD3870X2 1Gb DDR3 256bit
4GB Kingston DDR2 800MHz
Zasilacz 480W


fundusze wcieło

a wiec, sadze, ze fundusze sa dość spore (karta) wiec C2D E8400, płyta,osobiście polecam Foxconn''a P35A-S. Ramy, lepsze będą chociazby Corsair XMS2 800 MHz CL 4. Grafa, wystarczający bedzie GF 9800 GTX, jesli koniecznie ma być ATI, to niech brat poczeka, w tym miesiącu ma miec premierę HD 48xx. Zasiłka to dużo nie mówi, ale osobiście polecam firmę Corsair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Kiedy ostatnio pytałem się o zasilacz, to polecano jakiś 550W. :P Ten Tagan 500W nie przepali się przy dużym obciążeniu?

@MLODY2K5
> Sam uzywam 4x1GB Geila i nic mi sie nie dzieje

Gdzieś czytałem (bodajże w CD-A), że 2x2GB lepiej się podkręcają niż 4x1GB. Poza tym przy czterech kościach nie wykorzysta się dual Chanel, nie? :P Czekam na dalsze rady odnośnie RAM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2008 o 21:06, Lex napisał:

Poza tym
przy czterech kościach nie wykorzysta się dual Chanel, nie? :P Czekam na dalsze rady
odnośnie RAM-u.


Nie, parzysta ilość kości daje zawsze tryb dual channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:06, Lex napisał:

/ciach/
Kiedy ostatnio pytałem się o zasilacz, to polecano jakiś 550W. :P Ten Tagan 500W nie
przepali się przy dużym obciążeniu?

:-)
W specyfikacji nvidii pobór mocy 9800gtx to 156W, pobór mocy całego systemu przy 2 prockach Intel Core 2 Extreme QX9775 @ 3.20GHz i 9800gtx to raptem 350W - http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3275&p=7
Ty w życiu tyle nie osiągniesz.
Zresztą jak mi nie wierzysz to zadaj pytanie na najlepszym forum w Polsce z tej dziedziny: http://forum.zenfist.pl/viewforum.php?f=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jeśli ktoś ma 1024 mb ram 400 mhz, a ktoś ma 1024 mb ram 800 mhz to te drugie są dwa razy szybsze? Czy ta częstotliwość podana w mega-hertzach odnosi się do czegoś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 09:17, Mroczny Elf99 napisał:

witam mam pytanie jeśli ktoś ma 1024 mb ram 400 mhz, a ktoś ma 1024 mb ram 800 mhz to
te drugie są dwa razy szybsze? Czy ta częstotliwość podana w mega-hertzach odnosi się
do czegoś innego??


te ramy sie od siebie roznia bo sa 1024 DDr1 na magistrali 400mhz i sa 1024 DDr2 na magistrali 800, ale nie oznacza to ze sa 2 razy szybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wydajność wpływają także opóźnienia. Co do Twojego przykładu to różnie może być. Albo masz pamięć DDR(1)400MHz, a "ktoś" ma DDR2 800MHz, albo też masz pamięć DDR2 800MHz (taktowanie efektywne), czyli 400MHz. W przypadku DDR 400MHz będzie to 200MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam pytanie Do-Tych-Co-Się-Znają-I-gotowi-pomóc ;)
Chodzi oczywiście o rozbudowę sprzętu mającego już 1,5 roku
Obecna konfiguracja to:
Procesor: Intel 6300@1.86
Ram: 2gb
Video: Nvidia 7900gs (256)
płyta główna: Gigabyte ga965p-sa

pytanie brzmi: co najlepiej wymienic i na co, zeby jak najbardziej podniesc osiągi kompa? I w jakiej kolejności? Niby kwestia finansowa jest otwarta, ale nie chce wydac zbyt dużo, ani kupic zupełnie wszystkiego od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pytanie do czego używasz komputera. Póki co nie widzę sensu zmieniać czegokolwiek. To naprawdę przyzwoity zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 14:54, mrosi napisał:

/.../

Pytanie do czego używasz komputera. Póki co nie widzę sensu zmieniać czegokolwiek. To
naprawdę przyzwoity zestaw.


oczywiście do grania (i pracy, ale to tutaj nieistotne)
Problem w tym, że nowe gry już mi sie krzaczą, i nie mówie tu o Crysysie... Najbardziej czekam na ''Mass Effect'' - wg.danych producenta, mój procesor np. nie spełnia wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak się domyślam pamięci masz już DDR2 nie trzeba więc ich wymieniać.
Płyta główna - coś na Intelu P35 (z szyną 1333MHz).
Procesor: Core2Duo - nowe modele E8400
Grafika: w zależności od przeznaczonej kasy - 8800GT 512MB (najlepiej EVGA SuperSuperClocked), lub 9800GTX (też od EVGA). Chyba, że masz więcej kasy to 9800GX2.
Koniecznie przyzwoity zasilacz: Tagan, BeQuiet, Topower - ok. 500-600W w zależności od przewidzianej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się