Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2008 o 14:12, wiejskichlop napisał:

ale fakt faktem, że na 2-rdzeniówce gra pracuje szybciej

Ano szybciej, bo ma cały, nie obciążony systemem operacyjnym rdzeń dla siebie. Gdyby gra byłą faktycznie przystosowana do pracy na 2 rdzeniach, to przyrost mocy w stosunku do jednego z identycznym taktowaniem mógłby przekroczyć 100% (bo na tym 2 nie ma systemu, a co za tym idzie jest więcej taktów na grę). pomijam tu oczywiście wpływ karty graficznej na działanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 14:18, DJ Danielus napisał:

Jeżeli masz w tle pouruchamianych kilka programów to tak ;) W przeciwnym wypadku różnice
są niezauważalne.


Jasne, że mam,:

Menadzer okien pulpitu,
eksplorator windows,
winlogon.exe,
sterowniki od klawy i myszy,
sterwoniki od x-fi,
eq od x-fi,
i jeszcze niekiedy aimp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 14:23, wiejskichlop napisał:

Menadzer okien pulpitu,
eksplorator windows,

te 2 nie działają jak grasz w trybie pełnoekranowym (bo zwyczajnie nie są wtedy potrzebne), no chyba że chodzi o areo z visty (czytałem że ma działać nawet jak nie będzie potrzebne, ale było to przed premierą systemu wiec mogło się to zmienić)
ps zapomniałeś o antywirusie i firewalu ;)

>czyli i tak dochodzimy do tego, ze kazda gra wykorzystuje 2 rdzenie
nie 2 tylko jeden, za to niczym (z wyjątkiem rzeczowej gry naturalnie) nieobciążony. działała by tak samo jak na droższym 4 rdzeniowym z identycznym taktowaniem, więc kupno tych ostatnich nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj jednak, że nie zawsze ,,bije". Dużo zależy także od samego producenta karty, a nie od chipsetu. Firma Foxconn z tą nieszczęsną 9800GTX potrafiła zrobić naprawdę cuda - Crysis z tym chipsetem w karcie MSI działa 27fps (1280x1024), zaś Foxconn - 42fps. Dla porównania - dwuprocesorowy potwór 3870 x2 działa w tej samej rozdzielczosci 35fps. Takie porównywanie chipsetów nie ma sensu, spójrzmy na testy praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem Foxconn ma o 15 fpsow wiecej niz msi? Przeciez to ta sama karta, z tym samym chlodzeniem i tymi samymi sterownikami? Czy testy tego foxconna i msi pochodza z tego samego portalu?

EDIT: Czy jest to porownanie zegar w zegar, czy wersja normalna v podkrecona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 15:33, ciusiek i luka napisał:

Pamietaj jednak, że nie zawsze ,,bije". Dużo zależy także od samego producenta karty,
a nie od chipsetu. Firma Foxconn z tą nieszczęsną 9800GTX potrafiła zrobić naprawdę cuda
- Crysis z tym chipsetem w karcie MSI działa 27fps (1280x1024), zaś Foxconn - 42fps.
Dla porównania - dwuprocesorowy potwór 3870 x2 działa w tej samej rozdzielczosci 35fps.
Takie porównywanie chipsetów nie ma sensu, spójrzmy na testy praktyczne.



znajdż mi sklep gdzie mozna kupic tą karte, bo ja znaleźć nie mogę. BTW, na dzień 5 maja ten fox kosztował 1000 zł i był to chyba najdroższy 9800 GTX na rynku. A jego wydajność to efekt mocno wyżyłowanych zegarów i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 15:33, ciusiek i luka napisał:

Pamietaj jednak, że nie zawsze ,,bije". Dużo zależy także od samego producenta karty,
a nie od chipsetu. Firma Foxconn z tą nieszczęsną 9800GTX potrafiła zrobić naprawdę cuda
- Crysis z tym chipsetem w karcie MSI działa 27fps (1280x1024), zaś Foxconn - 42fps.
Dla porównania - dwuprocesorowy potwór 3870 x2 działa w tej samej rozdzielczosci 35fps.
Takie porównywanie chipsetów nie ma sensu, spójrzmy na testy praktyczne.


Zacznijmy od poczatku. Normalna rzecza i faktem jest że producenci kart graficznych robia niby te same a rozne modele kart. Oczywiste jest to ze pierwsze serie to modele standardowe z nominalnymi czestotliwosciami rdzenia itp. Pozniej zaczynaja sie modele fabrycznie podkrecone typu EVGA KO, SC, SSC i np ZOTAC AMP... Kazda z tych kart ma inne wyniki w testach. Ale, jezeli wziales na warsztat karte 9800GTX (moze sie nia bawiles ale watpie) i gre CRYSIS (tudziez predzej) to nie mozliwym fizycznie faktem jest to ze np karta MSI ma 27FPS a FOXCONNA 42fps bez podkrecania kompa. Zapewne mowiles o MSI standardowej i o FOXCONNIE podkreconymfabrycznie. Wybacz ale w CRYSISIE 15 klatek roznicy miedzy takimi kartami nie da sie osiagnac jesli w przypadku tej 2 nie podkrecisz jeszcze procesora i pamieci. Ta gra oprocz ze naprawde ciągnie wszystkoz karty graficznej to i jeszcze z procesora i pamięci, pamietaj o tym na przyszlosc. Jesli zamierzasz cos napisac badz tego pewny na 100% (bo tlum Cie zje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ktoś siedział/pracował/grał na karcie Gigabyte 9600GT z chłodzeniem aktywnym Zalmana ? Właśnie dzisiaj zamówiłem tego typu model i jestem ciekaw waszych zdań na jej temat. Miałem brać fabrycznie kręconego Zotaca 96GT AMP ale odmówili mi go, w sumie jestem nawet zadowolony z tego. Miałem wcześniej Gigabyte 7900GS Turboforce Zalman i karta w sumie śmiga do tej pory, jedynym wyjątkiem był Crysis dlatego wziąłem 96GT również od Gigabyte. Ktoś ma jakieś inne zdanie może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie to samo co na kazdym 9600 gt, calkiem ciche i calkiem niezle da sie na nim podkrecac. Karta ma okolo 43 stopni w idle, do 60 w obciazeniu

EDIT: ups, chyba cos zle przeczytalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 16:13, oOreVenOo napisał:

Mam takie pytanie ktoś siedział/pracował/grał na karcie Gigabyte 9600GT z chłodzeniem
aktywnym Zalmana ? Właśnie dzisiaj zamówiłem tego typu model i jestem ciekaw waszych
zdań na jej temat. Miałem brać fabrycznie kręconego Zotaca 96GT AMP ale odmówili mi go,
w sumie jestem nawet zadowolony z tego. Miałem wcześniej Gigabyte 7900GS Turboforce Zalman
i karta w sumie śmiga do tej pory, jedynym wyjątkiem był Crysis dlatego wziąłem 96GT
również od Gigabyte. Ktoś ma jakieś inne zdanie może ?


Jesli chodzi o wbor wersji zrobiles blad trzeba bylo wziasc 9600GT od ZOTACA duzo szybsza jest niz Gigabyte. Jesli chodzi o Gigabyte to on robi standardowe karty a to ze w 9600GT dal wentylator zalmana nie onzacza ze bedzie lepsza od inncyh, moze cichsza ale tez w to watpie bo 9600GT z tego co pamietam ma chlodzenie jednoslotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 16:13, oOreVenOo napisał:

Mam takie pytanie ktoś siedział/pracował/grał na karcie Gigabyte 9600GT z chłodzeniem
aktywnym Zalmana ? Właśnie dzisiaj zamówiłem tego typu model i jestem ciekaw waszych
zdań na jej temat. Miałem brać fabrycznie kręconego Zotaca 96GT AMP ale odmówili mi go,
w sumie jestem nawet zadowolony z tego. Miałem wcześniej Gigabyte 7900GS Turboforce Zalman
i karta w sumie śmiga do tej pory, jedynym wyjątkiem był Crysis dlatego wziąłem 96GT
również od Gigabyte. Ktoś ma jakieś inne zdanie może ?


ja mam 9600 od zotaca (sam sobie zrobilem AMP! ;) ) i referencyjne chłodzenie jednak jest słyszalne (zalman powinien być niesłyszalny) ale ma jeden plus. Chłodzi ramy i także bodajże układ zasilania karty, czego w tym modelu karty nie uswiadczysz (jedynie przepływ powietrza nad kosciami wywołany przez tego zalmana, ale nie spodziewalbym sie jakiej wielkiej skutecznosci). Na twoim miejscu zastanowiłbym sie nad zakupem radiatorow na ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne chłodzenie (mialem cale aluminiowe, a tu jest wstawka miedziana) mialem na swoim 7900 GS i karta była niesłyszalna, a do tego b. dobrze chłodzi. Rdzeń miałem na 620 MHz (referyncyjny model ma 450 MHz, a moja wersja tandardowo miała 540 MHz) i w stresie nie przekraczało 51 stopni

EDIT

a na swoim zotacu w idle mam teraz 49 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 16:23, GANGSTERR napisał:

Podobne chłodzenie (mialem cale aluminiowe, a tu jest wstawka miedziana) mialem na swoim
7900 GS i karta była niesłyszalna, a do tego b. dobrze chłodzi. Rdzeń miałem na 620 MHz
(referyncyjny model ma 450 MHz, a moja wersja tandardowo miała 540 MHz) i w stresie nie
przekraczało 51 stopni

Wszystko ok ale wentyl nie chodzi pamieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2008 o 16:24, MLODY2K6 napisał:

>
Wszystko ok ale wentyl nie chodzi pamieci :)


moj Galaxy mial na nich radiatorki, a że ten zalman z powodu swojej konstrukcji robił nad nimi przepływ powietrza to...sam wiesz co ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 16:23, GANGSTERR napisał:

Podobne chłodzenie (mialem cale aluminiowe, a tu jest wstawka miedziana) mialem na swoim
7900 GS i karta była niesłyszalna, a do tego b. dobrze chłodzi. Rdzeń miałem na 620 MHz
(referyncyjny model ma 450 MHz, a moja wersja tandardowo miała 540 MHz) i w stresie nie
przekraczało 51 stopni

EDIT

a na swoim zotacu w idle mam teraz 49 stopni


A ja na swojej 9800GTX SSC 65 :P

20080623162913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się